Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 23:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha ekkora kuriózum, amelyet maga a nagy Németh Sándor is felhasznált, akkor letöltöm. No nem az ökumené jegyében, hanem a szimpla érdeklődés jegyében. :)

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 23:07 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
szabina21 írta:
:-)))
én már elolvastam, és a jelenések 18 alapján megy végig a hivatalos katolikus történelmen és tanokon, elég egyoldalú, ugyanakkor sok ködösítésről levonja a leplet. megcáfolni meg se próbálták anno az összes példányát felvásárolta a K.E. megsemmisíttette. szerintem rövid időn belül erről a weblapról is leszedetik. Szabina

egyoldalú=egy nézőpontú (tehát nem feltétlenül primitív, IQu-Nuku...)
kath. eljárás - nem csodálom, történelmi hagyomány a prot könyvek (pl Biblia!) felvásárlása -v. (anno: ellenreformáció) erőszakos begyűjtése - és máglyára rakása! -
- olyan rövid időn belül már nem tudják leszedetni, hogy le ne szedtem volna... :wink:
- nagyjából-egészéből abban a meggyőződésember erősített meg, hogy az ún. "hivatalos ökumené" - vagyis a "szervezetek" közötti "szerződés" olyan agyrém, hogy rémálmomban se jöjjön elő / ugyanakkor azok az emberek, akik a mi karámunkon belül vannak annyira eltévelyedve, mint egy Marisunk-imádó, szentolvasócsókolgató öregnéne (győzikéje nélkül...) - ugyanolyan evangélizálásra szorulnak, sőt... / és a másik térfélen lévő tiszta szívű keresők, ill. Lélek által megszólított, Ige által vezetett emberkék sokkal közelebb álló testvéreink, mint a megtéretlen reformaták...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
szabina21 írta:
:-))) ez volt az az erdeti könyv, amit felhasználva Németh Sándor és sok más ember kontár módon felhasznált, össze-vissza beleírkáltak sok hülyeséget.
ha leányregényre vágyol, ne olvasd el! ;-)
én már elolvastam, és a jelenések 18 alapján megy végig a hivatalos katolikus történelmen és tanokon, elég egyoldalú, ugyanakkor sok ködösítésről levonja a leplet. megcáfolni meg se próbálták anno az összes példányát felvásárolta a K.E. megsemmisíttette. szerintem rövid időn belül erről a weblapról is leszedetik. Szabina

Kedves Szabina!
Ne turbózd tulságosan az összeesküvés elméleteket. :)
Ma már nem működnek olyan módszerek, hogy felvásárlok és megsemmisítek könyveket.
Ezt a könyvet a Hitgyüli 1995-adta ki (ISBN 1 56507 199 9), itt van a polcomon és nem kopogott nálam a Vatikán lángszórós szolgálata.
Abban nem vagyok biztos, de lehet, hogy most is lehet még kapni a Hit Parkban.
Olyan meg nincsen, hogy egy könyvbe csak úgy beleírkál valaki, tudod vannak Copy Right-ok meg ilyesmi.
De ha már itt tartunk szívesen venném, he megmutatnád miket "írkált bele" NS. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 07:48 
Offline

Csatlakozott: 2009. feb. 01., vasárnap 21:51
Hozzászólások: 7
szia exrefis
nekem nincs hitparkos könyvem. úgy tudom, hogy ők "fenevadon ülő asszony" v hasonló című könyvet forgalmaznak, ami úgy keletkezett, hogy N.S. írta át ezt.
de ha ott van a polcodon tényleg nem nehéz meglesni! Szabina


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szabina21 írta:
szia exrefis
nekem nincs hitparkos könyvem. úgy tudom, hogy ők "fenevadon ülő asszony" v hasonló című könyvet forgalmaznak, ami úgy keletkezett, hogy N.S. írta át ezt.
de ha ott van a polcodon tényleg nem nehéz meglesni! Szabina



Szabina és Exrefis Veletek értek egyet!

Egyébként szabina21 és bigdidre tutira buddhisták csak meg kell nézni a hozzászólásaikat!! Szerintem a kettő ráadásul egy...



(bocsánat... látod Szabina: ÍGY néz ki, ha valaki felhasznál valamit és kicsit átírja (beleírkál mindenféle hülyeséget))



...egy PRIVÁT kérdés, a dolog természetéből adódóan vagyok kénytelen mégis ITT feltenni:

te MIÉRT nem olvasol privát üzenetet? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
szabina21 írta:
szia exrefis
nekem nincs hitparkos könyvem. úgy tudom, hogy ők "fenevadon ülő asszony" v hasonló című könyvet forgalmaznak, ami úgy keletkezett, hogy N.S. írta át ezt.
de ha ott van a polcodon tényleg nem nehéz meglesni! Szabina

Ennek a könyvnek az elejében az eredeti címnek még az van írva, hogy:
A WOMAN RIDES THE BEAST.
A tartalomjegyzékük ugyanaz.
Arra nincs időm, hogy összeolvassam a két verziót, de ha te tudod hogy miket irkált bele, akkor könnyen megtaláljuk. Nos?
Vagy ezt is berakjuk a városi legendák feliratú fiókba?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1.Korinthus 1.1.-17.
Korinthus zsúfolt, erkölcstelen kikötőváros. Ebben a környezetben kell Isten gyülekezetének élnie, mégpedig úgy, mint megszentelteknek. Egy teljesen idegen környezetben kell buzgón segítségül hívnunk Jézus Krisztus nevét, aki miatt kegyelmet és békességet kapunk. Ő kapcsol össze a másutt élő hívőkkel (1–3). Őriznünk kell a gyülekezet szentségét. Hamar megjelenik a széthúzás. Még Krisztusra is lehet hamis módon hivatkozni (12). Pedig az ő keresztje megváltásunk és egységünk biztosítéka

Hogyan?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:31 
Offline

Csatlakozott: 2009. feb. 01., vasárnap 21:51
Hozzászólások: 7
mi itt mindnyájan összetartunk, legalábbis akikkel kell :-) a különbségnek utánajárok, ahogy tudok. Szabina


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szabina21 írta:
mi itt mindnyájan összetartunk, legalábbis akikkel kell :-) a különbségnek utánajárok, ahogy tudok. Szabina


:(

ezt tartom a "keresztény politikusok áldásos tevékenysége" legDURVÁBB eredményének:

már Krisztushívő és Krisztushívő között is ott feszül a "magunkfajták és magukfajták" között kiRAJZOLT lövészárok...

SZÖRNYŰ....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 09:19 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
pauler írta:
1.Korinthus 1.1.-17.
Korinthus zsúfolt, erkölcstelen kikötőváros. Ebben a környezetben kell Isten gyülekezetének élnie, mégpedig úgy, mint megszentelteknek. Egy teljesen idegen környezetben kell buzgón segítségül hívnunk Jézus Krisztus nevét, aki miatt kegyelmet és békességet kapunk. Ő kapcsol össze a másutt élő hívőkkel (1–3). Őriznünk kell a gyülekezet szentségét. Hamar megjelenik a széthúzás. Még Krisztusra is lehet hamis módon hivatkozni (12). Pedig az ő keresztje megváltásunk és egységünk biztosítéka

Hogyan?


1 Korinthus 1:1-17.
Pál, Krisztus Jézusnak Isten akaratából elhívott apostola, és Szószthenész, a testvér, az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket ő elhívott és saját népévé tett; mindazokkal együtt, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, az ő Uruk és a mi Urunk nevét bárhol segítségül hívják: kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól és az Úr Jézus Krisztustól. Hálát adok értetek Istennek mindenkor, azért a kegyelem-ért, amely nektek a Krisztus Jézusban adatott. Mert a vele való közösségben mindenben meggazdagodtatok, minden beszédben és minden ismeretben, amint a Krisztusról való bizonyságtétel megerősö-dött bennetek. Azért nincs hiányotok semmiféle kegyelmi ajándékban, miközben a mi Urunk Jézus Krisztus megjelenését várjátok, aki meg is erősít titeket mindvégig, hogy feddhetetlenek legyetek a mi Urunk Jézus Krisztus napján. Hű az Isten, aki elhívott titeket az ő Fiával, Jézus Krisztussal, a mi Urunkkal való közösségre. A mi Urunk Jézus Krisztus nevére kérlek titeket testvéreim, hogy mindnyájan egyféleképpen szóljatok, és ne legyenek közöttetek szakadások, hanem ugyanazzal az érzéssel és ugyanazzal a meggyőződéssel igazodjatok egymáshoz. Mert azt a hírt kaptam rólatok, testvéreim, Khloé embereitől, hogy viszálykodások vannak közöttetek. Úgy értem ezt, hogy mindenki így beszél köztetek: "Én Pálé vagyok, én Apollósé, én Kéfásé, én pedig Krisztusé." Hát részekre szakítható-e Krisztus? Talán Pál feszíttetett meg értetek, vagy Pál nevére keresztelkedtetek meg? Hálát adok Istennek, hogy senkit sem kereszteltem meg közületek, csak Kriszpuszt és Gájuszt, nehogy azt mondhassa valaki, hogy az én nevemre keresztelkedtetek meg. Igaz, megkereszteltem még Sztefanász házanépét is, rajtuk kívül azonban nem tudom, hogy mást is megkeresz-teltem volna. Mert nem azért küldött engem Krisztus, hogy keresztel-jek, hanem hogy az evangéliumot hirdessem, de nem bölcselkedő beszéddel, hogy a Krisztus keresztje el ne veszítse erejét.

János 3:30 Neki növekednie kell, nekem pedig kisebbé lennem.
KT!
Most, azon a vasárnapon, amelyen 1848 márc. 15.-ére fogunk emlékezni, de úgy, hogy közben saját világunk elrendezetlen kérdései és megoldatlan ügyei nyomasztják szívünket-lelkünket, mégis meg lehet talánunk, hogy mit üzen Isten a Krisztus Jézusban megszen-telteknek, azoknak, akiket ő elhívott és saját népévé tett; mindazokkal együtt, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, az ő Uruk és a mi Urunk nevét bárhol segítségül hívják. Ezért is emlékeztetem kedves Tesvéreimet az év elején kiválasztott igére, amelyet Keresztelő János mondott Jézus Krisztusról: Neki növekednie kell, nekem pedig kisebbé lennem. - És miránk vonatkoztatva ez bizony azt is jelenti, hogy világunk válságai, életünk nyomorúságai nem forradalom után, hanem megtisztulás után kiáltanak, nem felkeléssel lehet rendezni ezeket, hanem magunkba szállva, s nem a fegyverek, vagy a karhatalom, netán a pénz-hatalom fogja végsőképpen eldönteni életünk alap-kérdéseit, hanem egyedül az, ha hagyjuk Istent naggyá válni saját életünkben is – s engedjük, hogy az Ő segítségével váljunk késszé és képessé arra, hogy magunkat kisebbnek tartsuk, s ne csak böjt idején tartózkodjunk a nagyravágyástól, önzéstől, hanem egész életünkben.
„Mert a vele való közösségben mindenben meggazdagodtatok, minden beszédben és minden ismeretben, amint a Krisztusról való bizony-ságtétel megerősödött bennetek. Azért nincs hiányotok semmiféle kegyelmi ajándékban, miközben a mi Urunk Jézus Krisztus megjelenését várjátok, aki meg is erősít titeket mindvégig, hogy feddhetetlenek legyetek a mi Urunk Jézus Krisztus napján.“ - írta Pál apostol a korinthusiaknak.
És ezzel arra az egyetlen növekedésre utalt, amely mégis meg van engedve számunkra: a Jézus Krisztusban való növekedésre és megerősödésre. Aki azokkal a mennyei kincsekkel gazdagodik, amelyekkel Jézus ajándékozza meg, amikor betölti szívét és vezeti életútját – az nem lesz bolond gazdaggá, aki a hiábavalóságnak gyűjtötte mulandó kincseit, és nem fenyegeti az a veszély sem, hogy az egész világhoz ragaszkodva, éppen lelkében valljon kárt.
„Azért nincs hiányotok semmiféle kegyelmi ajándékban, miközben a mi Urunk Jézus Krisztus megjelenését várjátok, aki meg is erősít titeket mindvégig, hogy feddhetetlenek legyetek a mi Urunk Jézus Krisztus napján. Hű az Isten, aki elhívott titeket az ő Fiával, Jézus Krisztussal, a mi Urunkkal való közösségre.“ - folytatta Pál apostol, megkezdett gondolatai sorát. És valóban az Isten örök és nem változó hűsége az az egyetlen alap, amire építhetünk – erre alapozhatjuk reménységünket, és ennek alapján bátorodhatunk fel arra a teljes engedelmességre is, amellyel mindenestől atyai kezébe tesszük le életünket, és teljes egészében Jézus Krisztusra bízzuk sorsunk vezetését – számítva az Ő megjelenésére: arra is, hogy ma és holnap is mellettünk lesz, vizsgálva hitünket, és segítve engedelmeskedésünket – és Ő fog mégegyszer dicsőségének teljességében megjelenni, hogy akkor meg is jutalmazza majd azokat, akik Őrá építették fel életüket.
És ehhez való segítség gyanánt mondta azt Pál a korinthusiaknak – és velük együtt mondja nekünk is: „A mi Urunk Jézus Krisztus nevére kérlek titeket testvéreim, hogy mindnyájan egyféleképpen szóljatok, és ne legyenek közöttetek szakadások, hanem ugyanazzal az érzéssel és ugyanazzal a meggyőződéssel igazodjatok egymáshoz.“
Mit is jelent ez – immár a mi számunkra? - Elsősorban azt, hogy ne hagyjuk magunkat félrevezetni. Ne hagyjuk magunkat félrevezetni jelen való világunk felbolydult félelmeitől és indulataitól. Mert ma, amikor az egyik Magyarországon élő ember rettegve fél a másiktól – és viszont -, s félelmei következtében fogcsikorgató indulattal és összeszorult ököllel, meg összeszorult gyomorral tekint rá – és viszont – ebből nem fog születni semmi olyan dolog, ami akár távolról is emlékeztethetne az 1848 márciusában történt eseményekre.
Hiszen amíg „fortélyos félelem vezet bennünket“ - akár egymástól, akár másoktól féljünk is – ennek egyetlen, nagyon komoly és nagyon szomorú következménye lesz: Krisztus keresztje -igaz, hogy csak látszólag – de mégis sok ember szemében e l v e s z í t i e r e j é t. Ami azzal jár – hogy mi magunk erőtlenedünk meg: elveszítjük Jézus szeretetének jóra vezető és arra késztető erejét, s saját önzésünk tétovasága és ezzel együtt járó kiúttalansága nemcsak elkeseredést szül, hanem nekikeseredett indulatokat is! Elveszítjük Jézus Igéjének útbaigazító és életre segítő világosságát, s a sötétben bolyongva és lábunk alatt szakadékot érzve, nemcsak balgaságok szalmaszálaiba kezdünk ész nélkül belekapaszkodni – hanem irigységünk is fellobban az iránt, akiről azt hisszük, hogy az ő lába talán biztosabb talajon áll.
De éppen ettől a rossztól, a saját magunkba botlástól, vagy a testvéreinkkel való meghasonlástól óvhat meg, ha komolyan vesszük azt, amire Keresztelő János tanított minket is.
Hiszen miért beszéltek így a korinthusi gyülekezet tagjai: "Én Pálé vagyok, én Apollósé, én Kéfásé, én pedig Krisztusé." ? - És miért lett ennek eredményeként széthúzás és megoszlás közöttük? - egyszerű erre a kérdésre a válasz: Mert nem kisebbé akartak válni, hanem nagyobbá. Legelsősorban a m á s i k n á l nagyobbá – és eközben még azt sem voltak hajlandóak észrevenni, hogy Pál, Apollós, Kéfás és maga az Úr Jézus Krisztus nem arra valók, mint a fehér csillagok a katonai egyenruhán – hogy kire minél többet varnnak fel ezekből, annál feljebb valóvá válik, s ő parancsolhat az alatta állóknak, még a nála kevesebb csillagot viselőknek is.
Aki nem maga akar naggyá válni – és nem is aggat magára ilyen idegen tollakat és hamis csillagokat – mert a más hitével, vagy eredményeivel magamnak büszkélkedni, ez nem az igaz ember magatartása! - hanem meg tudja alázni magát, annak életében és szívében Krisztus keresztje nem veszíti el az erejét!
1848 március 15-ének résztvevőit nem az hajtotta, hogy maguk gazdagodjanak meg, maguk üljenek a Habsburgok trónjára – hanem az, hogy hazájuknak és honfitársaiknak segítségére legyenek.
Pál apostolt sem az hajtotta, hogy ő váljon olyan naggyá, aki majd mindent jobban tud az eltévelyedett korinthusiaknál, s majd ő mondja meg nekik, hogy merre hány méter...!
„ugyanazzal az érzéssel és ugyanazzal a meggyőződéssel igazodjatok egymáshoz“ - azt jelenti ez – Pál apostol reménysége és e szavakat a szívébe író Szentlélek sugallata szerint, hogy nem a magamat különbnek tartó érzéssel és nem a magamat a másik fölé helyező meggyőződéssel lehet megtalálni helyemet a gyülekezetben (ahol élek) és az Úr Jézus Krisztussal való közösségben (ahol élni szeretnék...). Hanem azt kell átéreznem, hogy Jézus Krisztus maga növekszik bennem...arról kell meggyőződnöm, hogy tényleg Ő válik fővé az életemben – s akkor a másik tesvéremmé válik. Jobban, mint '48 márciusában válhattak testvérekké az egy ügyért küzdők. Sokkal jobban, mint amennyire ma tesz egyenlőkké bennünket a közös gond és közös félelem. Mert Jézus szeretete legyőzi félelmeinket – keresztje áthidalja bűneink szakadékát – és értünk átszögezett kezét nyújtja felénk, hogy mindannyian belé kapaszkodjunk; mindannyian Tőle kapjunk megváltást és segítséget – s így váljunk egyenlőkké és testvérekké egymással – a Krisztusban.
Ámen.
-------------------------------
nem mondom, hogy "nos, pölö így..." - de talán segít???

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 12:48 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
pauler írta:
1.Korinthus 1.1.-17.
Hamar megjelenik a széthúzás. Még Krisztusra is lehet hamis módon hivatkozni
Hogyan?

----------------------------------
Erre a "hogyan-ra" próbálok egyfajta választ - keresni...
(de most szigorúan a konkrét napi igéből ... mert egyébként a kérdés: hogyan jelenik meg Kr. HIVei közt a széthúzás - hogyan képesek Mesterükre hamisan hivatkozni? - általános értelemben "kiterjeszthető" kérdés, de más kérdés, és más választ igényel...)
A napi igeszakaszból most csak egy részletet idézek újra:

11 Mert azt a hírt kaptam rólatok, testvéreim, Khloé embereitől, hogy viszálykodások vannak közöttetek.
12 Úgy értem ezt, hogy mindenki így beszél köztetek: "Én Pálé vagyok, én Apollósé, én Kéfásé, én pedig Krisztusé."


Nos - a korintusiakról itt lefestett "alapfelállás" többek szerint "rajongó"(karizmatikus/enthuziasztha)mivoltuk egyenes következménye...(persze itt a "karizmosokat" mai, pejoratív értelmében veszik, és nem az eredeti páli jelentés szerint! ;-( ) ...ez sztem butaság...
Alighanem azért választható szét, mert nem minden "karizmatikust" szid le Pál, csak azokat, akik buta módon viselkednek...
...s itt ugyanez a "BUTASÁG" tűnik ki - egy másik t ü n e t formájában:
...mindenáron különbséget akarnak tenni egymást között - és erre használják fel, a másikat letromfolni kívánó "minősítő (ön-minősítő) jelzőként" magukra aggatva eme neveket:
1/ én páli vagyok...olyan ker. mint a hozzánk érkezett, minket megevangélizáló apostol...
2/ én meg apollósi vagyok - többet érek, mert apollós nem zsidó...
3/ bibi...én kéfási vagyok - zsidóféle ugyan, de ő az oszlop-apostol, főnöke az összes többinek...
4/ beee :P - elmehettek ti...én "krisztusi" vagyok - dejszen Ő az abszolút Főnök - nemde??
--- S pontosan láthatod, hogy EZ a hamis Krisztusra-hivatkozás: ŐT nem Messiásként/Megváltóként - még kevésbé MegváltóMként - "kezelem" neve nem több, mint a parolira varrt sarzsi - azt hordozza, hogy én állok tefölötted...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 12:55 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
net2rist írta:

ezt tartom a "keresztény politikusok áldásos tevékenysége" legDURVÁBB eredményének:

már Krisztushívő és Krisztushívő között is ott feszül a "magunkfajták és magukfajták" között kiRAJZOLT lövészárok...

SZÖRNYŰ....


- nos Pauler - itt láthatod :idea: a konkrét kérdésfölvetés helyett az előbb hivatkozott általánosítás (a kérdésed kiterjesztése) egyik válaszát:

Pontosan így történik az egyenetlenség megjelenése, a Kr-ra való hamis hivatkozás (=ÉN vagyok a ker. polit - én mondom meg, ki a barátod, ki az ellenséged...)

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 13:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Márpedig az ember alapvető tulajdonsága a szocializációra való hajlandósága, magyarul a közösségképezésre való hajlandósága. Ennélfogva valóban hajlamos maga a keresztyén ember is kisebb közösségekben a saját vélt részleges ideológiai "mássága" alapján megkülönböztetni magát a másik keresztyén csoporttól.

Az emberi közösségek tagjai a csoporton belül egymással szemben lojálisak, más közösségekkel szemben ellenségesek, de legalábbis érdekérvényesítők mondják az etológia tudósai.

Innen kezdve máris nagyon jó helyen vannak a példázatok, amiket a vita következtében Pauler felvetett, és amikre a József válaszolt, merthogy az ÖKUMENÉ bizony egyfajta válasz az emberi nem ezen jellemzőjének, a közösségek közötti ellenségeskedésnek a meghaladására. Az ember ezen gyengesége különféle technikákkal kiküszöbölhető, az ökumené is egy ilyen eszköz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 14:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Alighanem azért választható szét, mert nem minden "karizmatikust" szid le Pál, csak azokat, akik buta módon viselkednek...
...s itt ugyanez a "BUTASÁG" tűnik ki - egy másik t ü n e t formájában:
...mindenáron különbséget akarnak tenni egymást között - és erre használják fel, a másikat letromfolni kívánó "minősítő (ön-minősítő) jelzőként" magukra aggatva eme neveket:
1/ én páli vagyok...olyan ker. mint a hozzánk érkezett, minket megevangélizáló apostol...
2/ én meg apollósi vagyok - többet érek, mert apollós nem zsidó...
3/ bibi...én kéfási vagyok - zsidóféle ugyan, de ő az oszlop-apostol, főnöke az összes többinek...
4/ beee - elmehettek ti...én "krisztusi" vagyok - dejszen Ő az abszolút Főnök - nemde??
--- S pontosan láthatod, hogy EZ a hamis Krisztusra-hivatkozás: ŐT nem Messiásként/Megváltóként - még kevésbé MegváltóMként - "kezelem" neve nem több, mint a parolira varrt sarzsi - azt hordozza, hogy én állok tefölötted...


Igen, én is így értem!
Az Úr Jézustól kérem, hogy irgalmazzon nekem és őrizzen meg ettől!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

START-lövés
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 08:25 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Idézet:
Óriási érzelmi-, és vitahullámokat kavart a német társadalomban a múlt héten a baden-württembergi Winnendenben a 17 éves diák által elkövetett gyilkosságsorozat, aminek következtében tizenöten veszítették el életüket, s végül maga a diák is öngyilkos lett. Miért, hogyan történhetett ez? – teszik fel azóta is a jóléti német táradalomban szülők és tanárok, diákok és pszichológusok, lelkészek, rendőrök és politikusok ezt a kérdést. Az ilyenkor szokásos, gyakran (el)túlzott médiafigyelem sokféle véleményt bedob a nézők tudatába.
A vélemény-lavinában felfigyeltem egy első olvasásra talán nem is különös véleményre, amire mégis gondolatban újra és újra vissza kellett térnem.A németeknél közismert szász ifjúsági evangélista, Theo Lehmann így fogalmazott az éppen most tartó lipcsei könyvvásáron: „A megtért emberek nem ölnek...Fegyvertilalom, több iskolapszichológus ellenére valami mégis hiányzik: a fiataloknak többet kellene Jézusról beszélni”. S ez abban a Németországban hangzik el, ahol az iskolai hitoktatás, illetve vallásoktatás évtizedek óta töretlenül, nagy leleménnyel, egyre modernebb eszközökkel folyik. Mi hát akkor a baj?

Az, hogy a fiatalok nagy része ennek ellenére sem ismeri igazán Istent, a Tízparancsolatot, az élet és önmaguk értékét. Csak tananyag Isten, Jézus Krisztus, s közben valami félelmetes légüres térben lebeg az életük – az internet sztrádákon egyre rafináltabban rájuk ömlő trillerek, pszichodrámák, agresszió-, és vértenger sodrásában. Kötődések nélkül hányódnak-vetődnek. Márpedig „aki Jézushoz tartozik, az úgy érezheti, hogy Valaki nagyon szereti őt, s ott menedéket, védelmet, tanácsot is talál” – teszi hozzá Lehmann. És hiányzik még valami. A személyes példaadás és a személyes kötődés. A virtuális világban személytelen, pillanatnyi kötődések vannak csak. A hannoveri tartományi püspöknő, Margot Käßmann, akinek nemrég jelent meg könyve a bibliai anyákról, inkább az anyai beleérzés felől közelítette meg ezt a drámát. Vajon kapnak-e elég odafigyelést a mai fiatalok? „Ki kérdezi meg őket, hogy vagy, mi van veled?” S ki figyel oda válaszaikra vagy éppen grimaszaikra, netán éppen hallgatásukra? – folytathatjuk a kérdéseket.
S mivel egyre több időt töltenek az internet-hálón, nem az lehetne az egyház(ak) egyik kiváltképpen való feladata, hogy klikkelős lelkigondozói oldalakkal sietnének segítségükre ebben a virtuális világban? Hogy itt is elmenjünk hozzájuk – értük?! Az egyik német blogos véleménynyilvánító így írt: „Ezek a fiatalok mély és kielégületlen szükségletet éreznek arra, hogy védelmet, megértést, szeretetet kapjanak. Talán nem is beszélnek erről. Amire nekik is szükségük van, az, amiről Luther így írt: Jézus Krisztus a világtörténelem matematikai közepe”.

És tegyük hozzá: az emberi életeké is, 17 évesen is, Németországban és a Kárpát-medencében is! Ha erről nem hallanak a fiatalok, nem tudják leolvasni senkiről környezetükben, akkor egészen biztosan középpont nélküli, s ezért minden irányba kilengő, befolyásolható, sodródó marad az életük.Ahány ember, annyi vélemény, javaslat. De elég-e itt már a vélemény, a javaslat? És mi a magunk hazai környezetében hogyan gondolkodunk? Valóban ráérzünk-e akár csak legszűkebb családi környezetünkben is gyermekeink belső világára? Igazi szükségleteikre? Van-e időnk ehhez, rájuk? Van-e szeretet-tengelye életüknek, pillanataiknak, óráiknak, amit Jézustól vagy tőlünk kapnak meg?
Mit tesz ezért hitoktatásunk, vasárnapi iskolánk, ifi-körünk? Mit olvasnak le rólunk? Megkapják-e iskolában, baráti körben az esetenként valóban életmentő odafigyelést?Ott, Németországban egy hete eldördült a fiatal diákkézben a gyilkos fegyver. Meghalljuk-e mi a döbbeneten túl azt, hogy ez startlövést is jelenthet? Hogy valamit nagyon komolyan kellene elkezdenünk nekünk is, egyházként, gyülekezetként, keresztyénként, iskolában és családi körben, mert a hatalmas társadalmi oda nem figyelésben, a már szinte brutális mellébeszélések növekvő sivatagában ki fogja visszatartani a fiatal lelkeket attól, hogy ne sodródjanak el végzetes irányba?!
Dr. Békefy Lajos

-----------------------------------
amúgy nem szívesen copy-zok :oops: - ilyenkor mindig indián törzsfőnek érzem magam(=más tollával ékeskedem :oops: ) - ráadásul ez a szöveg itt van a "közelünkben" - vagyis a www.reformatus.hu -n, tehát olvashattátok is... :oops:
hogy mégis ide hozom, annak egyetlen indoka van: a TARTALMA...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség