Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 09., csütörtök 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Attól tartok, ezt félelmetes megírni és terjeszteni, de tényleg ezt érzem.

Lehet, hogy nem a lényegi dolgokra reagálok, de most számomra ez a legdöbbenetesebb, ahogy az ember egyedül marad a nyomorúságával, mert fél, hogy mit szólnak mások majd, mert meg kell másokat védeni a kétségektől, meg más úgyis máshol tart stb. Fél, és lelkifurdalása van, mert fél. Marad a blog, a napló vagy jobb esetben a személyes beszélgetés Istennel. Annyira dühít ez, és a bűn egyik legnagyobb pusztításának látom, hogy az őszinteség esélyét álszeméremből ("úgy sem érti, vagy ha érti, nem érdekli"), képmutatásból ("hadd lássák, hogy nálunk minden rendben van") vagy a valóban létező pletykától való félelemből eljátsszuk, az egyébként is homályos látást tovább zavarva. Olyan szomorú, hogy egyébként szókimondó, karakán emberek a fentebb említett okok miatt hatszor is meggondolják, hogy el merjenek-e mondani valamit azok előtt, akiket lelki testvéreiknek neveznek. Szomorú, ahogy „viselkedni” kell, ahogy fel kell venni az üdvözült mosolyt, ahogy beszélni kell a kánaáni nyelvet. Lehet persze, hogy nincs is ott semmi ilyesmi, csak kivetítjük a félelmeinket, mi csináljuk magunknak az egészet, de ha így van, miért van így? Holott ha komolyan vennénk az ígéreteket, lehetne igazi közösségünk, ahol ha az egyik tag szenved, vele szenvednek a többiek, és ha dicsőségben részesül, vele örülnek a többiek.
Addig persze nincs is baj, amíg Istenhez jó közel vagyunk, csak, mint itt is, amikor válságot él át valaki, lenne jó, ha őszintén, félelem nélkül tudna beszélni legalább egy emberrel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 09., csütörtök 22:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ámen!!! bár úgy lenne!!

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 09., csütörtök 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:

- Holott ha komolyan vennénk az ígéreteket, lehetne igazi közösségünk, ahol ha az egyik tag szenved, vele szenvednek a többiek, és ha dicsőségben részesül, vele örülnek a többiek.

Addig persze nincs is baj, amíg Istenhez jó közel vagyunk, csak, mint itt is, amikor válságot él át valaki, lenne jó, ha őszintén, félelem nélkül tudna beszélni legalább egy emberrel.



-Kedves nX !

-Úgy tekintek Rád, mint lelki testvérre. Ezért őszintén kérdezem, -mert
írásod megérintett- ami írtál, általános vélemény, meglátás, vagy konk-
rétan személyes ?- Ugyanis nagyon nehéz témákat feszegetsz, de nem
tudom hova kapcsolni.-

-Reagálásul ezért "csak" általános vonatkozásban írhatok: - Tökéletes
közösséget keresel ? Nincs olyan ! - De a hiányosságok megszüntetésére
mindenkor kezdhetjük "magunkon". :) - Legyek én, aki félelem nélkül
akar, mer, tud - őszinte lenni. - Amíg az "elvárások" terhelnek, addig
teljesen az elégedetlenség rabja leszek és maradok.- Elégedetlen: mások-
kal, magammal, - Istennel szemben.

-Tapasztalatból írtam, - és azt is, hogy egyetlen kiút: a hit.- Az pedig ke-
gyelem és ajándék - Istentől, de csak az "alázatosaknak", ahogy Péter ap.
írja.- Pál szerint pedig ki-ki annyi kegyelmet kap, amennyit "hitével" meg-
ragad Isten IGÉRETEIBŐL. - Miért nem vesszük komolyan ?

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 07:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Drága Loisz!

Konkrét dolgokról beszélek, absztrakciókról nem látom értelmét elmélkedni.
Tudom, hogy nincs tökéletes közösség, és tudom, hogy magunkon kell kezdeni a reformációt. Ezért igyekszem azokban a közösségekben, ahol megfordulok, ha kell, a botrány határát súrolva is őszinte lenni. El lehet ebben is csúszni persze, eljuthat az ember valamiféle területen kívüli "majd-én-megmondom" magatartáshoz. Nem árt, ha ezt is tudomásul vesszük.
Nem tökéletes gyülekezetet képzelek el magamnak, hanem olyat, ahol lehet bármiről őszintén beszélni. Valahogy úgy, ahogy az Istenről sem azt feltételezem, hogy tökéletes gyermeket akar maga előtt látni, hanem olyat, aki őszintén tud Vele beszélni, mindenféle képmutatás nélkül. A legnagyobb veszélyt ezért abban látom, ha egy lelkipásztor a szószéket másra is használja, mint Isten Igéjének hirdetésére (pl. politikai meggyőződésének kinyilvánítására, más egyházak kritizálására stb.) Mert a szószékről mégiscsak egyféle hatalmi beszéd hangzik el, és a hívek vagy igazolva érzik magukat igazságukban, ha egyet gondolnak a lelkipásztorral, vagy pedig nyomorult, hatodrendű keresztyéneknek, ha netán nem értenek vele egyet. Tudok olyan emberről, aki azért nem jön szívesen templomba, mert kiderült, hogy baloldali gondolkodású, és úgy érzi, most mindenki megveti ezért (lehet, hogy csak képzeli, de ha így van, akkor is felvetődik a kérdés, hogy miért?).
Ugyanakkor hálás vagyok azokért az emberekért – bőven vannak ilyenek is – a gyülekezetemben (bizonyára azokon kívül is, akiket én ismerek), akik túllátnak ezeken, mert elsőrendűen az érdekli őket, hogy mit szólna, mit tenne egy konkrét esetben Jézus. És persze kimondhatatlanul hálás vagyok ezért a fórumért is, minden egyes emberért, aki itt megszólal.
Ezért is a legnagyobb találmánynak tartom az internetet. Na jó, a mosógép után. :wink:
Áldott szép Húsvéti Ünnepet kívánok!
Szeretettel
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Drága Loisz!

Konkrét dolgokról beszélek, absztrakciókról nem látom értelmét elmélkedni.
Tudom, hogy nincs tökéletes közösség, és tudom, hogy magunkon kell kezdeni a reformációt. Ezért igyekszem azokban a közösségekben, ahol megfordulok, ha kell, a botrány határát súrolva is őszinte lenni. El lehet ebben is csúszni persze, eljuthat az ember valamiféle területen kívüli "majd-én-megmondom" magatartáshoz. Nem árt, ha ezt is tudomásul vesszük.
Nem tökéletes gyülekezetet képzelek el magamnak, hanem olyat, ahol lehet bármiről őszintén beszélni. Valahogy úgy, ahogy az Istenről sem azt feltételezem, hogy tökéletes gyermeket akar maga előtt látni, hanem olyat, aki őszintén tud Vele beszélni, mindenféle képmutatás nélkül. A legnagyobb veszélyt ezért abban látom, ha egy lelkipásztor a szószéket másra is használja, mint Isten Igéjének hirdetésére (pl. politikai meggyőződésének kinyilvánítására, más egyházak kritizálására stb.) Mert a szószékről mégiscsak egyféle hatalmi beszéd hangzik el, és a hívek vagy igazolva érzik magukat igazságukban, ha egyet gondolnak a lelkipásztorral, vagy pedig nyomorult, hatodrendű keresztyéneknek, ha netán nem értenek vele egyet. Tudok olyan emberről, aki azért nem jön szívesen templomba, mert kiderült, hogy baloldali gondolkodású, és úgy érzi, most mindenki megveti ezért (lehet, hogy csak képzeli, de ha így van, akkor is felvetődik a kérdés, hogy miért?).
Ugyanakkor hálás vagyok azokért az emberekért – bőven vannak ilyenek is – a gyülekezetemben (bizonyára azokon kívül is, akiket én ismerek), akik túllátnak ezeken, mert elsőrendűen az érdekli őket, hogy mit szólna, mit tenne egy konkrét esetben Jézus. És persze kimondhatatlanul hálás vagyok ezért a fórumért is, minden egyes emberért, aki itt megszólal.
Ezért is a legnagyobb találmánynak tartom az internetet. Na jó, a mosógép után. :wink:
Áldott szép Húsvéti Ünnepet kívánok!
Szeretettel
n.




-Kedves nX ! (-azért teszem hozzá az X-et, mert én az előtte levő ön-
kritikus tartalmat csak az X-re vonatkoztatom !!! :) )

-Örülök, hogy jobban megérthettem gondolataidat... - Hasonló tapasz-
talatokon bőven átestem én is... és a való igazság, amit leírtál... - Be-
vallom, volt időszak, amikor egyáltalán nem tudtam beilleszkedni abba a
gyülibe, ahova tartoztam.-
Emiatt ugyan szégyelltem magam, de mégis
megragadtam minden alkalmat, hogy máshova is eljárjak... így akadtam
rá egy olyanra, ahol a Lélek áradását és sok-sok igei világosságot kap-
tam. - Végül is, ha egészséges igény, lelki igény van bennünk,- Isten
megadja csodálatosan..."aki keres, talál..."

-Magam részéről is, nem "szép,szónoki beszédet", hanem a Krisztusról
szóló igehirdetést kerestem, ami "politika mentes."- Ezt nagyon fontos-
nak gondolom ! A lelkész felül kell, hogy álljon mindenféle politikai néze-
ten !

-A másik,- a személyeskedés bűne... iszonyúan bennünk van mindnyá-
junkban ! - Szimpátia szerint viszonyulni egymáshoz,- és ez sokszor
alapjaiban jó: "hasonló, a hasonlóval" érti meg magát,... de önkritikusan
vigyázni kell az elcsúszásra.- Most magamra gondolva mondom ezt...

-Amit még nagyon nehéz részemről "elviselni",- a teológiát végzettek
magasabbrendűségi megnyilvánulása... amikor azt hallom: "mezei
hívők"
! - Először nem is értettem,- aztán ledöbbentem, amikor meg-
tudtam, mit értenek alatta... azután megharcoltam magamban... Péter
apostol szerinti "egyetemes papság" igéit tartom a szívemben és túllépek
az ítélkezésen...

-Végül is, hívő keresztyénként Isten kezéből, akaratából kell vennem azt,
ahol vagyok és ott megtalálni a szolgálatot, "amit előre elkészített az
Isten" - de szabad kérnem azt a kegyelmet, hogy segítsen megtalálni
olyan helyet is, amire rezonál a szívem, lelkem... Kell a töltekezéshez !
-De minden helyzet -Isten kezéből- jót hoz. Sokszor a leg-nem-szeretet-
tebb "farag,formál" leginkább...

-Az őszinteséggel valóban nagyon jó élni,- de visszaélni veszélyes. Ami-
kor az őszinteséget "bunkóként" használjuk, amivel jól fejbe lehet verni
a másikat.. ! :( Ez borzasztó,- akkor már jobb a hallgatás... Vagyis,
nincs "séma",- az adott helyzethez csak akkor sikerülhet a legjobban vi-
szonyulni, ha a Lélek vezethet.- Van, amikor mondani kell, esetleg ha-
tárzott vélemény-nyilánítással,--- van amikor felül kell emelkedni,... legyen neki igaza... :)

--"Nálam nélkül SEMMIT sem cselekedhettek" - mondja Jézus, és ez az
IGAZSÁG.

- Áldott és a feltámadás reménységében boldog ünneplést kívánok én is
Mindnyájatoknak !

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 17:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nem szabad elfelejtkezni arról, hogy a lelkész is csak egy ember, aki ezt nem így látja az mindenhol csalódni fog

ő is Isten kegyelmére szorul és neki is van régi természete, óembere és neki is szabadítások sorozata az élete

a politika azért mindenhol előjön, mert egy lelkésznek is lehet politikai meggyőződése
szerintem sem jó, hogy ez előjön, de előjöhet....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 20:44 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Hogy a lelkész sem több egyszerű embernél - arra én (is) élő példa lehetek...
és ez akkor is igaz, ha némely palástkoptató egyedek lenézvén a palásttalanokat - nem palástolván "übermensch" palástosságukat... le-mezeizik a "sima" híveket - nekem ilyenkor mindig az ugrik be, hogy a hegyi beszéd mellett (Mt.) Jézus másik legjelentősebb prédikáció-gyűjteményét pontosan "mezei prédikációnak" (Luk.-nál) nevezi a teológós szak/tolvaj-nyelv... tehát ha jól értjük, minden szándékossága ellenére(!) mégsem annyira pejoratív...csak tudni kell, mi mit jelent...(mezei prédikáció a mezei híveknek !! :wink: )
------------------------------------------------------
gyorsan - vagyis amíg el nem felejtem! - szeretnék Mindannyiótoknak Isten által áldottá tett húsvétünneplést, Igével élést, közösségben (és úrvacsorában) való részvételt...és még sok egyéb, ehhez kapcsolódó áldást és jót kívánni...!
----------------------------------------------------------
S utoljára hagytam, ami a legjobban megdöbbentett: az idézet (Net2 blog-idézete - föntebb...) hozzállása - amely nagyon egyéni-személyes-szubjektív tényezőnek látja-láttatja a lelkészi szolgálatot, kiindulópontjával és "célba"(hallgatójához...) érésében egyaránt - engem legalábbis ez "fogott meg" a leginkább - talán mert figyelmeztetésként is értettem/megéltem: jól vigyázzak, hogy mennyit "adok hozzá" magamból Isten üzenetéhez: az Ige választáshoz-válogatáshoz, megértéshez (félre-)magyarázásához; megfogalmazáshoz-kimondáshoz. Ha csak a "magam megmondóembereként" szereplek a szószéken, az emberileg lehet egy tetszetős szereplés - és a gyanútlan füleket még át is verhetem(!) - pár pillanatig - de ennek úgyis lebukás/megbukás a szükséges(!) vége... - és mégis: ott van - mert ott lehet - az igehirdető "gyermeki" hite: csak olyannal mer "kezdeni"- amit ismer-megtanult kezelni-tud közvetíteni (ahogy egy gyermek számára is csak az ismerőssé vált, megtanult dolgok a megbízhatóak...) - és ezért nem feltétlenül baj/elítélendő, hogy pl. Zoli bá' csak... bizonyos Igékből tud üzenetet kifejteni - és ugyanígy nem feltétlenül baj/elítélendő, ha egy Ige-hallgatónak is megvannak a maga "elvárásai" - szg. nyelven: a saját "csatolási felülete" - egyéniségének az a része, amely a hozzá közel álló üzenetet tudja könnyűszerrel megragadni és értelmezni... s ezért van oly nagyon "igaza" az idézet megfogalmazójának - szerintem...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 21:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
--------
>"nem szabad elfelejtkezni arról, hogy a lelkész is csak egy ember, aki ezt nem így látja az mindenhol csalódni fog
>ő is Isten kegyelmére szorul és neki is van régi természete, óembere és neki is szabadítások sorozata az élete
>a politika azért mindenhol előjön, mert egy lelkésznek is lehet politikai meggyőződése szerintem sem jó, hogy ez előjön, de előjöhet...."




---Természetesen igaz, hogy a lelkész is "csak ember."- De, ha "csak
ember" és a MAGÁÉT mondja, az nem igehirdetés.

-Az Igére éhes ember IGEHIRDETÉST keres !

---Isten kegyelmére mindenki rászorul,- de Isten szolgájaként "munkál-
kodni", Isten szavát a Bibliából hirdetni - a legnagyobb felelősség.
(Jer.23,21-22, 3o-31 !)

---A politika természetesen része a földi életünknek.- A lelkész is benne
él, lehetnek politikai meggyőződései,- de az NEM A SZÓSZÉKRE VALÓ !

-A templom Isten igéjének a helye.- Sem a politika, sem a kúfárkodás
oda nem való.- Ezért ragadott Jézus korbácsot és űzte ki az adás-vételt.
Ezt mondta. " Meg van írva: Az én házamat imádság házának nevezik;
ti pedig rablók barlangjává teszitek." Mt 21,13



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. ápr. 10., péntek 21:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 21:22 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Loisz & Többiek!
Hadd merjek egy óvatos(!) herezissel(!!) :wink: előtolakodni. Mégpedig a mindenki által köz-útált politikát illetően.
Azt is mondhatnám, hogy "belefér" az illusztráció-részbe, ahol a hétköznapi élet gyakorlati példáival szemléltetünk (vagy legalábbis próbálunk meg szemléltetni) bizonyos üzenet-részeket, a köz-érthetőség, és a könnyebb alkalmazás kedvéért...de azt hiszem, másról van szó:
az Ige-hirdetésnek mindig nyomatékos része volt, és ma sem maradhat el(! - talán nem csupán szerintem...) az a fajta útmutatás, ami segít különbséget tenni igaz és hamis dolgok között. S ez mai világunkban már nem csupán a bálványimádás: horoszkóp, babonák, szellemidézés, halottlátás, stb. dolgait érinti - hanem ahol ugyanilyen könnyű, avagy még ennél is könnyebb eltéveszteni/összecserélni(!) az igazat a hamissággal: az éppen a hétköznapi politika, a mindennapi hazugságok világa! Amit "elegánsan" ki lehet ugyan kerülni nagy ívben - de utána ne csodálkozzunk, ha a tanítás nélkül maradt hívek félrevezetés áldozatai lesznek, s adott helyzetben úgy szavaznak, hogy annak eredménye-következménye rombolja - és nem építi - a gyülekezetek/az egyház életét. Tehát úgy érzem, egy kicsit óvatosabban bánjunk a politika partvonalon túlra utalásával/utálásával!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 21:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:

az Ige-hirdetésnek mindig nyomatékos része volt, és ma sem maradhat el(! - talán nem csupán szerintem...) az a fajta útmutatás, ami segít különbséget tenni igaz és hamis dolgok között.

S ez mai világunkban már nem csupán a bálványimádás: horoszkóp, babonák, szellemidézés, halottlátás, stb. dolgait érinti - hanem ahol ugyanilyen könnyű, avagy még ennél is könnyebb eltéveszteni/összecserélni(!) az igazat a hamissággal: az éppen a hétköznapi politika, a mindennapi hazugságok világa!




-Kedves József!

-Igen,- az egyik legfontosabb része az igehirdetésnek az a fajta útmuta-
tás, ami "segít különbséget tenni igaz és hamis dolgok között." De ebbe
nem kell "belekeverni" a politikát,- elég a tizparancsolat alapján az isteni
erkölcsöt felragyogtatni.- Elég mindenki számára fontossá tenni a "saját"
bűnét elsősorban,- és Krisztushoz vezetni.

-Az igehallgatók számára nem az a legfontosabb, hogyan szavazzanak,...
hanem a SAJÁT ERKÖLCSI magatartásuk formálása.- Az legyen bibliai
alapú,- akkor úgyis jól fognak ... dönteni adott esetben. :)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Loisz írta:
-Kedves József!
-Igen,- az egyik legfontosabb része az igehirdetésnek az a fajta útmuta-
tás, ami "segít különbséget tenni igaz és hamis dolgok között." De ebbe
nem kell "belekeverni" a politikát,- elég a tizparancsolat alapján az isteni
erkölcsöt felragyogtatni.- Elég mindenki számára fontossá tenni a "saját"
bűnét elsősorban,- és Krisztushoz vezetni.
-Az igehallgatók számára nem az a legfontosabb, hogyan szavazzanak,...
hanem a SAJÁT ERKÖLCSI magatartásuk formálása.- Az legyen bibliai
alapú,- akkor úgyis jól fognak ... dönteni adott esetben. :)
L.

--------------------------------------------------
Kedves Loisz! Nem sok híja, hogy 101%-ig adjak igazat Neked! Csak egy pici:
láttam - és más lelkész-kollégák, meg lelkésznék is rámutattak: gyülekezeteinkben sok olyan, főleg idős ember él, akik esetleg még az ébredési időkben tértek meg,,,kipróbált hitűek...oszlopos tagok...tehát Krisztusnál vannak, és erkölcsi nívójuk magasan(!) az átlag fölött van - ennek ellenére őket is meg tudta vezetni a mai média-áradat, s minden hitvallásuk mellett is mindannyian (és sajnos elég sokan!) az MSZP-re adták szavazataikat olyan pillanatokban, amikor sorsot lehetett volna fordítani...de ezen a vonalon lehetne még tovább is menni: pl. elkerülhető lett volna / vagy "így kellett történnie..." - s ebből könnyen lehet félreértés, vita, veszekedés... amit nem szeretnék. tehát én itt hagyom abba, és nem is fogom tovább erőltetni a véleményemet...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 22:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:

---ha némely palástkoptató egyedek lenézvén a palásttalanokat - nem palástolván "übermensch" palástosságukat... le-mezeizik a "sima" híveket - nekem ilyenkor mindig az ugrik be, hogy a hegyi beszéd mellett (Mt.) Jézus másik legjelentősebb prédikáció-gyűjteményét pontosan "mezei prédikációnak" (Luk.-nál) nevezi a teológós szak/tolvaj-nyelv...

tehát ha jól értjük, minden szándékossága ellenére(!) mégsem annyira pejoratív...csak tudni kell, mi mit jelent...(mezei prédikáció a mezei híveknek !! :wink: )

.



...No lám, lám,- máris itt a példa: - meg kell magyarázni "teológus
szak/tolvaj-nyelven" mit jelent a pejoratív értelmezéssel használt "mezei"
hívő kifejezés,-
és akkor: az már nem lesz lenéző, - "csak tudni kell, mit jelent..."
:cry:



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 22:20 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Loisz!
Mit jelent válaszodban a :cry: ?

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 22:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:


-Kedves Loisz! Nem sok híja, hogy 101%-ig adjak igazat Neked! Csak egy pici:
lett volna / vagy "így kellett történnie..." - .



-Kedves József!

Én nem hajszolom a "magam igazát", - de benne élek a "gyülekezetben".

Nem a "szószékről", hanem a mellettem, körülöttem élőkből tudok véle-
ményt, meglátást, tapasztalatot - mondani. - Nyugodtan adhatnál nekem
101 %-ig igazat abban,- hogy azok az "idős, masszív hívők", akik Krisz-
tusban, az Ő világosságában élnek - tudják: hova kell tenni az X-et.-

-De a népegyházi "tömegekről" beszélek, meg a templomon kívül élőkről,
amikor arról az igényről szólók, hogy nemcsak a "fejekben", hanem első-
sorban a "szívekben" kellene világosságot gyujtani,- mert onnan ered a
sötétség, ami nem tud különbséget tenni az igaz és a hamis között.-

--Abban nagyon igazad van,- hogy ezt a témát itt hagyjuk abba,- egyet-
értek.- Itt sem akarok politizálni. Van arra megfelelő topik,- aki azt ke-
resi. :wink:

---De, el ne felejtsem: az ünnepi jókívánságokat hasonlóan viszonozva,-
adjon Isten Nektek is áldott és reményteljes feltámadási ünnepet !


Szeretettel
Loisz


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 22:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:
Kedves Loisz!
Mit jelent válaszodban a :cry: ?



-Csak azt jelenti, hogy szomorú vagyok a "megmagyarázó" értelmezés
miatt.- Azonban máris túltettem magam rajta.... :) 1.Pét.2,9-10 van
a szívemben!


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség