Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 15:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
ismerek olyan komoly hívő családot, amelyik a gyerekek születése után elmaradtak végleg a gyülekezetből, mondva, első a család.

Szerintem ez már egy másik probléma. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
Kedves Boglárka!
A második mondat azért született, mert a kiinduló idézeted ez volt:
Idézet:
Feleségül jössz-e hozzám "harmadiknak", már ti. első az Isten, második a gyülekezet...és a fontossági sorrendben harmadik a feleség.

Ez pedig eltér az isteni tervtől. A hármas kötelékben nem szerepel negyedi tényező, mondjuk a gyülekezet és főleg nem a feleség előtt.
De úgy látom nincs ebben nagy vita, úgyhogy semmi gond. :)
üdv
ex


Kedves Ex,

köszönöm a pótmagyarázatot, most már értelek! :)
A "hármas kötelékben" a gyülekezet valóban nem szerepel, igazad van!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 19:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
rosta írta:
tavasz írta:
Igen, ez is teljesen igaz, amiket írsz Bogi.
Viszont elgondolkodtató, hogy egy ilyen szolgálat mellett vállalhat-e valaki családot ? És itt igazolódik be, amit előzőleg írtál, hogy ezzel az áldozattal a leendő feleségnek kell számolnia.


Innen is látni, hogy a cölibátusnak csak van valami ésszerű oka, jól látható elvi alapja. Magyarázata.

Mégha természetes is számunkra, hogy a lelkészeink házasodnak...


Azt ne felejtsük el, hogy Isten a férfi mellé a nőt segítőtársnak adta, és egy lelkésznek épp elég nagy szüksége van segítőtársra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 20:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Akkor viszont, ha a férj lelkész, én úgy gondolom, hogy az az első és legfontosabb a családban. A nőnek ezt meg kell értenie, sőt segítenie kell a férjének amiben csak tud. A család összetartását a nőnek kell létrehoznia(lelki összetartásról van szó). Itt a lelkigondozásban szerintem nincsenek határok.
Béke Veletek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 18:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tények a magyar férfiakról. A Hírek 2 mellett ide is bemásoltam:

inforádio írta:
Halálra hajszolják magukat a magyar férfiak
2007-03-04 13:24:41


A középkorú magyar férfiak halálra hajszolják magukat: egész Európában ők halnak meg a legtöbben a korosztályukban - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kopp Mária, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének igazgatója.

Minden évben tizenkétezerrel több középkorú magyar férfi hal meg, mint 1960-ban. Ugyanakkor a nők halálozási aránya az utóbbi negyven évben négy százalékkal csökkent - tette hozzá a szakember.

Kopp Mária szerint nagyon sok középkorú férfi küzd alvásszavarral, szívpanaszokkal és fejfájással, mégis sokkal később fordulnak orvoshoz, mint a nők.

Pedig jobban tennék, ha időben segítséget kérnének, ugyanis Magyarországon minden évben 32 ezer férfi hal meg a 40-69 éves korosztályból. Sehol Európában nincs ilyen rossz halálozási arány, ennél többen csak az orosz és ukrán férfiak közül mennek el "idő előtt."

Sőt Ausztriában 1960 óta a felére csökkent a középkorú férfiak halálozási aránya, de még a Magyarországgal hasonló sorsú Csehországban és Lengyelországban is tovább élnek a férfiak, mint nálunk.

Kopp Mária szerint a sajtónak is többet kellene foglalkoznia ezzel a kérdéssel: "ha száz férfi halna meg, mondjuk, madárinfluenzában, akkor az minden újságban a címlapra kerülne. Ezzel szemben évente 32 ezren halnak meg, és ennek nincs hírértéke" - mutatott rá az igazgató, aki a magas halálozási arány okát nem valamiféle "genetikai gyengeségben", hanem a krónikus stresszhelyzetben látja.

A kockázati tényezőket egyszerűen lehetne csökkenteni - véli az igazgató. "Nagyon komoly védőfaktor" az azonosságtudat, az összetartozás élménye. Rámutatott, hogy a szoros és vidám baráti közösségeket felépítő olaszoknál például sokkal tovább élnek a férfiak, mint nálunk, ahol eröltetett fogyasztói versenyláz hajtja az egymással rivalizáló férfiakat.

A japánoknál, ahol szintén erős az egymáshoz tartozás érzése és a hagyománytudat, tízszer ritkább a szívinfarktus, mint több nyugati társadalomban - mondta Kopp Mária, aki szerint a magyar férfiak magas halálozási arányának másik fő oka a munkahelyi bizonytalanság.

Egy 2001-es EU-direktíva szerint a munkahelyi főnökök felelősek a beosztottak testi és lelki egészségért; Angliában például be lehet perelni azt a munkahelyi vezetőt, aki tartósan bizonytalanságban tartja a dolgozókat - mutatott rá az igazgató.

(inforadio.hu)



Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 08:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Sziasztok!
Ide is bemásolom...

Előzmény:

Meghívó a férfi csendesnapra!



2007. március 3 .-án 10-15,30 között
A fasori református gyülekezet nagytermében
A krisztusarcú férfi
Program:
10,00 Bevezető áhítat Végh Tamás
lelkipásztor
10,20 Jézus, a krisztusarcú férfi.
Cselényi László misszióvezető
11,20 Orgonakoncert Pálúr János
orgonaművész
12,00 Fogadás (A fasori asszonyok meglepetése éhes férjeik és
vendégeik számára)
12,45 Férfivé válni nehéz?
Kovács Károly psichológus
13,45 Csoportos beszélgetés (45 perc)
14,45 Ahogyan engem férfivé formált Isten. Bruckner László
gyógypedagógus


Szeretettel várunk minden érdeklődőt, és hívd meg azt a barátodat, akit szívesen látnál ezen az alkalmon! Segítséget jelentene számunkra a készülődésben, ha regisztrálod magadat és
barátaidat:
Budapest Városligeti Fasori Református Gyülekezet
Budapest 1074 Városligeti fasor 7 Telefon/fax: 342-7311
Email: hivatal@fasor.hu Honlap: www.fasor.hu


Aktuális:


Sziasztok!

Akik ott voltunk szombaton bizonyithatjuk, hogy mennyire tartalmas es aldasos volt a csendesnap. A regisztralasok alapjan szamolt varhato letszamnak kb. masfelszerese, azaz majdnem szaz testver zsufolasig megtoltotte a gyulitermet.

- Cselenyi Laszlo, a Biatorbagyi Belmisszio missziovezetoje,
- Kovacs Karoly debrecenbol erkezett kereszteny pszichologus es
- Bruckner Laszlo gyogypedagogus testvereink eloadasa es
- Palur Janos orgonamuvesz fel oras koncertje

kepeztek a csendesnap magvat. Az eloadasokat meg nem tudtam a honlapon a vegso helyukre elhelyezni a szerverunkon folyo karbantartasok miatt, de a sok erdeklodes es keres hatasara kitettem, atmenetileg a csak a nagy meretu, jo minosegu felfevelek erhetok el (egyenkent 20-30 MByte), meghozza a

Magvetes / Igehirdetesek / Legfrissebb felvetelek menupont alatt.
- a megadott helyen sok minden talalhato, melyek kozul a 2007.03.03-i datumu felvetelek kepezik a csendesnap anyagat.

Aldott igehallgatast kivanok mindenkinek! Adjatok tovabb ezt az infot, azoknak akiket erdekelhet.

FIM, www.fasor.hu
---
Es fontos lehet tudni, hogy a felvetelek hamarosan kisebb meretben (gyengebb minosegben) is elerhetok lesznek (a koncert
kivetelevel: annak eleve csak a jo minosegu valtozatat van ertelme hasznalni, igy csak az lesz kinn)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 00:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Sok erőt merítettem többetek hozzászólásaiból. Hála Istennek, egy olyan férfinak a felesége vagyok, akiről azt mondhatom: ideális férj. Naponta hálát adok érte Istennek. Most is ezt teszem. Nincs erőm most nagy eszmefuttatásokra, csak a saját esetemről írok inkább. És mindenkinek kívánom ezt a teljességet.

Az Úr a férfinak a feleséget segítőtársul adja. Nálunk kezdetben ez nem így nézett ki. Nem is értem, miért vett el engem feleségül ..., de annyira szeretett, hogy segítőtárssá szeretett engem. Felépített. Idéztétek az Igét ... na, engem úgy szeretett a férjem, mint Krisztus az egyházat. Mint egy egészséges ember a saját testét ... épített. Sokszor fordult elő, hogy a munkájánál előbbre tett engem, amikor nagy szükségem volt rá. És ez így volt jó. A munkájában sem lett kisebb az előmenetele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 06:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({) ({)
ez 2 db ölelés, és a NAGYOBBIKat a FÉRJEDNEK küldöm!!!

OLYANNNNAGYONJÓÓÓÓÓÓÓÓ ilyen beírást olvasni :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 08:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Bogyóka !


Kérhetnénk a férjedtől egy hozzászólást az Efézus 5: 28-cal kapcsolatban? 'Úgy kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket...'


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 08:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Szia Bogyóka !


Kérhetnénk a férjedtől egy hozzászólást az Efézus 5: 28-cal kapcsolatban? 'Úgy kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket...'

Miért kérsz tőle hozzászólást? Bogyóka biznysága magáért beszél. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 09:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Pontosan ezért.
Tulajdonképen azt akartam kérni, h. tartana egy előadást online.
Csakhogy a férjek leellenőrizhessék, h. mit csinálnak a saját házuk táján jobban. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 10:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
picit pesszimista vok a JELEN KÖRNYEZETBEN tartandó házasság-erősítő szemináriumot illetően... de ha már itt vagyunk, egy MÁSIK bizonyságot hadd másoljak ide ... szinte SUGÁRZIK :)

Idézet:
Az én legnagyobb bizonyságom az életemben a férjem volt.
Amikor mi összejöttünk én már nagyon az alján voltam,csak ő ezt nem tudta...(ők a családjával már akkor is hívők voltak)Jó barátok voltunk,és aztán szép lassan összemelegedtünk,így jöttünk össze.Akkoriban én egy nagyon rossz valláskultuszban hittem,és később nehezen is tudtam megszabadulni tőle.Sok rossz dolgot tettem,amit nem kellet volna,és tényleg nagyon mélyen voltam amikor összejöttünk.Az első naptól kezdve tiltottak tőle anyámék,én mégis foggal körömmel ragaszkodtam hozzá,de akkor még nem tudtam megmagyarázni,hogy miért.Most már tudom. :-)
Isten nem akart,hogy elvesszek,ezért őt küldte mellém társul,és berakott a családjába,hogy meg tudjak térni,és ujra az övé legyek.
Sokan nem értik,miért házasodtunk össze ilyen fiatalon(nyáron esküdtünk,én 18 voltam,nemrég töltöttem a 19-et).Mindenki azt mondja a mai napig,h. ennek válás lesz a vége stb...Csakhogy azt sokan nem tudják,hogy mi már az Úrban vagyunk,Jézus mellettünk áll,és nem engedi,hogy csak úgy szétmenjünk.(nem volt templomi esküvőnk,de miután megtértünk mindketten a pásztorunk áldást kért ránk,és érzem,meg is kaptuk az áldást.Már akkor is megvolt mikor összejöttünk,mert ezt tényleg az Úr akarta így!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 10:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok!
Tényleg nagyon jó volt olvasni Titeket. :*:
Szuper!Örülök Veletek! :*: :*: :*:
Üdv sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 11:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Net!

Köszi az idézetért. Ez az egyszerű történet nagyon döbbenetes és felemelő egyszerre. Jó ilyet olvasni, mert egyszerre tudatosul az emberben Isten láthatatlan jelenléte és kegyelme. Szinte felkiáltójel ez a jel. Mintha azt mondaná: "Nem adom az enyéimet, hozzá ne merjetek nyúlni."

A Sátán meg csak morogjon magában és dörzsölgesse kialvatlan, vörös szemeit. Nem csk ő nem alszik. Krisztus sem. Ezért aludhatunk mink nyugodtan.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 12:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
közben megmutattam a feleségemnek is ezeket a szívmelengetőket... tényleg... annyira jó a virág mellé ILYENEKET mutogatni :)

itt a válasza:
feleségem írta:
Nagyon jó ilyeneket olvasni, és tudom azt, hogy Istentől kaptalak társként. Én azért zavarban vagyok, meg kicsit nehezen tudnám megfogalmazni, hogy milyen jó, hogy vagy nekem/nekünk. Túl vagyunk sok nehézségen, lehet, hogy még lesznek is (jó lenne, ha nem), de együtt hárman az Úrral mindenen győztesekként mehetünk át. SZERETLEK!!! Legyen ez a mai nap neked is megerősítés, hogy anno akkor nem döntöttél rosszul :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség