Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Mi az Egyház?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 20:03 
Sziasztok4

Mit nevezünk egyháznak? Mi, vagy ki az alapja, ki építi, mire való?
Hogyan kezdődött és hogyan épül és tartatik meg?

Olyan sok Ige van erre nézve, egy Igével hadd kezdjek:
Máté 16.
Jézus mondja:
15. Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?
16. Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.
17. És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.
18. De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

A pokol kapui sem vesznek diadalt azon az egyházon, aminek az a kijelentés az alapja, amit Péternek nem test és vér jelentett ki!


Vissza a tetejére
  
 

Re: Mi az Egyház?
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
A pokol kapui sem vesznek diadalt azon az egyházon, aminek az a kijelentés az alapja, amit Péternek nem test és vér jelentett ki!

Húúú Kedves Kavics!
És te szembe mersz nézni ezzel az igével?
Fel mered erre mérlegre tenni egyházadat?
Mi van azzal az egyházzal, amit nem a pokol kapui, hanem annál sokkal kisebb erő is meg tud rogyasztani?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 21:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ha jól tudom, pont erről fog szólni az idei Doktorok Kollégiuma nyári konferenciája, hogy MI AZ EGYHÁZ?

(ez egy olyan összejövetel, amikor sok okos teológus, lelkész, professzor egyes szakterületre lebontva megbeszéli, hogy mi legyen az egyház hivatalos álláspontja, tanítása. Régen egyfajta lelkésztovábbképzőként is működött. Asszem)

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 06:27 
Kedves Ex!

Rosszul olvastál! Nekem nincs egyházam. Az anyaszentegyház Krisztus tulajdona!
Aki bántja, az Övéit bántja és aki segíti az Övéit segíti. Minden egyes tagjáért, külön-külön Ő fizetet a halálával és a vérével.
Jézus kijelentése ez!

Azt mondja, hogy az Ő anyaszentegyháza ezen a kijelentésen megáll. Látszat szerint Ő maga is meghalt...

Én inkább hiszek Krisztusnak, mint a látszatnak. Ha meg is rogy néha, de még a pokol kapui támadásainak ellenére is áll!

Az az egyház, amit Krisztus Péter kijelentésére alapozott amit az Atya által Péter Jézusról kijelentett.

Persze igazad van, az én egyházamat a pokol elnyelné, sőt ennél kisebb erő is. Jól látod az erőviszonyokat!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 06:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kol 1,18
És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első.

Az Egyház, az nem egyház./Adrian Plass/

Az Egyház, az egyházakból kihívott emberek közössége, a Jézus Krisztusban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
cilla írta:
Kol 1,18
És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első.

Az Egyház, az nem egyház./Adrian Plass/

Az Egyház, az egyházakból kihívott emberek közössége, a Jézus Krisztusban.


Ámen és Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 08:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Ha már egyszer református portál... akkor a Heidelbergi Kátét idézném:

"Mit hiszel a közönséges keresztény anyaszentegyházról?

HIszem, hogy Isten Fia a világ kezdetétől fogva annak végéig az egész emberi nemzetségből Szentlelke és igéje által az igaz hit egyességében magának egy kiválasztott gyülekezetet gyűjt egybe, azt oltalmazza és megőrzi. És hiszem, hogy annak én is élő tagja vagyok, és örökké az is maradok."

Ezt én is így gondolom. Az Úr gyermekeinek közössége, a világ kezdetétől a végéig. S hogy közelebbről mi is? Hogy ma mi is? Nos, ennek kifejtése egy kicsit hosszabb időt venne igénybe, meg megérne egy jó eszmecserét is, mert itt fokozottan igaz a több szem többet lát.
Egy azonban biztos: Isten kézben tartja, megőrzi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 08:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
végre egy szimpatikus nézetű szimpatikus ember :)

(nem mintha a dolgot erre játszanák, hogy nekem szimpatikus legyen... de nekem a törvénnyel-fejbecsapós "megújulás" ugyanolyan idegen, mint a szinkretizmus szép (és szabad) új világa...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 08:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kedves Ex!
Rosszul olvastál! Nekem nincs egyházam.

Kedves Péter!
Értettelek és te is értettél, meg vagyok győződve. :)
Én is tudom, hogy mi az Egyház és az egyház közötti különbség.
De mi itt egy egyházi portálon vagyunk és az egyház(ak) problémáiról beszélgetünk nem az Egyházéról. Az köszöni szépen jól van. :)
A nagy kérdés, hogy mekkora átfedésben van egy egyház az Egyházzal és mit kell tenni, hogy ez az átfedés minnél magyobb legyen. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 13:40 
Kedves Ex!

Azt értem, amit értésemre adsz. Többet nem szeretnék érteni se tőled, se mástól.

Akkor rajta, beszélgessünk az Egyházról!
Annyi Ige van még ami Krisztus Egyházáról szól.

Én is egyetértek Shuto-val, de vehetünk még sok-sok Igét erről, akár Cilla beírása is nagyon bátorító!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 15:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Akkor Egyház, azaz eklézsia.
Az eklézsia a kihívottak/elhívottak csoportja. Ez gondolom nem újság.
De az eklézsia mást is jelent és hiszem, hogy nem véletlenül ezt a szót használta a Szentszellem. Azt is jelenti, hogy legfőbb döntéshozó testület.
Erről elég kevés szó esik hitről szóló beszélgetésekben, pláne prédikációkban. Vagyis nem tudatosott a kersztényekben, hogy Isten irtózatos nagy hatalmat adott itt a Földön az Egyháznak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 15:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Milyen konkrét döntésre gondolsz?

(Több kisegyházban is vallják, hogy ha ők onnan kizárnak valakit, akkor az elkárhozik - a mennyben is kötve lészen, mennyben is oldva lészen Mt 18,18 - igére hivatkozva. Ami szentek közösségénél hihető, de kisbetűs egyháznál szerencsére nem.)

De a nagybetűs Egyház mivel most láthatalan, hogyan hoz döntéseket?

Vagy ez majd később lesz?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Milyen konkrét döntésre gondolsz?

(Több kisegyházban is vallják, hogy ha ők onnan kizárnak valakit, akkor az elkárhozik - a mennyben is kötve lészen, mennyben is oldva lészen Mt 18,18 - igére hivatkozva. Ami szentek közösségénél hihető, de kisbetűs egyháznál szerencsére nem.)

De a nagybetűs Egyház mivel most láthatalan, hogyan hoz döntéseket?

Vagy ez majd később lesz?

Kedves Indu!
Ne egy konkrét döntésre koncentrálj, hanem arra, hogy ez óriási hatalmat, erőt jelent.
És ne olyan pitiáner dologra gondolj, hogy egyes törvénykezők azt kitagadnak maguk közül valakit hanem pl arra, hogy ma az antikrisztust, a törvénytaposót az Egyház tartja vissza. Ha az Egyház félre lesz tolva, akkor látja majd meg a világ, hogy mit tartott az vissza a jelenlétével az imáival, közbenjárásával.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 06:34 
Sziasztok!

Akkor a döntés nem más, mint hogy a Megváltóba kapaszkodva, rá épülve - hiszen Ő a szegletkő - a kihívottak gyölekezete, mint só tartja fent a világot. Isten döntése ez!

Ez valóban hatalmas erő, a kegyelem királyi székén ülő Jézus ereje, akinek adatott minden hatalom mennyen és földön.

Szerintem az eklézsia annyiban kevesebb, mint az Egyház, hogy az eklézsia a Krisztus test, nyaktól lefele. Tudom, hogy ez így elméletileg halott dolog, hiszen a fej nélkül a test pillanatok alatt elpusztul.
Ezért az eklézsia önmagában nem létező dolog.
Az Egyháznak Krisztus a feje és az eklézsia a földi teste. A Szent Lélek munkálkodik benne.
A Krisztus test felekezetektől független. A Lélek ott fúj, ahol akar. Az emberi szándék, akarat nem zárhatja felekezeti korlátok közé Isten Lelkét.


Vissza a tetejére
  
 

Re: Mi az Egyház?
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
kavics írta:
A pokol kapui sem vesznek diadalt azon az egyházon, aminek az a kijelentés az alapja, amit Péternek nem test és vér jelentett ki!

Húúú Kedves Kavics!
És te szembe mersz nézni ezzel az igével?
Fel mered erre mérlegre tenni egyházadat?
Mi van azzal az egyházzal, amit nem a pokol kapui, hanem annál sokkal kisebb erő is meg tud rogyasztani?
üdv
ex


Szia Ex!
Ezt most én sem nagyon értem.(Hű, ezt most úgy írtam, mintha amúgy mindent értenék. :D )
Úgy gondolom, hogy tökéletes egyház nincs, és mindenhol van bizony miből megtérni.Lehet, hogy nem így értetted?
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség