Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 16:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda, csak Ön után!írd le, te hogy látod a nemed onnan nézve, aztán majd esetleg mi is csatlakozunk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 18:12 
Kedves Kikka!

Olyan szépen és helyesen fogalmaztad, hogy mások a szerepek, feladatok, de nem más a hova tartozás, NINCS SZEMÉLYVÁLOGATÁS, legalább is nem nem szerint és még sok minden szerint nem, mert Krisztusban nincs .......

pl.:
Van egy kutya, aki kóboról az utakon és szemétkukákból éldegél,
alszik ahol tud.
Van egy macska, akinek nincs gazdája, egerészik, fázik a hidegben, a gyerekek megkergetik, ha úgy tartja kedvük.
Aztán jön egy ember és megragadja szeretetével a két állatot.
Biztosítja őket arról, hogy jó gazdája lesz mind a kettőnek és a két állat bízik ebben az emberben, bemegy a kertjébe és a lakásába is idővel.
A két állat múltját az ember már nem feszengeti és nem csak a múltjával nem foglalkozik már, hanem a sáros, büdös szőrüket is megmossa, ételt és meleget kínál nekik.
A két állatnak van egy közös vonása. Ehhez az emberhez tartoznak, az ő tulajdonai.
A gazda azonban nem akar a macskából kutyát faragni és a kutyából macskát.
A két állat sokszor ismételgeti a másiknak, hogy neked mit kéne ahhoz tenned, hogy szeressen a gazda, hogyan kéne a kutyának jobban őrizni a házat, vagy éppen egerészni.
Vagy a macska szebben nyávogjon, hogy a gazda elfogadja őt, vagy ha teheti rágjon szét egy jókora marhacsontot.

Nem!

A ház ura nem így szereti őket!
Ezzel a "régről hozott szeretettel" a kutya van a macska iránt és fordítva.

A HÁZ URA ÚGY SZERET, HOGY LEHETŐSÉGET ÉS SZITUÁCIÓKAT TEREMT ARRA NÉZVE, HOGY A MACSKA JÓL ÉREZZE MAGÁT A SAJÁT BŐRÉBEN ÉS A KUTYA IS EZT TEGYE, SŐT KETTŐJÜK KAPCSOLATÁN KIDERÜLJÖN A SZOMSZÉDOKNAK, HOGY MILYEN JÓ A GAZDÁJUK.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 11:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Jajj drága kavics :)
Ezen a hasonlaton olyan jót mosolyogtam :)
Értem a párhuzamot, csak nagyon vizuális vagyok, és elképzeltem ezt a történetet. Na már most, ők biztosan nem fognak létrehozni közös utódot, vagy akkor abból lesz a pláza-cicababák "nyúzottmacskakinézetűölebkutyája" :*:
Bocsáss meg, de le kellett írjam, remélem érted a humort :wink:

Olyan jó, hogy egységben meg tudjuk találni Krisztusunk akaratát, ha valóban keressük azt, és igyexünk megérteni, megismerni Őt.
Amit észrevettem magamon: ha kevés bennem a szeretet, fel tudok robbani olyan gondolatoktól, amik nem állnak közel úgymond a szívemhez. Holott megvan az esélye, hogy az Úr akar tanítani azokon keresztül...
És bizony szükségem van az Ő SZERETETÉRE, hogy el tudjam viselni, ha az egómat töri, hogy felépíthessen, Neki tetszően..

Hát nem könnyű..tegnap este is volt egy ilyen kísértésem, ugyanis kiderült, hogy a mai ifjúsági szolgálatunk során meg fog jelenni olyan hallgató is, aki kissé fundamentalista, "konzervitista" :? Kissé beparáztam. Aztán az éjjel megnyugtatott az Úr. És reggel, mikor buszon ültem és imádkoztam a szívem állapotáért, egyszerűen az Úr jelenléte nyugtatott meg.
Hiszen Neki fogunk ma szolgálni. Férfiak, és nők együtt. Őneki, nem emberekre tekintve. Ettől függetlenül kértem , hogy tudjam szeretni azokat is, akiktől "támadást" érzek.




kavics írta:
Kedves Kikka!

Olyan szépen és helyesen fogalmaztad, hogy mások a szerepek, feladatok, de nem más a hova tartozás, NINCS SZEMÉLYVÁLOGATÁS, legalább is nem nem szerint és még sok minden szerint nem, mert Krisztusban nincs .......

pl.:
Van egy kutya, aki kóboról az utakon és szemétkukákból éldegél,
alszik ahol tud.
Van egy macska, akinek nincs gazdája, egerészik, fázik a hidegben, a gyerekek megkergetik, ha úgy tartja kedvük.
Aztán jön egy ember és megragadja szeretetével a két állatot.
Biztosítja őket arról, hogy jó gazdája lesz mind a kettőnek és a két állat bízik ebben az emberben, bemegy a kertjébe és a lakásába is idővel.
A két állat múltját az ember már nem feszengeti és nem csak a múltjával nem foglalkozik már, hanem a sáros, büdös szőrüket is megmossa, ételt és meleget kínál nekik.
A két állatnak van egy közös vonása. Ehhez az emberhez tartoznak, az ő tulajdonai.
A gazda azonban nem akar a macskából kutyát faragni és a kutyából macskát.
A két állat sokszor ismételgeti a másiknak, hogy neked mit kéne ahhoz tenned, hogy szeressen a gazda, hogyan kéne a kutyának jobban őrizni a házat, vagy éppen egerészni.
Vagy a macska szebben nyávogjon, hogy a gazda elfogadja őt, vagy ha teheti rágjon szét egy jókora marhacsontot.

Nem!

A ház ura nem így szereti őket!
Ezzel a "régről hozott szeretettel" a kutya van a macska iránt és fordítva.

A HÁZ URA ÚGY SZERET, HOGY LEHETŐSÉGET ÉS SZITUÁCIÓKAT TEREMT ARRA NÉZVE, HOGY A MACSKA JÓL ÉREZZE MAGÁT A SAJÁT BŐRÉBEN ÉS A KUTYA IS EZT TEGYE, SŐT KETTŐJÜK KAPCSOLATÁN KIDERÜLJÖN A SZOMSZÉDOKNAK, HOGY MILYEN JÓ A GAZDÁJUK.

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 12:23 
Kedves Kikka!

A kutya és a macska abban egyesülnek, hogy HÁZIÁLLATOKKÁ válnak egy JÓ GAZDA kezében.
Ebben mi is egységben vagyunk, KRISZTUSBAN nincs se nő se férfi se szolga se úr....

Azonban a Krisztusban lévők igazi férfiak és igazi nők, úgy, ahogyan Isten elképzelte és ebből fakadóan, ahogyan nekik is a legjobb.
:-)

Az ÚR elé tárni a szívünket, indulatainkat, haragunkat, BŰNEINKET, hangos imában csak neki elmondva mindent....
Igen!

Növekedni a KEGYELEMBEN és a MI URUNK JÉZUS KRISZTUS ismeretében!

Ennyi a hívő élet, míg megérkezünk és megérkezik hozzánk!

testvéri szívvel és örömmel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 08:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Aáldás békesség Nektek

Elnézést a közbekotyogásért, de eszembe jutott egy kedves jelenet a „Legyetek jók, ha tudtok” c. filmből. (Röviden a történet lényege: Fülöp atya árva gyerekeket nevel egy olasz városban (talán Rómában). A „főnöke” Lojolai Ignác – a jezsuita rend atyja – szigorúan ügyel minden részletre, hogy az Úr érdeke ne sérüljön. Tipikus farizeusi pózban viszonyul mindenhez. Ezzel szemben Fülöp atya nagy türelemmel van a gyerekekhez. Velük él. Kedvenc mondása: Legyetek jók, ha tudtok. A többi nem számít. A végén érsekké akarja a pápa kinevezni, de ezt is visszautasítja, mert az ördög művének tartja a hiúságot.)

Nos ebben a filmben van az a jelenet, hogy Ignác atya felfedezi a szenteltvíztartóban úszkáló papírhajókat, és balhét csinál belőle, hiszen ez bűn. Erre mondja Fülöp atya: „Az a bűn, hogy elsüllyesztette őket.”

A tanulság: ne legyünk szentebbek a szenteknél. Legyünk emberek, hiszen annak lettünk teremtve. A farizeusok, bár hívők voltak, mégis elítélték Krisztust, mint istenkáromlót, mert a törvényben az volt írva, hogy aki isten fiának vallja magát, az köveztessék meg, mert hamis próféta. Az Úr már előre parancsba adta ezt. Tehát már tudta előre, hogy a vakká tett népe fel fogja az Ő fiát áldozni értünk.

Olvassátok el a napi igét, és a gondolatot a kép alatt. Erről jutott eszembe ez az egész, meg kavics reagálásáról.

Üdvözlettel: Zsolt


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 08:12 
Kedves Zsolt!

Köszönöm a figyelmeztetést, igyekszem embernek lenni és maradni.

Eközben szentnek, mert Isten parancsa:
Én Szent vagyok ti is szentek legyetek!
Kiválasztottnak a kegyelemben való növekedésre és a mi Urunk Krisztus megismerésére és akaratának cselekvésére.

Tisztulást az életemre és minden Jézust követő életre!

Ha valakinek elsüllyeszetettem a hajóját, bocsájsa meg bűnöm!

Kegyelem és békesség Istentől a mi Atyánktól:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Zsolt írta:
Kedvenc mondása: Legyetek jók, ha tudtok. A többi nem számít.
Zsolt

Kedves Zsolt!
Ez a mondás nagyon jól cseng a hitetlenek meg a langyos keresztények fülében, de egy megtért embernek erősen kileng a hamisságjelzője. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 10:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 11:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Zsolt írta:
Kedves Ex!

Ismered a mondást: "Ne légy pápább a pápánál!" Vagy: "A lóra felülni kell, nem átugrani."

Valami ilyesmit érzek a válaszodban.

Üdv: Zsolt

Kedves Zsolt egyáltalán nem a pápább lenni dologról van szó, hanem arról, hogy ez a gondolat egyáltalán nem bibliai.
Gondold csak végig, hol nem stimmel.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 11:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Ex!

Nem először nem egyezik a véleményünk. Erről most nem is akarok vitatkozni. A film egyébként aranyos volt, és ha esetleg megnézed , akkor rájössz, hogy pontosan találó és kifejező a címe.

Üdv: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 11:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Talán segít egy kicsit.

Jn15
4.Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.
5. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 12:00 
Sziasztok!

Legyetek SZENTEK (JÓK), ha tudtok, a többi nem számít!
Számomra ez követendő és várt állapot, pedig rég láttam már a filmet.

És hogy tudok-e?

TUDOK, DE CSAK KRISZTUSBAN, Ő ÁLTALA, MIATTA ÉS ÉRTE!

Legyetek jók HA TUDTOK!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 12:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ez olyan mintha azt mondanánk hogy megtudjuk e váltani magunkat?

És ilyen nyakatekerten előadnánk hogy igen.
Talán igazunk lenne?
Nem hiném.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 12:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Csak a teljesség kedvéért másolom ide a film ajánlóját.

Fülöp atya elhagyott gyermekeket nevel. Magához fogadja a kis tolvaj Cirifischio az éles eszű, melegszívű fiút, azonban mégsem sikerül megvédenie őt a Sátán rontó hatalmától. A film a reneszánsz Rómába, a humanizmus szülőhelyére, Loyolai Szent Ignác és Néri Szent Fülöp korába visz el bennünket. A valóság és a misztikum határán zajló fordulatos eseményekben gazdag történet magával ragadó módon szól a hit törvényeinek és a világ dolgainak összeegyeztethetőségéről, a küldetés és a mindennapi élet harmóniájáról. Néhány szó a történelmi hűség kedvéért... Néri Szent Fülöp (1515-1595) az egyháztörténet egyik legtalányosabb egyénisége. Egy meglett férfikorban felszentelt római pap, aki szociális és lelkipásztori szolgálatát "filozófikus mókázással" elegyítette, ezzel érdemelte ki kortársaitól a "buffone de Dio" (Isten bohóca) gúnynevet.

Csak ennyiről van szó. Egy ember egymondatos hitvallásáról, akit a katolikus egyház méltónak talált a szenttéavatásra. Ez már elég ok arra - szerintem - hogy minimum tiszteljük, és ne magyarázzunk bele a film címébe semmiféle ferde ideológiát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 13:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
„Kedvenc mondása: Legyetek jók, ha tudtok. A többi nem számít.”

Attól hogy ez címe egy filmnek attól még nem válik igaz mondássá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség