Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Eeyore!

Idézet:
Bár szeretnék, de sajnos képtelen vagyok mindenkinek válaszolni. Így csak egy levelet írok, ezt is erőn felül, nagyon fáradtan. Ezért elnézést a türelmetlen, ingerült hangért, az összerántott, nem eléggé kifejtett gondolatokért.


Ha Te nagyon fáradtan és erőn felül ilyen levelet tudsz írni, minden elismerésem.Bár én tudnám fele ilyen összeszedetten megírni a gondolataimat és érzéseimet.


Idézet:
Kedves Cilla!
Bár nincs erőm elmesélni a teljes életemet, de annyit elárulhatok, hogy fenti kívánságom után 1 évvel kezem ügyébe akadt a Biblia, és Isten valóságos jelenléte jó alaposan megrázott, az evangélium olvasásának hatására.
Én is értelek. Megértem, hogy ha nincs megválaszolatlan kérdés, egyértelműen lehet előállni az igével. Természetesen egyetértek veled, az általad idézett igék igazak.
Amikor azt írtam, hogy a videófelvételeket kéne teológiailag értelmezni, arra azt írtad, meg sem nézted őket. Ez is egy álláspont, hogy a mesénél maradjunk, Pigleté. Én az életem szinte minden területén pigletként (esetleg pigként) viselkedem, tehát ezt is megértem.


Na én már itt leragadtam, mert nézhetsz nyugodtan ostobának(valóban nem vagyok egy észlény), de mit jelent az a szó, hogy Pigleté?Nekem ezt írta ki a Wikip.
piglet
1. malac


Idézet:
Tehát megértem, hogy elkerülted a sokkoló látványt.
Sőt, még azt is aláírom, hogy beteges dolog, ha valaki sokat gondolkozik ilyen tragikus témákon. De mégis, mindezek ellenére: szerintem te is, és a többiek is érzik azt, hogy mindaz, amiket leírtatok, a lehető legmesszebb áll a koherens és elfogadható és megnyugtató bibliai magyarázattól. A gondolatok a lehető legkevésbé állnak össze; ezekből semmit nem lehet megtudni arról, vajon mi a Mindenható Isten véleménye a látottakról


Nem azért nem néztem meg, mert homokba akarom dugni a fejemet, vagy azt mondanám, hogy ezek nem történtek meg.Egyszerűen nem tudom nézni mások szenvedését még filmekben sem.
Azt kérdezed, hogy mi a véleménye minderről Istennek?Az Ő nevében nem merek nyilatkozni, de a Bibliában ahogy olvasom a gonoszság bűn Isten szemében, bárkik követik is el.


Idézet:
cilla írta:
Őszintén, nem tudom a Biblia hol keveredik bele mint kiváltó ok a Palesztin Izrael konfliktusba.

Na most, kedves Cilla. Őszintén írom, hogy nem hiszem, hogy ezt a mondatot te őszintén írtad le. De ha mégis, kedves Cilla, akkor engedd meg, hogy felhívjam figyelmedet arra a talán nem eléggé közismert tényre, hogy a palesztin nép Erec Izraelben él. Amelyre, a bibliai próféciák ígérete alapján, a zsidó nép tart igényt, sőt 1948 óta nemzetközileg is elismert államot alapított ott. Sőt, mi több: az Ósz. ígéretei alapján az Ígéret Földjét az Úr kizárólag Izrael népének adta; és ezen felül felszólította őket arra, hogy onnan minden idegen népet (köztük a peleteusokat, azaz a palesztinokat is) űzzék ki. A zsidó nép, a világ evangéliumi kereszténységével együtt, 1948 óta az ószövetségi próféciák beteljesüléseként, Isten természetfölötti beavatkozásaként, a Messiás (első vagy második) eljövetelének legbiztosabb jeleként éli meg Izrael Állam újraalapítását, győzedelmes háborúit, területi terjeszkedését, gazdasági virágzását, nemzetközi megbecsültségét. Minden Izrael ellenes kritika a sátánizmus bélyegét ragasztja az erre vetemedőre: „Az a szellem, amely szemben áll Izrael helyreállításával, szemben áll Jézus második eljövetelével is. És bár sokféle maszkot visel, maga a Sátán szelleme ez.” (Derek Prince) A teljes szöveg itt olvasható: http://www.danielcsoport.hu/news.php?extend.133 Mivel talán mindez elkerülte figyelmedet, így bátorkodtam felhívni figyelmedet, milyen úton-módon keveredik bele a Biblia az izraeli-palesztin konfliktusba…



Persze, természetesen mindezt tudtam, de éppen ezért írtam le, hogy kik a zsidók és kik az örökösök?Kinek szól az ígéret?

Gal. 3,16
Az ígéretek pedig Ábrahámnak adattak és az ő magvának. Nem mondja: És a magvaknak, mint sokról; hanem mint egyről. És a te magodnak, a ki a Krisztus.

Gal. 3,29
Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.


De sajnálom, hogy nem tudom megfogalmazni amit szeretnék.Itt sokkal többről van szó, mint Izrael, mint állam helyreállításáról.

Idézet:
Namost. 2 évvel ezelőttig mindezt teljesen rendbenvalónak is találtam, sőt, drukkoltam, hogy a maradék palesztin terület is izraeli kézbe kerüljön, s így a bibliai ígéretek teljesen beteljesüljenek. Ezt az állapotomat - melyet Net volt szíves ezzel jellemezni: „A tudatlanság nyugalma” – szóval nyugalmas tudatlanságomat rettenetesen durván és fájdalmasan törte szét a két évvel ezelőtt látott dokumentumfilm (Palesztina még mindig napirenden). Nagyon dühös lettem. Méghozzá Istenre, hiszen a legmélyebb meggyőződésem volt, hogy mindez az Örökkévaló szent terve a Szentföldre vonatkozóan. Miféle szörnyű és kegyetlen terve van a Mindenhatónak? Miért támogatja azokat a katonákat, akiknek az agyából is ürülék ömlik egy gyerekintézmény falaira, szétvert berendezésére??? (Mást még nem láttam akkor). Isten képes ilyesmire? Ilyen tettekkel beteljesíteni a próféciákat, így előkészíteni a végső napokatNos. Nagyjából, röviden, ettől megnyugodtam. És emiatt azt gondolom: vagy az eretnekség, amit most leírtam – de akkor győzzetek meg erről, vagy akár ki is zárhattok a kereszténység történetéből magyarázat nélkül;



Na látod nekem eszembe sem jutott, hogy minden ami gonoszság az Isten terve szerint van.
Én az emberekre szoktam haragudni.


Idézet:
Vagy pedig Izrael Állam politikájának a támogatása eretnekség.


Erre nem tudok mit mondani, mert a politika szövevényeit abszolút nem látom át.Amit pedig a média sugároz, arra meg végképp nem tudok adni.


Idézet:
A keresztényeket pedig az evangélium megélésére és hirdetésére


Igen ez a lényeg!


Üdvözöllek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Piglet MALACKA a Micimackóból, ahol Eeyore FÜLES

(a többi témához nem értek ;) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 13:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
="net2rist"Piglet MALACKA a Micimackóból, ahol Eeyore FÜLES



Eddig én is megfejtettem, csak a mondatban nem értettem valahogy.

(a többi témához nem értek ;) )

no persze :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Malacka az, aki "nem akar tudni róla", mert "jujj, az IJESZTŐ LEHET"

Füles "mindent tud, de nem lett boldogabb tőle"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
Malacka az, aki "nem akar tudni róla", mert "jujj, az IJESZTŐ LEHET"

Füles "mindent tud, de nem lett boldogabb tőle"


Köszi Net :D , tudtam, hogy számíthatok Rád!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 13., péntek 10:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
Le vagyok nyűgözve grafológiai teljesídményedtől. :) Rengeteget írsz, most már meg kellene tanulni a tömörítést. :)
Csak a lényegre próbálok reagálni.
1. Ami világos számomra, hogy erősen médiavezérelt ember vagy, minden dologban film és olvasmány élményeidre hivatkozol. Figyelmeztetnélek, hogy ezzel az a baj, hogy a valóságtól eltávolít, ha ilyen mértékben más szubjektumára építesz.
2. Nem ismerem azt a dokumentumfilmet amire hivatkozol, de úgy tűnik, hogy az billentett át téged a másik(rossz) oldalra, vagyis bekajálóvá váltál az antiszemita anticionosta propagandának (Pallywood). A belinkelt klippek például csakis annak bizonyítanak valamit, aki eleve azt akarja hallani, amit ezek sulykolnak.
3. A valóság viszont az, hogy Izrael rendkívüli visszafogottsággal és önuralommal kezeli a palesztin ügyet. A palesztinok ugyanis valóban ártatlan emberek gyerekek tömegeit mészárolják le és csakis azért, hogy minél nagyobb fájdalmat okozzanak. Az izraeli hadsereg viszont célzottan a terroristákat támadja. A libanoni háborúban pl. pikpakk kilőhették volna a Hezbollah rakéta ütegeit, de éppen azért nem tették, mert az arabok civil családokat használtak védőpajzsnak(az emberi életet semmibe véve). Vagyis az arabok egyik védekező eszköze éppen az izraeliek humánus magatartása (meg a nyugaté is).
4. Nincs palesztin nép. Arabok vannak és van neki elég nagy területük, ahol most is él vagy 100 millió arab. Nilván nem a területel mérete miatt kellene nekik Izrael földje. A palesztina elnevezést a rómaiak találták ki, hogy miután elüldözték a zsidókat Izrael nevét is kitöröljék a történelemből.
5. Továbbá:
Idézet:
mindig rühelltem a kivételezést, és irritálnak azok, akikkel kivételeznek.
Egy eléggé elterjedt ostoba előítélet, mármint az, hogy a kiválasztottság=felsőbbrendűség. Emiatt sokakat írritál a kiválasztottság fogalom. Pedig a kettő messze nem azonos, ráadásul nem is volt mindig olyan kívánatos dolog.
Tevje mondja a Hegedűs a ház tetőn-ben, mikor megtudja, hogy egy "kis" pogrom készül másnap ellenük.: "-Uram, tudom, hogy mi vagyunk a Te választott néped. De mond, nem tudnál néha valaki mást kiválasztani?" :)
6.
Idézet:
így fogalmam sincs, mit lehet számon kérni a zsidókon, miért lehet őket elítélni, és miért nem.
Nos, amíg így gondolkodsz, teljesen felesleges szövetségeket firtatni, mert te már ítélkeztésl és csak indoklást muníciót keresek az ítéletedhez. Továbbá az emberiség jó része nem tart be egyetlen szövetséget sem Istennel, az a kérdés inkább, hogy vannk-e akik betartják? Főleg az újszövetség érdekes itt. Tehát ha ez megnyugtat a zsidók ma sem tartják be az ószvetséget.
7.
Idézet:
Ha a Mindenható kiválasztotta a mai zsidóságot és szövetséget kötött velük, akkor nyilvánvalóan felelős a szövetségért: akkor az Ő akaratát teljesítik a katonák, hogy teljesen elhódítsák a palesztinoktól Erec Izraelt….
Mivel Istenhez mégiscsak több közöm van, mint a mai zsidósághoz, így inkább és főleg az érdekelt, milyen az Isten, mint az, milyenek a zsidók.
Jelzem, itt a számonkérő pozícióba helyezted magad Istennel szemben, ami nem igazán szerencsés hozzáállás az Írás szerint. :)
Ne gondold, hogy te igazságosabb vagy Istennél. A palesztinoknak is meg van a megmenekülési lehetősége a Biblia szerint, de annak módja biztos hogy nem Izrael eltörlése, vagy annak szándéka.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. jún. 14., szombat 22:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 14., szombat 13:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Miután igencsak "korlátolt" ember vagyok (idő, pénz figyelem, tehetség, stb.) a mértéktelen beírás érdemi feldolgozás képtelenség számomra.
De lám, lám Exrefis testvérem (!!) beírása teljesen ül a szellememben, lelkemben - mondhatni üdítő. (Ugye, "miháncst" nem HGY és NS a téma...) :D 8)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 14., szombat 23:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Miután igencsak "korlátolt" ember vagyok (idő, pénz figyelem, tehetség, stb.) a mértéktelen beírás érdemi feldolgozás képtelenség számomra.
De lám, lám Exrefis testvérem (!!) beírása teljesen ül a szellememben, lelkemben - mondhatni üdítő. (Ugye, "miháncst" nem HGY és NS a téma...) :D 8)
:) És most már a gépelési hibákat is kijavítottam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 10:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ijesztő ez a szövegmennyiség! Még attól is elriaszt, hogy feltételezve a tartalmiságot - megkíséreljem "befogadni"...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Ijesztő ez a szövegmennyiség! Még attól is elriaszt, hogy feltételezve a tartalmiságot - megkíséreljem "befogadni"...



Eposzi vénája van a srácnak annyi szent! Ezt azért csak el kell ismerni nem? Idősb exkatolikus barátunk! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 22:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Lányból van az a "srác". :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 07:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a krisztusi szeretet.... hmmm... szerintem a FIGYELEMnél kezdődik...

kicsit MÁSKÉPP magyarázza nekem mostanában az "egy a legkisebbek közül" meghatározást Isten: azok IS ilyenek, nem csak a gyerekek, akire általában LEGYINTENEK az emberek...

az igéket ismeritek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Közhelyek helyett láss hozzá és gyakorold! Érdemi elmélyedést és választ produkálva.. :( :shock:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 11:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Eeyore írta:
Kedves Net, igazából tudom, hogy túlzás, amit kértem. Nem kell írnod, főleg nem hosszan. Inkább remélem, magamtól is rájövök, miben tévedtem; ha tévedés volt, amiről idáig írtam. Tényleg csak hiszti volna, ha válaszért követelőzve túlterhelnélek.


Szia kedves Net, és Testvérek!

Tényleg jó lenne ezzel bővebben foglalkozni, de ha van Igehirdetés azt is szívesen meghallgatom.

Nekem ezzel kapcsolatban mindig az jött fel, hogy kik is a zsidók, vagy kik is az Izraeliták?Erre pontos választ ad a Biblia, de ha így van, akkor kikre vonatkozik az ígéret?Kimondottan az Ábrahám magvára, vagy azokra is, kik beoltattak az olajfába?Kiket gyűjt össze?
Valóban "csak" annyiról van szó, hogy Izrael mint állam megalakul?
Szerintem nem.

Úgy gondolom, hogy Eeyore is valami ehhez hasonlókra kíváncsi, persze összevetve a mai helyzettel, és az Ige alapján.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 19:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Lányból van az a "srác". :)


Kedves Eeyore, mondanál pár szót magadról? Nem káderezés miatt, csupán csak amiatt, hogy legalább a megszólításunk helyes legyen. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség