Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 18:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Manti!

Indító írásodra reagálnék.
A baj már a kezdeteknél adott volt. Aligha lehetett Istentől ez a házasság. (Az más kérdés, hogy tudomásul veszi, sőt megbocsát - ha kérik az illetékesek - és egyenesbe hozhatja az onnantól Benne megélt házasságot).
Azt nem egészen értem, hogyha nem kötöttél egyházi házasságot, miként úrvacsorázhatsz. Egyházfegyelmileg ez nem szentségtelen, bűnös kapcsolat?

Azt nem kell szégyellened, ha református vagy. "Papíron" a reformátusok vannak/lehetnek Krisztushoz közel. A katolikusok (lásd: reformáció) más evangéliumot hirdtenek, mint ami a Biblia kizárólagosságából fakad.
Persze a nem-hívő, csak vallásos protestáns épp annyit tesz, mint egy akármilyen katolikus... Egyformán nincs közösségük az Úrral. :(

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 09:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Szevasztok !

Köszönöm a segítő válaszaitokat. A munkám időnként nagyon leköt és egyébként is kellett egy kis idő, hogy elmélkedjem válaszaitokon.

Röviden még két velem közelmúltban megesett történet, ami közrejátszott az oldal indításában, íme az egyik.

Egy ismerősöm, egy rendes, tisztességes, dolgos családját szerető ember, de más beállítású más környezetben élt és nevelkedett, mint én, így a világról is más a véleményünk. Nem régen (örömmel?) mondta el, hogy egyetlen leánya megtért. Ezt elmondása szerint Ő is különösnek tartja, hisz vallásos nevelést nem kapott és Ö maga és a felesége sem vallásosak bár a gyökerek reformátusok. Mielőtt nagyon elhatalmasodott volna bennem az öröm elmondta, hogy betért és felvette a zsidó vallást. Most készül Izraelbe.
Kibírtam, hogy nem kezdem el mesélni a zsidó vallásról, a nők szerepéről a zsidó családon belül, helyéről a vallási közösségekben, stb. Elmondta, hogy háza mindig nyitva fog állni előtte oda bármikor visszatérhet, amivel természetesen én is egyetértettem.

Ami miatt nem hagy nyugodni ez a dolog az a lelkiismeret furdalás. Ugyanis korábban találkoztam a lányával, beszélgethettünk egy rövid ideig. Tudtam a gondjairól és én nem kezdem vagy folytattam rögtön Jézus tanításaival. Pedig kellett volna, hisz mi ezt parancsba kaptuk tőle (tegyetek tanítványokká minden népeket ..).
Megtette ezt néhány iskolatársa, barátnője. Járt velük Izraelben is, ahol katonák és katonalányokkal fotózkodtak. Gépkarabély a kezében, mosoly az arcon, háttérben tank, az Izraeli katonák az általuk megszállt területen, amint éppen imitálják(?), hogy célzott lövéssel robbantják szét a kődobáló arab gyerek fejét. De hol voltunk mi? Hol voltam én? Találkozhatott volna Jézus tanításaival és lehet, hogy nekem kellett volna megtennem. Ma 2007-ben, ha felmerülnek kérdések az Ószövetség népével kapcsolatban, akkor arról nem lehet beszélni, nem lehet megvitatni? Olyan embernek a gondolatait sem, aki reformátusságunk létrehozója, meghatározója? A moderátornak ki kell törölni az ilyen linket? Félünk? Kiktől? Nem inkább hívni kellene néhány zsidó vallású fórumozót, hogy beszéljük meg? Nem. Én, mi inkább hagyjuk, hogy a környezetünkben felnövő gyerekek menjenek Izraelbe arab gyerekeket lövöldözni.
Reformátusnak születtem. Szégyenkezzek?


Net! Talán mégse menjünk Izraelbe téríteni. Lassan a Dohány utcába se kell, csak nézzünk körül saját környezetünkben.


Kedves Figyelő!
Nagyon köszönöm az aggódó és figyelmeztető írásodat. Az én házasságom minden bizonnyal Istentől van. Hisz ha nem tőle lenne, akkor még egy valaki jöhetne számításba, az pedig semmi képen nem játszhatott szerepet. Istennek hála már így közel 40 év után látszanak a gyümölcsei is. Jézus tanítása szerint ez pedig igen lényeges dolog.
Komoly gondolkodásra késztetett az a felvetésed is, hogy házasságom (?) miatt vállalhatok-e közösséget Jézus Krisztussal, kimehetek-e az Úr asztalához, vagy egyházfegyelmileg ez egy bűnös, szentségtelen kapcsolat? Nagyon sok gondolkodásra késztettél. És nem tudom a választ, mármint egyházfegyelmileg talán nem is kellene, hogy ennyire érdekeljen. Illetve részemről rendben van. Én szívesen élek, szeretnék élni Jézus közösségében, az Ő gondoskodó védelme alatt. Életem során sokszor tapasztalhattam az irányomban megnyilvánuló gondoskodó szeretetét, bár néha figyelmeztetéseit is. Ez bizony fontosabb számomra, mint az egyházjog, amit talán nem is ismerek úgy, mint kellene, hisz eddig fel sem merült bennem ez a kérdés. (ezért is nagyon örülök válaszodnak). Családunk évtizedeken át adott prezsbitereket a gyülekezetnek, még lelkészek is előfordulnak úgy a barátaim között, mint a családban. Majd még érdeklődöm a vélemények felől. De addig is mikor úgy érzem, hogy szükségem van rá, mikor úgy érzem tiszta szívvel vállalhatom, kérhetem az Ő gondoskodását, fogok magamhoz venni Úrvacsorát.

Szeretettel: Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 16:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Manti!

Nekem nagyon visszás, amit itt az Izraelbe induló lányról írsz. Ilyen indulattal mehetne akár az idegenlégióba is lövöldözni...lehet, h. az Izraelbe induló csapatba könnyebb bejutni?

Olvastam egy könyvet régebben, csak a címére emlékszem: Jeruzsálem, Jeruzsálem , - nagy körvonalakban arról szól,h. egy keresztyén nő indítást érez,h. kimenjen Izraelbe, s ott először egy arab gyereket vesz a gondjaiba..

nem tudom elképzelni,h. Aki a ne ölj! parancsot adta, most arra ösztökélne, h. arab gyerekeket vegyenek célkeresztbe...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 18:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
[quote="figyelő"]Kedves Manti!

Indító írásodra reagálnék.
A baj már a kezdeteknél adott volt. Aligha lehetett Istentől ez a házasság. (Az más kérdés, hogy tudomásul veszi, sőt megbocsát - ha kérik az illetékesek - és egyenesbe hozhatja az onnantól Benne megélt házasságot).
Azt nem egészen értem, hogyha nem kötöttél egyházi házasságot, miként úrvacsorázhatsz. Egyházfegyelmileg ez nem szentségtelen, bűnös kapcsolat?

Azt nem kell szégyellened, ha református vagy. "Papíron" a reformátusok vannak/lehetnek Krisztushoz közel. A katolikusok (lásd: reformáció) más evangéliumot hirdtenek, mint ami a Biblia kizárólagosságából fakad.
Persze a nem-hívő, csak vallásos protestáns épp annyit tesz, mint egy akármilyen katolikus... Egyformán nincs közösségük az Úrral. :([/quote

Az úrvacsorázásnak 2 feltétele van: keresztség (bár ez inkább a konfirmációnak feltétele), konfirmáció. Az, hogy valaki katolikus házastársat választott, de valamilyen oknál fogva nem kérte az egyház áldását az esküvőre, az az ő gondja. Isten szemében attól ez még érvényes esküvő, és az úrvacsorához semmi köze. Nem bűnös, és nem szentségtelen kapcsolat. Isten a lelkeket vizsgálja, nem a körülményeket. Amúgy meg még nem késő Isten áldását kérni a házasságra! :*:

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 18:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Igen Erika nekem is döbbenet volt. És ez a leány előtte karitativ szervezetnél dolgozott, majd munkanélküli lett.
De nem is ezt érzem a legnagyobb gondnak, hanem hogy az ilyen fiatalok nem találnak utat hozzánk. Vagy mi nem találunk időben rájuk.
Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 18:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Manti!
Mindenek előtt azt kérdezném -mert ez nem derült ki a leveledből--,hogy a problémáidat az Úr elé vitted e , megvallva, hogy nem hagya lelkiismereted békességben ezek miatt?
Jó ha hívők tanácsát keresed , de "bolond aki emberbe veti reménységét"!
Az Úr meghallgat és ha a válaszát kéred , valamilyen formában eléd tárja!
Az Igében addíg is keresd a megoldást, mert benne a te kérdéseidre is van tanítás!
Most már csak az a kérdés, hogy mondod , Uram Uram, vagy szót is fogadsz!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ámen és Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 20:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Manti írta:
Gépkarabély a kezében, mosoly az arcon, háttérben tank, az Izraeli katonák az általuk megszállt területen, amint éppen imitálják(?), hogy célzott lövéssel robbantják szét a kődobáló arab gyerek fejét. De hol voltunk mi? Hol voltam én? Találkozhatott volna Jézus tanításaival és lehet, hogy nekem kellett volna megtennem.

Kedves Manti!
Ne furdaljon a lelkiismeret. Aki azt hiszi, hogy az izraeli katonák célzott lövésekkel "robbantgatják" szét a kődobáló arab gyerekek fejét, az soha nem fogja tudni Jézust közvetíteni. Sőt, semmi köze nincs Jézushoz és magának is szüksége van valódi találkozásra az Úrral.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 20:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Igen Ex, sokáig én is azt hittem ez olyan mint a filmekben. Aztán felállnak leporolják ruhájukat és játszanak tovább.
Igen egyszer a valódi takálkozás ideje is eljön. Mindenkinek.
Manti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 21:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szomorú AMMEN :(

aki számára a "keresztény" annyit jelent, hogy "nem zsidó", annak én akkor inkább ZSIDÓ vagyok... aki történetesen hisz Jesuában a Messiásban

(ja, nagyapám amúgy Horty repülőszázadosa volt... szóval... GENETIKAILAG elég soványan lehetnék a dologban benne... de UGYANÍGY válok 1 pillanat alatt HitGyülissé is, ha netán azt támad valakinek kedve gyalázni...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 21:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
szomorú AMMEN :(

aki számára a "keresztény" annyit jelent, hogy "nem zsidó", annak én akkor inkább ZSIDÓ vagyok... aki történetesen hisz Jesuában a Messiásban

(ja, nagyapám amúgy Horty repülőszázadosa volt... szóval... GENETIKAILAG elég soványan lehetnék a dologban benne... de UGYANÍGY válok 1 pillanat alatt HitGyülissé is, ha netán azt támad valakinek kedve gyalázni...)


Az a helyzet, hogy minden közösségben ott vannak azok az emberek, akik az ütközést szeretik. Ezért kell kiállnunk az ökumenizmus mellett!

Ha már a fenti témáról van szó beteszek egy linket a youtube-ról, ahol a hebroni temetőben forgató brit tv-stábot fenyegető fiatal izraelita a következőt mondja: "megöltük Jézust és büszkék vagyunk rá" :

http://youtube.com/watch?v=MxvO_Z0bFmI


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 26., hétfő 15:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Erika!

Én pedig nagyon biztos vagyok benne, hogy annak a katonának a lelkét valaki más tartja fogva. Az még az embereknél is ritka, hogy ilyen ellentétes parancsokat adjon. Itt csak a sátán munkálkodhat.
Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 26., hétfő 21:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Manti!

A zsidóság kérdése ebben a témában OFF, ezért azt ajánlom,ha erről szeretnél beszélgetni, nyiss egy új topicot a Keresők kérdéseiben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 26., hétfő 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
inkább ne :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 08:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erre csak azért nem válaszolok, mert piszkosul meg vagyok félemlítve...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség