Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Kedves Többiek (főként karizmatikusok)!

Biztos nagyon butát kérdezek, de őszintén érdekel a válaszotok - van olyan karizmatikus közösség, ahol a nyelveken szólást a Páli útmutatások alapján, tehát biblikusan végzik? (nem egyszerre, legfeljebb 2-3, azt is megmagyarázzák stb)

Üdv:
Indu

Kedves Indu!
Kérdésed nem buta, de az érződik, hogy egy átgondolatlanul átvett előfeltételezésből indul ki.
Kicsit távolról kezdem. én a refiben jártam és a nyelveken szólásról egy árva szót nem hallottam, az erre vonatkozó igéket nem olvastam, ergo a róla szóló ref. kommentárt sem hallottam.
Amikor először olvastam az 1Kor 14.-et kapásból úgy értettem, mint ami a nyelveken szólás mellett, annak fontosságáról és hasznosságáról szól.
Később meglepődve hallgattam a reformátusok értelmezését, vagyis azt, hogy úgy értelmezik, mintha a nyelveken szólás ellen szólna.
Számomra minden előzetes kommentár nélkül az jött le hogy volt egy helytelen gyakorlat, ami ellen szólt Pál.
A helytelen gyakorlat pedig az, hogy nyelveken prédikáltak a gyülekezetben, amit nem értett senki. Az ilyennek valóban nincs semmi értelme, ha nem magyarázzák meg.
Viszont ilyen gyakorlatról a mai karizmatikus gyülekezeteben még nem hallottam(lehet, hogy van).
Persze nem akarok álnaiv lenni, tudom, hogy antikarizmatikusok az 1Kor 14. ben lévő helytelen gyakorlatot szeretnék a ma létező gyakorlatra ráhúzni. Csakhogy a mai gyakorlat (a lelkész imája alatt a többiek nyelveken imádkoznak) nem az, amit Pál helytelenített.
Tehát a válasz röviden: nem ismerek olyan karizm. gyülekezetet, ahol a Pál által bírált gyakorlatot űznék (ettől még lehet, hogy van).
szeretettel
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 07:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
- (véletlenül kétszer ment fel)

_________________
Várván ama boldog reménységet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2007. jún. 24., vasárnap 10:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex!

Köszönöm a válaszod, ezt a magyarázatot még nem hallottam, ennek fényében elolvasom majd újra a hivatkozott igerészt. Ha lesz még kérdésem feltehetem, ugye? (majd átviszem a megfelelő topikba)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 10:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Csakhogy a mai gyakorlat (a lelkész imája alatt a többiek nyelveken imádkoznak) nem az, amit Pál helytelenített.

ex


Ehhez képest Pál,azt írja,hogy ha nincs jelen magyarázó akkor
csak gondolatban történjen a nyelveken szólás és nem hangossan,hogy az másokat zavarjon.

Hisz számukra az érthetetlen.

Ezzel ellentétben a hitgyülekezetben hangossan történik a nyelveken szólás,vagyis pont úgy,amit Pál helytelenített.

Ennek a helytelen hitgyülis gyakorlatnak a következménye az is amit pár hónapja olvastam az ige fórumon,egy ottani tag az írta,hogy aki nem kezd el nyelveken szólni pár nappal vagy héttel a megtérése után,az megsem tért és bajj van a hitével.

Ennek a gondolkodásnak pedig értelemszerűen az lessz a következménye az ilyen hitgyülis képzödményekben,hogy az ottani tagok inkább elkezdenek egy zagyva nyelvet jhangossan beszélni,amit úgyse ért senki,hogy higgyék azt a többiek,hogy nincs gond a hitükkel mert ők is tudnak nyelveken szólni.

Nem véletlen,hogy Jézus is azt tanította az imáról,hogy az ne képmutató módon hangossan történjen hanem saját belső szobánkban,gondolatban a lelkünkben.

ha jól emlékszem a baptistánál olvastam azt,hogy náluk csak akkor szólhat nyelveken a gyülekezetben egy hívő ha jelen van egy magyarázó is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 11:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Azt mondanom sem kell, hogy G7 megint hülyeségeket és hazugságokat mond.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 11:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Azt mondanom sem kell, hogy G7 megint hülyeségeket és hazugságokat mond.
ex


Tipikus hitgyülis hozzá állás,ha valaki birálja öket akkor az hazudik ,hülyeséget mond,és természetessen a sátán beszél belőle,hisz a hitgyüli birálhatatlan,pont úgy mint az Isten.

Természetessen ex most sem írta le,hogy mi is az ami hazugság a hitgyülivel kapcsolatban,hisz ha leírta volna akkor lehetne mit cáfolni.


Gondolom azért nem neheztelsz rám ex,hogy én továbbra is Istent tartom birálhatatlannak és nem a hitgyülit és nem vetemedek arra,hogy Isten és a hitgyüli közé egyenlőség jelet tegyek.

Azért az "érdekes"hogy a te birálhatod a katolikusokat,reformátusokat ezen a portálon, és ez természetes a számodra,de ha a te gyülekezetedet a hitgyülekezetét birálják az
azonnal hazugság és természetessen hülyeség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 12:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Azért az "érdekes"hogy a te birálhatod a katolikusokat,reformátusokat ezen a portálon, és ez természetes a számodra,de ha a te gyülekezetedet a hitgyülekezetét birálják az
azonnal hazugság és természetessen hülyeség.

Én olyanokért kritizálom a katolikus és református hitgyakorlatot, amit csinálnak és nem csak én ragasztom rájuk (csecsemő keresztség, mise, szobrok elött való imádkozás, predestináció, szesszaszionista teológia, helyettesítési teológia, stb).
Te viszont hazudsz valamit, vagyátveszed más hazugságát, hülyeségét és azért kritizálod, tehát hgazugságot és hülyeséget szólsz.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 12:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
Azért az "érdekes"hogy a te birálhatod a katolikusokat,reformátusokat ezen a portálon, és ez természetes a számodra,de ha a te gyülekezetedet a hitgyülekezetét birálják az
azonnal hazugság és természetessen hülyeség.

Én olyanokért kritizálom a katolikus és református hitgyakorlatot, amit csinálnak és nem csak én ragasztom rájuk (csecsemő keresztség, mise, szobrok elött való imádkozás, predestináció, szesszaszionista teológia, helyettesítési teológia, stb).
Te viszont hazudsz valamit, vagyátveszed más hazugságát, hülyeségét és azért kritizálod, tehát hgazugságot és hülyeséget szólsz.
ex


Természetessen most sem írtad le,hogy mi a hazugság abban amit írtam.

A hitgyülekezetet pedig az alapján biráltam ami igenis gyakorlat a gyülekezetben,az ottani tagok hangossan szólnak nyelveken mi
közben nincs nyelvmagyarázat ahhoz amit mondanak.

ez pedig nem hazugság hanem tény.

Ez pedig egyértelműen ellentétes Pál tanításával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 12:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Természetessen most sem írtad le,hogy mi a hazugság abban amit írtam.

Ez a hazugság:
Idézet:
amit pár hónapja olvastam az ige fórumon,egy ottani tag az írta,hogy aki nem kezd el nyelveken szólni pár nappal vagy héttel a megtérése után,az megsem tért és bajj van a hitével.


Idézet:
az ottani tagok hangossan szólnak nyelveken mi közben nincs nyelvmagyarázat ahhoz amit mondanak.

A prédikátor imádkozás alatt imádkoznak nyelveken a többiek, ennek semmi köze, ahhoz amit Pál bírál. Mit kellenem megmagyarázni? Amit sokezer ember mond, Istennek és nem a gyülekezetnek?

Egyébként jó lenne, ha elmagyaráznád, hogy egyébként mi ebben a rossz, bűn.

Idézet:
Ez pedig egyértelműen ellentétes Pál tanításával.

Pál más gyakorlatot bírált, mint ahohy már korábban mondtam.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 14:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
Természetessen most sem írtad le,hogy mi a hazugság abban amit írtam.

Ez a hazugság:
Idézet:
amit pár hónapja olvastam az ige fórumon,egy ottani tag az írta,hogy aki nem kezd el nyelveken szólni pár nappal vagy héttel a megtérése után,az megsem tért és bajj van a hitével.


Idézet:
az ottani tagok hangossan szólnak nyelveken mi közben nincs nyelvmagyarázat ahhoz amit mondanak.

A prédikátor imádkozás alatt imádkoznak nyelveken a többiek, ennek semmi köze, ahhoz amit Pál bírál. Mit kellenem megmagyarázni? Amit sokezer ember mond, Istennek és nem a gyülekezetnek?

Egyébként jó lenne, ha elmagyaráznád, hogy egyébként mi ebben a rossz, bűn.

Idézet:
Ez pedig egyértelműen ellentétes Pál tanításával.

Pál más gyakorlatot bírált, mint ahohy már korábban mondtam.
ex


Az ,hogy Pál mást bírált,konkrétan szerinted,ha jól értem azt,hogy nem lehet nyelveken prédikálni.

Azonban Pál nem prédikácioról és nem tanítokról beszélt ,ha róluk beszélt volna akkor a nyelveken való tanítás ellen szólt volna,egyértelműen.

Hogy mi a rossz abban ha valaki hangosan szól úgy nyelveken ,hogy közben azt a körülötte levök nem éretik,arra pedig már válaszoltam.

Feltételezem,hogy Pál is hasonló okok miatt helytelenítette ezt a szokást,érezte,hogy ez a nyelveken nem szolókban ellenérzést vagy bizonytalanságot vált ki.

Egy biztos Pálnak nyomos oka lehetett,hogy a nyelveken szolást amennyiben nincs magyarázat hozzá
azt helytelenítse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolod, hogy Pálnak a nyelveken szólását valaki magyarázta?
:oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 15:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Gondolod, hogy Pálnak a nyelveken szólását valaki magyarázta?
:oops:


talán idézhetnéd a Bibliából azt az Igét ahol Pál a hallgatóság számára nem érthető nyelven beszél hozzájuk.

Magyarázni csak azt a nyelvet kell amit a hallgatóság
nem ért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ebben neked teljesen igazad van kedves Gabriel, de ha én magamnak imádkozom, hangosan és bejön a kétéves unokám és aztán rákérdez és elvárja, hogy magyarázzam, akkor gondolom mindenkinek egyértelmű, hogy nem fogom neki magyarázni az imám, hanem megmondom, nem neki imádkoztam.

De egy telefon beszélgetésnál is hasonlót mondok, ha valaki a környezetemben megkérdezi mit miért mondtam, (valószínűleg megmondom, hogy nem illik magán beszélgetést kihallgatni)

A dícséret nyelveken és az ima nyelveken az Örökkévalónak szól és nem kíván magyarázatot vsz.
Szeretettel
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 15:56 
Kedves Ex!

Amikor először olvastam az 1Kor 14.-et kapásból úgy értettem, mint ami a nyelveken szólás mellett, annak fontosságáról és hasznosságáról szól.

Ezzel szemben:
14.1. Törekedjetek a szeretetre, buzgón kérjétek a lelki ajándékokat, de leginkább azt, hogy prófétáljatok.
14,2 Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez. Nem is érti meg őt senki, mert a Lélek által szól titkokat.

14,19 de a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken.

A levél így kezdődik és ezt megelőzi az 1.kor 13.! Nem a nyelveken szólás ellen beszél, hanem elmondja, hogy vannak ennél sokkal fontosabb ajándékai Istennek.

Számomra minden előzetes kommentár nélkül az jött le hogy volt egy helytelen gyakorlat, ami ellen szólt Pál.

Nem csak valami helytelen gyakorlat ellen, hanem egy helyes gyakorlat mellett szólt Pál és nem ő szólt, hanem az ÚR, de hogy mit is, nézzük meg....

A gyülekezeti összejövetel rendje

14,26 Mi következik mindezekből, testvéreim? Amikor összejöttök, kinek-kinek van zsoltára, tanítása, kinyilatkoztatása, nyelveken szólása, magyarázata: minden épüléseteket szolgálja!
14,27 Ha nyelveken szól is valaki, ketten vagy legfeljebb hárman szóljanak, mégpedig egymás után; egy valaki pedig magyarázza meg.
14,28 Ha pedig nincs magyarázó, hallgasson a gyülekezetben, csak önmagához szóljon és az Istenhez.
14,29 A próféták pedig ketten vagy hárman szóljanak, a többiek pedig ítéljék meg.
14,30 De ha közben az ott ülők közül egy másik kap kinyilatkoztatást, az előző hallgasson el.
14,31 Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki bátorítást kapjon.

14,37 Ha valaki azt tartja magáról, hogy próféta vagy Lélektől megragadott ember, tudja meg, hogy amit nektek írok, az az Úr parancsolata.
14,38 És ha valaki ezt nem ismeri el, ne ismertessék el.

Még egy kérdés! Van valaki a hit gyülekezetében, vagy akár többen, aki magyarázza a nyelveken szólást? Aki ezt a lelki ajándékot is megkapta Istentől?
Isten Igéje arról beszél, hogy ha nincs magyarázó, vagy nem történik magyarázat, akkor HALGASSON az illető és önmagában szóljon Istenhez!
Ne imádkozzon mindenki egyszerre nyelveken és ne legyen ez gyakorlat, csak ha van magyarázó!

Sajnálom, hogy amikor a felekezeted hibás gyakorlata kerül szóba eltünnek a smielik és nagyon durva és agresszív leszel.

Én azt látom, hogy a lelki ajándékokért való rajongás egy versenyt idézhet elő, ami tönkre teszi Isten KEGYELMI ajándékait, mert ezeket az Úr szabadon osztogatja.
Természetesen lehet ezeket kérni, könyörögni az Úrhoz, de hogy kinek-kinek hogyan osztogatja az az Ő szuverén döntése!
.....és megkövetelni mindenkitől, hogy az Úr kegyelmi ajándékával rendelkezzen, vagy olyan lelki ajándékért könyörögjön, amiről az Isten Igéje úgy beszél, mint amivel ÖNMAGAM építem kizárólag TÉVES GYAKORLAT és nem az Úrtól van!

Még egy kérdés!

Ha a közös imádság nem értelemmel történik, hogyan veszi bárki a bátorságot, hogy áment mondjon rá, holott fogalma sincs, hogy a másik kihez és mit szólt?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24., vasárnap 17:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Amikor először olvastam az 1Kor 14.-et kapásból úgy értettem, mint ami a nyelveken szólás mellett, annak fontosságáról és hasznosságáról szól.

Ezzel szemben:
14.1. Törekedjetek a szeretetre, buzgón kérjétek a lelki ajándékokat, de leginkább azt, hogy prófétáljatok.

Kedves Péter!
Ebben a beírásban az "Ezzel szemben: " a hamis.
Ott van ugyanis, hogy "buzgón kérjétek a lelki ajándékokat" . Ez nem áll szemben azzal, hogy fontosnak tartja a szellemi ajándékokat, hanem éppen ellenkezőleg, aláhúzza.

Idézet:
és önmagában szóljon Istenhez!
A prédikátor imádkozik hangosan a többieknek, többiek önmagukban szól nak nem a többieknek.

Idézet:
Ne imádkozzon mindenki egyszerre nyelveken és ne legyen ez gyakorlat,
Ez nincs az igében.
Idézet:
csak ha van magyarázó!
Ez akkor kellene, ha valaki a többieknek nyelveken prédikálna ők meg ezt hallgatnák. Ennek valóban nincs értelme és haszna, ilyenkor kellene a magyarázó.

Idézet:
Én azt látom, hogy a lelki ajándékokért való rajongás egy versenyt idézhet elő, ami tönkre teszi Isten KEGYELMI ajándékait, mert ezeket az Úr szabadon osztogatja.
Mondjuk rajongás kifejezést csak te használod itt ebben a témában. Ha ez alatt azt érted, hogy "buzgón kérjétek a lelki ajándékokat" , akkor helyes, egyébként nem. Rajongani Istenért szokunk, azt bevállaljuk. :)
Egyébként nekem meg az a tapasztalatom, hogy ahol megjelenik egy szellemi ajándék ott nincs versengés, hanem mindenki szeretne kapni az ajándék gyümölcseiből, éppen ezért ekkor szó sincs versengésről.

Idézet:
.....és megkövetelni mindenkitől, hogy az Úr kegyelmi ajándékával rendelkezzen, vagy olyan lelki ajándékért könyörögjön, amiről az Isten Igéje úgy beszél, mint amivel ÖNMAGAM építem kizárólag TÉVES GYAKORLAT és nem az Úrtól van!
Hol van itt szó megkövetelésről? Ez rosszindulatú feltételezés.
Mindenféle ajándékért való könyörgésre pedig az Isten Igéje szólít fel:"buzgón kérjétek a lelki ajándékokat" .
Tehát te ördögtől valónak mondod ezt. Azt sem írta, hogy buzgón kérjétek a lelki ajándékokat, kivéve a nyelveken szólást, mert azzal önmagadat építed. Az ilyen gondolatok a tévelygések, vastagon.
Nekünk szükségünk van önmagunk építéséhez, ha neked nincs, azzal azt mondod, hogy már tökéletes vagy. Rendben van, de eztán nem szeretnék tőled felszólításokat hallani Isten igéjéhez való alázatos hozzáállasra. :)
Továbbá: mindenki csak abból tud adni, szolgálni mások felé, amije van.
Ha önmagadat nem építed, akkor a semmivel tudsz csak mások felé szolgálni is. Ezért is szükség van az önépítésre.
De nyelveken szólás nem csak erre van, hanem :
26. Hasonlatosképen pedig a Szellem is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Szellem esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.
27. A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.

Ef 6,18. Minden imádsággal és könyörgéssel imádkozván minden időben a Szellem által, és ugyanezen dologban vigyázván minden állhatatossággal és könyörgéssel minden szentekért,
Tehát ilyenkor tudunk leghasznosabban közben járni másokért, mert ilyen kor a Szsz imádkozik helyettünk azt és azért, ami a legfontosabb Isten szerint.

Idézet:
Ha a közös imádság nem értelemmel történik, hogyan veszi bárki a bátorságot, hogy áment mondjon rá, holott fogalma sincs, hogy a másik kihez és mit szólt?
Nos mi tudjuk, hogy Isten Szelleme által szólunk Istenhez, azt amit Ő maga tart legfontosabbnak.
Ha van amire nyugodtan áment mondhatunk, akkor ez az.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség