Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 17:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nekem nincs repülőgépem :wink:

Nekem nincs........

NEKEM VAN NYELVEKEN szólásom dicsőség az ÖRÖKKÉVALÓNAK :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 17:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Ebben neked teljesen igazad van kedves Gabriel, de ha én magamnak imádkozom, hangosan és bejön a kétéves unokám és aztán rákérdez és elvárja, hogy magyarázzam, akkor gondolom mindenkinek egyértelmű, hogy nem fogom neki magyarázni az imám, hanem megmondom, nem neki imádkoztam.

De egy telefon beszélgetésnál is hasonlót mondok, ha valaki a környezetemben megkérdezi mit miért mondtam, (valószínűleg megmondom, hogy nem illik magán beszélgetést kihallgatni)

A dícséret nyelveken és az ima nyelveken az Örökkévalónak szól és nem kíván magyarázatot vsz.
Szeretettel
Magda

Kedves Magda

Nem egésszen értem a példád

hisz Pál a gyülekezeti rendről beszélt arról,hogy a gyülekezetben ne szóljanak hangossan a nyelveken szólok akkor ha nincs jelen magyarázó is.

Ez pedig teljessen érthető,hisz az,hogy valaki mások számára érthetetlen nyelven beszél hangossan az
nem igazán építő jellegű azok számára akik semmit sem értenek ebből.

Tudomásom szerint a hitgyülekezetben nem mások számára halhatatlanul beszélnek nyelveken az ott levők hanem igenis hangossan amit mások is hallanak,viszont nem értenek,mivel nincs magyarázó.

És ez az a gyakorlat amit Pál helytelenített.

tehát semmi gond ha valaki nyelveken imádkozik egy gyülekezeti összejövetelen,de ha nincs magyarázó akkor azt halkan tegye,úgy,hogy azt mások ne hallják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 18:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok!
Én azt szeretném megkérdezni, hogy Ti már találkoztatok olyan emberrel aki
megmagyarázza a nyelveken szólót?Mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, mert ugyan sok emberrel találkoztam aki nyelveken szól, de még sosem hallottam, hogy megmagyarázták volna.
Választ előre is köszi. cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 18:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Cilla igen találkoztam :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 18:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
FM írta:
Kedves Cilla igen találkoztam :)


Köszi Magda!De jó! :D



Vissza a tetejére
 Profil  
 

Nyelveken szólás
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 18:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Kedves "karizmatikus"-nak nevezett testvéreim!

G7 nagyon jól beszél itt, és teljesen igaza van (első olvasatra ez a véleményem). Miért ütöd a vasat barátom azzal, hogy kell a gyülekezeti nyelvekenszólás? Mikor teljesen egyértelmű, hogy azt csak magánimádságban lehet használni. Tudniillik nagyon zavaró, amikor testvérem érthető magyar nyelven(például) imádkozik, és én szeretném hallani és hallgatni, hogy áment mondhassak rá, erre a másik meg mellettem sutyorog nyelveken, mert neki most önmagát nagyon kell építenie. Persze ő tud közben figyelni az érthető nyelven elhangzó (tudatos) imádságra, mert őneki csak "elfordítania" kell a nyelvét és nem kell értenie azt, így persze lehet a másikra is figyelni, csak éppen arra nem kell figyelni (mert kevés bennem a szeretet ugyebár, meg a bölcsesség), hogy a másikat zavarja az én sutyorgásom, mert nem arra szeretne figyelni(mert úgysem értheti), hanem az érthető nyelven elmondott imádságra.
Hogy pedig a nyelvekenszólás igehirdetés lenne, az nyilvánvaló tévedés. A nyelvekenszólás, ha magyarázattal párosul, akkor "igehirdetés", de nem a klasszikus értelemben, hanem a prófétálás (bizonyos) értelmében. Tudniiilik abból lehet épülni a hallgatóknak. Tudniiilik egyrészt haszonra adatik a nyelvekenszólás meg a többi ajándék, másrészt "mindenek ékesen és szép renddel legyenek" a gyülekezeti istentiszteleten is meg máshol is. Egyébként pedig a nyelvekenszólás a legkisebb lelki ajándék Pál szerint (persze nem megvetendő azért), de imádkozzál, hogy megmagyarázzad, és akkor építeni fogsz vele másokat is, amennyiben ékesen és szép renddel bele tudsz illeszkedni a közösségi liturgiába.
De mondjuk a lelkek megítélésének ajándéka sokkal "nagyobb" és hasznosabb ajándék, mint magában csak a nyelvekenszólás. Aztán pedig: a Lélek (nem a Szellem) osztogatja kinek-kinek, amint akarja. A "karizmatikusok" ezt a kifejezést is elorozták a többi hívő testvértől, és még egy csomó galibát csináltak az egyházban. Én karizmatikus vagyok. Édesapám (mióta az eszemet tudom), mindig szólt nyelveken, de meg is "tudta" azt magyarázni. Mindig is csodálattal emlékszem vissza arra a gyönyörű stílusra, és az erősítő (Igével egyező) beszédre(magyarázatra), amit a Lélek adott általa. De nem volt rajongó. Mert a rajongás az eredetileg pejoratív értelmet akar kifejezni. És abban a gyülekezetben, azaz testvéri közösségben, amelyet Édesapám pásztorolt (lévén kirúgott református lelkész, de 1989-ben rehabilitálták), szintén hallottam mást is nyelveken szólni, de az nem tudta megmagyarázni, és Édesapám magyarázta. Kezdetben én is szerettem volna nyelveken szólni (nagyon is), de a Szent Lélek valamiért (szintén nagyon) nem akarta: minden "karizmatikus" könyvet elolvastam, és mégsem, mert tudniiilik azért nem akartam "csakazértis", még ha a Lélek nem akarja is, ehelyett és eközben inkább "ráfeküdtem" arra a törekvésre, hogy "akinek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, de kérje hittel", és egyszercsak regisztrálhattam magamon, hogy "nicsak, milyen nagyszerű lelki ajándékot adott nekem az Úr!" De hogy az mi, azt most nem írom ide, mert exrefis úgyis megvétózza, csak hadd derüljön ki menetközben, tudniillik "haszonra adatik a Lélek kijelentése", tehát inkább használni szeretnék vele, nem pedig dicsekedni.
Egyébként szeretem exrefist is, és még sokat fogok vele polemizálni.(ha az Úr akarja és élünk). De református leszek hozzá. Ugyanis, (amint már kifejeztem) nincs a református tanításnál biblikusabb tanítás, csak éppen érteni kellene. Mert (ismét ismétlem) "akinek nincsen bölcsessége, kérje Istentől", de nemcsak úgy lagymatagon, bágyadtan, hanem "kérje hittel, semmit sem kételkedve".

Testvéri üdvözlettel.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 18:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen prophet én kérem és te?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 19:19 
Kedves Ex!

Én még mindig nem tudok kimásolni, nézd el nekem, a te írásodat dölt betűvel fogom kiemelni!

Ebben a beírásban az "Ezzel szemben: " a hamis.
Ott van ugyanis, hogy "buzgón kérjétek a lelki ajándékokat" . Ez nem áll szemben azzal, hogy fontosnak tartja a szellemi ajándékokat, hanem éppen ellenkezőleg, aláhúzza.


Nem a Kegyelmi ajándékokra írtam azt, hogy ne kérje ez ember buzgón Istentől. Én a nyelveken szólás fontosságáról, ha úgy tetszik súllyáról írtam....

A prédikátor imádkozik hangosan a többieknek, többiek önmagukban szól nak nem a többieknek.

Ha ez így van, akkor gondolom ezt csendben teszik. Úgy, hogy ezzel ne zavarjanak másokat, hiszen a nyelveken szólást nem értheti más, csak ha magyarázza valaki. Magyarázat nélkül pedig az Ige szerint örjöngésnek tűnik.

Idézet:
Ne imádkozzon mindenki egyszerre nyelveken és ne legyen ez gyakorlat,
Ez nincs az igében.


14,27 Ha nyelveken szól is valaki, ketten vagy legfeljebb hárman szóljanak, mégpedig egymás után; egy valaki pedig magyarázza meg.
14,28 Ha pedig nincs magyarázó, hallgasson a gyülekezetben, csak önmagához szóljon és az Istenhez.

Idézet:
csak ha van magyarázó!
Ez akkor kellene, ha valaki a többieknek nyelveken prédikálna ők meg ezt hallgatnák. Ennek valóban nincs értelme és haszna, ilyenkor kellene a magyarázó.


Igen.

Mondjuk rajongás kifejezést csak te használod itt ebben a témában.

14,12 Ezért ti is, mivel rajongtok a lelki ajándékokért,
Lehet ez egy szerencsétlen fordítás, de annyira találó a felekezetedre...

Egyébként nekem meg az a tapasztalatom, hogy ahol megjelenik egy szellemi ajándék ott nincs versengés, hanem mindenki szeretne kapni az ajándék gyümölcseiből, éppen ezért ekkor szó sincs versengésről.

Ahol a KEGYELMI ajándék jelenik meg, ott nincs versengés, hanem az ebből fakadó élet és növekedés!

Hol van itt szó megkövetelésről? Ez rosszindulatú feltételezés.

Ha semmilyen pszichés nyomás nincs a bemerített embereken, hogy nyelveken szólaljanak meg, akkor bocsánatot kérek, egyébként pedig Isten látja, hogy mi van nálatok!

Tehát te ördögtől valónak mondod ezt.


Ezt hol írtam? Ez egy rossz indulatú feltételezés :-)
Emberektől van ez a szokás, ami nálatok gyakorlat. Lényege az önazonosság! Lényege, hogy a közösség elválassza magát egy másik közösségtől. A bemerítkezésre ott van a baptista felekezet. Nagyon fontos az embernek az önazonossága, ami alapján önmagát behatárolja és ez egy közösség számára is fontos dolog.
ÉS NEM A NYELVEKEN SZÓLÁSRA GONDOLOK, hanem ennek azon gyakorlatára amit írsz, ami az Igével ellentétes.

Továbbá: mindenki csak abból tud adni, szolgálni mások felé, amije van.

Igen, ezért búcsúzik Péter a következő szavakkal:
Növekedjetek a KEGYELEMBEN és a mi Urunk Jézus Krisztus ismeretében!

Nos mi tudjuk, hogy Isten Szelleme által szólunk Istenhez, azt amit Ő maga tart legfontosabbnak.
Ha van amire nyugodtan áment mondhatunk, akkor ez az.


14,16 Mert ha csak lélekkel mondasz dicséretet, akkor aki az avatatlanok helyét foglalja el, hogyan fog áment mondani a te hálaadásodra, amikor nem is tudja, mit beszélsz?

"Ti tudjátok", de ülnek az avatatlanok helyén is emberek, akikre érdemes oda figyelni.....

Én is neked üdvösséget kívánva:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 20:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Nem a Kegyelmi ajándékokra írtam azt, hogy ne kérje ez ember buzgón Istentől. Én a nyelveken szólás fontosságáról, ha úgy tetszik súllyáról írtam....

A Szentszellem kilenc ajándéka kegyelmi ajándék, köztük a nyelveken szólás is.
4. A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.
...
7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;
11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.

Idézet:
Ha ez így van, akkor gondolom ezt csendben teszik. Úgy, hogy ezzel ne zavarjanak másokat,

Láthatod minden ViVa-ban. A prédikátor hangosan imádkozik, kierősítve. A mások nyelveken imádkozását hallani sem lehet, csak némi zajt, senkit nem zavar, ahogy kérdezed.
Idézet:
Magyarázat nélkül pedig az Ige szerint örjöngésnek tűnik.
Annak is tűnne, ha így menne a tanítás és nem lenne magyarázó. Ez valóban hülyeség lenne és nem épül belőle senki, de a bűntől még akkor is távol állna.
Idézet:
14,12 Ezért ti is, mivel rajongtok a lelki ajándékokért,
12. Azonképen ti is, minthogy lelki ajándékokat kívántok,
Hát a kívánás egy kissé különbözik a rajongástól.
Idézet:
Ahol a KEGYELMI ajándék jelenik meg, ott nincs versengés, hanem az ebből fakadó élet és növekedés!

Így van. És a Szsz kilenc ajándéka kegyelmi ajándék és valóban élet és növekedés származik belőle.
Idézet:
Emberektől van ez a szokás, ami nálatok gyakorlat. Lényege az önazonosság! Lényege, hogy a közösség elválassza magát egy másik közösségtől.
Óriási tévedés, de azt gondolsz, amit akarsz.
Idézet:
Igen, ezért búcsúzik Péter a következő szavakkal:
Növekedjetek a KEGYELEMBEN és a mi Urunk Jézus Krisztus ismeretében!
Úgy van. És a kegyelemben növekedni pl a nyelveken imádkozás által lehet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

bölcsességet kérni
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
FM!
Én kértem, és meg is kaptam. Persze ez nem azt jelenti, hogy az már lezárt dolog. (Legalábbis bizonyos szempontból nem.)

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Privát üzenet megismétlése
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 22:02 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Valakitől privát üzenetet kaptam, csak "eltűnt". Mert nem esett le a tantusz, és éppen válaszolni akartam valamire, és nem értettem, hogy mi jelenik meg. Talán exrefis volt? Ha igen, kérlek ismételd meg. Bocsánat a hibáért. prophet

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Privát üzenet megismétlése
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 23:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
prophet írta:
Valakitől privát üzenetet kaptam, csak "eltűnt". Mert nem esett le a tantusz, és éppen válaszolni akartam valamire, és nem értettem, hogy mi jelenik meg. Talán exrefis volt? Ha igen, kérlek ismételd meg. Bocsánat a hibáért. prophet

Nem én írtam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: bölcsességet kérni
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 05:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
prophet írta:
FM!
Én kértem, és meg is kaptam. Persze ez nem azt jelenti, hogy az már lezárt dolog. (Legalábbis bizonyos szempontból nem.)


A tem az már trténelem , és ami történelem az már sóbálvány, hiába só :wink:
akkor is bálvány :) :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 06:54 
Kedves Ex!

Nem akarod érteni, hogy a súllyáról, fontosságáról írok az Úr kijelentése alapján!
:-(
Sajnálom....

Hol olvashatok annak a gyakorlatáról, hogy amíg a gyülekezet vezetője értelemmel imádkozik, addig a többiek nyelveken szóljanak - számomra hangosan, ha hangot adnak ki, csak elnyomja a kihangosítás?

A kegyelemben való növekedésnek nem a nyelveken szólás az alapja. (ez inkább gőgösséget válthat ki a hívő emberből, ezért ír erről az ajándékról Pál egy teljes fejezetet, de egyéb veszélye is van ennek az ajándéknak.)
Amit a zsidó népnek adott Isten. A tíz parancsolat első sora!
Én az Úr vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről a szolgaság házából...
És amit a pogányokból lett hívőknek adott az Atya, emlékezés a Szabadítóra és a szabadításra!
A Fiú tettére és szavára a kereszten:
"ELVÉGEZTETETT!"

E kegyelem szó azt jelenti:
Pont ellenkezőjét adja Isten, mint amit érdemlek!
Halált érdemelnék, de Ő élettel ajándékoz meg.
Milyen alapon, hogy ne sérüljön az Igazsága?

Krisztus váltság áldozatáért!

Ha növekedni szeretnék a kegyelemben, erre emlékezek, a SZABADÍTÁSOMRA!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 08:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Nem akarod érteni, hogy a súllyáról, fontosságáról írok az Úr kijelentése alapján!
:-(
Sajnálom....

Én is arról írok, hogy nagyon fontos, te meg arról írsz hogy félsz tőle, averziód van felé, gyanakszol rá, elutasítod. De gyakorlatilag Isten ajándékával teszed.

Idézet:
A kegyelemben való növekedésnek nem a nyelveken szólás az alapja. (ez inkább gőgösséget válthat ki a hívő emberből, ezért ír erről az ajándékról Pál egy teljes fejezetet, de egyéb veszélye is van ennek az ajándéknak.)
Ha van veszélye Isten ajándékának, akkor az az elutasításában van.

Idézet:
számomra hangosan, ha hangot adnak ki, csak elnyomja a kihangosítás?
Nem lényeg a kihangosítás, ha egy ki csoportban történik, akkor is fenhangon a az előimádkozó hangja hallatszik, atöbbiek nyelveken csak erősítik az imát.

Idézet:
Ha növekedni szeretnék a kegyelemben, erre emlékezek, a SZABADÍTÁSOMRA!
Ez rendben is van, csak elfeledkezel róla, hogy a Szsz ajándékai kegyelmi ajándékok segítségül, épülésre, növekedésre adattak az embernek éppen erre a kegyelem korszakára, arra, hogy a hívő megtalálja elhívását, Isten akaratát és legyen is hozzá ereje véghezvinni.
Ezek az ajándékok erre az életre adattak. Ezek meg fognak szűnni, mert a mennyben ezekre nem lesz szükség, itt és most van rájuk szüksége a hívőnek. Az ajándékok elutasítása(bármelyiké) a legnagyobb ostobaság (senkit nem akarok megsérteni).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség