Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
 

Felhívás lelkészeknek!
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 13:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves erre látogató lelkészek!

Tudom, kevés az időtök, ezért röviden mondom: SEGÍTSÉÉÉG!!!!

Most pedig hosszabban.

Csak nézzetek végig ezen a fórumon. Ő A Református Portál fóruma. Az egyetlen gyülekezetközi kifejezetten református fórum. Hát így kell ennek kinézni? Nem, nem mondok róla véleményt, mert egy csomó jószándékú ember próbálja fenntartani, rendet tartani, megtölteni tartalommal, és nagyon sok munkájuk van benne. De valami akkor is hiányzik belőle. Tudjátok, hogy mi? Nektek tudni kellene. Pontosan az, amivel Ti többek vagytok egy egyszerű hívő embernél.

Segítsetek, hogy aki a fórumunk alapján alkotna véleményt a református egyházról, ne csalódással kelljen továbbállnia. Békességet találjon itt, és megkapja a kérdéseire az egyértelmű válaszokat.

Cserébe majd értékes hozzászólásaitok önmagukban is reklámok lehetnek a gyülekezeteitek számára. Nincs is jobb reklám a szeretetnél.

(elnézést kérek a tegeződésért, de még új vagyok, nem ismerem a hivatalos megszólításokat)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 17:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 18., szerda 22:41
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: vidéken
Szerintem nem rossz a fórum.

_________________
Kavics Pali


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 18:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nekem már rengetegszer megfordult a fejemben, hogy fel kéne hívni a lelkészek figyelmét arra, ami itt zajlik a fórumon. Hogy nézzenek szét: magukat reformátusnak valló emberek miket gondolnak, kikkel hadakoznak, kikkel és miről beszélgetnek.
Eddig egy lelkészt sikerült megfűznöm, aki még a régi fórumot elolvasta, mivel itt robbant ki egy kis gyülekezeti belháború :cry: (amit azóta egyébként sikerült tisztázni :D )
Minden tiszteletem Antinak, hogy ő nemcsak olvassa, hanem moderálja is némelyik topicot. :D :D :P

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 18., szerda 22:41
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: vidéken
Én olvastam elég sok topicot, de semmi különös. Hívő emberek beszélgetnek. kb. élőben is ilyen. Mit tudnának hozzászólni a lelkészek? Írnának egy exegézist egy-egy igéhez? Vagy mégis mire gondoltok?

_________________
Kavics Pali


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Pali!

Először is hadd mondjam meg, h. jó ilyen véleményt is olvasni:

Szerintem nem rossz a fórum.


Hogy mit szeretnénk? Ezüst olyan jól leírta:

Tényleg lassan két éve fórumozok, csetelek itt közöttetek, és egyszerűen nem találtam olyan embert, aki felvállaltan, szakszerűen református tanokat hirdetett volna, ilyen beszélgetős - írásos formában.
És a multkor véletlenül észrevettem, hogy a cseten egy nick értelmes válaszokat adott a kérdéseimre. Ilyesmire, hogy Jézusnak miért voltak meg a sebei feltámadás után. És válaszolt. Olyasmit válaszolt, ami tetszett nekem, mert én is így láttam. Rá is kérdeztem, hogy milyen vallású, akitől idézett. És mondta, hogy református. Ezen még jobban elcsodálkoztam. A végén kiderült, hogy ez a nick lelkész volt.

Arra gondoltam, meghívhatnánk ide a fórumra ilyen vendégeket. Nyitnánk nekik topikokat, és ott kérdezhetnénk tőlük, ők pedig válaszolnának. Szépen, szakszerűen, összeszedetten, ahogy egy szakemberhez illik...
Nem rágnánk a gumicsontokat, nem vitáznánk, hanem megismernénk a hivatalos álláspontot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 07:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavicspali írta:
Szerintem nem rossz a fórum.


Persze, hogy nem rossz a fórum, különben nem lennék itt. De miért ne lehetne sokkal sokkal jobb! Ahhoz, hogy ne csak a mi kis homokozónk legyen, hanem tényleg a külvilág felé is reprezentáljon minket, szerintem igenis szükség volna egy kis szervezésre. A moderátorok szerintem nagyon ügyesek, minden elismerésem az övék, de valahogy ez a része, hogy ha kérdezek, akkor a kérdésemre kapok választ, református szemszögből, ehhez szerintem szükség volna szakértelemre, ehhez kevés néha a jó szándék.

Sokszor van, hogy ajánlotok könyveket, de ezeknek utána kéne járni megvenni, és még akkor sincs rá garancia, hogy pont arra kapom a választ, amit kérdeztem. És egy könyv általában túl sok is válasznak egy ilyen rövid kérdésre.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 09:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
32ezüst írta:
Fony írta:

Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy te is és Ezüst is rákérdeztetek erre, mi van azokkal, akik járatlanabbak és tapasztalatlanabbak a HIT alapkérdéseivel kapcsolatban.

De ez már nem az én dolgom és felelősségem, inkább az üzemeltetőé, (ahogy Tavasz is megfogalmazta).

üdv
szeretettel fony


Ehhez szeretném hozzáfűzni egy élményemet.
Tényleg lassan két éve fórumozok, csetelek itt közöttetek, és egyszerűen nem találtam olyan embert, aki felvállaltan, szakszerűen református tanokat hirdetett volna, ilyen beszélgetős - írásos formában.
És a multkor véletlenül észrevettem, hogy a cseten egy nick értelmes válaszokat adott a kérdéseimre. Ilyesmire, hogy Jézusnak miért voltak meg a sebei feltámadás után. És válaszolt. Olyasmit válaszolt, ami tetszett nekem, mert én is így láttam. Rá is kérdeztem, hogy milyen vallású, akitől idézett. És mondta, hogy református. Ezen még jobban elcsodálkoztam. A végén kiderült, hogy ez a nick lelkész volt.

Arra gondoltam, meghívhatnánk ide a fórumra ilyen vendégeket. Nyitnánk nekik topikokat, és ott kérdezhetnénk tőlük, ők pedig válaszolnának. Szépen, szakszerűen, összeszedetten, ahogy egy szakemberhez illik...
Nem rágnánk a gumicsontokat, nem vitáznánk, hanem megismernénk a hivatalos álláspontot.


Kedves Ezüst!

A cset és a személyes beszélgetés nagyon jó.
Azon viszont nem csodálkoznék - ha harmadikként Gabriel is ott lett volna a beszélgetésben - hogy a megkeresztelkedés helyett most buzgón meditálnál üdvösséged elérése érdekében.

Így pedig már ott ülsz a bárkán, ami megtart. (Hala a "csetnek".)


Csak azért, hogy teljesebb legyen a kép.
Hogy miért is van a legnagyobb szükség teológiailag képzett és hitben elkötelezett lelkészekre.
Szerintem a moderátorok között.
Puritan úgy tudom lelkész.
Ideig óráig úgy tűnik hatni tudott Gabrielre, azt viszont nem tartottam jó ötletnek, hogy az Admin álljon le vele teológiai vitát folytatni, mert szükség esetén neki más a teendője.
Ami pedig a vitákon kívülálló pártatlanságot kíván. De úgy látom, szükséghelyzet volt, mivel nem volt más a porondon (.) - neki kellett lépnie.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 14:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igen, teljesen igazatok van Fony és Ezüst, szükség van teológiailag képzett és hitben elkötelezett lelkészekre a moderátori feladat betöltésére.

Kedves lelkészek,itt a feladat, várunk benneteket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség