Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
valaki mondta valahol, én most csak idézem:

Idézet:
Az egyház azért harcképtelen a világgal, az ördöggel szemben, mert tele van repedéssel... Azt mondja a Világ Fejedelme: te akarsz valamit mutatni a világnak? Hát akkor talán először döntsétek el, hogy kettőtök közül melyik a keresztény!
Mert folyamatosan megy ez a meggyőzőcske, leverőcske, okosság-bizonyítócska, és egyéb népi játékok...
És néznek ránk az emberek a világban, és azt mondják, hogy "Ja igen, szóval térjünk meg? És ti már egymás között kisorsoltátok, hogy hova?"

Mindenki ragaszkodik a saját kis valamijéhez, és azért, hogy neki igaza legyen, inkább eltávolodik a másiktól, inkább szembefordul, és ennek következtében, ha úgy tetszik, a Krisztus teste, a Dávid sátora tele van repedésekkel. Mi a gáz a repedéssel? Megtöltené Isten a dicsőségével, megtöltené az olajával, és elfolyik. Nézik az egyházat, és ugye ott van, hogy Istennek az volt a terve, hogy a törvényt, a tórát, vagy ha úgy tetszik a keresztényeket (egy vonulat), dicsőségessé tegye, és ezen keresztül saját magára hívja föl a világ figyelmét. Na most ehhez képest mit lehet látni? Egy ilyen várrom-szerű valamit. Amin látszik, hogy van benne valami koncepció, alkalmas lenne valaminek a tartására, de ebben az állapotában inkább egy elriasztó valami.

Mindenki fogja a kis saját igazságát. Emlékeztek: én Pálé vagyok, én Apollósé… mi a végszava az egésznek?
Hogy "avagy részekre szakíttatott-é a Krisztus?" Na most ez az egyház állapota. Ő nem hagyja magát részekre szakítani, de a világ felé, kifele, ami kép látszik, az egy összevissza repedezett, szakadt valami...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 15:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
valaki mondta valahol, én most csak idézem:

Idézet:
Az egyház azért harcképtelen a világgal, az ördöggel szemben, mert tele van repedéssel... Azt mondja a Világ Fejedelme: te akarsz valamit mutatni a világnak? Hát akkor talán először döntsétek el, hogy kettőtök közül melyik a keresztény!
Mert folyamatosan megy ez a meggyőzőcske, leverőcske, okosság-bizonyítócska, és egyéb népi játékok...
És néznek ránk az emberek a világban, és azt mondják, hogy "Ja igen, szóval térjünk meg? És ti már egymás között kisorsoltátok, hogy hova?"

Mindenki ragaszkodik a saját kis valamijéhez, és azért, hogy neki igaza legyen, inkább eltávolodik a másiktól, inkább szembefordul, és ennek következtében, ha úgy tetszik, a Krisztus teste, a Dávid sátora tele van repedésekkel. Mi a gáz a repedéssel? Megtöltené Isten a dicsőségével, megtöltené az olajával, és elfolyik. Nézik az egyházat, és ugye ott van, hogy Istennek az volt a terve, hogy a törvényt, a tórát, vagy ha úgy tetszik a keresztényeket (egy vonulat), dicsőségessé tegye, és ezen keresztül saját magára hívja föl a világ figyelmét. Na most ehhez képest mit lehet látni? Egy ilyen várrom-szerű valamit. Amin látszik, hogy van benne valami koncepció, alkalmas lenne valaminek a tartására, de ebben az állapotában inkább egy elriasztó valami.

Mindenki fogja a kis saját igazságát. Emlékeztek: én Pálé vagyok, én Apollósé… mi a végszava az egésznek?
Hogy "avagy részekre szakíttatott-é a Krisztus?" Na most ez az egyház állapota. Ő nem hagyja magát részekre szakítani, de a világ felé, kifele, ami kép látszik, az egy összevissza repedezett, szakadt valami...


Kedves Net!
Igazad van a repedésekkel. A repedések betömhetők begyógyíthatók stb.
De vannak szakadékok is, amelyek nem gyógyíthatók be, nem hidalhatók át, mert azok a kivájt szem és a levágott kar sebei amiket összeforrasztani nem lehet. Az ilyen sebet be kell gyógyítni(az nem összeforrasztás), túl kell élni és továbblépni.
Én értettelek, remélem te is értesz. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
IGEN!! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 04:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagy figyelemmel olvasom hozzászólásaitokat. Nagy figyelemmel és egyre nagyobb örömmel, hisz folyamatosan erősítitek bennem, hogy a legfontosabb Jézus tanítása. Az, hogy egyház és felekezet csak később következnek. (Ez egyben válasz a kisegyházak és „szektákkal” kapcsolatos a fórumon szereplő más témákra is.)

Nagyon kedves voltál Kamilla, hogy biztattál – Ne szégyenkezzem reformátusságom miatt. Egy kicsit kevés volt a hely a téma fejlécében, így talán költőire, provokatívra sikeredett. Azt a véleményed, hogy nem kellene ugrani rá, szintén nagyon szép. Csak az a baj, hogy én elesett földi halandó próbálok kapaszkodni Jézus tanításába, de még van mit fejlődnöm. Ha egy jó nagyot rúgnak belém, még nem tudom odatartani a másik orcámat is. Hisz ez számomra azt is jelentené, amit a témanyitóm utolsó részében (nem véletlenül) írtam. Nincs tennivalónk, olvasgassuk a Jelenések könyvét. A gonosz el fogja nyerni méltó büntetését nélkülünk is. Ahhoz a felvetésedhez pedig, hogy
„Sőt, az egész magyar nyelvű írásbeliség és kultúra azzal kezdődött, hogy a reformációkor kitalálták,…”
Én a Magyar írásbeliség kapcsán szívesebben gondolok a 6000 (!!!) éves Tatárlakán talált agyagkorongra, melyen magyarul értelmezhető ékírásos felírat olvasható.

Kedves net2rist! Szívesen meghallgatnám, megvitatnám miért nem szabad elolvasni a Cion bölcseinek jegyzőkönyvét, a Mein Kampf-ot? Töredelmesen bevallom mindkettőt elolvastam, sőt több példányban továbbadtam barátaimnak. Előzetesen csak annyit, hogy Jézusnak könnyű dolga volt a pusztában. Nekünk sokszor nehéz felismerni a Sátánt. Ebben biztosan segítenek az említett könyvek.

Exrefis! Köszi a figyelmeztetésed! Nagyon igazad van. De én azt is bevallhatom, hogy soha nem hagynám el az egyházamat sem, még ha a másik sokkal igazabbnak, tisztábbnak tűnne is. Ez egy kicsit olyan lenne számomra, mintha Őseimet, múltamat, tagadnám meg. Hála a Jóistennek eddig nem kényszerültem rá.

Kedves Rosta! Nem tudom közös sorsunkban neked, hogyan alakult gyerekeid élete. Kíváncsi lennék magamra, hogyan viselkednék, ha a fiam meg mondjuk a Hit gyülekezetét, vagy …. választaná. Hátha mégsem, hisz bízom benne, hogy a családi környezet, stb. Őt is és minket is megkímél ettől. Persze tudom, hogy ez a kijelentésem új vitákra ad okot.

Sajnos munkám miatt csak így egyben az éjszakai órákból elcsipegetve tudok reagálni. Így kicsit sok is egyszerre. Pedig szívesen beszélgetnék még veletek főleg a témanyitó soraim befejező részéről. Arról, hogy van e nekünk reformátusoknak olyan feladatunk, hogy „harcot” is vállaljunk az Ő seregében hitünkért a gonosz ellen? Szerintetek? És milyen eszközökkel?
Manti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 07:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Manti írta:
....szívesen beszélgetnék még veletek főleg a témanyitó soraim befejező részéről. Arról, hogy van e nekünk reformátusoknak olyan feladatunk, hogy „harcot” is vállaljunk az Ő seregében hitünkért a gonosz ellen? Szerintetek? És milyen eszközökkel?


mint REFORMÁTUS, azt gondolom HIBA lenne harcolni... hiszen KI ELLEN harcolhatnál? a NEM-REFORMÁTUSOK ellen...

mint Krisztus jó vitéze, azt gondolom hiba lenne NEM harcolni!
Pál írta:
Ef 6,10. Végezetre, atyámfiai, legyetek erősek az Úrban, és az ő hatalmas erejében.
11. Öltözzétek föl az Isten minden fegyverét, hogy megállhassatok az ördögnek minden ravaszságával szemben.
12. Mert nem vér és test (és TEST-VÉR) ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.


és hogy milyen eszközökkel? hát... a "kreatív újságírás eszközeivel" mindenesetre NE, ha kérhetem...

Manti írta:
....
Kedves net2rist! Szívesen meghallgatnám, megvitatnám miért nem szabad elolvasni a Cion bölcseinek jegyzőkönyvét, a Mein Kampf-ot? ...


ehhez képest amit én mondtam:

net2rist írta:
NEM kell elolvasni... ahogy Cion bölcseinek jegyzőkönyvét, meg a Mein Kampfot se...
Lenin összesről nem is szólva :S


Töredelmesen bevallom, nem olvastam VÉGIG őket, bár nem azért, mert nem szabad, de részleteket megismerve belőlük, EGYETÉRTEK az értékeléseddel:
Manti írta:
Nekünk sokszor nehéz felismerni a Sátánt. Ebben biztosan segítenek az említett könyvek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 08:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Net!

Köszi a soraidat. A „harcot” épp azért tettem idézőjelbe, annak módja és eszközei napjainkban nem éppen hagyományosak. Szerintem mikor folyamatosan zúdul ránk és gyerekeinkre (ebben nem csak a vér szerinti gyerekeimre gondolok) ennek a „harcnak” minden eszközével a töménytelen szenny, a test és lélek a család rombolása igenis többet kell tenni egy REFORMÁTUSNAK is mint időnként eljárni a gyülekezetbe.
Intelmed ( "kreatív újságírás eszközeivel" mindenesetre NE) köszönöm, több barátom van, akinek élesebb a kardja, csak el van dugva a kamrába.

Az említett könyveket úgy neked, mint más olvasónak cím megadása esetén postán díjmentesen elküldöm.
Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 08:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Manti!
Ha Cion bölcseinek jegyzőkönyvét, meg Mein Kampf-ot terjesztesz, akkor nem a reformátusságod van veszélyben, hanem az üdvösséged.
Ha jól értettem. Ha nem javíts ki!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 08:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kezdek nem érteni dolgokat ...

hiába, lassú a felfogásom...

pl. nem tudom, hogy kicsit TÚL-FINOM célzásomat most akkor ÉRTETTE Manti, vagy csak bólogat, mint akit nem igazán érdekel

jó... akkor lefordítom: "kreatív újságírás eszközei" = CSÚSZTATÁS
valakinek a NEM PONTOS idézése, annak érdekében, hogy MÁS SZÍNBEN tűnjön fel a mondanivalója, mint amit eredetileg akart mondani

ugyanakkor ex barátom beírása SZÖGET ÜTÖTT a fejembe (és nem nyuxom míg ki nem húzom, mert böki a szürkeállományt):

kedves Manti, ama általam is idézett mondatodban, hogyaszongya:
Manti írta:
Nekünk sokszor nehéz felismerni a Sátánt. Ebben biztosan segítenek az említett könyvek.

ezt mostanakkor magyarázd már meg, hogy ugyanvalóst KIBEN ismerted fel a sátánt eme "remekművek" olvasása során? az ÍRÓban, vagy az író által tollhegyre tűzött NÉPben?

nagyonnemmind1, és én - a kis jóhiszemű - a második variációt automatikusan kizártam, de most ex elbizonytalanított... ugyan biztosítsál már VALAMELYIK oldal melletti elkötelezettségedről!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 08:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Az üdvözülésemért igyekszek tenni, de a döntést azt nem mi fogjuk meghozni.
Terjeszteni, nem kell, mert ma már szabadon olvasható. Viszont, hogy ne más elmondása alapján ítéljünk róla olvasni szabad.
Manti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 08:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
értem... a jól ismert "el nem határolódás"... :( :( :(

akkor viszont: ÉN vagyok kénytelen TŐLED elhatárolódni

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 10:06 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Net!

Ezt a Cion dolgot nem én hoztam fel. Megvitatásának sem itt a helye. Persze van róla véleményem, de hogy megnyugodjál nekem nincs bajom a Föld egyetlen népével, Isten egyetlen teremtményével sem. A zsidóságnak inkább van baja velünk, saját magával és az Újszövetséggel. A mi „fegyverünk” az ő esetükben sem lehet más, mint Isten igéje és Jézus tanításainak terjesztése körükben. Hogy milyen sikerrel az egy másik dolog.
Sőt, még vallásalapítónknak, Luther Mártonnak tulajdonított vélekedéseket

------ Link törölve - admin -------

sem tudom kritika nélkül elfogadni.
De ha például lesz szabad időd rá, szívesen megyek el veled az Ószövetség népének vinni Jézus üzenetét.

Manti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
------ Link törölve - admin -------

HELYESEN a link... tudtam én erről, de azért megdöbbentett "szemtől szembe olvasva"... bizony... NAGYON NYILVÁNVALÓ hogy EZ fejlődött ODÁIG...

nem tudod kritika nélkül elfogadni... naccerű... és kritikával? EZT ELFOGADNI??? (értem, értem, ez csak NEKEM botrány...)

Manti írta:
De ha például lesz szabad időd rá, szívesen megyek el veled az Ószövetség népének vinni Jézus üzenetét.


hadd legyek vak és süket és értsem ezt SZÓ SZERINT... HOVA szeretnél menni? a dohány utcába? Izraelbe?

VAN olyan közeli barátom is, aki nem-zsidóként és DEKLARÁLTAN KERESZTÉNYKÉNT egy zsidó ifjúsági szervezetben végez ifivezető tanfolyamot és csoportokat fog vezetni különböző táborokban, meg olyan is, aki Izraelben szolgál az evangéliummal, nem csak zsidók felé, de - zsidó létére - az ARABOK is elfogadják a személyét és tud feléjük is szolgálni

ILYESMIRE gondoltál?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 20:30 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Én sajnos nem beszélhetek arról, hogy én a férjem vallása miatt kat. templomba is járok, mivel jelenleg ő most sehova nem jár sajnos. De azt tapasztaltam, hogy mióta megtértem azóta igen nagy szeretettel megyek be egy katolikus misére is, ha egy kat.testvérem úgy kívánja, és ott is meghallom Isten üzenetét. Amúgy járok imacsoportba is és ott katolikus, ref.,evangélikus vallású tesóm is van. Az Úr Jézus ott is jelen van.
Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 08:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Istennek Dicsőség!

({)

én is így vagyok vele :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 18:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
G3x7 mondta:
A katolikus egyháznak nem kell bizonyítania ,
hogy Krisztust szolgálja,azt már megtette és teszi napjainkban is.


Luther, Kálvin, Wesley forognak a sírjukban...
Te meg megtaposod a reformátusok mártír vérét, "kenjük be sárral" jellegű bőszívűségeddel..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség