Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 05:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Ezért számomra értelmezhettelen az a mondatod,hogy Isten imádása
értelmetlen ha nincs folytatás."

Csak egy gyarló példa jutott eszembe, ha van egy gyermeked, aki mindennap elmondja, hogy mennyire szeret, de fittyet hány a kívánságaidra, és tökéletesen engedetlen - akkor azért látható, hogy lehet, hogy érzelmileg tényleg szeret, de amíg ez engedelmességben, hálában nem fejeződik ki, még van hova fejlődnie.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 05:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
nem nekünk kell a lelkünket megtisztítani,hanem a Szentlélek teszi azt.

1Ján 3,3. És a kiben megvan ez a reménység Ő iránta, az mind megtisztítja ő magát, a miképen Ő is tiszta.
Ha az ember megteszi azt, ami az ő része, akkor Isten is megteszi azt, amit az ember nem képes.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 06:47 
Kedves Gabriell!

Egyet értek hogy nem kell tovább menni, Isten imádatán nem szabad TÚL LÉPNI!
Honnan tudom, hogy vannak, akik nem Istent imádják, a Teremtőt?
Onnan, hogy nem töltik be a törvényt, ugyan akkor erre hívnak másokat az üdvösség megszerzése céljából és ez kegyetlenség.
:-(

Mert a törvénynek van teljessége!
és csak a törvény 100%-os betartása vezethet üdvösségre.

Kérdezem én, hogy van köztetek itt a fórumon- rajtam kívűl, mert én magamra nézve biztosan tudom a választ - aki betartotta és betartja Isten törvényét 100%-ban és ezzel kiérdemelte az üdvösséget?
Akkor ha most kell az Úr elé állnotok a mai napon, mire hivatkozva teszitek majd?

János 4.
20. Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert a ki nem szereti a maga atyjafiát, a kit lát, hogyan szeretheti az Istent, a kit nem lát?
21. Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy a ki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is.

Isten más utat nyitott, arra nézve, hogy vele kapcsolatra lépjünk!
A törvény tanító mesterünk Krisztusig.
Mert Krisztusban megláthatom a valóságot, ezzel megkaphatom az Istennel való élő kapcsolatot, Lelkén keresztül.
És ha már tudom azt, hogy ISTEN MIT TETT az üdvösségem érdekében, akkor valóban veszem Jézus Krisztus Lelkét, aki képes arra, hogy teljeségben megéljem Isten minden parancsolatát.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 09:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
nem nekünk kell a lelkünket megtisztítani,hanem a Szentlélek teszi azt.

1Ján 3,3. És a kiben megvan ez a reménység Ő iránta, az mind megtisztítja ő magát, a miképen Ő is tiszta.
Ha az ember megteszi azt, ami az ő része, akkor Isten is megteszi azt, amit az ember nem képes.
ex


Igen az ember része a reménység,bizalom Istenben,Isten része pedig a megtisztítás a Szentlélek álltal

Nem jó felcserélni a szerepeket mert az már önmegváltás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Péter"kavics"

A törvényeket mindenki olyan mértékben tölti be amilyen mértékben a megszentelődése előrehaladott.

Vagyis amennyire a lelke a Szentlélek által már megtisztult.

Attól,hogy valaki imában imádja Istent még nem jelenti azt,hogy akkor azonnal 100%-ossan betölt minden parancsolatot.

Az emberi lelkünk folyamatossan tisztul a Szentlélek álltal,

Ezenkivül Isten imádásának parancsolatát sem egyformán töltjük be mi magunk sem ,ahogy a lelkünk tisztúl,úgy leszünk képessek a főparancsolatot is egyre jobban betölteni.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
nem nekünk kell a lelkünket megtisztítani,hanem a Szentlélek teszi azt.

1Ján 3,3. És a kiben megvan ez a reménység Ő iránta, az mind megtisztítja ő magát, a miképen Ő is tiszta.
Ha az ember megteszi azt, ami az ő része, akkor Isten is megteszi azt, amit az ember nem képes.
ex


Igen az ember része a reménység,bizalom Istenben,Isten része pedig a megtisztítás a Szentlélek álltal

Nem jó felcserélni a szerepeket mert az már önmegváltás.

Isten része pedig a megtisztítás(by G7) < > mind megtisztítja ő magát(by Isten)
és ennek semmi köze az önmegváltáshoz, azt te gyakorlod.
Csak azt akartam megmutatni, hogy rendszeresen feltapadsz az Ige szélvédőjén, mint légy a kamionon.
Van Isten álta végzett megtisztítás is, de szigorúan nem teszi meg azt amit nekünk kell.
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. jún. 27., szerda 10:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Péter

Egy személyes megjegyzésem is lenne hozzád.
Tudom,hogy mit gondolsz rólam,és azt is hogy mi alapján gondolod ezt.

De tévuton jársz ha azt hiszed,hogy a kemény szavaim mögött gyülölet van.

Ugyanakkor ember vagyok és nem Krisztus,ezért én is hibázok és írok emberi indulatból ami esetleg sértő
mások számára.

De ha nem imádnám Istent imában akkor sokal keményebben és indulatosabban fogalmaznék,sokkal
többször.

Mert a Szentlélek "vize" az ami kioltja bennem az indulatok"tüzét".

Ezért arra kérlek ha engem el is itélsz tedd azt,de Isten imádását imában soha se itéld el,mert azzal Isten ellen teszel tanubizonyságot.

Aki pedig Isten ellen vét az Krisztus ellen is vét.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 11:27 
Kedves Gabriell!

Mit gondolok rólad?
Egyre közelebb vagy a megváltás elfogadásához! Egyre teljesebben látod, hogy a törvények betartása által nem üdvözülhet az ember, DE ISTEN NEM IS EZT VÁRJA EL! Jó az Úr és nem vár LEHETETLENT az embertől!

Amit a megváltásról írtál és a szerepek felcseréléséről, az Isten szerinti bölcsességre mutat. Kinek mi a feladta, az embernek bízni Istenben. A többit már az Úr végzi el.
:-)

Ezt gondolom, semmi többet.

Egyre közeleb vagy ahhoz, hogy elfogadd Isten kegyelmét, igazságát amiben egy feladata van az embernek:
ELFOGADJA!

A TÖRVÉNY és benne a nagy parancsolat, amiről beszélsz, nem másért adatott, mint hogy az embert oda kényszerítse a kegyelem trónusához, hogy az ember eszméljen és lássa meg végre mi a valóság önmagára és Istenre nézve.
A bűneink ismeretét a törvény ismerete adja, a KEGYELMET, peidg Jézus Krisztus váltásága.

Amikor az ember megadja magát Isten előtt és elfogadja, hogy életére, bűneire, MINEN TÖRVÉNY SZEGÉSÉRE nézve egyetlen egy mentség létezik és ez Jézus Krisztus önként vállalt áldozata, akkor veszi az Úr Lelkét, aki az emberben az ÚJ ÉLETET elkezdi kibontakoztatni, már az ember akaratával támogatva! Egy akaratra kerül az ember Istennel!

Az azonban igaz, hogy ez a Lélek az, aki már korábban is azon dolgozik, hogy az ember eljusson Krisztusig! A Lélek szül minket újonnan új reménységre! Már maga a születés is az Ő műve!

Tudom, hogy Istenfélő ember vagy és tudom, hogy Istenhez mennek az imáid feljutnak hozzá a könyörgéseid.
Ő a Fiában válaszolt minden hozzá érkező imára!

Szeretettel:
Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. jún. 27., szerda 12:35-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Péter

Köszönöm öszinte soraid.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség