Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 11:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
exrefis írta:
Kedves Boglárka!
Minden normális férfinak van valamilyen foglalkozása, hivatása ergo, minden feleségnek tudomásul kell venni, hogy férjéről a nap 24 órájának egy részében le kell mondani(fordítva is igaz). De semmilyen hivatás nem előbbre való az alaphivatásnál, vagyis, hogy egy férfi, férj, családfő, és apa. És ezért még a szüleit is elhagyja.
Tehát a válasz egyszerű: első a család, utána a gyülekezet. Ugyanis a legfontosabb gyülekezet és elhívás a család.
üdv
ex

Na, ex, a végén még egyet fogunk érteni valamiben! :):):)

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ágnes 2007. feb. 13., kedd 16:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Ezt jó (volt) olvasni Ex.

Na! Fog ez menni! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 11:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Amennyiben ilyen jókat írsz! :wink: Ebben már érződött a család iránti szeretet(ed)! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
Boglárka írta:
Endi,

minden hívő életében első kell legyen Isten (ez nyilván nem vita tárgya), és ebből fakadóan a Tőle kapott szolgálat is nagy hangsúlyt kap. Persze, régen rossz, ha valaki a szolgálata miatt elhanyagolja a feleségét, családját, de itt szerintem nem erről van szó…inkább csak arról, hogy a lelkész párja jó ha előre tudatosítja: a férjére nem csak ő tart igényt, hanem a gyülekezet is; ez adott esetben sok lemondással, feladattal járhat a feleség számára is. Lehetnek olyan szituációk, amikor a lelkésznek és a feleségének le kell mondaniuk a saját igényeikről, kényelmükről stb. a szolgálat érdekében!

B.

Kedves Boglárka!
Minden normális férfinak van valamilyen foglalkozása, hivatása ergo, minden feleségnek tudomásul kell venni, hogy férjéről a nap 24 órájának egy részében le kell mondani(fordítva is igaz). De semmilyen hivatás nem előbbre való az alaphivatásnál, vagyis, hogy egy férfi, férj, családfő, és apa. És ezért még a szüleit is elhagyja.
Tehát a válasz egyszerű: első a család, utána a gyülekezet. Ugyanis a legfontosabb gyülekezet és elhívás a család.
üdv
ex


Kedves Ex,

egyetértek, szerintem is a család az, amiért elsőrenden felelős a férfi.
Azt a mondást, amit hallottam valahol (nem emlékszem hol), hogy a feleség a "harmadik"....én a fent leírtak szerint értelmeztem, számomra így "jött le", de igazából nem tudom, aki mondta, mennyire értette szó szerint ezt a "harmadikat".

Üdv! B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 11:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Boglárka!
Nincs baj a három személyes házassággal, ha a férjen és a feleségen túl a harmadik személy a szövetségben, maga Isten. Ez az ideális, original terv. :)
És a harmadik félhelyett nem jöhet be semmi/senki más, egy gyülekezet sem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 14:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
Kedves Boglárka!
Nincs baj a három személyes házassággal, ha a férjen és a feleségen túl a harmadik személy a szövetségben, maga Isten. Ez az ideális, original terv. :)
És a harmadik félhelyett nem jöhet be semmi/senki más, egy gyülekezet sem.
üdv
ex


Kedves Ex,

az első mondatoddal – örömmel – és max. egyetértek! A második mondattal csak az a gondom, hogy ezt – e témában – nem értem, miért hangsúlyozod, mikor ez nem volt kérdés! Természetes, hogy Istent nem helyettesítheti sem gyülekezet, sem más!

Egyébként – ha esetleg félreérthető voltam előzőleg – a szolgálat, a gyülekezet nem a család „helyett” fontos, inkább arról van szó, hogy egy olyan szolgálat ez, ami - ezt tudomásul kell venni - szervesen jelen van az életükben (nem csupán a lelkészében, hanem a családjáéban is)…hát, ezt egy lelkész nyilván jobban el tudná mondani….a lelkészi hivatás nem ugyanaz, mint amikor valaki ledolgozik 8 órát a munkahelyén, és akkor „leteszi a lantot”, hazamegy a családjához és csak velük foglalkozhat.
Egy lelkésznek nyitottnak kell lennie a nap 24 órájában, bármikor fordulhatnak hozzá a gyülekezeti tagok a problémáikkal, vagy tévedek? (Elhívhatják beteghez, haldoklóhoz a legkülönbözőbb időben stb., ha éjjel v. hajnalban hívják, akkor megy, és nem mondja, hogy: „Majd holnap, amikor reggel X időpontban elkezdődik a munkaidőm…”, tehát a „gyülekezet” a családja életébe is belép így v. úgy.)

És ez a helyzet a misszionáriusokkal is, miközben sok esetben nekik is van feleségük, családjuk.
/Jim Elliot jut eszembe, aki 4 másik misszionárius társával együtt elment evangelizálni az auka indiánokat…nagyon veszélyes vállalkozás volt, benne volt a pakliban, hogy sosem látják többé a családjukat – mégis elmentek! Jim nem túl rég nősült, fiatal felesége volt, és egy (ha jól rémlik, másfél éves) kislánya. Az öt férfi sosem tért vissza, mert az auka indiánok megölték őket.
Elisabeth Elliotnak természetesen fájt, hogy elvesztette a férjét, akit szeretett!, de a férje szolgálata, az auka indiánok evangélizálása számára is fontos volt – éppen ezért később (neki sikerült) felvette velük a kapcsolatot, közöttük élt stb./

Nehéz dolog kétségtelenül…mégis, részemről azt gondolom (ha volna férjem) örülnék, ha Isten lenne számára az első, és a Neki való szolgálat – és ebben igyekeznék támogatni (persze: a puding próbája az evés…).

Ezzel együtt – átgondolva azt a bizonyos mondást – azt hiszem, nem szabadna kategorikusan kijelenteni, hogy ki v. mi a „harmadik”. Lehetnek olyan esetek, amikor – pillanatnyilag – a család kerül háttérbe (ld. haldoklóhoz hívás esetében), máskor pedig a szolgálat (Pl. hallottam esetről, amikor a lelkész felesége rákos beteg lett, őt ápolta, s természetesen voltak szolgálatok, amiket emiatt nem tudott vállalni - lehetne kevésbé válságos példát is említeni, csak most ez jutott eszembe). A lényeg, hogy Isten (hiszen Ő az első) vezetése szerint döntsön, hogy adott szituációban kit v. mit helyezzen előbbre v. hátrébb.

Üdv! B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 14:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Igen, ez is teljesen igaz, amiket írsz Bogi.
Viszont elgondolkodtató, hogy egy ilyen szolgálat mellett vállalhat-e valaki családot ? És itt igazolódik be, amit előzőleg írtál, hogy ezzel az áldozattal a leendő feleségnek kell számolnia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 14:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Boglárka!
A második mondat azért született, mert a kiinduló idézeted ez volt:
Idézet:
Feleségül jössz-e hozzám "harmadiknak", már ti. első az Isten, második a gyülekezet...és a fontossági sorrendben harmadik a feleség.

Ez pedig eltér az isteni tervtől. A hármas kötelékben nem szerepel negyedi tényező, mondjuk a gyülekezet és főleg nem a feleség előtt.
De úgy látom nincs ebben nagy vita, úgyhogy semmi gond. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szabad legyen annyit hozzátennem a GYAKORLAT oldaláról, hogy bizony ELMÉLETBEN én is mindig nagyon jól tudtam ezt...

de mikor odakerül a döntésre, hogy most KIKAPCSOLJAM a telefont, vagy nem... vagy hogy MI A FENÉT csináljak hajnali 1kor egy öngyilkosságát éppen bejelentővel, mikor nekem másnap fél6kor kelnem kell, és munkába indulni... akkor a dolog MINDJÁRT NEM ilyen FEKETE-FEHÉR...

egy nagyon kedves barátom-esetem mondta: "na, nekem ORVOS és LELKÉSZ nem lesz a férjem, az TUTI! NEM OSZTOZOM!!!"... és TELJESEN MEGÉRTEM...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 14:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
Igen, ez is teljesen igaz, amiket írsz Bogi.
Viszont elgondolkodtató, hogy egy ilyen szolgálat mellett vállalhat-e valaki családot ? És itt igazolódik be, amit előzőleg írtál, hogy ezzel az áldozattal a leendő feleségnek kell számolnia.


Innen is látni, hogy a cölibátusnak csak van valami ésszerű oka, jól látható elvi alapja. Magyarázata.

Mégha természetes is számunkra, hogy a lelkészeink házasodnak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 14:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Boglárka!

Én már jó sok pudingot megettem, :) ...megkérdeztem férjemet erről az aktuális kérdésről,és ezt válaszolta szó szerint:

A lényeg, hogy Isten (hiszen Ő az első) vezetése szerint döntsön, hogy adott szituációban kit v. mit helyezzen előbbre v. hátrébb.-amit te is.


Közben pont felhívott a lányunk is, őt is megkérdeztem, h. gondolkodik erről a kérdésről, mert ő is házasságkötés előtt áll, és kis gondolkodás után valami hasonlót mondott.-

A mi gyakorlatunkban azért ez úgy nézett ki, h. kevésszer mondtunk nemet a szolgálati lehetőségre a családot előre helyezve.
Én nem nagyon merném visszatartani a férjemet a kényelmem miatt/mi is az?-valaki megmagyarázná? / egy olyan feladat elvégzésétől, amit az Úrtól kapott.- nem a kenyérkeresetre gondolok-

Kedves Ex!

Mondanál pár gyakorlati példát arra, h. ezt a sorrendet : "első a család aztán a gyülekezet" hogy kell érteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 14:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Erika!!

nagy bólogatás :D

az idézett öngyilkosos eset pont ilyen volt amúgy, mikor "lepasszoltam"... de MEGMARADT az illető :)

és tényleg EGYETLEN szabály van: a Szentlélek vezetése :D


(ja, meg az 1. sz. alapszabály: HÁLÁT NE VÁRJ!! :) :( )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Kedves Ex!
Mondanál pár gyakorlati példát arra, h. ezt a sorrendet : "első a család aztán a gyülekezet" hogy kell érteni?

Példa helyett idézném Endit aki az igei alapállást foglalta össze:
Idézet:
az apostol azt tanította, hogy aki nem tud a saját háza népére gondot viselni, az hogyan tudna Isten népére?


Itt nem arról van szó, hogy Netet ne lehetne néha féegykor kiugrasztani egy öngyikolási bejelentéssel az ágyból, hanem általában, azt, hogy aki nem képes a saját családját rendesen elkormányozni, annak a gyülekezeti elhívása erősen kérdőjeles.
E szerint nem várható jó gyümölcs a gyülekezetben sem, ha a buzgóságba belefért egy család elhanyagolása.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 15:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
erre is egy nagy bólogatás :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 15:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ex!

Nem ugyanarról beszélünk.Az alapkövetelmény, h. gondoskodjon a családról, foglalkozzon testi-lelki szükségleteikkel. De ismerek olyan komoly hívő családot, amelyik a gyerekek születése után elmaradtak végleg a gyülekezetből, mondva, első a család.
Jelzem, rólunk is mondták, h. belevesztünk a pelenkamosásba,-miután egy bizonyos szolgálatot már nem láttunk feladatunknak, s nemvégeztük.- pedig ez esetleg csak rám volt igaz, mióta együtt vagyunk, a férjemnek mindig volt vmi plusz feladata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség