Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 03., kedd 14:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nyugodtan higgy, amit jól esik... elvileg úgyse szólsz hozzám :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 07., szombat 19:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
táltos írta:
Sziasztok!

Nézegettem, olvasgattam, de valahogy Úgy Összességében a Témáknak pozitív (A HGY. felé!) hagsúlyát érezetm mármintegy reklám szerűen...

Nem szeretnék sok betűt vesztegetni dicsőséges! újító N.S.-ra. Csak ennyit:

http://www.youtube.com/watch?v=tBmrArafE-o


leszégyelték...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 06:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore!
Te Pallywood bekajálója vagy.:-)
http://dzsihad.blog.hirszerzo.hu/?todo=entry&vid=8583

ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 06:49 
Kedves Eeyore (druszám)!

(Néha szoktunk a gyerekeinkkel meséket játszani, és Füles szerepét mindig rám osztják, mert olyan morgolódós vagyok)

Megnéztem némelyiket. Sokkoló!
Bizonyára ugyanilyen sokkoló lenne a másik oldalról, speciálisan az elborzasztás céljával összegyűjtött anyagokat látni. És bizonyára mindannyiunk életéből lehetne ilyen (vagy más) sokkoló részleteket összegyűjteni. Ami nem mentség senkire nézve. De tudod, ki teszi ezt velünk? Ki vádol szüntelen?
A politikusaink botrányait látva szoktam mondani, amikor valaki fennhangon hirdeti a másik korruptságát: Erről még egyelőre nem derült ki semmi.
Azért csodálkozom is, amikor hívő ember földi hatalmasságokhoz olyan önfeledten tud ragaszkodni, hogy képes vérre menő vitákat folytatni, sőt összeveszni a szeretteivel miattuk.

Most Donáth László (pfúj, liberális teológus!) jut eszembe: „...ne feledjük el, számunkra az élet nem önmagában van; számunkra az élet csak mint bűnben fogant, bűnben lévő, bűnözővé lévő élet vagy büntetett lét szerepel.”


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 09:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Eeyore írta:


Régi felvételek, még Hack Péter ott csápol az első sorban.
Mára ezektől a jelenségektől a HGY elfordult.

A harmadik video Izraelt élteti, gondolom ezért került a honlapra. Sajnos a HGY keveri a világi és lelki Izraelt. Igyekezete ráadásul visszatetsző, mert magyar mulatós zenét keveri zsidó örömzenével és örömtánccal - amit Dávid adhatott elő, amikor a ládát Jeruzsálembe vitték - miközben éppen arról énekelnek, hogy fogságban hogyan énekelhetnének az Úr dalaiból. Ez Isten szent igéjén való gúnyolódás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 11:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore!

Köszi, hogy a kurucos linkeket betetted a hgy-ről. Nem a hgy miatt, mert az egy lerágott csont. Nem is a kuruc info miatt, mert arról is tudjuk, hogy taktikus, és szélsőséges. Számomra az az érdekes, hogy most már tudom erről az oldalról, hogy miért utálják sokan a Bill Gates-t, akiről én pozitív dolgokat szoktam írni, mondván, hogy az alapítványát jó dolgokra használja. Az általad belinkelt hgy-s oldalon láttam egy linket, amelyen igaz, hogy folyamatos zsidózások közepette, de olyan háttéranyagot olvastam Bill Gates-ről, amit máshol nem kaptam volna meg.

Ha az a gyanus kuruc nem zsidózna, akkor egész jó infókat lehetne leszedni róla. Szerintem tutira Gyurcsány által pénzelt oldal lehet, merthogy reklámbevételei nincsenek, nyilván a Gyyurcsányéknak használ, nincs más, aki pénzelné, és a mindennek, és mindenkinek a folyamatos zsidózása csak ellehetetleníti a fajsúlyos, és fontos témákat, és lehetővé teszi az antiszemita kártya kijátszását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 18:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Három gondolat jutott eszembe a Palesztin-Zsidó konfliktussal, erőszakos jelenetekkel kapcsolatban.

Az első, hogy mit jelent az, amikor Isten embere (Ábrahám) enged a kísértőnek, a feleségén Sárán keresztül. Meddig ér a bűn, milyen erős a bűn és mi mennyire lenézzük sokszor az erejét.

A második hogy......
Mt 10,28
És ne féljetek azoktól, a kik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, a ki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.


És ezért Jézus Krisztus nagyon sokszor elmondta hogy melyik út visz a gyehenára! Tudjátok? Ismeritek ezeket az Igéket is?
Nem csak a menny felé vezető útról tett bizonyságot, hanem a gyehenára vezető útról is!
A Sátán pedig arra csalja az embert, oda akarja vezetni, hogy a legrosszabb történjen vele, ami nem a test pusztulása!
És ő nem válogat, mindegy neki, hogy egy arabot, palesztint, zsidót, keresztyént, pogány antiszemitát, muszlimot, fideszest, mszp-st, férfit, nőt, gyereket juttat oda, akit csak lehet el akar pusztítani, a gyehenáig akarja vezetni, szemben az Úrral, aki a menny felé viszi a nyáját!
Amit fontos tudni, hogy a Pásztor összehasonlíthatatlanul erősebb és hatalmasabb, mint az ellenség, de mi önmagunkban védtelenek vagyunk vele szemben, mint a bárány a farkas előtt!
Ezt élem át ezeket a képeket nézve.

A harmadik, hogy még az a gyerek is követett el bűnt, talán csak annyit, hogy gyűlölte a zsidókat, de sokan talán erőszakot is követtek el a másik nép ellen ezen harcok között. Egy háborúban szereztek sebesülést, veszteségeket miközben a másik félt igyekeztek sebesíteni, gyilkolni.

Egy EMBERT ismerek, aki úgy szenvedte el ezeket a veréseket, kínzásokat és még a halált is, hogy soha senkit nem gyűlölt, még az ellenségeit is gyógyítani akarta, jobb életre hívta őket, segített még azoknak is, akikről tudta hogy az életére törnek, imádkozott azokért, akik nyíltan az elpusztítására törekedtek minden jósága ellenére.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2008. jún. 08., vasárnap 21:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
De olyan iszonyatosan sok, és sokkoló felvételt tartalmaz, amit mindenképpen muszáj teológiailag megnyugtatóan értelmezni.
Nem könnyű, ezért nyilván a legegyszerűbb eltakarni a szemünket, vagy az információt a forrásával együtt szemétnek, hazug kampánynak minősíteni. Hogy ne szakadjon meg a szívünk.


Szia kedves Eeyore!

Igazából ezt nem lehet megnyugtatóan értelmezni.Ahol ölnek, gyilkolásra tanítják a gyermekeket, ahol gyűlölet van, azt nem lehet, bármely oldalon is van, vagy bárhol a világon.Nincs rá megnyugtató válasz.Pontos képet pedig úgysem kapsz a médiából, mindenki a saját vélt igazával próbálja megmagyarázni az öldöklést.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 07:44 
Kedves Eeyore!

Kezdem akkor azzal, amit nem értesz. Nem Donáth László személye az érdekes, hanem az, amit mond, s ami megmagyarázza mind a palesztin, mind a zsidó (s hasonlóképpen: a magyar s a magyarok ellen elkövetett stb.) szörnyűségeket. Tudniillik, hogy mi ebben a földi életben nem tudunk úgy élni, cselekedni, mintha a bűneset nem történt volna meg, s a bűn nincs tekintettel a nemzetiségünkre, a felekezetünkre, a politikai nézeteinkre. A bűntől egyikünk sem mentes, legfeljebb Isten kegyelméből nem kerültünk olyan körülmények közé, hogy szépen kifejlődve ilyen szörnyűségekhez vezessen. De a gyilkos indulat ott van a szívünkben, amíg Isten Szentlelke le nem győzi a szelídebb erővel. Jézus nem hiába mondja, hogy aki azt mondja felebarátjának, hogy ostoba, méltó a gyehenna tüzére.

Arra a kérdésre, hogy ki vádol szüntelen, egyszerű a válasz: a Sátán. Ő gyűjti össze rólunk folyamatosan a terhelő adatokat. A kuruc info videógyűjteményében is ezt a sátáni indítékot látom, mert három dolgot feltételez: 1. ezek zsidóságuknál fogva mind ilyenek
2. mi magyarságunknál fogva nem vagyunk ilyenek
3. nekünk jogunk van őket vádolni.

Most csak a harmadik feltételezés sátáni természetére térnék ki. Csak igaz vádolhat nem igazat. Tisztelet a farizeusoknak, akik a parázna nő megkövezését nem merték kezdeményezni, mert tudták, hogy ők sem mentesek a paráznaság vétkétől.
Ugyanehhez: Isten előtt csak akkor igazulok meg, ha magamat bűnösnek látom (lásd a vámszedő és a farizeus kétféle imáját). Nem tudom, erre mondja-e, de én így értem Luther mondatát: simil justus et peccator (egyszerre igaz és hamis).

Nem a bűnök relativizálása volt a célom, hanem arra szerettem volna rámutatni, hogy az mindent áthat. A mi óemberi természetünkben is ott van, és alig várja, hogy felszínre kerüljön. Jó ezt tudatosítani, amikor az élet nyomorúságával szembesülünk. És persze jó felvenni a harcot vele nap, mint nap, mert aki Krisztusban van, tudja, hogy számára a Gonosz, bár nagyhangú és ijesztő, azért mégiscsak papírsárkány, legyőzött ellenség.

Üdv: nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
exrefis írta:
Eeyore!
Te Pallywood bekajálója vagy.:-)
http://dzsihad.blog.hirszerzo.hu/?todo=entry&vid=8583

ex

Kedves Ex, kíváncsi lennék, mit találtál mulatságosnak. Ezt inkább vedd rosszallásnak, ne magyarázkodj.
Kedves Eeyore!
Rosszallásodat elkönyveltem. :)
Nem a linkre mosolyogtam, hanem rajtad mosolyogtam, mármint azon, hogy mennyire média vezérelt ember vagy.
A közelkeleti helyzetet soha nem fogod tudni a valóságosan értékelni és érteni, ha a médiára támaszkodsz, ráadásul arra a médiára, amelyikről előre lehet tudni, hogy megyik irányban egyoldalú. A mai aktuális közelkeleti helyzetről is többet tudhatsz meg a Bibliából, mint a tv-ből.
Ne kajáld a propagandát, mert negyon elvezet téged a valóságtól orrodnál fogva.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 22:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Kedves Cilla, ez elég volna, ha Koszovóról, Rwandáról, Kambodzsáról, Kínáról, Chiléről vagy akármelyik másik borzalomról lenne szó. DE NEM ELEGENDŐ MAGYARÁZAT IZRAEL ESETÉN. EGYÁLTALÁN NEM!!!!! Már ne is haragudj. Egyetlen másik esetben sem keveredik bele a Biblia, mint az események kiváltó oka!!! De mivel itt igen, ne is haragudj, de MUSZÁJ rá magyarázatot találni. Nem kerülhetjük meg, mert a Biblia nem megkerülhető; sem az, amit ennek a nevében, a Biblia felhatalmazása alapján tesznek az emberek.


Kedves Eeyore!

Egyáltalán nem haragszom.

Őszintén, nem tudom a Biblia hol keveredik bele mint kiváltó ok a Palesztin Izrael konfliktusba.


Idézet:
Olyan nincs, hogy nincs válasz.


Lehet, hogy van válasz, én nem tudom.Sajnos ez biztos hibám vagy bűnöm, nem tudom, de én bárhol látok szenvedést, gyilkolást én nem tudom szétválasztani.Ugyanolyan mértékben megráz egy bármely országban szenvedő emberek sorsa.


Idézet:
A másik pedig: ezek a videófelvételek NEM elemző könyvek, értekezések, esszék vagy cikkek voltak, NEM elemeztek. Csak kameráztak. Azt mutatta be, amit a magyar média elhallgat, kegyeletből, szeméremből, akármi más okból......... De ha elhallgatják, akkor nem lehet átérezni annak a súlyát, ami történik.


Nem néztem meg a videókat, mert nem tudom megnézni.Csak a címüket olvastam el, de ez bőven elég volt.Mindkét oldalról lehetne biztos bemutatni ilyen és ehhez hasonló filmeket.
A média pedig mindig azt mutatja amelyikhez valamilyen érdeke fűzi, úgymint nézettség, pénz, politika……stb.


Idézet:
A gyilkolásra tanítják a gyermekeket részmondatról külön: gondolom, láttad a bombákat dedikáló kamaszlányokat....


Nem, nem láttam.Itt általában gondoltam arra, hogy hány olyan ország van a földön, ahol a gyermekeket már kiskorban megtanítják gyűlölni, és az ölés mesterségére, ahelyett, hogy szeretetet tanulnának.

Bocsáss meg, nagyjából értem a kérdésed, de én nem tudom a választ, csak leírtam, hogy én hogyan látom és miként érzek.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 10:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Eeyore írta:
A hsz-om helyett szeretném, ha elolvasnátok egy verset. Amikor gimis koromban rábukkantam, rögtön leírtam kézzel is, mert nem tudtam szabadulni a hatása alól. Talán kiderül belőle, miért szerettem volna zsidó lenni akkortól, amikor először hallottam Auschwitzról, és az is, miért vagyok feldúlva most.



Kedves Eeyore!

Nagyon megértelek.Ugyanilyen hatással volt rám amikor először olvastam a holokausztról.

"zsidó szerettél volna lenni", ehhez szeretnék Neked a Bibliából idézni.

Róm. 2,28
Mert nem az a zsidó, a ki külsőképen az; sem nem az a körülmetélés, a mi a testen külsőképen van:

Róm. 2,29
Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.

1 Kor. 12,13
Mert hiszen egy Lélek által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg.


Gal. 3,26
Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.
Ján.1,12
Gal. 3,27
Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel.
Róm.6,3 Róm.6,13 Róm.6,14
Gal. 3,28
Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

Gal. 3,29
Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.

Üdvözöllek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 23:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
- Szia Cillám !

-De JÓ ez a leveled nekem is,--- az Igék csodálatos egységet alkotnak !
Köszönöm !

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 00:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Kedves mindenki!
Sajnos tegnap elfelejtettem megköszönni, hogy ennyien válaszoltatok nekem. Szóval most utólag is nagyon köszönöm. Szeretnék most is mindenkinek külön válaszolni, de az agyműködésem nagyjából leállt… Pedig sok mondanivalóm lenne, csak épp nehéz elrendezni. De pótolni fogom a válaszokat.
A hsz-om helyett szeretném, ha elolvasnátok egy verset. Amikor gimis koromban rábukkantam, rögtön leírtam kézzel is, mert nem tudtam szabadulni a hatása alól. Talán kiderül belőle, miért szerettem volna zsidó lenni akkortól, amikor először hallottam Auschwitzról, és az is, miért vagyok feldúlva most.


Újév – ünnepi játék
Bél-Marduk és a papok kórusa


„(Az ember áldozását
Bél atyánk
kegyesen elfogadja.)

-Hadd ölöm meg a bestét, hadd ölöm meg."

Ez a Gilgames c. könyvből való, ókori akkád költemény.



---Kedves Eeyore!

A "mindenki"- nek szóló leveled kapcsán irok most. -

-Pontosan nem tudhatom, -mert nem irtad le,- csak gondolom, milyen hatást gyakorolt Rád ez a költemény,- ahogy irod: "nem tudtam szabadulni
a hatása alól." - Főként ez a mondatod inditott irásra.-

-Ne felejtsd el, hogy a "Bél atyának való emberáldozás" himnusza
olyan pogány szellemiségből ered,-- amelynek nem szabad "átengedni"
magunkat.- Sok lelki veszélyt hordoz, - mégha borzongással is, de vala-
miképen "komolyan" vesszük.-

-Arra gondolok, hogy ez olyan,- mint amiről Pál apostol ir a korintusiaknak
a pogány áldozati húsról.- Aki eszik az áldozati húsból, az ördögöknek
"áldozik". - Ezt szellemi szinten értem a fenti verssel kapcsolatban.-

- Persze, hogy a valóságosan véghezvitt holokauszt iszonyú eseménye és
a Bél atyának való emberáldozat között nagy a materiális hasonlóság,- de
a szivünkhöz egyiket sem szabad úgy közel engedni, hogy megkötözzön.-

- Olyan nehéz kellőképen szavakban kifejezni,- amit mondani szeretnék...
de talán mégis valamiképen érthető... - Annyira a GONOSZTÓL való mind a kettő,- hogy el kell határolódni tőlük, MEG KELL TAGADNI a szi-
vünkben, mert különben azt a veszélyt hordozza magában,- hogy az em-
ber felteszi a kérdést (mint hallani is sokszor):"Hogy engedheti meg Isten?

- Pedig ez a kérdés is a Gonosztól van,- mert a BÜNNEK az ember nyitott
kaput az édeni történet szerint,- és nem hárithatjuk át a felelősséget
Istenre.-


Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
1.) Mi Isten terve a palesztin néppel?

(kettéválik az értelmezés annak mentén, hogy filiszteusnak vagy föníciainak tekintjük őket... mindenesetre tegyük fel a "jobbat")

1Móz 17,20. Ismáel felől is meghallgattalak: Ímé megáldom őt, és megszaporítom őt és megsokasítom őt felette nagyon; tizenkét fejedelmet nemz, és nagy néppé teszem őt.

21,9. Mikor pedig Sára nevetgélni látá az Égyiptombéli Hágárnak fiát, kit Ábrahámnak szűlt vala,
10. Monda Ábrahámnak: Kergesd el ezt a szolgálót az ő fiával egybe, mert nem lesz örökös e szolgáló fia az én fiammal, Izsákkal.
11. Ábrahámnak pedig igen nehéznek látszék e dolog, az ő fiáért.
12. De monda az Isten Ábrahámnak: Ne lássék előtted nehéznek a gyermeknek és a szolgálónak a dolga; valamit mond néked Sára, engedj az ő szavának, mert Izsákról neveztetik a te magod.
13. Mindazonáltal a szolgálóleány fiát is néppé teszem, mivelhogy a te magod ő.

(húha!!! ezzel kapcsolatosan MOST jöttem rá, hogy eddig valamit NEM jól "meséltem": ez a sztori ugye az "unbreak my heart" tipikus esete, elszúrtam vmit, de most ISTEN CSINÁLJA VISSZA lesz szives...
NAGYON nem mindegy, hogy ez az ötlete NEM Ábrahámnak támadt, hanem a feleségének...)



2.) Miért nincs ma béke Izraelben, holott 60 éve szüntelenül könyörögnek érte az egész világon?

tudod... "gyakorlott" párkapcsolati tanácsadóként feltehetném a kérdést: MIÉRT nem tud két ember békében együtt élni, hiszen szeretik egymást, és Isten is egymásnak szánta őket
a válasz (általában): "ez NEM ENNYIRE EGYSZERŰ"

itt is hasonló sematizációs probléma van:

Izrael szerint AKKOR lehet béke (kötöttek is már, tehát a dolog nem egészen precedens nélküli, pl. Egyiptom, Jordánia), ha a "másik fél" hajlandó lemondani Izrael elpusztításáról

a palesztinok (döntő többsége) szerint AKKOR lehet béke, ha Izrael mint állam megszünik...


a KÖZÖS NEVEZŐ megtalálása minden ima ellenére "NEM ENNYIRE EGYSZERŰ"


3.) Mi köze volt a holokausztnak Isten terveihez?

van véleményem, de nem tartanám most ide (ebbe a klímába) alkalmasnak a megvitatását...


4.) Kik alkotják a mai Izrael népét? Kik a mai zsidók?

Terry Pratchett: The fifth elephant c. könyvében hosszasan beszél arról, hogy MITŐL dwarf valaki:

(egy EMBER beszél, aki dwarfnak NEVETSÉGESEN magas):

"Ddwarfok fogadtak örökbe, ők neveltek fel. Egy dwarf számára dwarf vagyok. Ismerem és végrehajtom a K'zakra rítusát, ismerem a h'ragna titkait, képes vagyok helyesen megHa'ikolni a g'rakhámat... Dwarf vagyok!"
"És ezek a szavak mit jelentenek?"
"Nem tehetem meg, hogy ezeket egy nem-dwarfnak elmondjam. Szerencsétlen dolog, hogy néhány hegyi dwarf úgy gondolja, hogy azok a dwarfok, akik kivándoroltak, már nem igazi dwarfok többé. Van olyan, aki azt gondolja, hogy ha egy dwarf egyáltalán feljön a felszínre, az máris veszélyesen dwarf-talanul viselkedik."
....
"sok dwarf tiszteli őket (a hagyományhoz ragaszkodó dwarfokról van szó). ... Jobb érzés, ha látjuk őket"
Vimes zavartan nézett. Aztán kezdett derengeni neki:
"Ja, azt hiszem megvan - mondta - lefogadom, hogy ilyeneket mondanak: 'hála az égnek, hogy a nép még ismeri a régi hagyományokat'"
"...Még ha te magad nem is vagy hagyománykövető, nem úgy élsz, ahogy a neveltetésed alapján várható lenne, SZERETED LÁTNI másokban a hagyománytiszteletet, különösen, ha neked ez nem kerül semmibe"

a többire most nincs időm... de folyt köv talán...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség