Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 06:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
rosta írta:
Kedves Tulip, nekem elég negatív dolgok jöttek le a prédikációból, amely az ökumené ellenesség jegyében lett összeállítva.

Először is a dialógus ellenessége, e helyett a konfrontációra való törekvése nem tetszik.

Másodszor nem tetszik, hogy hazugságra alapul. Azt állítja, hogy az ökumenében résztvevők a Biblia igazságát, Isten igazságát csak egynek tartják a többek közül, ami képtelenség. Ehelyett azt mondjuk, hogy tartjuk magunkat Isten igazságához, de keressük azt, ami összeköt, és nem a harcra, hanem az együttélésre törekszünk. Ebből következően nem igaz az a tétele, hogy bárki bármit mond az egyenlően igaz.

Harmadszor Jézushoz hasonlítja a közönséges halandót, miszerint viselkedjünk hasonlóan, mint Jézus tette a farizeusokkal. Ennek következtében essünk neki azoknak, akik nem a mi teológiánknak megfelelő teológiájú egyházhoz tartoznak. Márpedig az Egyetemes Anyaszentegyház, melynek feje Jézus nem a katolikusok egyháza, de nem is a reformátusok egyháza, hanem azok közössége, akiket Isten elhívott felekezeti hovatartozás nélkül.

Negyedszer olyanféle slendriánságokat csinál, hogy mohamedánnak hívja a muszlimot. A szószékről prédikálva talán illene pontosnak lennie.

Ötödször, az én értelmezésem szerint a teológiát tartja a legfontosabbnak. Határvonalakat kell húzni emellett, és ez alapján kell konfrontálódni, és nem dialógust tartani. Szerinte.

Hatodszor, egy HGy-s könyvet ajánl a katolikusok ellen, ami teljességgel ellentmond annak, amiről végig prédikált.


Hallgasd meg még egyszer... Semmivel se akarunk jobban konfrontálódni, mint ahogy Jézus megtette... Magadat cáfolod, hiszen ahol Jézust tagadják, vagy meghamisítják, ott kerestek összekötő kapcsot, de akkor ne beszélj arról, hogy tartjátok magatokat Isten igazságához, legfeljebb arról, hogy tartani vélitek... Éppen arról beszél, hogy nekünk senkinek se kell nekiesnünk, de igen is vállalnunk kell Krisztust... Keresd ki a mohamedán szót egy értelmező szótárban... Krisztus igazsága a legfontosabb, a teológiának is ezt kellene szolgálnia... A könyv alapvető tájékoztatást ad, annak, aki kiváncsi az eltérésekre, s nem az ellenességről szól, komoly irodalom jegyzékkel.

Amúgy köszönöm a hozzászólást, hogy vállaltad, hogy elmond mi jön le belőle egy művelt, de Krisztus kegyelmével még nem találkozott református embernek. Ezzel le is zárhatjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tulip írta:
2009. február 1. vasárnap 9 óra (MP3 13 MB)
A kizárólagos igazság - Az ökumenéről
(1Kir 18,17-40.) ApCsel 4,12. - Sípos Ete Zoltán

http://www.ujszeged.ref.hu/letoltes/mp3 ... 90201i.mp3


teológiailag nem vagyok több, mint az a bizonyos 3lábú lőtéri kutya (Illés a kishon völgyben legyilkolta a katolikusokat/buddhistákat)
speciális exegézis... de mondom, nem az én asztalom...

viszont...
SZÓ SZERINT idéznék:

"intoleráns = fundamentalista = fasiszta = terrorista"

"intoleráns az, aki nem tudja elfogadni a másik véleményét"


invertálnám:

toleráns = liberális = "hollókoszt-bizniszben-utazó" = "antiterrorista" (értsd: "a JOGOS szabadságmozgalom eltiprója")

jááááj....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 14:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
tulip írta:
2009. február 1. vasárnap 9 óra (MP3 13 MB)
A kizárólagos igazság - Az ökumenéről
(1Kir 18,17-40.) ApCsel 4,12. - Sípos Ete Zoltán

http://www.ujszeged.ref.hu/letoltes/mp3 ... 90201i.mp3


teológiailag nem vagyok több, mint az a bizonyos 3lábú lőtéri kutya (Illés a kishon völgyben legyilkolta a katolikusokat/buddhistákat)
speciális exegézis... de mondom, nem az én asztalom...

viszont...
SZÓ SZERINT idéznék:

"intoleráns = fundamentalista = fasiszta = terrorista"

"intoleráns az, aki nem tudja elfogadni a másik véleményét"


invertálnám:

toleráns = liberális = "hollókoszt-bizniszben-utazó" = "antiterrorista" (értsd: "a JOGOS szabadságmozgalom eltiprója")

jááááj....


Se invertálni nem tudsz, se megkülönböztetni egy felsorolást szinonímáktól. Ha valakinek a fejéhez kigyót, békát vágnak, attól a kigyó és a béka nem válnak szinonímákká....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 14:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
*meghajol*

"önök a háromlábú lőtéri kutyát látták"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2009. feb. 01., vasárnap 21:51
Hozzászólások: 7
Tulip és Kristóf Veletek értek egyet!

Egyébként rosta és net2rist tutira katolikusok csak meg kell nézni a hozzászólásaikat!! Szerintem a kettő ráadásul egy...

Nem tudom, hogy saját hibájából, vagy egyébként, de Rostának szerintem se adatott meg, hogy a szívéhez eljusson az evangélium.
Megtéretlen embernek pedig Isten igazságait magyarázni olyan vállalkozás, mintha egy halnak próbálnád magyarázni, milyen a siklórepülés!

Szerintem imádkozzunk érte, ennyit tehetünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 15:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szabina21 írta:
...

Egyébként rosta és net2rist tutira katolikusok csak meg kell nézni a hozzászólásaikat!! Szerintem a kettő ráadásul egy...

...


dupla telitalálat :)

*gratulál*

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 23:01 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
:?

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 23:04 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
miért bántjátok egymást?

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 23:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 21:08
Hozzászólások: 69
Szabina21!

ad.1.: 1 napos fórumos múlttal inkább butaság, mint bátorság ilyeneket firkálni. Ha átolvastad volna fenti 2 derék úr eddigi (összesen kb. 5.500) hozzászólását, akkor talán kicsit árnyaltabban fogalmaznál.
Már elnézést!

ad.2.: Minden fórumon (írott, vagy) íratlan szabály, hogy 1-1 Topicban csak a témához kapcsolódóan írunk. (Első mondatod ennek tökéletesen megfelel.) Személyeskedésre ott a privátüzenet, vagy email.
Ez csak 1 válasz és lezárás hozzászólásodra, nem vitaindító, pláne nem itt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BOANerges 2009. feb. 02., hétfő 23:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 23:18 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
BOANerges írta:
1 napos fórumos múlttal inkább butaság, mint bátorság ilyeneket firkálni.
Ha átolvastad volna fenti 2 derék úr eddigi (összesen kb. 5.500) hozzászólását, akkor talán kicsit árnyaltabban fogalmaznál.
Már elnézést!


Bocs,csak régen voltam már itt,de ismerem net-et és értelmes felnőtt...

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 23:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

köszönöm!!

nem rólam volt szó :D

de (réges régen egy másik galaxisban) én is voltam így vele, hogy BELECSÖPPENTEM, és ki voltam bukva, hogy "itt mik mennek"... ilyenkor az ember (főleg ha lelkes, fiatal és naív) MEGMONDJA A FRANKÓT

szóval, kedves szabina21: erőteljes növekedést kívánva Neked a Krisztusban, KÖSZÖNTÜNK itt a fórumon! JÓ, hogy jöttél, remélem nem vettük el TELJESEN a kedvedet :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 23:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Fórumlakók!
Ezt vegyétek jelnek. Egyszer Figyelőt és engem tartott azonosnak valaki és abból lett az első topictalálkozó. :)
Ugyanis egy személyes találkozásra invitálással tudtuk csak igazolni, hogy a két nick, az két ember és nem egy. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 04:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
szabina21 írta:
Tulip és Kristóf Veletek értek egyet!

Egyébként rosta és net2rist tutira katolikusok csak meg kell nézni a hozzászólásaikat!! Szerintem a kettő ráadásul egy...

Nem tudom, hogy saját hibájából, vagy egyébként, de Rostának szerintem se adatott meg, hogy a szívéhez eljusson az evangélium.
Megtéretlen embernek pedig Isten igazságait magyarázni olyan vállalkozás, mintha egy halnak próbálnád magyarázni, milyen a siklórepülés!

Szerintem imádkozzunk érte, ennyit tehetünk!


Kedves Szabina!

Így kora hajnalban ritkán tudnak megnevettetni.Neked sikerült!

Kép

Isten hozott a fórumon!

(bocsi mindenkitől, hogy így reagáltam)

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 07:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Tulip írta:

2009. február 1. vasárnap 9 óra (MP3 13 MB)
A kizárólagos igazság - Az ökumenéről
(1Kir 18,17-40.) ApCsel 4,12. - Sípos Ete Zoltán

http://www.ujszeged.ref.hu/letoltes/mp3 ... 90201i.mp3

Meghallgattam, és tiszta beszéd. Nem értem, mi kifogásolnivaló van benne. Tényleg nem értem.

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 09:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Érdemes elolvasni:
-----------------------
„Hiszem az egy, egyetemes, keresztyén anyaszentegyházat.”
Mindig háborít, amikor egyén, vagy gyülekezet szájáról úgy hallom ezt a hitvallást, mintha az „egy” tőszámnév – határozatlan névelő lenne. („Van egy kabátom”, „történt egy napon”, stb.) Amit az Apostoli hitvallás itt mond, és amiről az Ökumenikus Charta szól, az nagyon határozott kijelentés az egyház egy voltáról. Ez az, amit én is hiszek.
A lényeg éppen az, hogy hiszem. Nem látom, nem tapasztalom, nem szervezem, hanem hiszem.
De először is, az egyházról hiszem. Nem Konferenciákról és Tanácsokról, nem különböző kultúrkörökről (lásd: a Charta bevezetése), hanem arról a „kiválasztott gyülekezetről, amit Isten Fia gyűjt magának”. A régi theologiai megkülönböztetés szerint a „láthatatlan egyházról”, amely feltétlen egy az Ő imádsága szerint (Ján.17.), ha látható vetülete sok felekezetre is szakadt. „Két szomszédos kert kútjai ugyanabból a vízforrásból merítik vizüket, akármilyen magas kerítés van is a kertek között.” (Victor János: Református hiszekegy, 5. o.)
Másodszor, az egy egyház felekezeteinek egymáshoz közeledését abban látom lehetségesnek, ha egyenként közelednek Krisztushoz. Hiszen eddig mindegyik kialakította hitvallását, istentiszteletét, szervezetét. Méghozzá sok dologban egymást kizáró módon. A Charta ki is emeli a keresztség és eucharistia példáját. [a római egyház nálunk jobban megőrizte az úrvacsora evangéliumi nevét, de attól egészen eltérő jelentőséget tulajdonít annak.] Az egymáshoz közeledés így csak olyan kompromisszumokkal lehetséges, melyek a felekezetek saját hitét ásnák alá. Hanem ha az Evangéliumban elmélyedve, annak kritikája alá bocsátják theologiájukat, akkor Krisztushoz közelednek, és egymáshoz közelebb találják magukat.
Közös nyilatkozat, Charta kibocsátása ugyanazt a csapdát hordozza magában, mint a közös Apostoli hitvallásra hivatkozás. „Si duo faciunt idem, non est idem”. Mindegyik nyilatkozó azt érti a közösen megfogalmazott szöveg kifejezésein, amit akar. Gondoljunk az egyháznak a Chartában hivatkozott „apostoli jelzőjére” – a 2000-es Dominus Jesus dokumentum fényében.
A felekezetek egymáshoz közeledésének értelmét tehát úgy látom, ha a Szentírás tanulmányozása során kapott új látásokat osztják meg egymással, a régi elhatárolódások így oldódhatnak. (Ettől nem kell félni, a II. Helvét Hitvallást aláíró atyáink örömmel álltak elébe, ha valaki a Szentírásból ezeknél jobbra tanítja őket.)
Harmadszor, ami a Chartának az egyházon kívüli világra kitekintését illeti.
A népek és kultúrák sokfélesége a mi szempontunkból jelenthet gazdagságot. De a népek szempontjából mindegyiknek a sajátja jelent értéket. Éppen ez okozza az összeütközéseket (Más az, hogy minden nép megszerezni való értéknek látja a másik nép anyagi gazdagságát.) Csak aki a mennyei értékrendet fogadja el, tudja megbecsülni a másikat és értékeit: „…atyádfia, akiért a Krisztus meghalt” (I.Kor.8:12.)
Ami pedig a zsidóságot és a különböző világvallásokat és filozófiákat illeti, nem párbeszédre, sem tartózkodásra kaptuk parancsot, hanem misszióra. Nem Mohamed ellen, hanem Krisztus mellett kell tanúskodnunk.
Végül pedig, az egyház egységét nem csak hiszem, hanem – látható módon – várom. Amikor az Úr visszajön, magához gyűjti az övéit, és nem lesz szükség sem határokra, sem Chartákra, boldogan éljük át az egységet minden Ő választottaival.


Victor István, sárospataki
vallástanár-lelkipásztor





Témánk: Református egyházunk és az ökumené, különös tekintettel az Ökumenikus Charta által megfogalmazott irányelvekre, illetve milyen előnyei, hátrányai és veszélyei vannak az ökumenikus mozgalomnak.
1. A legfontosabb kérdés: Biblikus-e az ökumené, vagy nem? Adott-e Isten ökumenikus parancsot? Ha az ökumené biblikus, akkor végezni kell, ha nem, akkor nem szabad! Adott-e Isten parancsot vallási egységtörekvésekre? Tanít-e a Biblia vallási egységtörekvésekről? Erről világosan tanít az Ige, hogyan viszonyuljon Isten népe más vallásokhoz. A pogánysággal, bálványimádással, idegen istenekkel nem lehet közösséget vállalni! Gondoljunk Illés és a Baál papok esetére! Nem közös istentiszteletre gyűltek össze, vagy az ökumené alapjainak lerakására. Világos Péter és Simon mágus viszonya. Az apostol nem törekedett elmélyülő párbeszédre és közösségre vele. Se próféták, se apostolok nem tartottak közös istentiszteletet semmilyen más vallással. Mindig rámutattak a különbségekre, arra, ami elválaszt, és nem azt nézték, ami összeköt.
Napjainkban ökumenén legtöbben azt értik, hogy minden vallás fogjon össze. A Biblia nem ezt érti! Az ökumenén (az egész világon, a lakott Földön) az evangéliumot kell hirdetni, nem vallási egységtörekvéseket kell tenni. Az ökumenére (lakott földre) az Isten ítélete jön majd el. Az apostolok az ökumenét evangelizálták, nem pedig szövetkeztek a neve alatt. A Bibliában az ökumené bálványimádó, mivel a pogány világ bálványisteneket tisztel. Jézus az ökumenéra (lakott földre) menteni jött a választottakat, mert e világ Isten ítélete alatt áll. A Jel 12, 9 szerint a Sátán az egész Földet (ökumenét) elhiteti. Vallási egységtörekvésekre még bibliai szó sincs, nemhogy parancs, vagy bibliai tanítás! Ma antiszemitizmussal, toleranciahiánnyal, diszkriminációval vádolnánk a prófétákat, apostolokat. Sőt, magát Jézust is.
2. Az Ökumenikus Chartával kapcsolatban is a legdöntőbb kérdés, hogy összhangban van-e a Bibliával és hitvallásainkkal. „Az egyházak látható egységéért való fáradozást” nem tanítja a Biblia. A hívők láthatatlan egysége Krisztusban valóság. A látható egységet Róma vezetése alatt képzelik el. „Egység, a kölcsönösen elismert keresztség és eucharisztikus közösség elfogadása által.” Róma tanítja: A keresztség vize eltörli a csecsemő bűnét, újjászüli a gyermeket és megigazulást ajándékoz neki. Ez tévtanítás! A miseáldozat pedig kárhozatos bálványimádás (H.K.80). A pap átváltoztatja a jegyeket és megismétli Krisztus áldozatát. „Senkivel szemben nem alkalmazható morális nyomás áttérése érdekében.” Mi számít „morális nyomásnak”? Nyilván a misszió. Ha azt mondjuk: Higgy Jézusban, mert nélküle elkárhozol, ez morális nyomás. Egyenesen diszkrimináció, ha az Ige alapján hirdetjük, hogy Krisztus nélkül nincs üdvösség! Az egységes vallás a keresztyén misszió végét jelenti. A zsidósággal és muzulmánokkal ezért kell „dialógust folytatni” és nem misszionálni! Igaz, Jézus parancsot adott a zsidók és minden nép tanítvánnyá tételére. Ám nem hirdethetem, hogy Jézusra, megtérésre lenne szüksége, mert ezzel emberi méltóságában, hitében, vallásában sértem meg. Így bűnné lesz a Krisztusról való bizonyságtétel. Krisztus Istensége hangsúlyozása sérti a többi vallást. Nem ugyanaz az Istenünk!
3. Ha bibliaellenes az ökumenikus mozgalom, akkor csak látszatelőnyei lehetnek! Ami ideiglenes, az nem jó, azt nem tehetjük. A rossz nem jó! Ha „egy istenünk” van, ha mindegy, milyen istent imádunk, az vallási közömbösséget szül. A hamis tolerancia a biblikus hitvallást akadályozza. Szeretnünk kell annyira a más vallások képviselőit, hogy Jézushoz hívjuk őket, mentjük őket. Szeretnünk kell annyira Urunkat, hogy missziói parancsának engedelmeskedünk. Ám a missziót kioltja az ökumenizmus. Bármit mondunk az Ige tekintélyével, sértődés lesz belőle. Az Ige már nem tekintély, az Ige botránkoztat (a sola-solus hangsúlyozása). Az ökumenizmus a keresztyénséget beviszi a démonikusan fertőzött helyekre. A babonával, bálványimádással érintkező keresztyénség démonikusan fertőződik.
Szeretettel az olvasónak, abban a reményben, hogy a hazugság felismerése közelebb visz az IGAZSÁGHOZ!


Tóth László
mályinkai lelkipásztor

Forrás:http://www.tirek.hu/srl/cikk/65/

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség