Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 15:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Érdemes megfigyelni, hogy mely témáknál izzik fel a levegő.
Nagyon tanulságos.
Gondolom nem csak nekem.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
felizzik a legelő... aszály van... :(

exrefis írta:
net2rist írta:
ex... ezt bebuktad... ha NEM SZÓLTAM VOLNA ELŐRE... pedig... azt hittem ISMERSZ :(

Nem értem, hogy mit buktam be.
Ismerlek is és tudom, hogy te nem antkarizomból mondtad.
Egyszerűen csak erről az igéről ez jutott eszembe, mert mindig másnak célozzák.
De ha má' így félreértettük egymást akkor kommenteld, hogy te miért hoztad ide. :)
üdv
ex


hadd tegyek ide egy TELJESEN VALÓS sztorit, KELLŐEN TÁVOLIT ahhoz, hogy senkiben ne keltsen "nem-túl-krisztusi" indulatokat:

Todd Burke ugyebár (Khmer nép ébredése, 80as évekbeli könyv)... aki által Kambodzsában rendes méretű ébredést indított Isten... (véletlenül volt szerencsém személyesen is megismerni még annó a múlt évezredben a tanítványság-mozgalom kapcsán)

nos ez a "nagy ember" picccikét "továbbfejlődött" keresztény karrierjében, NewAge-es lett, és MEGPRÓBÁLTA a Kambodzsában indított (és rettenetes dolgok közt is hűségesen hitben megmaradt) keresztény gyülekezetet is "felvilágosítani" a "helyes útról"

HÁLA ISTENNEK sikerült ezt MEGAKADÁLYOZNI...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 15:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A sztori érdekes, tanulságos, de nem értem, hogy kerül ide. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen értetlen?
Ha egyszer az illető eltévelyedett és átment nyújédzsesbe, akkor végkép nem illik ide mert abban az esetben még hamisítottkrisztus státuszt sem üti meg.
De ah nem így van könyörgöm világosítsatok már fel! :)
Nem lehetne olyan egyszerűen igen-igen, nem-nem alapon kommunikálni? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 16:06 
Arról hallottam, hogy a világon több ember él MOST, aki Jézusnak mondja magát és olyanokat is elhitett ezzel, akik teológiát végeztek és ismerik az Igét és korábban hívő gyülekezetekbe jártak. (felekezetektől függetlenül)
Most ezek az emberek ő mellettük élik életüket, mindent eladva a közöbe és nekik szolgálva! Annyira vágytak már arra, hogy érinthessék, hogy tapinthassák az Urat, de Jézus figyelmeztet: HITTEL éljetek!
:-(


Isten Igéje erre utal ebben a szakaszban, kár kiragadni mondatokat, mert akkor olyan forró lesz a levegő, hogy nem marad hely a józan szeretetnek! A vad düh lesz urrá a fórumon, ha Ige morzsákkal bizonyítjuk tengernyi önigazságunkat!
Ez engem is ítél és ez így is van jól! Az Úr Igéje kétélű kard, áldom Őt ezért!

Jézus vissza fog jönni, de nem emberi alakban, hanem DICSŐSÉGBEN.
Amikor megjelenik az olyan lesz, mint a villámlás az égen. Mindenki látni fogja az Ő dicsőségét. Nem fény lesz, nem villámlás lesz, hanem olyan, mint amikor villámlik.
Isten dicsősége fog ragyogni! Betölt mindent az Ő világossága.
A mennyben sem lesz nap, mert Isten dicsősége lesz az, ami világít a látáshoz!

Kérlek titeket Testvéreim, ne gyilkoljuk egymást Ige morzsákkal.
Ne emésszük fel egymást, inkább építse ki-ki a másikat azzal az ajándékkal, amit az Úrtól kapott.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm, kedves Kavics, hogy HELYETTEM foglaltad össze :)

még annyit azért hozzátennék exnek, hogy EMBER!! én ENNEK AZ EMBERNEK a fennhatósága alá tartoztam!!! most nyilván lehetne oldalakon keresztül ízekre szedni a tanítványság-mozgalmat, nem ezért hoztam fel!!

a lényeg: NINCS (EMBERI) GARANCIA!!! az ember MUSZÁJ, hogy a Szentlélekre figyeljen!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 16:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
köszönöm, kedves Kavics, hogy HELYETTEM foglaltad össze :)

még annyit azért hozzátennék exnek, hogy EMBER!! én ENNEK AZ EMBERNEK a fennhatósága alá tartoztam!!! most nyilván lehetne oldalakon keresztül ízekre szedni a tanítványság-mozgalmat, nem ezért hoztam fel!!

a lényeg: NINCS (EMBERI) GARANCIA!!! az ember MUSZÁJ, hogy a Szentlélekre figyeljen!!


És azt tud :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 16:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Net írta:

a lényeg: NINCS (EMBERI) GARANCIA!!! az ember MUSZÁJ, hogy a Szentlélekre figyeljen!![/quote]

Egyetértek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 16:31 
Én is csatlakozok, az Úr Lelke és Igéje által vezeti az Övéit, sőt átkozott, aki emberben bízik Isten helyett, legyen az a legtökéletesebb, legbiblikusabb felekezet, gyülekezet vezetője!

Kitől várod a segítséged? Kihez fordulsz, kihez kiálltasz örömödben, bánatodban? Kinek mondasz hálát, kinek viszed a panaszaid, a gondjaid, fájó érzéseid?

Él az Úr! Meghallgat és válaszol...


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen csak kérni tudok, csak kérni és remélni, és hinni, hinni, hinni.
:*:
Aztán hálát adni, és újra hálát adni
:*:
Aztán elölről kezdeni
:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
alakul :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 22:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
alakul :D


nálad is :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Azért fontos többek között,mert ezáltal az egyébként homályosan látó átlaghívő tökéltes imában fordulhat Istenhez, hiszen Ő maga adja a szavakat így abszolut Isten akaratának megfelelően tud imádkozni. Az értelemmel való ima sokszor lehet Isten akaratán kívüli, többek között ez is lehet oka a nem meghallgatásnak.


Ez egy tipikus karizmatikus tévtanítás.
Mikor mondta Jézus vagy az apostolok ,hogy a nyelveken szólás a legtökéletesebb
ima,Jézus még csak meg sem említette amikor arról beszélt,hogy hogyan kell imádkozni.

És pont az ellenkezőjét tanította annak mint ami pld.a hitgyülekezet öszejövetelein a szokás,"nem csak ott"

Mát.6.5 És mikor imádkozol,ne légy olyan,mint a képmutatók,a kik a gyülekezetekben és az utcák szegletein fenállva szeretnek imádkozni,hogy lássák őket az emberek.Bizony mondom néktek elvették jutalmukat.
6.6. Te pedig amikor imádkozol,menj be a te belső szobádba,és ajtódat bezárva,imádkozzál a te Atyádhoz,a ki titkon van,és a te Atyád,a ki titkon néz,megfizet néked nyilván.
6.7.És amikor imádkoztok ne legyetek sokbeszédüek,mint a pogányok,akik azt gondolják,hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg.
6.8.Ne legyetek hát ezekhez hasonlóak:mert jól tuddja a ti Atyátok,mire van szükségetek,mielött kérnétek töle



Talán imádkozott valaha is nyelveken Jézus ?

A tökéletes imához semmi más nem kell"csak"
imádni Istent ,teljes szívből,teljes lélekből,teljes elméből,teljes erőből.
Aki ezt teszi az betölti imában az első és egyben legföbb parancsolatot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 22:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szia Gabriel, ezt hogyan teszed meg?

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Szia Gabriel, ezt hogyan teszed meg?

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Én,sehogy,ezt Isten teszi bennem,Ő alakítja át a gondolkodásom,én pedig megismerem így ,hogy Istennek mi jó,kedves és tökéletes.

Ha én tenném,az már önmegváltás lenne,mivel a saját erömből próbálnám kitalálni,hogy mi kedves Istennek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26., kedd 06:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ezt nem annak hívják, hanem engedetlenségnek :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség