Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 16:40 
Kedves Ex!

A nagyjából nekem teljesen elfogadható!
:P

Kegyelem és békesség Istentől a mi Atyánktól!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Népi vallásosság, meg folklórkereszténység?
Ha mondok valamit, azt szívből teszem, így a sablonokkal nem tudok mit kezdeni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Népi vallásosság, meg folklórkereszténység?
Ha mondok valamit, azt szívből teszem, így a sablonokkal nem tudok mit kezdeni.

Ezt általánosságban mondtam, úgyhogy csak akkor vedd fel ha inged. :)
De akkor igen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 17:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Általánosságban? Mire? Miért lenne az ingem? Sajnos általában általánosságokban beszélsz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 17:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Általánosságban? Mire? Miért lenne az ingem? Sajnos általában általánosságokban beszélsz...

Igen, általánosságban.
Általánosságban a Legyetekjókhatudtokatöbbinemszámít elhíresült mondás hamisságáról volt szó és arról álatlánosságban, hogy hogyan lehetséges jónak lenni, ha az ember általánosságban képtelen. És ennek a konkrét problémának az általános megoldásról volt szó, és nem rólad konkrétan. :)
De mivel az ige általánosságban igaz, ezért ha üdvözülni akarsz, és Istenhez jutni az örök életben, akkor neked konkrétan kell újjászületni.
És azzal, hogy ezt az általános megoldást konkrétan neked elmondtam, a legkonkrétabb evangéliumi szeretetet gyakoroltam feléd. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 18:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ex, nézz át a "Vallásosság" topicba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 19:50 
Mert ez egy férfi topick!
:-)
Konkrétan....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 14:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Női szemmel. Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 14:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Bárcsak az én férjem annyira szeretné az Istent, hogy állandóan csak Vele foglalkozna. Bár szerintem a közösségbe járásnak is van határa, ha már az embernek van családja. Én nagyon keveset jutok el közösségbe és az Úr mégis velem van, és szerintem attól még a hitem és a közösségem Istennel nincs veszélyben, hogy főleg azokkal foglalkozom, akik a legközelebb vannak hozzám. A mosogatás közben is együtt lehet az Istennel lenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 15:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Persze, hogy otthon is lehet az ÚRral lenni! Meg szolgálat közben is lehet a családot szeretni.
De a határ... az a kényes kérdés. Bár sztm ez attól függ, hogy az illető párja mit és meddig tolerál. Közeli családtagom sztm túl sokat tölt a gyülekezetettel. Jó, tudom, nem lehet TÚL SOKAT... inkább úgy értem, többet, mint a családdal. És a család rovására megy az egész, a szolgálat szent zászlaja alatt. Egy másik közeli szerettem pedig egy bizonyos fokon túl egyáltalán nem tolerálja, ha én "tól sokat" vagyok a gyülekezetben, pedig teológusként, kántorként, leendő lelkészként nem nagyon van más választásom.
Tudom, ez nem konkrétan férfi kérdés, de hol a határ vajon?
Vagy felteszem így, "férfiasan": hol kell helyet foglaljon a férfi életében a családja, felesége, gyülekezete?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 21:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Jenny írásáról jutott eszembe, hogy hallottam egy mondást (csak nem tudom hol, lehet, hogy itt a fórumon?), hogy a ref. lelkész sok esetben úgy kéri meg a párja kezét: Feleségül jössz-e hozzám "harmadiknak", már ti. első az Isten, második a gyülekezet...és a fontossági sorrendben harmadik a feleség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 22:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Boglárka ez hamis dolog! Ugyanis az apostol azt tanította, hogy aki nem tud a saját háza népére gondot viselni, az hogyan tudna Isten népére?
Aki azt hiszi, hogy a felesége, családja helyett úgymond "a gyülekezetet kell szolgálnia" az nem Istentől van, hanem a saját dicsőségkeresése, önámítása!

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 08:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Endi,

minden hívő életében első kell legyen Isten (ez nyilván nem vita tárgya), és ebből fakadóan a Tőle kapott szolgálat is nagy hangsúlyt kap. Persze, régen rossz, ha valaki a szolgálata miatt elhanyagolja a feleségét, családját, de itt szerintem nem erről van szó…inkább csak arról, hogy a lelkész párja jó ha előre tudatosítja: a férjére nem csak ő tart igényt, hanem a gyülekezet is; ez adott esetben sok lemondással, feladattal járhat a feleség számára is. Lehetnek olyan szituációk, amikor a lelkésznek és a feleségének le kell mondaniuk a saját igényeikről, kényelmükről stb. a szolgálat érdekében!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
Endi,

minden hívő életében első kell legyen Isten (ez nyilván nem vita tárgya), és ebből fakadóan a Tőle kapott szolgálat is nagy hangsúlyt kap. Persze, régen rossz, ha valaki a szolgálata miatt elhanyagolja a feleségét, családját, de itt szerintem nem erről van szó…inkább csak arról, hogy a lelkész párja jó ha előre tudatosítja: a férjére nem csak ő tart igényt, hanem a gyülekezet is; ez adott esetben sok lemondással, feladattal járhat a feleség számára is. Lehetnek olyan szituációk, amikor a lelkésznek és a feleségének le kell mondaniuk a saját igényeikről, kényelmükről stb. a szolgálat érdekében!

B.

Kedves Boglárka!
Minden normális férfinak van valamilyen foglalkozása, hivatása ergo, minden feleségnek tudomásul kell venni, hogy férjéről a nap 24 órájának egy részében le kell mondani(fordítva is igaz). De semmilyen hivatás nem előbbre való az alaphivatásnál, vagyis, hogy egy férfi, férj, családfő, és apa. És ezért még a szüleit is elhagyja.
Tehát a válasz egyszerű: első a család, utána a gyülekezet. Ugyanis a legfontosabb gyülekezet és elhívás a család.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ezt jó (volt) olvasni Ex.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség