Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 14:10 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Sziasztok!

Nos, meg kell valljak egy dolgot: én nem értem ezt a hatalom dolgot. Én nem látok ugyanis az egyház kezében semilyen hatalmas eszközt, azt meg főleg nem, hogy az antikrisztust vagy antikrisztusokat visszatartaná.
Egy hatalmat látok, ez pedig az, hogy hirdethetjük az evangéliumot. Erre van felhatalmazásunk, mint Isten gyermekeinek.
Tényleg nem értem, mire gondoltok ezen túl. Kérlek, konkretizáljátok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 14:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Shuto írta:
azt meg főleg nem, hogy az antikrisztust vagy antikrisztusokat visszatartaná.

Hát nem én találtam ki. :)
2Thess.2.
6. És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog megjelenni.
7. Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Halihó!

Köszönöm a választ! Csak egy gondom van: mitől az egyház az, aki visszatartja a problémás egyedet (egyedeket???)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 18:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Shuto írta:
Halihó!

Köszönöm a választ! Csak egy gondom van: mitől az egyház az, aki visszatartja a problémás egyedet (egyedeket???)?

Kedves Shuto!
Ha elolvasod a szövegkörnyezetet, akkor abból ez jön le. Legalább is nekem.
De tegyünk egy gondolatkísérletet és vizsgáljuk meg az alternatív lehetőséget és azok közül melyik az amelyiket félre lehet tolni adott esetben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az "egyház" témában idézet V. J.-tól
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 29., péntek 21:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
A "Református Hiszekegy" című, Victor János által írt "népszerű dogmatika" tartalomjegyzékéből másolnám most ide a vonatkozó részt. Kérdezem: szívesen elolvasná-e valaki? És: mit idézzek belőle valakinek? No, nem azért, hogy bele fojtsam a szót, hanem azért, mert érdemes az idézésre ez a könyv(is).


XXII. Isten egyháza

Megváltás egyének ügye, de nem elszigeteltségükben, hanem közösségükben. 277. - "Isten népe" az Ó- és Új-szövetségben. 280. - Az Isten egyháza, mint "láthatatlan egyház". 282. - Felöleli a múltat és a jövőt is. 283. - Megjelenik "látható egyházként" is. 285. - Az "egyház" egysége, egyetemessége, keresztyén volta, szentsége. 287. - Hit tárgya. 289.

XXIII. Az egyház látható megjelenése

Az emberi engedelmesség szerepe az egyház életében. 291. - A hívők gyülekezeti élete. 292. - Annak középpontjában az Ige és a sákramentumok. 293. - Tagjai csak hitvallók legyenek és azok gyermekei. 294. - Az "egyházfegyelem" követelménye. 296. - Gyülekezeteket összefogó szervezetek. 297. - Pápai világegyház? 299. - Az egyház egyetlen feje Jézus Krisztus. 301. - A szervezeti forma nem döntő fontosságú, de nem is közömbös. 303.

XXIV. Mind egy testnek tagjai

A tagok egymásközti viszonya az egyházban. 305. - Különböző természeti és kegyelmi ajándékok. 307. - "Igehirdetők" és "vének". 308. - Mindne egyes tag szolgálhat. 309. - Egymás szolgálata evilági javakkal is. 311. - A "szentek egyessége" is hit tárgya. 312. - Hogyan terjed ki az elhaltakra is? 314. - Viszonya az emberi élet általános közösségében. 316. - Védekező és támadó harc annak romlásai ellen. 317.

XXV. A közösen bírt és remélt üdvösség

A megváltás ajándékai a hívőknek közös ügyei. 320. - A bűnbocsánat, mint a hívő közösség ügye. 323. - "Oldás és kötés" a "kegyelmi eszközökkel" kapcsolatban. 324. - Köz- és magángyónás; penitenciatartás. 325. - A "megdicsőülés" beteljesedése a feltámadásban. 328. - A kiválasztottak összességének "megdicsőülése". 331. - Az "örök élet" mindent magába foglaló ajándéka. 332.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 13:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Én ahogy észreveszem eléggé félre szokták értelmezni az egyház szó jelentését. Olyan értelemben beszélnek róla, mint "Református egyház", "Evangélikus Egyház", "Katolikus Egyház", Unitárius-, Baptista stb. egyház. No meg utóbbi időkben Krisna és Buddhista egyház. Tehát gyakorlatilag az egyház alatt egy világi intézményt értenek, aminek ugyanúgy vannak vezetői, mint minden más világi dolognak. Ugyanúgy üzletel, politizál, ugyanolyan szervezet, mint mondjuk egy párt, alapítvány, klub. A Bibliából tudjuk, hogy az egyház nem már, mint a hívő emberek közössége, vagyis akik újjászülettek. És mindegy, hogy melyik mai értelemben vett egyházhoz tartoznak, ha tartoznak hozzá, mégis egy nagy e világ számára láthatatlan közösségnek e részei, amelynek nincsenek vezetői, hanem mindenki Jézust követi. És attól még, hogy valaki tagja egy világi értelemben vett egyháznak, nem lesz tagja Jézus egyházának, mert ahhoz személyes döntés kell, nem egy papír, amin rajta van, hogy xy ilyen és ilyen egyházhoz tartozik.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 14:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Pont ezért találták ki a látható ill. láthatatlan, vagy ha jobban tetszik úgy: népegyház ill. hitvalló egyház kifejezéseket. Az egyházon pedig végső soron Krisztus testét kéne érteni. Ilyen alapon viszont nem egyház a Krisnások, Buddhisták, Szcientológusok társasága.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Egyet értek a beírásoddal kedves Teomo.
Sok egyház van = párt

Csak egy Krisztus TESTE, az pedig nem látható, azt köti össze a Szent Szellem.

Sem a Szent Szellembe, sem az Úr Jézus Krisztus vérébe nem lehet bemerítkezni, mert erről nem szól az ÍRÁS, persze ezt is össze-vissza értelmezik :oops: és az ilyen ember legfeljebb úgy jár mint a mélyvízbe eső úszni nem tudó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az egyháznak vannak vezetői
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 15:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Kedves Teomo!

Fogalmazz precízebben! Az egyháznak Jézus Krisztus a feje, de ezen a világon vannak "vezetői", azaz az Istentől adott próféták, tanítók, felvigyázók stb., tehát a "vének". A mai Ap. Csel. szakasz is a bibliaolvasó kalauzból úgy beszél az apostolokról, és pl. Júdásról és Szilásról, mint akik vezető, ill. főemberek voltak a gyülekezetben.
Üdv.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 15:30 
Márk 3.11.
Róma 6.

Kint voltam fürödni egy tavon.
Lemerültem a vízbe és nem csináltam semmit!
A víz felhajtó ereje felhozott a felszínre.

A KEGYELEM ilyen erő a születésétől úszni nem tudót Isten szeretete fenn tartja és megtartja!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 17:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Márk 3.11.
Róma 6.

Kint voltam fürödni egy tavon.
Lemerültem a vízbe és nem csináltam semmit!
A víz felhajtó ereje felhozott a felszínre.

A KEGYELEM ilyen erő a születésétől úszni nem tudót Isten szeretete fenn tartja és megtartja!

Jó a hasonlat. És jó akkor is, ha tovább gondoljuk.
Annak ellenére, hogy igaz amit írtál, nagyon sokan fulladnak vízbe.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bizony nagyon jó a hasonlat, mert ha csináltál volna valamit akkor nem hat a felhajtó erő.

kegyelem is csak hit által működik, de nem akármiben való hit által:
Csak akkor ha hitből van az amit Isten ÍROTT IGÉJÉBEN kijelent, és megcselekszem HITBŐL


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Bizony nagyon jó a hasonlat, mert ha csináltál volna valamit akkor nem hat a felhajtó erő.



Kedves Magda

A felhajtó erő akkor is hat ha csinálunk valamit,legfeljebb nem annyira hatásos :)

Isten is hat a pogányra is csak nem annyira hatásos mint amikor a hívőre hat.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 18:40 
MegcselekedTE!
Nem én, nem te, hanem Ő! :-)

Hit cselekedetek?
Megvallani Őt a világban csak hittel lehet.
Szabadításért kiálltani Hozzá, csak hittel lehet.
Mert akkor van eredmény, ha hittel kérjük és hittel szólunk és hittel fogadjuk ígéreteit.

Részleteket kitöröltem, mert nem fórum téma...

Miért gondolja valaki, hogy az ember első hit cselekedete a vízbe való bemerítkezés? Lehet hittel vízbe merítkezni, de lehet hitetlenül is.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Gabriel gondolom tudod, hogy a fuldoklót csak akkor lehet kimenteni, amikor már még csak kapálódzni sem tud, amíg én kapálódzom, addig menthetetlen vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség