Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 15:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Ex, valamivel megharagítottad a lányokat? vagy mi ez az össztűz :?:

Még szerencse hogy nem feléjük kell férfinak lennie. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 15:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
:*: :*:

Tiv írta:
Erika írta:
Ex, valamivel megharagítottad a lányokat? vagy mi ez az össztűz :?:

Még szerencse hogy nem feléjük kell férfinak lennie. :wink:

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 15:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ennek köze nincs ahhoz, hogy valaki férfi-e vagy sem.
Vagy mégis?
Nekem, mint nőnek mindent el kellene tűrnöm egy férfitől.
Nektek ennyi az Ige üzenete?
Siralmas.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 15:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
32ezüst írta:
Ex: nem tudod utánam csinálni :D

Mit?

A kis virtuális öngyilkos merényletemet, amit A Nő, az Ige fényében topikban csináltam...
Annak köszönheted az 5 perces időkorlátot...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 16:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Nem...nem ez az üzenet..

tavasz írta:
Ennek köze nincs ahhoz, hogy valaki férfi-e vagy sem.
Vagy mégis?
Nekem, mint nőnek mindent el kellene tűrnöm egy férfitől.
Nektek ennyi az Ige üzenete?
Siralmas.

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 17:30 
Én se ezt akartam írni, bocsájs meg Tavasz, ha ez jött le az írásomból!
Nem erre gondoltam konkrétan, hogy mindent tűrj el egy férfitől.
Meg tudnád ezt tenni?
Akkor meg minek kérni tőled?

hm, ...."mindent tűr és mindent remél", mint ha ezt olvastam, vagy hallottam volna már valahol, segítenétek, hogy hol? :-)

Eltűrni mindent? Egy valakit ismerek, aki mindent eltűr.
Úgy hívják SZERETET, emberi neve is van, Jézus Krisztus.
Egy valakit ismerek, aki még akkor is reménykedik, amikor én már feladom, ő is ugyan az a személy.

Neki lehetek a mennyaszonya, Tőle új életet kapott testvéreimmel együtt.
Engedelmeskedni?
De hiszen Ő már az első mondatban így szólított meg:
"Én az ÚR vagyok a te Istened!"
A férfinak is van Ura, akinek engedelmeskednie kell MINDENBEN!

Ezt senki nem tagadhatja, aki Krisztusban hisz, mert Jézus példát adott az Atyához való viszonyában!
Így kell a férfinak is Jézus akaratát kutatnia és cselekednie, ahogyan Ő engedett az Atyának MINDENBEN!

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 08:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
A férfi feladata a feleség felé (a szeretet/szerelem az önfeláldozás, segítség, támasz, biztonság és együtt törekedni egy békés családi élet kiépítésben, gyermekeik az Úr felé vezetés és tanítás az az Úrban lévő életre) Mindezt a férfi egyedül nem tudja megteremteni.

Bizony a feladata mindenben az Úr Jézus legyen a család feje és erre az Úrnak mindig lehetősége legyen. Hogy az Úr szeretete a családban (és ebből fakadóan családon kívül is) láthatóvá váljon.

2Kor 3,18 Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Akkor mi lenne kedves barátaim, ha gondolkoznánk egy picit többet, mielőtt bármit is leírnánk? És nem két szavas pofonokból állna, utána kitörléses üres-hellyel, maga a hozzászólás? :(
Mert ezzel olyanok is büntetés alá kerülnek, akik békésen szerettel volna egy témáról beszélgetni. :(
Talán a személyeskedést a privát üzenetekre kéne korlátozni, ha vkinek tisztázni valója van a másikkal...
És Adminnak is kevesebb szomorúságot okoznánk...

Szeretettel:
Kikka






32ezüst írta:
exrefis írta:
32ezüst írta:
Ex: nem tudod utánam csinálni :D

Mit?

A kis virtuális öngyilkos merényletemet, amit A Nő, az Ige fényében topikban csináltam...
Annak köszönheted az 5 perces időkorlátot...

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
A multkor benéztem egy csetszobába...
És jött egy nick...
Azt mondta, hogy jósolna nekem...
...

Ez jött ki neki:
"Híres leszek, de kevesen fognak ismerni"

Lehet, hogy igaz lesz... ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Kikka!

Nagyon is egyetértek veled, valamint az általad képviseltekkel. Ez a topic - tudjuk - a tied ellenpontjaként lett létrehozva. Mert az ember ilyen. Minimum kétféleképpen csinálni valamit, ha lehet.

Ehhez a témához igyekeztem mindig az ember oldaláról közelíteni, nemre való tekintet nélkül. Azon gondolkoznék el inkább, ha lehet, akkor veletek közösen, hogy van-e értelme egyáltalán feltenni azt a kérdést, hogy a nő taníthat-e?

Isten, mint tudjuk, nem személyválogató. Ha úgy akarja, akkor nőt is felhasználhat eszközéül akár tanításra, akár igehirdetésre is. Férfivá és nővé teremtett minket, hogy sokasodni tudjunk. De őelőtte, mint ember kell megálljunk.

Igyekezzünk hát valóban elkészíteni szívünket Krisztusnak a zsoltár szavaival: „Jöjj hű szívembe hát. Habár szerény e szállás, de mindörökké hálás. Úgy várja Krisztusát.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:22 
Kedves Zsolt!

Isten nem véletlenül választotta szét az embert férfire és nőre.
Ha késsel kanalaznám a levest és a kanalat huzigálnám a rántott húson abból sok jó nem származik.
Ez látható olyan helyeken, ahol a nő és a férfi nem ismeri, vagy nem akarja ismerni és cselekedni azt a feladatot, amire elkészíttetett.

Persze, hogy Krisztusban egyek vagyunk!
Egy nő ugyan úgy Jézus Krisztus miatt lehet Isten Országának tagja és Isten gyermeke, mint egy férfi.
Ebben nincs különbség!

Nagy fröcskölést tud okozni az olyan kés, ami levest mereget egy tányérból.
Sokak ruháját bepiszkítja a piros-zsíros lé.
:-(
(FÉRFI is lehet az illető, mielőtt nekem esnek kedves nő ismerőseim innen)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kedves Zsolt!
Mit értesz az alatt, hogy "ellentpont..és az ember már csak ilyen"?
Nem szeretnélek félreérteni. :) De én örültem Jenny kérdés-feltevésének, mert sok családban tapasztaljuk, hogy elvétik a hívő férfiak a súlykot, és szinte csak a gyülekezeti szolgálattal vannak lefoglalva, az otthont már csak az ágy, és az étel miatt látogatják :?
Erre kérdezett rá, ő.

Azért van értelme feltenni a kérdést, mert pl. 9 évig nekem is egyértelmű volt.
Egyszercsak kiderül több igehely is erőteljesen utal arra, hogy "nem taníthat". És ez igencsak megzavarja az embert. Így utána jártam.
Én is többféle megközelítésből :) Itt a fórumon, személyesen beszélgetve, kommentárokat elővéve, könyveket vizsgálva...és a különböző igehelyeket. És volt értelme.
Mert ha olyasvalakivel találkozom, aki törvényként ragaszkodik Pál szavaihoz, annak már bizonyságot fogok tudni tenni, segítve az ige alaposabb megértését, ahogyan ti is segítettetek nekem :wink:
És itt nem is a személyválogatásról van szó! Hanem szerepekről, és feladatról! Már pedig azok különbözhetnek nő és férfi esetében.
Valószínüleg nem véletlenül mondta Ádámnak azt Isten, amit mondott és dettó Éva esetében :wink:

Ettől persze még értem, amit mondani szerettél volna!
És köszönöm :)


Zsolt írta:
Kedves Kikka!

Nagyon is egyetértek veled, valamint az általad képviseltekkel. Ez a topic - tudjuk - a tied ellenpontjaként lett létrehozva. Mert az ember ilyen. Minimum kétféleképpen csinálni valamit, ha lehet.

Ehhez a témához igyekeztem mindig az ember oldaláról közelíteni, nemre való tekintet nélkül. Azon gondolkoznék el inkább, ha lehet, akkor veletek közösen, hogy van-e értelme egyáltalán feltenni azt a kérdést, hogy a nő taníthat-e?

Isten, mint tudjuk, nem személyválogató. Ha úgy akarja, akkor nőt is felhasználhat eszközéül akár tanításra, akár igehirdetésre is. Férfivá és nővé teremtett minket, hogy sokasodni tudjunk. De őelőtte, mint ember kell megálljunk.

Igyekezzünk hát valóban elkészíteni szívünket Krisztusnak a zsoltár szavaival: „Jöjj hű szívembe hát. Habár szerény e szállás, de mindörökké hálás. Úgy várja Krisztusát.”

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Kikka!


Jól megfogtál a kérdéssel. Ez a "gyülibe járás jöhet, a többi az asszon dóga", meg sem fordult a fejemben. Az ellenpontot arra értettem hogy létre hoztad a "Nők az Ige fényében" topicot. Ennek ellenpontja a "Férfiak az Ige fényében". Erre mind a kettőben ugyanazt a témát járjuk körül csak pepitában. Erre mondtam, hogy az ember ha lehet, kétféleképpen csinál dolgokat. Egy topic bőven elég lett volna.

Hát csak ennyit gondoltam hozzáfűzni. Remélem nem kavarodtam bele mégjobban.

Üdv.: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
ez a pepita igaz :D Csak gondolom Jenny nem akarta szét-offolni a topikot, és inkább nyitott egy konkrétabbat, ami valóban a férfiak oladaláról kellene, hogy megközelítse a témát.

:wink:


Zsolt írta:
Kedves Kikka!


Jól megfogtál a kérdéssel. Ez a "gyülibe járás jöhet, a többi az asszon dóga", meg sem fordult a fejemben. Az ellenpontot arra értettem hogy létre hoztad a "Nők az Ige fényében" topicot. Ennek ellenpontja a "Férfiak az Ige fényében". Erre mind a kettőben ugyanazt a témát járjuk körül csak pepitában. Erre mondtam, hogy az ember ha lehet, kétféleképpen csinál dolgokat. Egy topic bőven elég lett volna.

Hát csak ennyit gondoltam hozzáfűzni. Remélem nem kavarodtam bele mégjobban.

Üdv.: Zsolt

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na ezért nyitottam az Isten igazságának keresésére, de onnan nézni nem akaródzik sem ffi, sem nő nemű egyedeknek, a nemét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség