Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
 

Békés felvonulás -2007
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 11:02 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 01., péntek 08:38
Hozzászólások: 2
Vannak pillanatok az ember életében, mikor arra kényszerül, hogy tiltakozzon, fontosnak tartom, hogy az egyházak is véleményt mondjanak bizonyos dolgokról. Ma Magyarországon különös nagy veszélyforrásnak tartom a különböző szekták jelenlétét. Még pár éve láttam az egyik csatorán szülőket nyilatkozva, akik gyermekét különböző szekták rabjaivá tették, de ma a valóságshowk-on kívűl semmit nem hallani.Egy békés megemlékezés keretében gyertyákkal végigvonulva a Váci utcától a Deák térig szerintem már tettük valamint, hogy jobb legyen.
A környezetemben az elmúlt 5 évben hihetetlenül megnőtt a szektások száma. Egyik lakótársam mai napig retteg a szcientológusoktól mivel állandó fenyegetésekben kellett élni mert családja egy részét szcientológusok rabjává tették. Különösen nagy veszélyforrás a keleti szekták mai napokban hírekben is hallottunk arról a férfirőlaki családját éheztette napokig stb.
A tiltakozásnak több mondja is van, az utcán vegyük mi el a szórólapokat, így kevesebb szóróap jut el azokhoz akiket meg tudnának szólítani valamint egy békés, gyertyás megemlékezés a Váci utcától a Deák térig
Várom a véleményeket javaslatokat hozzászólásokat!
Tisztelettel:
Printi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 11:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=23207#23207

_???_

ja, leesett a papírtantusz: ÁTHELYEZÉSi kísérlet... sok sikert hozzá, törölhető a hozzászólásom "odaát"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 14:30 
Sziasztok!

A szekta számomra azt jelenti, hogy egy Igét kiragadva a BIBLIÁBÓL kijelentem, hogy a teljes igazság birtokában vagyok.
Az a fiatal férfi, aki fényterápiát használt és Indiában tanult, a kihallgatásán keresztyénnek mondta magát.
A böjt, mint olyan valóban benne van a Bibliában. Jézus maga is 30 napig böjtölt!

Akkor ki az a hatalom, aki a Bibliára hivatkozva elveszi az emberek életét?
A szientológiai egyház is a Bibliából idéz Igéket. Mi lehet a baj? A Sátán is Igét hozott Jézus elé és arra bíztatta, hogy ugorjon le a templom tetejéről!

A megoldást nem a fáklyás felvonulásban látom, hanem abban, amit Jézus tett:
Igével válaszolt az Igére:
"Viszont az is meg van írva, hogy ne kísértsd az Urat, a te Istenedet"

A Gonosz nem fog hasra esni a fáklyákon, sem a sok ember látványától.

Nekem nincs jobb ötletem, mint az, amit Jézus tett.
Ismerte az Atya szavát és a Kísértőnek Igével válaszolt, olyan Igével, amiben ÉLET volt!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 14:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Nekem nincs jobb ötletem, mint az, amit Jézus tett.
Ismerte az Atya szavát és a Kísértőnek Igével válaszolt,

Bingooo! :) :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 09:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Szerintem a legnagyobb egyház a Tömegember Egyház. Azok közössége, akiket nem érdekelnek az élet nagy kérdései, akiknek nincsen önálló véleménye.
A történelmi egyházakban ugyanannyi ilyen tömegember van, mint a "szektákban". Nincs semmi különbség. Ha a szektákat veszélyesnek tartjuk, a történelmi egyházakat is ugyanolyan veszélyesnek kéne tartanunk.
Persze lehet, hogy ezt majd jól kimoderálják innen.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 10:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
endi írta:
Szerintem a legnagyobb egyház a Tömegember Egyház. Azok közössége, akiket nem érdekelnek az élet nagy kérdései, akiknek nincsen önálló véleménye.
A történelmi egyházakban ugyanannyi ilyen tömegember van, mint a "szektákban". Nincs semmi különbség. Ha a szektákat veszélyesnek tartjuk, a történelmi egyházakat is ugyanolyan veszélyesnek kéne tartanunk.
Persze lehet, hogy ezt majd jól kimoderálják innen.


Nincs igazad, szerintem.

Ugyanis a rendes vallások közös jellemzője, hogy nem emberi erőkkel operálnak. Valamilyen szellemi erő köré csoportosulnak, annak vonzásából annak erejéből az emberek saját akaratától függetlenül áll össze az egység.
A tömegember pedig pontosan az az ember, aki még független ettől a vonzóerőtől. Tehát a tömegember nem veszélyes, hanem védtelen.

Most innentől kell megkülönböztetni a szektákat. Minél inkább Istenhez köthető egy szekta, annál kevésbé veszélyes, és annál kevésbé nevezhető szektának. Minél több zavaró tényező van benne, annál inkább érdemes a felszámolására törekedni. De nem egyéni ember szintjén, vagy felvonulásokkal természetesen, kevesek volnánk mi ehhez...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 10:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Bocs, de a történelmi egyházakat senki se nevezi szektának, mégis szerintem sokkal károsabbak a legtöbb szektánál! A legfőbb káruk az hogy langyosságra nevelik az embereket.
Oké, talán nem károsabbak... de ugyanannyira károsak mint akármilyen szekta... (Most nem azokra az őrült szektákra gondolok akik öngyilkosok lesznek vagy ilyesmi...)

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 11:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Általánosítasz a "történelmi egyházak" kifejezéssel. Gyere hozzánk, és próbálj meg langyos lenni. Nem fog sikerülni, mert a tagság mértékét, a közénk tartozást mérjük abban, hogy ki mennyire langyos :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség