Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 

Fontos kérdésnek tartod-e, hogy miért relatív sokak szerint az igazság?
Igen, mert Istent leminősíti. 100%  100%  [ 5 ]
Nem, mert jó ez a modern gondolkodás. 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 5

Re: Hit és tudomány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 11., csütörtök 09:55 
Offline

Csatlakozott: 2010. nov. 03., szerda 12:04
Hozzászólások: 2
Kedves Loisz és Erika!

Nem bántódom meg, sőt, köszönöm az értékes észrevételeket és természetesen azt, hogy kitöltöttétek a kérdőívet!

Egyelőre itt a fórumon nem mennék bele annak elemzésébe, hogy a kérdőívek miért olyanok, amilyenek, ill. a valláspszichológia "helyzetelemzésébe" sem, de ha lezárult a kérdőívek felvétele, és érdeklődés van e téma iránt, akkor nagyon szívesen elmondom az én meglátásaimat. Addig is, ha ez így megfelel Nektek, privátban válaszolok a felmerülő kérdésekre, észrevételekre.

Azt azért leírom ide is, hogy számos módszertani szempontot figyelembe kell venni egy kérdőív szerkesztésénél, és komoly statisztikai próbáknak kell megfelelniük. Az általam használt kérdőív több részből áll, melyek külön-külön már "be vannak mérve", ami ugye annyit jelent, hogy egy "statisztikai többség" esetében módszertani szempontból pontos mérőeszközökről van szó (amelyeket azonban mindig lehet továbbfejleszteni).Úgy tűnik például, hogy a legtöbb ember számára értelmezhető és megfelelő a "vallásos" kifejezés.Természetesen lehetetlen olyan kérdőívet fejleszteni, ami nem csak a nagy átlaghoz, hanem minden egyes személy értelmezéséhez, világképéhez illeszkedik. Így sajnos néhány kérdés esetében a kitöltő nem tud pontos választ adni (ezzel én is szembesültem, mikor kitöltöttem), olyat, amilyet szeretne, de pont az ilyen észrevételekkel tud segíteni abban, hogy a kiértékelő árnyalja a statisztika alapján meghozott következtetéseit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség