Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 09:29 
Kedves Ex!

A nyelveken szólásnak vannak veszélyei, ha nincs magyarázó és az is veszélyes, hogy önmagát építi az illető!

Pál nem azért szentel ennek az ajándéknak egy fejezetet, mert olyan fontos ajándéka ez Istennek! Ezt a levélen belül többször is kifejti, ha akarod érted, ha nem akarod nem!

Én nem félek ettől és nem gyanakszom rá, egyszerűen Isten Igéjét szem előtt tartva látom ennek jó voltát és látom ennek veszélyeit, ha nem úgy él vele az ember, ahogyan az ISTEN PARANCSOLJA!

Nem az ajándékot utasítom el, hanem annak olyan formában történő használatát, ahogyan azt sok karizmatikus gyülekezetben teszik!
Ahogyan ezzel emberek élnek!

A kegyelemben való növekedés akkor lehet valóságos, ha tudom, hogy Isten ajándékait is érdemtelenül kapom, Jézus Krisztus érdeméért, a SZABADÍTÁSÉRT!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 09:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Kedves Ex!

A nyelveken szólásnak vannak veszélyei, ha nincs magyarázó és az is veszélyes, hogy önmagát építi az illető!

Pál nem azért szentel ennek az ajándéknak egy fejezetet, mert olyan fontos ajándéka ez Istennek! Ezt a levélen belül többször is kifejti, ha akarod érted, ha nem akarod nem!

Én nem félek ettől és nem gyanakszom rá, egyszerűen Isten Igéjét szem előtt tartva látom ennek jó voltát és látom ennek veszélyeit, ha nem úgy él vele az ember, ahogyan az ISTEN PARANCSOLJA!

Nem az ajándékot utasítom el, hanem annak olyan formában történő használatát, ahogyan azt sok karizmatikus gyülekezetben teszik!
Ahogyan ezzel emberek élnek!

A kegyelemben való növekedés akkor lehet valóságos, ha tudom, hogy Isten ajándékait is érdemtelenül kapom, Jézus Krisztus érdeméért, a SZABADÍTÁSÉRT!

Péter


Igen ezt én is tapasztaltam nálad kedves Péter :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 11:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
A nyelveken szólásnak vannak veszélyei, ha nincs magyarázó és az is veszélyes, hogy önmagát építi az illető!
Ebben nem értünk egyet, Kedves Péter!
A nyelveken szólásnak nincsenek veszélyei, mert ha hülyén használom és nyelveken tanítok valakiket magyarázat nélkül, akkor sem okoztam kárt, vagy követtem el bűnt, a legnagyobb baj az hogy ez a tevékenységem nem terem gyümölcsöt. Gyümölcstelen marad. Az önmagunk építése pedig nem bűn, ellenkezőleg. Parancs teljesítés, ahogy azt már korábban kifejtettem. Az ember abból tud adni, szolgálni amilye van.
A prófétálás, ami sokkal nagyobb ajándék valóban lehet veszélyes, mert nehezebb megítélni, könnyebb benne eltévelyedni prófétálónak, magyarázónak egyaránt így könyebb átcsúszni hamisságba ezáltal valódi kárt okozni a közösségnek.

Idézet:
Pál nem azért szentel ennek az ajándéknak egy fejezetet, mert olyan fontos ajándéka ez Istennek!
Nos, azért szentel szerintem Pál neki egy egész fejezetet, mert ez az ajándék vadonat új a hívők előtt az újszövetségben, az összes többi ajándék az ószövetségi prófétákon keresztül már ismert.
Azért fontos többek között, mert ezáltal az egyébként homályosan látó átlaghívő tökéltes imában fordulhat Istenhez, hiszen Ő maga adja a szavakat így abszolut Isten akaratának megfelelően tud imádkozni. Az értelemmel való ima sokszor lehet Isten akaratán kívüli, többek között ez is lehet oka a nem meghallgatásnak.
Pál egy kis használati utasítást adott, hogy ne csak a levegőt csapkodják a hívők ezzel az ajándékkal.
Azt azért megjegyezném, hogy ennek a nem megfelelő használata összehasonlíthatatlanul kisebb súlyú, mint sok egyértelműen hitgyakorlat helytelen végzése pl. úrvacsora, és most meg sem említek néhány sláger témát. :)
Áldjon az Úr!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 12:18 
Magda, nem értelek.

Kedves Ex!

legnagyobb baj az hogy ez a tevékenységem nem terem gyümölcsöt. Gyümölcstelen marad

Vagy más gyümölcsöt terem, pl. gőgösséget, felfuvalkodottságot.
Ha pedig nincs magyarázó, akkor nem lehet biztosan tudni, hogy az illető kihez és mit szól!

Az önmagunk építése pedig nem bűn, ellenkezőleg. Parancs teljesítés

Mk 12,33 És szeretni őt teljes szívből, teljes elméből, teljes lélekből és teljes erőből, és szeretni embernek felebarátját, mint önmagát, többet ér minden égőáldozatnál és véres áldozatnál.

Ha erre történik az önmagad építése, akkor rendben.

Nem győztél meg, de azért köszönöm. :-)
Én a nyelveken szólás azon gyakorlatát, amit csináltok nem tartom követendőnek és veszélyesnek látom az Úr kijelentése alapján!

Áldjon meg téged is a Mindenható!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 12:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Vagy más gyümölcsöt terem, pl. gőgösséget, felfuvalkodottságot.
Nos ezeknek semmi köze a nyelveken szóláshoz. A fórumban pl. nem olvashattál gőgösebb, felfuvalkodottabb írást mint amit néhány antikarizmatikus BSZ-es dogmarajongó farizeus követett el itt.

Ha pedig nincs magyarázó, akkor nem lehet biztosan tudni, hogy az illető kihez és mit szól!
11. Melyik atya pedig az közületek, a kitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?
12. Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?
13. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.


Idézet:
Nem győztél meg, de azért köszönöm. :-)

Ezzel én is így vagyok.
Áldjon az Úr! :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 13:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bocs, hogy beleszólok, csak leírom, hogy bár kikerekedett a szemem, amikor lebénakacsázott bennünket Tulip,/gondolom ő az említett Bsz-es/mégis rám nem felfuvalkodásként hat az ő ismerete. Őszintén szólva inkább leveszem a kalapom előtte, szeretnék olyan ismeretekkel bírni, mint ő. Azt a régin is jeleztem neki, most is, hogy sajnálom, hogy nem lehet vele kicsit közebbről, kicsit baráti hangon beszélgetni, de biztosan megvan rá az oka,miért tartja a három lépés távolságot.

Eszembe jut az egyetemről egy kollégám, akiről sustorogták, hogy nagyon beképzelt, s ez a fülébe jutott, s azt mondta : tudom, hogy ezt mondják rólam. Pedig én csak elmondom, amit tudok, nem állítom, hogy bele se néztem, amikor alaposan felkészültem- s ez volt a többieknek irritáló/azóta már be is bizonyította, hogy valóban sokat tudott, nagyon sikeres lett, szakmailag legtöbbre vitte az évfolyamból/.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 13:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
feljött bennem egy ige, ideteszem... (aki ISMER, tudja, hogy ezt NEM antikarizmatikus lendületemben teszem ;) ...aki nem ismer, EBBŐL nem fog megismerni ;):))

Idézet:
21. Mert akkor nagy nyomorúság lesz, a milyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem lesz soha.
22. És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek majd azok a napok.
23. Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek.
24. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.
25. Ímé eleve megmondottam néktek.
26. Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van; ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek.
27. Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.
28. Mert a hol a dög, oda gyűlnek a keselyűk.



szeretném, ANNYIRA szeretném, ha erre a "ha lehet"-re egy SZÉP EGYÖNTETŰ "NEM LEHET"-et tudnánk válaszolni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 13:53 
Kedves Ex!

A gőgösségnek lehet egy jele, hogy nem ismerem el, hogy a másikért is Krisztus az életét adta, ezért az Ő tulajdona.
Pedig az az ember elfogadta, hogy nem állhat meg az Úr előtt, csak a Bárány haláláért és feltámadásáért!
Csak Benne tisztulhat - nem a testi szennyétől - meg a lelke és szíve és Benne lehet Istennek kedves gyermeke!

Így már igaz:
Aki a Mennyei Atyát kéri, azoknak ad Szent Lelket!

...és Lelket és nem nyelveken szólást! Mennyivel inkább adja MAGÁT az Úr Lelke által annak aki ezt tőle kéri!

Áldás és béke neked is a Mennyei Atyától és az Ő Egyetlen Fiától az Úr Jézus Krisztustól a Lélek által.

Péter


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. jún. 25., hétfő 14:05-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 13:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Őszintén szólva inkább leveszem a kalapom előtte, szeretnék olyan ismeretekkel bírni, mint ő.

Kedves Erika!
Én éppen nem az ismereteiről beszéltem, de had nem kelljen részletesebben kifejtenem! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
feljött bennem egy ige, ideteszem... (aki ISMER, tudja, hogy ezt NEM antikarizmatikus lendületemben teszem ;) ...aki nem ismer, EBBŐL nem fog megismerni ;):))

Idézet:
21. Mert akkor nagy nyomorúság lesz, a milyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem lesz soha.
22. És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek majd azok a napok.
23. Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek.
24. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.
25. Ímé eleve megmondottam néktek.
26. Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van; ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek.
27. Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.
28. Mert a hol a dög, oda gyűlnek a keselyűk.



szeretném, ANNYIRA szeretném, ha erre a "ha lehet"-re egy SZÉP EGYÖNTETŰ "NEM LEHET"-et tudnánk válaszolni...
Ebbe az igébe is az az érdekes, hogy mindig mindenki a másik felekezetére szolálataira gondol. :D
Módosítok: Pontosabban azokra az emberekre a másik felekezetben, akinek a szolgálatában megjelenik az Isten természetfeletti ereje.
Ahol nem történik semmi, azzal természetesen semmi gond nem lehet. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 14:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Erika írta:
Őszintén szólva inkább leveszem a kalapom előtte, szeretnék olyan ismeretekkel bírni, mint ő.

Kedves Erika!
Én éppen nem az ismereteiről beszéltem, de had nem kelljen részletesebben kifejtenem! :)
üdv
ex


Ex,csak viccelek: ha itt lenne Figyelő, tudod, mi lenne? 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 14:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ja van aki a lexikont bemásolja, és van aki rálép, hogy elérjen a polcon levőket :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 14:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:
feljött bennem egy ige, ideteszem... (aki ISMER, tudja, hogy ezt NEM antikarizmatikus lendületemben teszem ;) ...aki nem ismer, EBBŐL nem fog megismerni ;):))

...
...

szeretném, ANNYIRA szeretném, ha erre a "ha lehet"-re egy SZÉP EGYÖNTETŰ "NEM LEHET"-et tudnánk válaszolni...
Ebbe az igébe is az az érdekes, hogy mindig mindenki a másik felekezetére szolálataira gondol. :D
Módosítok: Pontosabban azokra az emberekre a másik felekezetben, akinek a szolgálatában megjelenik az Isten természetfeletti ereje.
Ahol nem történik semmi, azzal természetesen semmi gond nem lehet. :D
üdv
ex


ex... ezt bebuktad... ha NEM SZÓLTAM VOLNA ELŐRE... pedig... azt hittem ISMERSZ :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ex... ezt bebuktad... ha NEM SZÓLTAM VOLNA ELŐRE... pedig... azt hittem ISMERSZ :(

Nem értem, hogy mit buktam be.
Ismerlek is és tudom, hogy te nem antkarizomból mondtad.
Egyszerűen csak erről az igéről ez jutott eszembe, mert mindig másnak célozzák.
De ha má' így félreértettük egymást akkor kommenteld, hogy te miért hoztad ide. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség