Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 24., szombat 16:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
És persze le kell mondani arról a vágyról (ami igen erősen él bennünk), hogy a gyülekezetemben vagy a nemzetemben nekem jól kell éreznem magam. Ha úgy tetszik, az otthonosság iránti vágyról, amiről itt korábban szó volt. Hiszen nincsen itt nekünk maradandó városunk.


ja nem is érezhetem magam jól, mert az Úr mindig gondoskodik konfliktus helyzetről :-) (ez lehet Igei, de lehet csupán a régi természetemből fakadó, vagy a másik régi természetéből fakadó)

így viszont már szeretném otthon érezni magam a gyülekezetben, pláne, ha hiszem, hogy vannak ott olyanok, akikkel örökké együtt leszek :-)

és igen, maradandó városunk nincs nekünk itt és földi országunk sem, de Isten Országa már most közöttünk van itt a földön, ezt érdemes építeni a gyülekezetben is

Figyelőnek két kérdésem lenne:
melyik volt az a közösség, ahol megtért és hol van most, milyen gyülekezetben?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 26., hétfő 09:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Idézet:
És persze le kell mondani arról a vágyról (ami igen erősen él bennünk), hogy a gyülekezetemben vagy a nemzetemben nekem jól kell éreznem magam. Ha úgy tetszik, az otthonosság iránti vágyról, amiről itt korábban szó volt. Hiszen nincsen itt nekünk maradandó városunk.


ja nem is érezhetem magam jól, mert az Úr mindig gondoskodik konfliktus helyzetről :-) (ez lehet Igei, de lehet csupán a régi természetemből fakadó, vagy a másik régi természetéből fakadó)

így viszont már szeretném otthon érezni magam a gyülekezetben, pláne, ha hiszem, hogy vannak ott olyanok, akikkel örökké együtt leszek :-)

és igen, maradandó városunk nincs nekünk itt és földi országunk sem, de Isten Országa már most közöttünk van itt a földön, ezt érdemes építeni a gyülekezetben is



Igen, igazad van.

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 26., hétfő 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Röviden:

Nemosinexnek

Pál apostol által írja az Ige, hogy ilyenkor mi a teendő. Szeretettel, de hallgatagon kell benne maradni a házasságban. Semmiképp nem eljárni fifti-fifti alapon. Ha valóban egymásért élés folyik s nem egymás ellen, akkor a katolikus fél rákérdéez, hogy miért nem jössz oda. S akkor lehet szeretettel, de Isten és Igéje iránti elkötelezettséggel elmondani ezt a vívóvó, lelki konfliktust, ami benne zajlik e miatt.

Paulernek

Nincs pontszerű meghatározhatása a megtérésemnek (szerintem még most sem teljes). Éppen mert sok, mozdíthatatlannak tűnő meggyőződés volt rajtam, az Úr lépcsőzetesen kényszerült tevékenykedni lelkemen. De mindenképp döntő érdeme van a Zimányi féle igehirdetéseknek, Michael Brown 2ooo-ben, Essenben elhangzott bizonyságtevésének útam mérföldköveiben.
Jelenleg egy református közösségbe járok, és nem ritkán szenvedek. Nemcsak a vallásosság miatt a hitélet miatt (ebben nyilván én is megtalálható vagyok), de itt-ott az igehirdetésekkel kapcsolatos kifogásaim miatt is, amiket szóvá, "írássá" is teszek alkalomszerűen.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 26., hétfő 14:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
jó közösség lehet, ha ott vagy és ott lehetsz :-)
köszönöm, amit leírtál

(Zimányi József Igehírdetései, életrajza számomra is meghatározó erejű, a másik nevet nem ismerem)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 28., szerda 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A másik név egy zsidó-keresztyén, aki kábítószeres zenészből tért meg, s azóta igen igényes bibliaiskolát "üzemeltet" az Úr dicsőségére..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 11:58 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
2009. február 1. vasárnap 9 óra (MP3 13 MB)
A kizárólagos igazság - Az ökumenéről
(1Kir 18,17-40.) ApCsel 4,12. - Sípos Ete Zoltán

http://www.ujszeged.ref.hu/letoltes/mp3 ... 90201i.mp3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 13:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tulip, nekem elég negatív dolgok jöttek le a prédikációból, amely az ökumené ellenesség jegyében lett összeállítva.

Először is a dialógus ellenessége, e helyett a konfrontációra való törekvése nem tetszik.

Másodszor nem tetszik, hogy hazugságra alapul. Azt állítja, hogy az ökumenében résztvevők a Biblia igazságát, Isten igazságát csak egynek tartják a többek közül, ami képtelenség. Ehelyett azt mondjuk, hogy tartjuk magunkat Isten igazságához, de keressük azt, ami összeköt, és nem a harcra, hanem az együttélésre törekszünk. Ebből következően nem igaz az a tétele, hogy bárki bármit mond az egyenlően igaz.

Harmadszor Jézushoz hasonlítja a közönséges halandót, miszerint viselkedjünk hasonlóan, mint Jézus tette a farizeusokkal. Ennek következtében essünk neki azoknak, akik nem a mi teológiánknak megfelelő teológiájú egyházhoz tartoznak. Márpedig az Egyetemes Anyaszentegyház, melynek feje Jézus nem a katolikusok egyháza, de nem is a reformátusok egyháza, hanem azok közössége, akiket Isten elhívott felekezeti hovatartozás nélkül.

Negyedszer olyanféle slendriánságokat csinál, hogy mohamedánnak hívja a muszlimot. A szószékről prédikálva talán illene pontosnak lennie.

Ötödször, az én értelmezésem szerint a teológiát tartja a legfontosabbnak. Határvonalakat kell húzni emellett, és ez alapján kell konfrontálódni, és nem dialógust tartani. Szerinte.

Hatodszor, egy HGy-s könyvet ajánl a katolikusok ellen, ami teljességgel ellentmond annak, amiről végig prédikált.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

nem értek egyet az Ökumenizmussal
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:03 
Offline

Csatlakozott: 2009. feb. 01., vasárnap 18:05
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
A Katolikus Egyház bár gyakorlataiban változott, azonban semmilyen tanát hivatalosan nem változtatta meg azóta,
hogy a reformátorok elszakadtak a világegyháztól.
Sok millió családapa, anyuka, hitvalló reformátor bátran vállalta a halált azokért a hittételekért, amik felett ma valójában nyugodtan át lehet siklani? A reformátorok valójában nem az egyháztól szakadtak el, hanem a katolikus egyház szakadt el régesrég az igazi egyháztól Lutherék pedig visszatértek oda.

Biblia tanítása:

1. Az egyetlen szeplőtelen ember Jézus
2. A nagybetűs Közbenjáró egyedül Krisztus
3. Tévedhetetlen csak Isten
4. Atya Isten küldte a Fiú Istent, mint Fiú Istent Krisztus pedig a tanítványokat mint tanítványokat, akiket mikor úgy látja jónak Isteni erővel segít
5. Az Egyház feje egyedül Krisztus
6. a bűnöket Krisztusnak kell megvallani, egyes esetekben annak, aki ellen vétettem



Katolikus Egyház tanítása:

1. A szeplőtelen ember Jézus ÉS MÁRIA
2. A nagybetűs Közbenjáró Krisztus ÉS MÁRIA
3. Tévedhetetlen Isten ÉS A PÁPA ÉS A KATOLIKUS EGYHÁZ ZSINATA
4. Atya küldte a Fiút, mint Istent és a Fiú küldte A PÁPÁT ÉS PAPOKAT MINT ÁLLANDÓ JELLEGGEL ISTENI TULAJDONSÁGOKKAL FELRUHÁZOTT SZEMÉLYEKET
5. Az Egyház feje Krisztus ÉS PÉTER ÉS A PÁPA
6. A BŰNÖKET PAPOKNAK KELL MEGVALLANI, ŐK VISZONT NEM KÖTELESEK MEGVALLANI ANNAK, AKI ELLEN VÉTETTEK


Vissza a tetejére
 Profil  
 

még valami
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:14 
Offline

Csatlakozott: 2009. feb. 01., vasárnap 18:05
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
egyébként nem azt mondom, hogy nem szabad párbeszédet folytatni katolikusokkal vagy atheistákkal vagy bárkivel, de misszión kívül más keresnivalója a választottaknak katolikus szertartásokban rendezvényeken pláne általuk létrehozott szervezetekben szerintem nincs.

Aki ilyesmiben részt vesz őszintén ajánlom, hogy legalább a "szentmise-áldozat" ill. a "Mária" témaköröket olvassa el az alábbi weboldalon:

www.evangeliumiprotestans.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönjük, kedves St.Kristóf! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: nem értek egyet az Ökumenizmussal
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
S.Kristóf írta:
Sok millió családapa, anyuka, hitvalló reformátor bátran vállalta a halált azokért a hittételekért, amik felett ma valójában nyugodtan át lehet siklani?


Kedves Kristóf, nem számoltad el egy kicsit magad? Biztos, hogy jól elboldogulsz azokkal a fránya nullákkal a szám végén? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: nem értek egyet az Ökumenizmussal
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:34 
Offline

Csatlakozott: 2009. feb. 01., vasárnap 18:05
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
kedves Rosta. nem számoltam el. történelem és matek szigorlaton is átmentem. és te?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: nem értek egyet az Ökumenizmussal
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
S.Kristóf írta:
kedves Rosta. nem számoltam el. történelem és matek szigorlaton is átmentem. és te?


Hát akkor számolj el gyorsan azokkal a milliókkal, akiknek vállalniuk kellett a halált a hitükért. Légyszíves! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2009. feb. 01., vasárnap 18:05
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hát akkor számolj el gyorsan azokkal a milliókkal, akiknek vállalniuk kellett a halált a hitükért. Légyszíves!


azt ne bizonyítsam be esetleg, hogy 48-ban szabadság harc volt?
először inkább szigorlatozz le te is. ha érettségid sincs, akkor azzal kezdd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 01., vasárnap 21:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Köszönöm a választ kedves Kristóf. Nincs több kérdésem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség