Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
háziasszonyokkal CSETELNI nehéz ügy :D

tegnap esti sztori:
"bocs, most le kell tennem aludni a gyerekeimet"
"rendben, én meg megyek fát vágni" :D (a hátadon! - kieg. - figyelő :*:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 10:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Manti!
Írtam privit, majd nézz rá...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 11:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő írta:
net2rist írta:
háziasszonyokkal CSETELNI nehéz ügy :D

tegnap esti sztori:
"bocs, most le kell tennem aludni a gyerekeimet"
"rendben, én meg megyek fát vágni" :D (a hátadon! - kieg. - figyelő :*:


igen, személyesen Neked megköszönöm, amit eddig a keresztény jellemem fejlődésében segítettél :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
jó játék? :(


Na igen,néha a tükörkép vissza üt :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 15:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Gyémántok vagyunk egymás mellett, és csiszolatlan állapotban kezdjük...
Időbe telik, míg tökéletes elrendezésben elférünk egymás mellett...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 15:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Gyémántok vagyunk egymás mellett, és csiszolatlan állapotban kezdjük...
Időbe telik, míg tökéletes elrendezésben elférünk egymás mellett...


Ezért jó,ha a tükörkép néha vissza üt,így
láthatjuk,hogy hol kell még csiszolodnuk.

Majd ha már nem lessz sem tükör,sem
tükörkép,akkor a valóság fényében,
már nem kell tovább csiszolódnunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 16:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Így van.

De azt a valóságot még nem látom... Létezik ilyen az életben is, vagy csak valami távoli "jövő"kép?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Így van.

De azt a valóságot még nem látom... Létezik ilyen az életben is, vagy csak valami távoli "jövő"kép?


Hiszem,hogy az ember a benne levő
Szentlélek álltal megismerheti a teljes igazságot,nem csak a rész igaszságot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ezüstke sokan hiszik hogy a vak tyúk is talál szemet.

Az én hitem ISTEN ÍROTT BESZÉDÉNEK elfogadásáig terjed.
Ami nincs benne azt erős fenntartással fogadom.
Ez a hitem akkor válik élő hitté, ha a SZENT SZELLEM megeleveníti és az életemben valósággá teszi.
Ettől kezdve a részemmé vált, úgy is mondhatom szervült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 22:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Az olyan csodálatos dolog lehet mikor valaki megtér. Nekem ez soha sem adatott meg. Gyerekkoromtól Istenhitben nőttem fel. Bár voltak, vannak kisebb kilengések ez inkább Isten akaratának keresése esetleg meg nem értése.

Emlékszem kiskoromban el-el képzettem, milyen is lehet Isten. Ma már ez nem lehet kérdéses, pont olyan, mint én, mint Te. Olyan, mint mi, általa teremtett emberek lennénk a Sátán munkálkodása nélkül. Hisz saját képmására teremtett bennünket. Szerintem, ha valaki Istent keresi, nézzen szét saját magában. Nem feltétlenül kell visszafelé felmondani a bibliát, mint egykori munkatársam, aki Jehova tanúinak csapatát erősíti. Beszélgetésünk, esetleges vitánk során mindig azzal jön, hogy provokál: „De a Szentírást csak elfogadom igaznak?” és idéz 25 részt és azt hiszi ezzel meggyőzött, ennek nem lehet ellenállni. Máig nem értem pld. Káin és Ábel történetét. Agyon kell, hogy verjelek, mert ha nem, akkor te fogsz engem agyonütni. Nekem valahogy mindig jobban tetszett Hunor és Magyar. Ők testvérként egymásnak vetik hátaikat és jöhet az ellen. Míg élek védelek, és míg élsz védve vagyok. Vagy pld. Izsák feláldozása. Szerintem szó sincs ott Isten akaratáról. Csak nézz rá a gyermekedre és már tudod is a választ. Ha Te ilyen parancsot kapnál megtennéd? Dehogyis tennéd, rögtön tudnád, hogy itt az Ördög munkálkodásáról van szól. De hát az Ördög mindig is jól tudta álcázni magát. Így aztán nagyon is tetszik
Net
sorsközösség vállalása, mindenkivel, akit támadnak. Merthogy ez az Isteni képmásra teremtett ember olyan alapvető tulajdonsága, ahol kezdődik az ember alakú élőlény és az ember közötti különbség. Ismerjük az elveszett bárány történetét. De magyarázom templomba ritkán járó barátomnak, hogy ez mégsem azt jeleni, hogy bűnt, bűnre halmozva kell élned, mert majd ha mégis elér az Úrjézus kegyelme Te kedvesebb leszel számára, mint ki egész életében együtt volt a többi báránnyal.
Úgyhogy kedves Net fiatalos lendületed nehogy akaratlanul a bűnös helyett a bűn mellé állítson. Egyébként is lesznek gondjaid az utolsó ítélet idején. Akkor kit is fogsz védelmedbe venni?

Egy érdekes írásra hívta fel a figyelmem az egyik barátom. Azt hiszem nekem is hasonló a véleményem. Végrehajtva Erika OFF topik parancsát, ha kedvetek van, olvassátok el.

http://www.tuzliliom.hu/index2.php (Azt írta a HVG… ossz és uralkodj!… cím alatt megtaláljátok)

Legközelebb lehet, hogy cigányozni fogok. Ma együtt dolgoztam vele egy debreceni templomban olyan karitatív munkán, hogy …. de majd máskor.
Szeretettel: Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 23:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hogy stílszerű legyek: oj vé!
Manti kedvenc cikke írta:
Zsidók! Az én szívemben nincs gyűlölet, de fejemben van ítélet, ha vétetek hazám ellen, éppúgy mások, magyarok ellen is, ha országrontó cselekedetet követnek el.

De azért, ha kicsit visszafognátok nyerészkedési és hatalomvágyatokat a világ feletti uralom megszerzése során, az mindenkinek jó lenne. Ti még nem tudjátok, de nektek a legjobban. Jól tud ám az esni, ha szeretik az embert, még akkor is, ha zsidó!


nos... Manti... én szeretlek... még akkor is, ha te magad mondod:

Manti írta:
csodálatos dolog lehet mikor valaki megtér. Nekem ez soha sem adatott meg


köszönöm... így azért van pár dolog, amit JOBBAN ÉRTEK...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Valami baj van veled Net!
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 08:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Egyszer nem idéztelek szó szerint. Felhívtad rá a figyelmem. Igazad volt.
Most Te szó szerint idéztél, mégsincs igazad.
Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Valami baj van veled Net!
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 09:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Manti írta:
Most Te szó szerint idéztél, mégsincs igazad.
Manti

Kedves Manti!
De bizony igaza van.
Hogy meg van-e térve valaki, nem abból lehet tudni, hogy mondja/vagy nem, hanem abból hogy egyébként mit mond.
Bizony szükséges neked is újjászületned.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 09:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Manti írta:
Sziasztok!

Az olyan csodálatos dolog lehet mikor valaki megtér. Nekem ez soha sem adatott meg.



Kedves Manti


Ha még nem adatott meg, akkor kérd.

Én is gyerekkoromtól fogva hittem Istenben, de amikor megszólított,h. tegyem le az életemet az Ő kezébe, vonakodtam: teljesen mindent úgy tegyek majd, ahogy Isten mondja?-ezt nem tudtam vállalni.Jól éreztem magam hívők között, sehol jobban, de azt éreztem, h. kívülálló vagyok. Mint amikor egy vendégségen vagy, mindenki arról beszél, h. milyen jól megvan a házigazdával, de te kerülöd a vele való személyes beszélgetést...
Ezért ért hideg zuhanyként egy bibliaórán, amikor elhangzott a János 10:1: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló. Az ajtó Jézus, és én nem rajta keresztül jöttem a hívők közé,hanem a hagyományok, a neveltetés révén,tehát tolvaj vagyok... akkor elhatároztam, h. meg akarok térni.
Pár napon belül a napi Ige ez volt: Ha nem az Úr építi a házat...ez megdöbbentett: annyit halogattam a megtérést, h. most már Isten nem akarja?aztán a nap folyamán mégis találkoztam "véletlenül" valakivel, akinek ez volt az első kérdése: te megtértél már? -
ekkor már nem vonakodtam, hanem letettem az életemet az Úr Jézus kezébe, és az azóta eltelt harminc év alatt sokszor megtapasztaltam, h. jó kezekbe tettem...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2007. márc. 01., csütörtök 09:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 09:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Manti!

Tudom, a ref. egyház azt tanítja, hogy a megtérést Isten adja (vagy nem adja). Ez benne van a predestinációs pakliban, az ember kettős felosztásában, amiből egyenesen következik, hogy lelkét is csak Isten szülheti újjá, térítheti meg - hiszen szabadakarttal sem rendelkezik.

Dobd ezeket a sutba, s csak arra gondolj; mondta-e volna Jézus a sokaságnak: Térjetek meg..! ha mindez Istentől való kegyadomány lenne??? A döntés mindenkinek a kezében van, élnie kell vele hit által. Ez akkor is igaz, ha sosem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy minden Ő által, Ővele és Őbenne megy végbe, hogy Ő végzi bennünk az akarást és a kivitelezést is - ami Isten szerinti.
Még a Cseri Kálmán féle változattal sem tudok azonosulni, aki "köztes megoldásként" azt tanítja/tanította: a megtérés és újjászületés ugyanazon érem két oldala, mert emberileg a bűnös ember végzi a megtérést, de azért, mert Isten újjászüli.

Az én szájbarágós hittételem erről: amikor Isten "bevilágít" az ember életébe, mert Lényével megközelíti őt, akkor az elveszettségét, bűnössségét megvalló és kegyelemért folyamodó ember e gesztusával megtér, hiszen átalakuló gondolkodásával másképp látja önmagát, Istent, életcélját,stb. mint annak előtte. Mindez lelkében megy végbe.
Erre válaszul Isten (ha akarja, akár azonnal) szellemét újjászüli, vagyis helyreállítja az ember hozzákapcsolódását, Vele való közösségét..
[/i]

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség