Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 08:13 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
[quote=Önmagában a Biblia ismeret nem vezet sehova. Az Írás ismerete nem üdvözít, ismét hangsúlyozom, hogy önmagában. (az Írás ismeretében Saulus az egyik legjobb helyen állt abban a korban, amikor élt)
Ugyan akkor nélkülözhetetlen a Biblia (Jézus Krisztus) ismerete, de nagyon fontos, hogy ne keményítsem meg a szívem és engedjem a Szent Lelket, hogy önmagamat is megismerjem az Igéből.
Ez nélkülözhetetlen az üdvösség szempontjából, mert ha nem ismerem Jézus Krisztust, vagy nem ismerem Általa önmagam, akkor félre fogom ismerni a környezetemet is.[/quote]
---------------------------------------------------------
Köszi! :P
Nem akartam túlmagyarázni (a sok könyvek írásának nincsen vége...), de jól tetted, hogy pont úgy pontosítottál, ahogy én is tettem volna... ezért most bocsánatotad kérve még egy kicsit tovább pontosítok :wink: :
Az Ige sosem csak az írott Igével egyenlő - hanem a "kimondott" Igével is (ami alatt oly igen szeretjük/szeretik ökm."elvtársaink" a saját - igehirdetőei/igehirdetőink szavait érteni; mint gyarló/gyakorló "igehirdető" TILTAKOZOM...)-mármint amit Isten mond ki: a teremtéskor személyesen - manapság Szent Lelke közvetítésével - és ennek lehet eszköze egy-egy engedelmes igehirdető, de nem feltétlenül:mechanikus hozzárendeléssel minden egyes Igéről beszélő ember! - és egyenlő a "testet öltött" Igével (Akit/amelyet ref. eleink Jézus Krisztussal és az Őrá utaló úrvacsorai sákramentumokkal azonosítottak, sztem helyesen...).
Mindennek a megismerése - mivel eleve többrétű "dologgal" találkozunk - nyilván csakis többrétű/többsíkú lehet - pont úgy, amint mondottad.
(Ha pedig amit én mondottam, nem világosságot, inkább homályt adna- úgy 1x:bocsánat érte...2x:csupán jele annak, hogy most "mintegy homályos tükör által látunk" csupán - ld. Paulus!)

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 09:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves József, a második hozzászólásodban te magad adtad meg a választ az elsőben felvetett gondolatodra. Önmagában a Biblia tanulmányozás, a lelketlen igehirdetés nem ér semmit, csak a Szentlélekkel eltelt ember igehírdetése, a Szentlélek által támogatott bibliatanulmányozás ér valamit- mondod. És ez így is van. És ez lefordítható az ökumené nyelvére is szerencsére.

A mindennapi ökumenének éppen ez a célja, hogy más gyülekezetbéli, más egyházbéli embertársunkról ne papír ízű ismeretek szerint vélekedjünk lehetőleg jó távolról, és mások által megszűrt információkon keresztül, hanem ezekkel a más egyházba tartozó emberekkel kerüljünk közvetlen kapcsolatba. Hagyjuk, hogy a bennünk dolgozó Szentlélek a másikban munkálkodó, és gyümölcsöt hozó ilyen-olyan hitről bizonyosságra leljen, és ne dogmatikus, teologikus előítéletek alapján ítéljen.

Fogjunk velük kezet, váltsunk velük szót, ismerjük meg őket, hagyjuk, hogy Isten Szentlelke meglátassa bennük is az embert, és hát a gyümölcsöt. Leggyakrabban az az eredmény, hogy nevetségesnek tűnik az előfelvetés, miszerint patával rendelkeznek, kénköves levegőt fújnak, és rothadt gyümölcsöt teremnek. Ehelyett leggyakrabban valódi hitről bizonyosodhatunk meg. Ha meg nem, akkor vívódó, az életben utat kereső, bizonytalan emberrel fogunk kezet, aki akár a mi gyülekezetünkben is vívódhatna nyugodtan.

A mindennapi ökumené valóban arról szól, amiről írtál. A papírízű elfordulás, kirekesztés helyett engedni, hogy a Szentlélek munkálkodjék közöttünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 09:12 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Rosta!
Csak örülni tudok, :*: hogy ezt ilyen jól "kirostáltad" kicsit összevissza szavaimból!
Valóban pontosan erre gondoltam, és köszönöm a jó fogalmazást! :P

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 11:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Rosta mondta
Idézet:
A mindennapi ökumenének éppen ez a célja, hogy más gyülekezetbéli, más egyházbéli embertársunkról ne papír ízű ismeretek szerint vélekedjünk lehetőleg jó távolról, és mások által megszűrt információkon keresztül, hanem ezekkel a más egyházba tartozó emberekkel kerüljünk közvetlen kapcsolatba. Hagyjuk, hogy a bennünk dolgozó Szentlélek a másikban munkálkodó, és gyümölcsöt hozó ilyen-olyan hitről bizonyosságra leljen, és ne dogmatikus, teologikus előítéletek alapján ítéljen.


A változatosság gyönyörködtet - tartja a világi szólás
Zimányi Józsi bácsi (már csak hogy ne mai, modern, a konzervatív fülnek /szívnek?/ irritáló neoprotestáns valakit említsek...) aligha volt papír ízű igehirdető az őt akár századszor is hallóak számára. Ha mozdulatlan, vallásos halálban merevedtek meg gyülekezete tagjai, arról nem ő tehetett s azokon a bármilyen "újdonság" sem segített...

Pótcselekvés, kirakatpolitika... :x :shock: :(

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 11:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Lehet, hogy ez az írás szorosan nem ide tartozik, de ahogy Figyelőt olvastam, ez jutott eszembe.



W. Busch: Nincs benne szeretet!

Sivár, vörös téglaépület áll egy forgalmas utcában. A nagy iparváros ebbe helyezte az ellátatlan öregeket.
Különös kis csoportja ez az idős embereknek. Az a magas férfi ott egykor jobb napokat látott. Senki nem tudja, hogy került ide. Magányosan tölti a napjait. Még itt is elsáncolja magát sorstársaival szemben nagy előkelősége mögé.
És itt ez az anyóka. Mint valami izgalmas regény, olyan volt a sorsa, amit elmesél.
Az a másik meg szabómester volt korábban. A régi dicsőségből semmit nem mentett meg, csak fekete zakóját, amit állandóan varrogat meg vasalgat, hogy vasárnap mindig új fényben pompázhasson benne.
Valaki különösképpen feltűnt nekem. Mély, szomorú vonás ül az arcán. Egy napon elmesélte az élettörténetét. Nem volt benne semmi különös. Fáradságos munkával teltek el a napjai. Aztán a felesége meghalt, a lánya férjhez ment.
„Szokott a lánya néha látogatóba jönni?”
A férfi arca elborul. „Dehogy, egyáltalán nem szeret engem.”
Egy napon új kötött kabátot látok rajta. „Ez aztán szép, meleg darab! Honnan kapta?”
„A lányomtól.”
„Csomagot küldött? Igazán rendes tőle.”
„Na, igen – feleli a férfi. – Egyébként amire szükségem van, arról gondoskodik. Ezt illetően nem panaszkodhatom. Sok szép holmi volt a csomagban, de…”
Félbeszakítottam. „Ez mindenképpen dicséretes a lánya részéről. Itt a ’de’ egyáltalán nem helyénvaló!”
Az idős ember távozni akar. Megragadom a karját.
„Mondja hát meg, mi a kifogása a lánya csomagja ellen?”
A férfi végtelenül keserű tekintettel, szomorúan néz rám, és csak annyit mond: „Nem volt benne szeretet!”
Egyszerre megértem az öreget. Sőt, megértek ennél többet is. Értem most már, hogy az itt lakók közül miért járnak oly sokan mord ábrázattal. Tény, hogy van lakásuk, megkapják az ennivalót, a ruházatot, tény, hogy gondoskodnak róluk, de – nincs benne szeretet!
A megjegyzés nem hagy nyugodni. Hazafelé a munkaközvetítő előtt megyek el. Emberek százai tolongnak itt. Miért olyan elkeseredett az arcuk? Miért van a tekintetükben annyi szomorúság? Miért? Nem kellene hálásnak lenniük, hogy az állam, a társadalom amennyire tud, gondoskodik róluk? Persze ezt a gondoskodást nem lehet soknak mondani. De mégis, miért ennyire elkeseredettek ezek az emberek?
Úgy tűnik, mintha a sápadt arcok, szomorú tekintetek, nehéz szívek mind ugyanazt a mondatot hangoztatnák: „Nincs benne szeretet!”
Tudom, hogy ez nem politikai és nem gazdasági kérdés. A szívek vádló hangja ez a társadalmi rend ellen. S ez a vád így hangzik: „Nincs benne szeretet!” Századunk emberéből gépalkatrészt csínáltak, számokat, amiket tetszés szerint használnak, aztán eldobják.
Utam kocsma mellett visz el. Férfiak tömege a dohányfüstben. Pedig van saját lakásuk, otthonuk, feleségük, aki várja őket, vannak gyermekeik. Miért ülnek itt, és nem az otthonaikban? „Nincs benne szeretet!” Ó, de sokszor hallani ezt olyanoktól, akik a pálinka rabjai lesznek!
Sápadt asszonyok, elgyötört anyák! Mind vidám, fiatal lányok voltak, amikor férjhez mentek. Nem találták meg családjukban a boldogságot? „Nincs benne szeretet!” – suttogják fájdalmasan.
Naponta olvasunk öngyilkosokról. Miért menekülnek ki a világból? Ebből a világból, mely olyan szép tud lenni? Mintha a sírból szólnának vissza: „Nincs benne szeretet!”



Isten gyermeke! A világnak, melyben élsz, szüksége van rád. Nem a kánaáni szóáradatodra, nem az erkölcsi szörnyülködésedre vagy más egyébre, amit olcsón kínálsz.

Keresztyén ember…a mai világ tőled – Jézus szeretetét várja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 11:49 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Tartok tőle (! :wink: ) - hogy mégis nagyon szorosan(!!) ide tartozik: mi lehet ugyanis "ökumené"? - mégpedig abban az értelemben, hogy az "általunk lakott Földre kiterjedő, és közösségbe (az egyetlen anyaszentegyház közösségébe!) vonó keresztyén/keresztény bizonyságtétel" - ha nem ez az egyetlen: JÉZUS SZERETETÉNEK HORDOZÁSA/KÉPVISELETE...
Jó lenne, ha végre komolyan mernénk venni, hogy mit jelent a mi "istenfiúságunk" = nagyköveti megbízatást !
Szó szerint "képviselőknek" (Jézus Krisztus képét viselőknek) kellene lennünk - ez az, amire a világ "vajúdva (szenvedve) és sóvárogva (saját újjászületését tudattalanul/hitetlenül-!-) VÁR"!
((És "jó keresztyénként" mit is szoktunk mi felmutatni...???))

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 06:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... 5298#45298

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 12:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=45298#45298


Szia kedves Net!

Szomorú!, de találkoztam ellenkezőjével is, de ennél vadabb dolgokkal is találkoztam. :(

Rossz példa:

Segítséget akartam kérni, de csak két ismert ember ajánlójával fogadták el a kérelmet.Én Jézust mondtam, hogy Ő az én ajánlóm, de úgy látszik nem volt eléggé ismert.

Nagyon jó példa:

Egy ismeretlen katolikus emberke, nem kérdezte a vallásomat, a hitemet,
ki vagyok, mi vagyok, csak felajánlotta a segítségét.Ő megmutatta Krisztust.

Tehát van ilyen is, olyan is.

(})cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 12:49 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A modern ökumenikus mozgalom válsága

Körlevél ökumenikus protestáns lelkipásztoroknak, teológusoknak, egyházi vezetőknek
Cserháti Mátyás

Jelen levelet ökumenikus katolikus keresztyénként írom, egyébként reformátusnak
vallom magam. Az általános felfogáshoz képest másképpen fogalmazom meg az
ökumenizmust. Ezen levél témája a modern ökumenikus mozgalom értékelése, elemzése,
amely során fontos következtetéseket kell levonni, ami egyházaink lépési irányát érinti. Hadd
mondjam el itt a levél legeslegelején, hogy a levélben megfogalmazott dolgokat próbálom a
lehetőségekhez képest a legtapintatosabb módon elmondani, de ugyanakkor figyelembe véve
azt, hogy fontos, sokáig elhallgatott igazságokról van szó.
E levél olvasójától, aki valószínűleg lelkipásztor, vagy teológus, vagy esetleg vallási
vezető azt kérném, hogy üljön le és gondolja át és értékelje ki, milyen hatása volt az
ökumenikus mozgalomnak a mi protestáns egyházainkra, mennyire segített nekünk az,hogy
ennek révén összefogtunk a római egyházzal. Valóban beváltotta-e az ökumenikus mozgalom
a megtett ígéreteit? Valóban jobban megismertük-e Jézus Krisztust (Róm. 6,8-11)? Vagy csak
egyes embereket? Valóban többen megtértek-e az ökumenikus alkalmak, illetve
istentiszteletek nyomán? Vagy csak az történt, hogy egyre jobban befelé fordultunk? Valóban
létezik-e tanításbeli egység a protestánsok és katolikusok között? Reális-e, hogy valaha lesz
egység (Ám. 3,3)?
Valóban megérte-e hogy Rómával összefogjunk? Láthatjuk, hogy Róma mintegy
megtiltja, hogy egymás egyházaiból "halászgassunk", illetve, hogy a másik felet
prozelitizáljuk. Ezzel szemben Róma vígan kijelenti a saját katekizmusában, hogy a saját
egyháza szükséges intézménye az üdvösségnek (1). "Az üdvösség ajándéka" című művében
kijelenti, hogy olyan kérdések, mint Mária szerepe az üdvösségben még tisztázandó kérdés
maradt (2). Emellett boldogan befogadná az anglikán egyházat a saját kebelébe, itt
Magyarországon fel is ajánlották az evangélikus egyháznak, hogy tagja lehet saját
egyházának, mintegy rendet alkotva. És ott van például a Taizé mozgalom, amelyet alapítója,
Roger testvér szerint egy eszköz arra, hogy Franciaország protestánsainak egy részét behozza
a katolikus egyházba (3).
Fel kell tennünk magunkban azt a kérdést, hogy mindez valójában megéri-e
összefogni Rómával? Egy olyan Rómával, amely 1986-ban az összes többi pogány
világvallással karöltve imanapot rendezett, hogy ezzel kifejezze a testvéri szeretetet és
egyetértést. Hamis szeretet, mert hamis egységből táplálkozik. Egy olyan Rómával, ami
egységet fejez ki az iszlámmal, ahol a néhai II. János Pál pápa szerint Róma istene és az
iszlám monoteista istene ugyanaz (4). Egy olyan Róma, akinek az imént megnevezett pápája
Fatimánál kijelenti, hogy a mi áldozatunkkal járuljunk hozzá mások megmentésére,
üdvösségére (5). Egy olyan pápa, aki az egész világot felajánlotta Máriának, és aki szerint a
halálának pillanatában látta Máriát, aki fogadta lelkét.
Volt római katolikus emberként írom ezt a levelet. Fel kell tennünk magunkban azt a
kérdést, hogy Róma és a pápa személyében kivel is van tulajdonképpen dolgunk. El kell
döntenünk, hogy ezt az egyházat, illetve annak vezetőjét méltó partnerként tekinthetjük-e az
ökumenizmusban, ahol egymást testvéreknek tekintjük Krisztusban.
Ehhez a Szentíráshoz kellene fordulnunk, ami világító szövétnek ezen a Földön, ahol a
sötétség uralkodik. Máté evangéliumában Jézus arra figyelmeztet minket, hogy az utolsó
időkben sokan jönnek az Ő nevében, sokan lesznek hamis krisztusok, akik félre akarják
vezetni a keresztyéneket. Ennek az utolsó korszaknak a jellemzője az lesz, ahogyan az
Újszövetség írói mondják, hogy kirekesztik az igaz hívőket a zsinagógákból
(gyülekezetekből), illetve üldözik őket, és azt fogják gondolni, hogy Istennek tetsző dolgot
visznek ezzel véghez (Jn. 16,1-2). Ez történt egyszer a történelem folyamán, amikor
protestáns elődeinket, a mártírok közül például máglyahalálra küldték a középkorban. Sokszor
közszemlére tették ezt (az volt az auto da fè - "a hit cselekedete"). Egyes történészek szerint
több tíz millió embert öltek meg az inkvizícióban: "És abban prófétáknak és szenteknek vére
találtatott, és mindeneknek, akik megölettek a földön." (Jel. 18,24). A római katolikus egyház
a marxizmus után a világtörténelem második legnagyobb tömeggyilkosa, mert a leghosszabb
időn keresztül a legádázabb módon üldözte Krisztus testének tagját, az igaz egyházat. Ezért
beszél a Biblia a római egyházról, mint a fenevadon ülő parázna asszony, aki "részeg vala a
szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől..." (Jel. 17,6). Bíborba és skarlátba van
öltözve, ami az egyházi hierarchia vezetőinek a színe. Drágakövekkel ékeskedik, és a föld
felett uralkodott, és emberek lelkeivel kereskedett (Jel. 18,13). Hatalmát politikai erőkön
keresztül fejtette ki, ezért van úgy ábrázolva, mint egy asszony (egy egyház jelképe) aki a
fenevadon (politikai hatalom, országok, kormányok jelképe) ül, és azokat irányítja. Ez annyira
világos volt az akkori reformátorok számára (pl. waldensek, Luther, Zwingli, Béza, Kálvin,
Melanchton, Knox, Edwards, Spurgeon, és a magyar Comenius is), hogy körülbelül 1960-ig
egyöntetű volt azon vélekedésük, hogy Róma Babilon, és a pápa az Antikrisztus. Figyeljük
meg, hogy Babilon rémisztően majdnem újra levette magáról a maszkot a második
világháborúban, amikor a náci Németországban zsidó és másféle emberek millióit ölték meg,
illetve a katolikus usztasák a fasiszta Horvátországban közel egy millió ortodox vallású
embert a legbestiálisabb módon végezték ki (6). Olyan, mintha az inkvizíció újra kezdett
volna éledni….
Ha a római egyház maga a parázna Babilon, a hamis egyház, akkor annak vezetője, a
pápa nem más, mint az Antikrisztus, aki Krisztus ellensége. Antikrisztus, tehát ellenkrisztus.
Átveszi Krisztus helyét, mint "Krisztus földi helytartója", és a Szentlélek kijelentéseit ex
katedra magához köti. Magát szentatyának nevezteti, holott Jézus világosan kijelentette, hogy
senki ne neveztesse magát atyának (Mt. 23,9). Holott egyedül Isten a szent, és Isten maga az
Atya. Így a pápa önmagában egy hamis hármasságot testesít meg. Az Isten templomában ül,
és istenként mutatja magát (2Tesz. 2,4). Ilyen 1870-ben történt meg amikor IX. Piusz
kihirdette a pápai tévedhetetlenség dogmáját. Katolikus apologéták is elismerik, hogy akkor
nappal az ég elsötétedett villámlások közepette (7). Világosan látszik, hogy a végső
antikrisztusi hatalom nem egy ateista hatalom lesz (ezért beszél a Jelenések könyve a hamis
prófétáról és a Sátán zsinagógájáról, amelyek tisztán vallási entitások.), hanem a hamis vallás
lesz, ami az idők kezdetétől, Káin és Ábel ideje óta üldözi az igaz egyházat, és amely a
végidőkben iszonyatosan sátáni erőkkel fog megnyilvánulni...
Mivel most az utolsó időkben vagyunk, szívleljük meg Isten üzenetét, ami a korunkra,
ránk vonatkozik a Jelenések könyvének második és harmadik fejezetében: "A Pergámumbeli
gyülekezet angyalának írd meg: Ezt mondja az, a kinél a kétélű kard van: Tudom a te
dolgodat, és hogy hol lakol, a hol a Sátán királyiszéke van; és az én nevemet megtartod, és az
én hitemet nem tagadtad meg Antipásnak, az én hű bizonyságomnak napjaiban sem, aki
megöleték nálatok, ahol a Sátán lakik. De van némi panaszom ellened, mert ott vannak nálad,
akik a Bálám tanítását tartják, aki Bálákot tanította, hogy vessen botránykövet az Izráel fiai
elé, hogy egyenek a bálványáldozatokból, és paráználkodjanak. Így vannak nálad is,
akik a Nikolaiták tanítását tartják, amit gyűlölök. Térj meg; ha pedig nem, ellened
megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával... De van némi panaszom ellened [a
thiatirabeli gyülekezet ellen], mert engeded amaz asszonynak, Jezábelnek, aki magát
prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgámat, hogy paráználkodjanak
és a bálványáldozatokból egyenek. Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő
paráználkodásaiból; és nem tért meg. Íme én ágyba vetem őt, és azokat, akik vele
paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből." (Jel.
2,12-16.20-22).
Ez a Bibliának egy igen rettenetes szakasza. Pontosan leírja az egyházak mai
helyzetét. Ha Rómával, a Jezábellel, a hamis prófétanővel kezet fognak ökumenében, ez
ugyanaz, mint ha a Sátán oldalára állnának át. De nézzük, hogy pontosan ez történik az
ökumenikus mozgalom révén: megengedjük, hogy a római egyház képviselői eljöjjenek
hozzánk, hogy imaalkalmainkon, kiscsoportos foglalkozásainkban, Biblia óráinkon,
gyülekezeteinkbe eljöjjenek és tanítsanak; a hamis evangéliumot terjesszék. Sokan pedig úgy
néznek rá, mint egy ifjú borjú a nevezetes új kapura. Így terjesztik el azon hamis cselekedeti
evangéliumot, amelyet zsidó tévtanítók akartak elfogadtatni a galata gyülekezettel (Gal. 3,1-
5). Emellett az embereket misére csábítja, elhiteti, hogy ez a kárhozatos bálványimádás ( 8 )1
egy semleges ceremónia, holott valójában aki elmegy misére az az ördög asztalához ül:
"Tekintsétek meg a test szerint való Izráelt! Akik az áldozatokat eszik, avagy nincsenek-é
közösségben az oltárral? Mit mondok tehát? Hogy a bálvány valami, vagy hogy a
bálványáldozat valami? Sőt, hogy amit pogányok áldoznak, ördögöknek áldozzák és nem
Istennek; nem akarom pedig, hogy ti az ördögökkel legyetek közösségben. Nem
ihatjátok az Úr poharát; nem lehettek az Úr asztalának és az ördögök asztalának
részesei, vagy haragra ingereljük az Urat? Avagy erősebbek vagyunk nálánál?" (1Kor.
10,18-22).
Ezért nekünk, mint Isten népének az a teendőnk, hogy ne legyen közösségünk a hamis
parázna egyházzal, a nagy Babilonnal, a római katolikus egyházzal. Ennek érdekében minden
kapcsolatot meg kellene szakítanunk vele, nem szabad a nyilvánosság elé állnunk vele, nem
szabad közös istentiszteletet tartanunk vele, mert ez egyenlő a vele való paráznasággal. Isten
kiválasztja és elkülöníti az Övéit, és ezért kihívja az Övéit, akik a római-babiloni parázna
egyházzal barátkoznak, de a római katolikus embereknek is szól, hogy onnan meneküljenek,
amíg lehetséges: "Mert az ő paráznasága haragjának borából ivott valamennyi nép, és a
földnek minden királyai ő vele paráználkodtak, és a földnek kalmárai az ő dobzódásának
erejéből meggazdagodtak. És hallék más szózatot a mennyből, a mely ezt mondja vala:
Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az
ő csapásaiból: Mert az ő bűnei az égig hatoltak, és megemlékezett az Isten az ő
gonoszságáról." (Jel. 18,3-5).
De nézzük meg konkrétan, hogyan a történelmünk folyamán hogyan szenvedtünk az
antikrisztusi befolyástól. Talán fényt tudunk deríteni arra az okra, ami miatt Magyarországnak
olyan cudar és zivataros történelme volt évszázadokon keresztül, egészen a 20. századig.
1 A Heidelbergi káté megfelelő része: „a mise nem más, mint megtagadása Jézus Krisztus egyetlenegy
áldozatának és szenvedésének, és kárhozatos bálványimádás.”
Ugyanis Magyarország történelmének nagy része folyamán folyamatos római katolikus
vallási befolyás alatt állt. Kiderült, hogy Magyarország – sajnos – paráználkodott a véresszájú
babiloni nagyparáznától. Kezdve a 13. századtól Magyarországot a pápa többször szólította
fel arra, hogy hadjáratot indítson hívő népek ellen, például a bogumilok ellen, akikről
ellenségük is elismerték, hogy szorgalmuk, erkölcsük és életük magasabb szellemi szinten
van, mint a társadalom átlaga. 1291-ben és 1325-ben például az inkvizíció folytatta munkáját
ellenük, amelyben a dominikánusok és ferencesek egymással versenyeztek azért, hogy ki
tudja őket a legkegyetlenebbül lemészárolni. Olyan kegyetlenek voltak a bogumilokkal
szemben, hogy inkább átálltak a törökökhöz, mintsem a római katolikus magyarság uralmát és
nyuvasztását eltűrjék. Mindennek fényében a magyarok 1389-ben Rigómezőnél szenvedtek
súlyos vereséget a törököktől, ami miatt a törökvész egyre fokozódott (9). A törökvész alatt a
törökök valamivel enyhébben bántak a protestáns magyarokkal, mivel sem ők, sem a törökök
nem gyakoroltak képimádást. Emlékezzünk arra is, hogy Magyarország történelme során
hogyan üldözték nagyon kegyetlen módszerekkel a római egyház (pl. Habsburgok és a
jezsuiták) a protestánsokat. A jezsuita Pázmány Péternek köszönhető volt, hogy hajdanán
Magyarország lakosságának kétharmadát erőszakosan visszatérítette a római katolikus
vallásra.
Így szembeszállni Istennel bolond dolog, mivel Isten védelmezi az Ő népét. Mivel a
római katolikus vallás bálványimádó vallás, és mivel a bálványimádás a Tíz Parancsolat durva
megszegése, ezért várhatjuk, hogy Isten igenis nagyon keményen meg fogja büntetni azokat,
akik ehhez ragaszkodnak. Ezért nyilatkozik a Jelenések könyve azokról, akik nem térnek meg
a bűnös bálványimádói gyakorlataikból, életvitelükből, vagy nemzeti hagyományaikból (itt
gondoljunk a Szent jobb körmenetre például): „A többi ember pedig, a kik nem ölettek e
csapásoktól, nem tértek meg az ő kezeik csinálmányaikból, hogy ne imádnák a gonosz
lelkeket, és az arany és ezüst és érc és kő és fabálványokat, a melyek nem láthatnak, sem
hallhatnak, sem járhatnak; és nem tértek meg az ő gyilkosságaikból, sem az ő
ördöngösségeikből, sem paráználkodásaikból, sem lopásaikból.” (Jel. 9,20-21)
Ezért nekünk protestánsoknak össze kell fognunk és hirdetni a Reformáció nagy
eszméit: a Biblia tekintélye mindenek fölött, üdvösség egyedül hit, kegyelem és Krisztus által,
egyedül Isten dicsőségére. Meg kell térnünk bűneinkből, hamis ökumenizmusunkból, és
bálványimádásunkból, meg kell alázkodnunk Isten előtt, hogy Isten meg tudjon minket áldani,
mint ahogyan tette más nyugati országokkal. Csak ha így ébredünk fel fogunk tudni találni
kiutat abból a tragédiából, ami olyan sokáig és olyan súlyosan jellemezte történelmünket.
"A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek." (Jel. 2,29)
Referenciák
1. A katolikus egyház katekizmusa, 846. pont
2. http://www.geocities.com/cs_matyi/udvajandeka.pdf
3. Ifj. Alföldy-Boruss Dezső: Taizé a Biblia mérlegén. Budapest-Pasaréti
Református Egyházközség, Bp. 2001.
4. http://www.geocities.com/cs_matyi/Papa_iszlam.pdf
5. http://www.geocities.com/cs_matyi/Fatima.pdf
6. http://www.reformation.org/holocaus.html
7. Uhlmann P. H. Róma tantételei a Biblia fényében. Authenticus kiadó. Würzburg.
1993.
8. Heidelbergi káté, XXX. fejezet, 80. pont
9. E.H. Broadbent: Zarándok Gyülekezet. Primo kiadó. 1963.[/code][/list]

Forrás:
http://www.geocities.com/cs_matyi/
www.geocities.com/cs_matyi/modernokmozgvalsag.pdf

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 13:30 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Dear Matyi :idea:
:P -köszi, hogy pontosan megmutattad - amire nem mertem(tudván, hogy nagyon pontos megfogalmazást - és ennek következtében nagyon hosszú "bizonyítást" igényel...)vállalkozni:
mit is jelent az, hogy:
mit mutatunk meg/fel mi, "jó" keresztyénekként?"

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 15:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Literaty, mielőtt reagálnék a közreadott irományra, amellyel, vagy amelyhez hasonlókkal a Cserháti úr folytonosan bombázza a Parókiát, megkérdezném a félreértések elkerülése végett, hogy te vagy-e a Cserháti Mátyás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 15:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Én pedig sokkal nagyobb veszélyt látok a politikában, és annak hátterében működő játszmákban.
Azt nem tudom elképzelni, hogy a világ katolikus hitre térne át, de azt igen, hogy valamilyen politikust tartsanak megmentőnek, aki békét és a szegénység megszűnését ígéri a népnek, és azt el is hiszik, mindenféle népből.A történelem folyamán nem egyszer lehetett látni, hogy egy embert követtek, és alárendelték magukat.Szerintem politikusok fogják törvénybe hozni, hogy fel kell venni a bélyeget, a kezedre, hogy vehessél.Nem fogják vallási magyarázatokkal, hiszen akkor kimaradna a fél világ.
Mivel lehet sok keresztényt elhitetni?Szerintem nem azzal, hogy na ezután imádj szobrokat………hanem sokkal, de sokkal egyszerűbb és bújtatott dolgokkal, mint pénz, hatalom, dicsőség, ismertség, hiúság….stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 15:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Kedves Literaty, mielőtt reagálnék a közreadott irományra, amellyel, vagy amelyhez hasonlókkal a Cserháti úr folytonosan bombázza a Parókiát, megkérdezném a félreértések elkerülése végett, hogy te vagy-e a Cserháti Mátyás?

Kedves rosta!
Nem vagyok Cserháti Mátyás.
Érdemes ezt is látni...ill. ezt az oldalt is.
Nyílván sok összetevője van a kérdésnek, ennek csak az egyik oldala a katolicizmus.
Illetve annak az intézménye.
Az egyes katolikus hívőkkel való Krisztusi közösségnek én sem vagyok az ellensége és nem démonizálok minden egyes katolikust egyetemben.
Az ökumené viszont másról szól, ez a konfessionalizmus egységtörekvése egy hitvallás alá, akár azon az áron is, hogy a protestánsok szakítsanak a hitelveikkel amiért is a történelemben megjelentek.
Nyílván az, hogy a Katolikus Egyház párbeszéd szintjén belement egy alapvetően protestáns egységtörekvésbe, ennek jócskán megvan a célja és háttere.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 16:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Megnyugtattál. Sajnos a múltkor a Cserháti úr munkásságát keresetlen szavakkal illettem, amikor egy fórumozó azt behozta a fórumra. Utólag kiderült, hogy ez a fórumozó maga a Cserháti, és hát vérig sértettem a véleményemmel, amin nem csodálkozom. Természetesen nem neveztem volna betegesen rögeszmésnek a Cserhátit, ha tudtam volna arról, hogy ő a fórumozó.

Most sem nagyon tudok mást mondani. Egy ügye van csak a Cserhátinak, ezzel kel és fekszik, ezért él. Ez amint látható a babiloni szajha (RK egyház) leleplezése lenne. Többet nem érdemes beszélni róla, elég csak egy kicsit is belőle elolvasni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 17:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
....hát aki onnan jött ki az sokkmindent radikálisan át értékel.
Luther is hasonlókat mondott.
"A kúria elleni harcai Luthert elfárasztják. Élete vége felé egyré élesebb szavakkal támadja a pápaságot, amely nem hajlandó észrevenni hibáit. Luther teljesen lemond róluk, amikor 1545-ben, egy évvel a halála elõtt megírja "Az Ördög alapította római pápaság ellen" címû munkáját. Ebben a munkájában a pápát már antikrisztusnak bélyegzi."
http://www.luther.hu/tod.html

Nem tudom láttátok e ezt a filmet(nem olyan radikális, de elég történelmi)
http://www.inkvizicio.hu/luther.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség