Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 22:54 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Loisz írta:
Miskolczy József írta:
Kedves Loisz!
Mit jelent válaszodban a :cry: ?


-Csak azt jelenti, hogy szomorú vagyok a "megmagyarázó" értelmezés
miatt.- Azonban máris túltettem magam rajta.... :) 1.Pét.2,9-10 van
a szívemben!

L.

--------------------------------------------------
Nagyon sajnálom, hogy elszomorítottalak!
Talán sejted, hogy nem ez volt a célom...
...tudom, hogy idétlen dolog "poént magyarázni" - de bevallhatom: gyengéim közé tartozik, hogy amit mások sértő szándékkal, rosszindulatúan szoktak mondani (pl. itt a "mezei" jelző) azt szeretem átértelmezni: megkeresni azt a kifejezést, ami szóalakjában azonos - tartalmában viszont ég és föld: teológus és geológus! :wink:
Így szerettem volna "megmagyarázni" ezt a jelzőt is...s még egyszer kérlek, ne haragudj rám, ha nagyon rosszul tettem...!
Bocsánat!! :oops:

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10., péntek 23:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:
Loisz írta:
Miskolczy József írta:
Kedves Loisz!
Mit jelent válaszodban a :cry: ?


-Csak azt jelenti, hogy szomorú vagyok a "megmagyarázó" értelmezés
miatt.- Azonban máris túltettem magam rajta.... :) 1.Pét.2,9-10 van
a szívemben!

L.

--------------------------------------------------
Nagyon sajnálom, hogy elszomorítottalak!
Talán sejted, hogy nem ez volt a célom...
...tudom, hogy idétlen dolog "poént magyarázni" - de bevallhatom: gyengéim közé tartozik, hogy amit mások sértő szándékkal, rosszindulatúan szoktak mondani (pl. itt a "mezei" jelző) azt szeretem átértelmezni: megkeresni azt a kifejezést, ami szóalakjában azonos - tartalmában viszont ég és föld: teológus és geológus! :wink:
Így szerettem volna "megmagyarázni" ezt a jelzőt is...s még egyszer kérlek, ne haragudj rám, ha nagyon rosszul tettem...!
Bocsánat!! :oops:





----Óh, akkor az egészen más, ha a "gyengéid" közé tartozik: a "meg-
és átmagyarázás" - meg van bocsátva !!!!!!!!! :) :) :)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 07:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a jó irányba fordítás ez Isten "gyengéje is"
:-)

más, a szószéken nem 100%-ban fogsz találkozni Isten üzenetével, élő Igével vagy egy ember gondolataival, ez így nem válik ketté élesen
sőt, lesznek olyan Igék, amik egyes embereknek Isten üzenete, másoknak pedig egy ember gondolatai
és igen, van amikor a magáét mondja és van amikor az Úrét és ezt az Isten engedi
attól hogy csak ember nem csak a magáét mondja, de azt is
ez a nem csak az Isten csodája és a Lélek munkája

nagy titok ez!

az Igére éhes ember Igét fog kapni egy csak ember szájából, ebben mutatkozik meg az Úr hataléma és nagysága
az a hívő ember, vagy hívő lelkész, aki Istenként akar szólni, meg van tévesztve
és még ha annyira tápláló is az az Ige, amit mond, súlyos károkat okoz a gyülekezetben, emberekben (lásd bemásolt blog)

az Úr Jézus is politizált, csak fontos tudni, hogy milyen szinten
nagyon sokszor beszélt a HATALOMRÓL, mert a politika e körül forog
Pál is beszélt erről, hogy a hívők hogyan álljanak ehhez
az Úr Jézus megítélte a kor politikusait pártállástól függetlenül, de azt is elmondta pl. hogy tegyék meg az emberek, amit a Mózes székében űlök mondanak, de ettől függetelenül rendesen "gyepálta" a hatalmon lévőket és ritkán név szerint említve őket, de erre is volt példa

Lukács 13.
31. Ugyanazon napon jövének ő hozzá némelyek a farizeusok közül, mondván néki: Eredj ki és menj el innét: mert Heródes meg akar téged ölni.
32. És monda nékik: Elmenvén mondjátok meg annak a rókának: Ímé ördögöket űzök ki és gyógyítok ma és holnap, és harmadnapon elvégeztetem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 08:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Politika és szószék.
Jó téma! :)
Ha a kereszténységet nem egy vallásnak tekintjük, hanem az életnek, életmódnak, akkor a politikát, ami szervesen érinti a hétköznapokat, nem szabad kihagyni, a napi eligaításokból, ami abban segít, hogy az igaz hamis dolgok között minél nagyobb biztonsággal tegyen különbséget a "mezei". :)
Tehát idáig MJ-vel értenék egyet, de aztán pont ő rámutatott Loisz óvatosságának jogosságára.
Ugyanis a politikai felvilágosítást lederiválta arra az egyszerű képletre, hogy az MSZP helyett a FIDESZ-re kellet volna szavazni és akkor lett volna sorsfordítás.
Ez szerintem valóban az a tévedés, amit nem kellene a szószékekre vinni.
Ugyanis, ha ilyen egyszerű a képlet, akkor meg kellene válaszolni néhány természetesen adódó kérdést.
Ha a Fidesz éra ilyen világosan Istennek tetsző volt, akkor miért vette el a hatalmat I. Ovi-tól, hiszen az összes történelmi felekezet meg volt vele elégedve és imádkozott érte?
A válasz két féle lehet, vagy a történelmi kereszténységgel van a baj, azért nem hallgattatott meg a sok ima, vagy az ima nem Isten akaratáért szólt.
Nem lehet, hogy éppen az van megvezetve médiásan, aki elhiszi egy politikusnak, hogy Isten akaratát hozza, s lehet, hogy csak azt mondja, amit hallani szeretne a hívő? Az ő lopásait elnézi neki, mert részesül egy kicsit belőle, csak közben az erkölcsi érzéke relativizálódik.
A sorsfordítás nem a szavazással kezdődik, hanem a szívekben.
Az egy tipikus baloldali gondolat, hogy hozzunk létre egy jó rendszert, mert a rendszer okozza az emberek jó, vagy roszz létét.
Nem! Jó emberek hoznak létre jó körülményeket, élhető körülményeket.
Nem a politika teszi boldogtalanná az embereket, hanem az emberek rossz látása és állapotának a gyümölcse a borzasztó politika és közélet.
Van persze kölcsönösség és visszahatás, de mindig az egyéni felelősség az elsődleges és csak másodlagos a környezet visszahatása.
üdv
ex (mezei hátósosros :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 10:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem találtam helyénvalónak Nemosinex mondandóját a politikával kapcsolatban, valahogy ide erőltetettnek tartottam. Tudtam, hogy ez a kérdés mindig eleve vitát kavar, és arra gondoltam, hogy Nagypénteken talán mégsem kellene a politika kérdéseivel foglalkozni. A politika rovaton kívül meg igazán nem. Tegnap ezért sem szóltam hozzá. Most sem szívesen teszem ezt, de Exrefis hozzászólása után már kell.

Nekem az a véleményem, hogyha a szószékről nem lenne szabad politizálni, akkor maga Luther, de akár Martin Luther King is erősen vétett ezen elv ellen. Akkor most ők rosszat tettek, erkölcstelenek? Le a palástjukkal így utólag? El kell itélni őket?

Nyilvánvalóan nem, magyarul ez az elv ilyen formában nem állja meg a helyét.

Az Exrefis álláspontja, miszerint a pártpolitizálás mennyire helytelen, ez egy nagyon inkorrekt vélemény, hiszen ha a saját egyházát nézem, az maga a napi pártpolitizáló egyház. És most ne nézzük azt, hogy az szdsz alapítója volt az ő egyháza, és azóta is folyamatosan a napi politika függvényében mozdul az érdekei szerint a hgy, mint egy iránytű. Nézzük csak az általuk preferált amerikaia egyházakat, melyek mintául szolgálnak a hazai hitgyüliseknek. A hgy televízióján lehet látni naponta a 700-asok klubjában a Pat Robertsont például, aki a leghétköznapibb napi politizálást, pártpolitizálást műveli evangelizáció címén. És ő az igazi nagy példa a hgy-sek számára.

Ha a református templom szószékén valaki tizedannyi nyiltsággal politizálna, mint ez az amerikai prédikátor, hát akkor bizony úgy kikezdenék, hogy egy életre megbánná!

Én azt látom, hogy aki a ne politizáljon a pap a szószékről elvet vallja nálunk, az elsősorban azért teszi azt, merthogy másféle politikai véleményt hall, mint amely neki tetszetős lenne. Általában azt látom ezeknél az embereknél, hogyha nekik megfelelően politizálna a lelkész, akkor nyalogatnák a szájukat, akár a macska. Persze vannak sokan olyanok is, akik a békesség miatt vallják ezt az elvet.

Én azt mondanám, hogy ha kell igenis a lelkész egyik feladata az iránytmutató politizálás, de csak ihletett, a Bibliából eredeztethető politizálás szólhat a szószékről. Azt hiszem ez inkább lehet egy közös nevező.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 12:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egy biztos (azon kívül, hogy nem reagálnék a matador urakra): NAGYON NEM gondoltam, hogy ennek az őszinte (túl-őszinte?) blogbeírásnak a bemásolása ERREFELE lesz képes elkanyarodni...

csak ülök, nézek.... reszelgetem a körmeimet... és NEM beszélek hülyeségeket :D

viszont: hálás vagyok a Mindenhatónak, mert - hosszú évek keserű hiányérzete után - végre MEGINT megajándékozott egy olyan testvérrel, akivel teljes keresztényi (szellemi! :O) EGYSÉGBEN tudok EGYET-NEM-ÉRTENI :)

Dear Jószéf!

már GYANÚS volt nekem a TÚLZOTT egyformán-látás, úgyhogy felettébb örülök a fent említettek miatt, hogy mégse TELJESEN egyforma :D

örülök neked és hálás vagyok érted a Mindenhatónak :)


végezetül mindettől függetlenül minden kedves fórumozónak Áldott Békés Húsvétot kívánok :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 13:56 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Nagyszombat csöndjében megbékélve szeretném megköszönni Loisz és Pauler jóleső együttérzését/egyetértését... és nem baj, hogy nem mindennel...ilyen hiú céljaim nincsenek...s ezért köszönöm Net2-nek, hogy jó szívvel és jó humorral emlékeztetett erre.
Jólesett látni, hogy néhány felhang kivételével indulatok nagy összecsapása nélkül úsztuk meg - legalábbis eddig - a saját felelőtlenségem miatt is ide keveredett "kényes témát"...!
Ex barátomat hadd nyugtassam meg - egyelőre legalábbis - nem voltam még akkora 6ökör, hogy szószékről ajánljam a szavazócédula kitöltésének mikéntjét. E tekintetben leginkább Rosta alábbi mondatával tudok egyetérteni:
Idézet:
Én azt mondanám, hogy ha kell igenis a lelkész egyik feladata az iránytmutató politizálás, de csak ihletett, a Bibliából eredeztethető politizálás szólhat a szószékről. Azt hiszem ez inkább lehet egy közös nevező.

Ami alatt - legalábbis saját gyönge elméjű és kétbal(! :wink: )mellső végtagos megközelítésem szerint azt próbálom érteni (és néha akár gyakorolni is...), hogy:
Csak akkor, amikor olyan megszólító Igét, olyan megszólító üzenetet kapok - és nem akkor, amikor valamilyen rendezvény, megmozdulás, szavazás következik naptári rendje szerint -, próbálok olyan részleteket bevenni az igehirdetésbe, amely jelen környezetünk álságairól, a média által továbbított kép készakarva hozzátett torzításairól, a bennünk élő emberi lélek sajátos mozgástörvényeiről (értsd: bűneink és kívánságaink rendjéről) adnak egy-egy illusztrációt, vagy az Igéhez közvetlenül kapcsolódó képet - ha már találok-látok-érzek ilyen kapcsolatot.

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 15:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Miskolczy József írta:
Ex barátomat hadd nyugtassam meg - egyelőre legalábbis - nem voltam még akkora 6ökör, hogy szószékről ajánljam a szavazócédula kitöltésének mikéntjét. E tekintetben leginkább Rosta alábbi mondatával tudok egyetérteni:
Idézet:
Én azt mondanám, hogy ha kell igenis a lelkész egyik feladata az iránytmutató politizálás, de csak ihletett, a Bibliából eredeztethető politizálás szólhat a szószékről. Azt hiszem ez inkább lehet egy közös nevező.

Kedves József!
Egy percig sem gondoltalak hatökörnek, úgy hogy nem is kell magyarázkodnod. :)
Rostának azzal az egy mondatával még én is egyetértek, csak mivel már pár éve fórumozunk itt, pontosan tudom, hogy nála ez nem ugyanazt jelenti, mint amit te és én értünk alatta.
Őt ugyanis az zavarná, ha a HL féle püspökcsemeték nem hirdethetnék a náci eszméket a szószékről és nagyon is zavarná, ha valaki abszolut az Igével harmóniában azt hirdetné, hogy egy keresztény ember nem szavazhaz nyíltan antiszemita fasiszta pártra mint a Jobbik.
Véleményem szerint az evangélium hirdetése, a kristálytiszta bibliai értékek hirdetése bizony kőkemény politika volt mindig is.
Szerintem, olyan nagyon nem állunk távol egymástól ebben a témában ahogy eddig megismertelek az írásaidból. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Joszef!
Küldök neked egy húsvéti dícséretet, bár ez reformátuséknál kissé szokatlan de te úgyi különc vagy egy kicsit, ezért még az is lehet, hogy tetszeni fog neked. :)
üdv
ex

http://www.indavideo.hu/video/Jezus_el_ ... fa2ffeaae8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
akkor a politikát, ami szervesen érinti a hétköznapokat, nem szabad kihagyni, a napi eligaításokból, ami abban segít, hogy az igaz hamis dolgok között minél nagyobb biztonsággal tegyen különbséget a "mezei".


na ez a különbség, hogy mi ill. KI van felül, mi ill. KI által látjuk, hogy mi az igaz és mi a hamis!
a politika ezért veszélyes a szószékről, mert ha a lelkész ehhez igazítja azt, hogy mi az igaz és mi a hamis (legyen ez párt, vagy pártvezető), akkor megette a fene az egészet, akkor a gyülekezet elindul egy csúnya lejtőn :-(

de ez nem jelenti azt, hogy az IGE ne ítélhetné és ne ítélné meg, hogy mi a jó és mi a rossz a politikában a hatalmon lévők tetteiben
és ha már a szavazatokról volt szó, akkor az IGE ebben is eligazít, nem hiszem, hogy egy olyan pártra tiszta szívvel szavazhat egy hívő ember, aki nyíltan Isten ellenes, még akkor sem, ha ezt a vallás szabadság köntösében teszi

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 16:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:) (jól müxik a takarító-szolgálat :D)

Dear Jószéf!

AHOGY a "politikai beszéd" prédikáció-beli felbukkanását leírod: TELJESEN el tudom fogadni és PÁRTOLOM (mindazonáltal - hála Istennek - van nekem egy "főnököm" (nem a "Főnököm", most a gyülekezetünk pásztorára gondolok ;)), aki éberen figyel az ilyesmire és így ESÉLYEM SINCS "sikamlós terepre tévedni" :)

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2009. ápr. 11., szombat 16:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
a politika ezért veszélyes a szószékről, mert ha a lelkész ehhez igazítja azt, hogy mi az igaz és mi a hamis (legyen ez párt, vagy pártvezető), akkor megette a fene az egészet, akkor a gyülekezet elindul egy csúnya lejtőn :-(

de ez nem jelenti azt, hogy az IGE ne ítélhetné és ne ítélné meg, hogy mi a jó és mi a rossz a politikában a hatalmon lévők tetteiben
és ha már a szavazatokról volt szó, akkor az IGE ebben is eligazít, nem hiszem, hogy egy olyan pártra tiszta szívvel szavazhat egy hívő ember, aki nyíltan Isten ellenes, még akkor sem, ha ezt a vallás szabadság köntösében teszi

Kedves Péter!
Maradjunk annyiban, hogy egy prédikának mindig Istenhez és az igéjéhez kell igazítani magát.
Amásik dolog az, hogy egy hívő tiszta szívvel csak Jézusra szavzhat, Ő viszont nem szokott indulni a választásokon. Ott számunkra csak legkevésbbé rossz dolgok között válaszhatunk. Vagy nem mégy szavazni, vagy kénytelen vagy relatívan gondolkodni. Ott bizony előfordulhat, hogy gumikesztyűben gázálarcba kell bedobnod a céduládat.
Biszony van ilyen, mikor a francia baloldal a jobboldalra szavazott, hogy kiszorítsa a szélsőjobbot a pályáról. :)
És bizony az is lehet, hogy egy nyíltan ateista pártra adja le a hívő a szavazatát és nem egy képmutató, egyébként keresztényellenes pártra, ha előbbi kiáll a vallászsabadság mellett és ezzel végül is közelebb áll az igazsághoz mint a farizeus. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 17:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
És bizony az is lehet, hogy egy nyíltan ateista pártra adja le a hívő a szavazatát és nem egy képmutató, egyébként keresztényellenes pártra, ha előbbi kiáll a vallászsabadság mellett és ezzel végül is közelebb áll az igazsághoz mint a farizeus.


mielőtt végleg tönkre teszi ezt a topicot a politika én már csak annyit írok, hogy nem értek ezzel egyet, aztán marad a hallgatás.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 18:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Rostának azzal az egy mondatával még én is egyetértek, csak mivel már pár éve fórumozunk itt, pontosan tudom, hogy nála ez nem ugyanazt jelenti, mint amit te és én értünk alatta.
Őt ugyanis az zavarná, ha a HL féle püspökcsemeték nem hirdethetnék a náci eszméket a szószékről és nagyon is zavarná, ha valaki abszolut az Igével harmóniában azt hirdetné, hogy egy keresztény ember nem szavazhaz nyíltan antiszemita fasiszta pártra mint a Jobbik.
Véleményem szerint az evangélium hirdetése, a kristálytiszta bibliai értékek hirdetése bizony kőkemény politika volt mindig is.


Nagyszombaton fasisztázni az álmoskönyv szerint rosszat jelent. Esetünkben viszont ez csak a megszokott rosszat jelenti, hiszen Exrefis csak támadó helyzetet vett föl. Szeretett egyházával kapcsolatban ugyanis kivédhetetlen kritikát kapott és ilyenkor kell náciznia, meg fasisztáznia elkerülendő az egyházának hiteltelenségének terítékre kerülését.

A fasiszta kérdéshez annyit, hogy HL igehirdetését nem ismerem, ellenben ismerem NS igehirdetését, aki cionista módon politizál vasárnaponként olyan módon, amely az én szememben fasiszta alapú. A napi igehirdetés kapcsán annyi napi pártpolitikai, és annyi erőszakkal teli, sokszor gyűlöletkeltő elemet mond, hogy az nyugodtan nevezhető fasisztának. Minek lehet nevezni továbbá az imakommandókat, amelyekben a napi politikai ellenfeleket átkozták szakmányban a hitgyülis hívek váltott munkarendben azért, hogy Istennél plusz lehetőségeket nyerjenek a szavazásoknál a választások előtt?

Amennyiben HL is ekképpen hirdeti az igét, hát számomra az is ellenszenves, hiszen erőszakra, gyűlöletre alapuló politika védelme valóban nem való a szószékre.

Szerintem is kár behozni ide még jobban a politikát, főleg most. Ha Exrefis folytatni akarja, akkor tegye meg szerintem valamelyik szaktopicban a válaszát, a politikában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
fessetek inkább tojást... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség