Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 05:47 
Kedves Eeyore!
Köszönöm. Maj' megnézegetem őket, ha időm engedi.
Áldott napot!
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
...
3.)
net2rist írta:
BÁR eljutnának ide a "leleplezők" és "jól értesültek" mind...

Net, birkatürelmes vagyok. Kivárom, amíg feladod a személyes támadásomat. Idáig pusztán ennyit tettél a témához. Megvárom, amíg ezt kibővíted valami mással is.


kedves birka(türelmes) Füles!

"személyes támadásom" abból állt, hogy SZÁMOS ALKALOMMAL megvédtelek, és bár ÉRVELNI nem tudok melletted, de a téged teljesen elásni indulókat meg-megállítottam...

AKARSZ tőlem személyes támadást?

HADD NE mutassam meg milyen az...

nagy-nagy szeretettel egyszer már idéztem valamit (nem támadásiból, hanem az ÖNleleplezésedet támogatandó), ezt most mégegyszer megtehetem

net2rist írta:
Dr.Lukács írta:
Apcs 8,23. Mert látom, hogy te keserűséges méregben és álnokságnak kötelékében leledzel.


Eeyore írta:
... Persze mindez mit sem érne, ha Isten felé nem térek meg a keserű méregből és álnokság kötelékéből - remélem, sikerül.


én is remélem...

ELOLVASOM a könyveket, amiket küldtél, és - ha addig más módon véget nem vetsz ennek az egésznek - FOGUNK még "érdemben beszélgetni"

annak, hogy az "én ezt láttam a moziban" érveddel én az "én pedig ezt és ezt hallottam" érvet állítsam szembe, sok értelmét továbbra se látom...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 09:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Nekem az a benyomásom a veled való fórumozáskor sokszor (nem mindig), mintha egy egzaltált jehova tanúval beszélgetnék, aki minden másodpercben előkapja a Bibliát,


Mindezt nagy bánatomra a bebetonozott Rosta mondta. Aligha szorul Exrefis az én védelmemre, de teljes elfogulatlansággal állíthatom, hogy ha Jehova Tanúi (sic! - és nem jt.) a "minden másodercben" előkapott Bibliát magára nézve is kötelezően idézné, s ahhoz igazodna (s nem nem Joseph Smith agymenésein keresztül) - akkor oda jutna, mint Ex. S te, kedves Rosta mindig csak áttételesen, mintegy háttér-irodalmat citálod Isten szent Igéjét, ami maga az Élet és Valóság - szemben minden emberi okoskodással. (vö. Ézsaiás. "az én gondolataim, nem a tiétek...amennyivel magasabb az Ég a Földtől..."

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Idézet:
Nekem az a benyomásom a veled való fórumozáskor sokszor (nem mindig), mintha egy egzaltált jehova tanúval beszélgetnék, aki minden másodpercben előkapja a Bibliát,


Mindezt nagy bánatomra a bebetonozott Rosta mondta. Aligha szorul Exrefis az én védelmemre, de teljes elfogulatlansággal állíthatom, hogy ha Jehova Tanúi (sic! - és nem jt.) a "minden másodercben" előkapott Bibliát magára nézve is kötelezően idézné, s ahhoz igazodna (s nem nem Joseph Smith agymenésein keresztül) - akkor oda jutna, mint Ex. S te, kedves Rosta mindig csak áttételesen, mintegy háttér-irodalmat citálod Isten szent Igéjét, ami maga az Élet és Valóság - szemben minden emberi okoskodással. (vö. Ézsaiás. "az én gondolataim, nem a tiétek...amennyivel magasabb az Ég a Földtől..."


Ebben tökéletesen igazad van, igyekszem a magam szavaival érvelni, és az igéket csak a legvégső esetben használni. Ennek több oka is van. Például már gyerekkorban rögződött bennem, a magam környezetében, egyfajta ige használat.

A református falusi ember először is nem dumált gyerekkoromban annyit a magasabb rendű dolgokról, mint a mai ember. Persze tudta mi a lényeg, de nem szerette, ha azt hígították. Sok beszédnek sok az alja, szokták mondani, és még más szólások is voltak erre, gondolom ismersz te is egy párat.

A falusi református ember a szórakoztató beszélgetés képességével rendelkezett, ami egyben istenes beszélgetés is volt. Tudott igényesen információt átadni úgy, hogy láttatott, szórakoztató volt az előadás módja, mindemellett tömören is képes volt beszélni. Mivel nem volt rádió, televízió, a mindennapi, esteli beszélgetések során csiszolódott. Ahol kellett naponta többször használta Isten igéjét, miközben azt hangoztatta, hogy Isten nevét a szádra hiába ne vedd.

Nekem van egy sajátos képem arról, hogy mikor kell Isten igéjével élni a tapasztalataim alapján. Nyilván másnak más erről a véleménye, mert más szokások szerint szocializálódott. Sokszor nekem azok az ige használatok furcsák, de nem valami sűrűn szoktam szóvá tenni azt.

Vannak akik állandóan igékkel élnének beszélgetésük közben, és a köznapi értekezéshez legszívesebben csupán a Jónapot, Viszontlátásra szavakat használnák csak, az összes többi meg idézet lenne a Bibliából. Itt a fórumon is tapasztalhattuk, hogy egyesek olyan csodálatosan, istenesen tudnak írni, beszélni, hogy könny szökik az ember szemébe, olyan nagyszerű igéket hoznak, hogy leesünk a székről. Csak amikor azokat az igéket le kellene fordítani a hétköznapi jelentésre, értelmezni kellene azokat, vagy mondjuk tettre kellene váltani azokat, akkor bizony előfordul, hogy a szónoki lelkesedés még nem minden.

Vannak más szokásokkal rendelkező emberek. A sajnálatosakat említeném most, merthogy jót mindenki tud, ha mást nem is, hát a saját példáját. :)

Vannak akiknél azt tapasztaltam, hogy a Biblia szinte végtelen tárházából csak egy nagyon szűk tartományt idézgetnek csak egyes emberek, és sajnos sokszor farizeusi módon teszik ezt. Sajnos a Biblia értelmi spektrumának jelentős részéről megfeledkeznek. Nyilván leginkább a saját élethelyzetük alapján teszik ezt. Itt fel kell hívni a figyelmet, hogy milyen tág értelmezésre van még mód.

Ez csak a kisebbik baj lehet, lehet ennél sokkal rosszabb is. A nagyobbik baj akkor jön, amikor az idézgető emberek a Biblia periférikus igéit beemelik a középpontba, mintegy a Biblia lényegévé teszik a periférikus tételeket. Itt kezdődik igazából az, amikor már tényleg baj van. Ha ezek az emberek nem tudnak szabadulni a maguk igazától, és torzan a periférikust középpontinak látják, bizony akkor történhetnek az emberi tragédiák. Sokszor meghasonulnak családjukkal, közösségükkel, más közösséget keresnek, és sehol sem lelik a helyüket.

De ezt lehet fokozni, mert a következő lépcső az, amikor a Bibliát látják már rossznak, kijavítandónak, természetesen a saját ötleteik alapján.

Ők sokszor még hisznek Jézusban, de a következő réteg, aki nem hisz Jézusban, és kritikájának állandó tárgyává teszi.

A legrosszabb az, amikor mindemellett teljességgel gonoszan teszi mindezt.

Nahát jól belelendültem, és a helyes igehasználattól egy perc alatt eljutottam az istentelen gonoszságig, ami azt mutatja, hogy milyen könnyen lehet akár szinte démonizálni is embereket. Ezzel az eszközzel persze nem csak én éltem most egyedüli módon, hanem ez napi jelenség a mindannapi életben, de akár itt a fórumon is.

Mentségemre legyen mondva, hogy szinte mindegyik fázisát láttam a fórumozások közben annak, amit elmondtam, sőt magát a fokozatokat is lekövethettem, miközben nem tudtam tenni semmit ez ellen. Természetesen nem a Parókiáról van szó, hiszen a jelenlévők mindig kivételek. Sokáig indexes is voltam. Ritkán, évente benézek, de most pár hete beklikkeltem a vallás fórumra, és ott szembesültem, hogy miféle szörnyű átváltozások történtek egyesekben.

Természetesen a fenti lehetőségek mellett még számtalan más lehetőség is van, kinek kinek magának kell tudni számot adni a szokásairól.

Jut eszembe mit jelent az, hogy bebetonozott vagyok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 08., kedd 18:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Jut eszembe mit jelent az, hogy bebetonozott vagyok?



Mozdulatlan és mozdíthatatlan.. Ami nem feltétlenül azonos a rendíthetetlennel és a megingathatatlannal...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 11:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudod... én elég öreg vagyok ahhoz, hogy tudjam (apám-anyám mindketten tudományos kutatók voltak), LÉTEZETT olyan, hogy "PÁRTOS tudomány"


a "nagy változások" ellenére a baj az, hogy IGAZÁN PÁRTATLAN tudomány nem igazán létezik...

nem akarom a politológiát felhozni, de itt van példának okáért a TÖRTÉNELEM... ismerek olyan történészt, aki benne van a ROMÁN történészekkel folytatott (vérre menő) EGYEZKEDÉSI FOLYAMATBAN ...

de akár "házon belül" is nézhetjük, pl Görgey szerepének az átértékelését...

az a rohadt LÉT... folyton meghatározza a TUDATot...

én csak EZÉRT írtam le az "alapbeállítódásod" diagnózisát...

tudod: én MAGAM is nap-mint-nap szembesülök olyan helyzetekkel, hogy MEG KELL KÉRDEZZEM a Főnökömet: "ezt most akkor TE hogy gondolod?"

itt van pl. egy nagyon kedves HÍVŐ GRAFOLÓGUS barátném... vagy egy másik asszonyka, aki TALPMASSZÁZZSAL foglalkozik a gyógymasszázs mellett... a HOMEOPÁTIÁRÓL nem is szólva... KAPÁSBÓL mindezeket (a gyakorlójával együtt) utasítanám elfele...

de ennél VADABB "feltételes reflex-helyzeteket" is tudnék mondani, csak innen mégsenem akarnám kirúgatni legalább magamat :)


de (látván a FELHÁBORODOTT arcokat) egy BIBLIAI "skandallumot" hadd tegyek ide, egy "általánosan elfogadottat", NEM Hóseás házasodási szokásait:
Dr. Lukács írta:
Apcs11,7. Hallék pedig szót is, mely ezt mondja vala nékem: Kelj fel Péter, öljed és egyél!
8. Mondék azonban: Semmiképen sem, Uram; mert soha semmi közönséges vagy tisztátalan nem ment be az én számba.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 18:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Idézet:
Jut eszembe mit jelent az, hogy bebetonozott vagyok?



Mozdulatlan és mozdíthatatlan.. Ami nem feltétlenül azonos a rendíthetetlennel és a megingathatatlannal...



Stimmel. Gyenge vagyok, és esendő. Sajnos ezzel nem vagyok egyedül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 19:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Stimmel. Gyenge vagyok, és esendő. Sajnos ezzel nem vagyok egyedül.


Kedves Rosta!

Én ezzel együtt szeretlek.
Nagyon meghatott amiket előzőleg írtál, mert gyemekkoromban pont ilyen református családban élhettem egy rövid ideig.

Ölellek testvéri szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 31., kedd 06:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://bitflow.dyndns.org/hungarian/Rud ... elyges.pdf

Ha az egészre nincs időd a végén lévő függeléket érdemes elolvasni, mint egy összegzést, mert benne van a karizmatikus mozgalmakban való elcsúszás veszélye, a téves tanítások sora.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 31., kedd 07:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
http://bitflow.dyndns.org/hungarian/RudolfEbertshaeuser/Hungarian-A_Hueseges_Krisztus_Koevetes_Es_A_Karizmatikus_Tevelyges.pdf

Ha az egészre nincs időd a végén lévő függeléket érdemes elolvasni, mint egy összegzést, mert benne van a karizmatikus mozgalmakban való elcsúszás veszélye, a téves tanítások sora.


A kis sárga füzet? Én is most olvastam: jó pár napig szenvedtem tőle.
Most kaptam egy vastagabbat: A karizmatikus káoszt, talán azt is ismered. Ha már lúd! Beszélhetnénk róla.
üdv.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 31., kedd 07:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát... van egy olyan érzésem, hogy Rudolf Ebertshäuser urat nem fogják olyan tisztelettel emlegetni, mint egy Gamáliel nevű rabbit...


ha már mindenáron antikarizmatikus irodalommal kívánja valaki gazdagítani a széles látókörét, inkább ezt ajánlom (személyesen ugyan nem értek vele teljesen egyet, de a megközelítése korrekt, közelebb áll Gamálielhez, mint a Mt 12,24 "szakértőihez"):

http://olvass.nagygusztav.hu/sites/default/files/Karizma_vagy_karizmania.pdf

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 31., kedd 10:29 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
A karizmatikus káoszt, talán azt is ismered. Ha már lúd! Beszélhetnénk róla
.
Én is olvastam, sokmindennel egyetértek vele.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 31., kedd 20:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

A kis sárga könyvnek csak a függelék részébe lapoztam bele vasárnap, de ez nagyon találó számomra, sok minden leesett bizonyos emberek kapcsán, és magamról.

Számomra a karizmatikus elcsúszás ellen a legjobb TÁPLÁLÉK az első korinthusi levél.
A karizmatikus gyülekezetek - a tanításaik ellenében - nem valami féle törzsfejlődés következményei, olyanok, akik "kinőtek a történelmiekből".
NEM!
Karizmatikus elcsúszás már Pál korában is jelen volt.
Már akkor is voltak olyan gyülekezetek, akik elcsúsztak bizonyos dolgokban.
Hogy miben, arról Pál által pontosan beszél hozzánk az Úr!

A karizmatikus káosz könyvet nem ismerem.
Net, köszi a bemásolt anyagot, ha lesz időm, végig olvasom.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 31., kedd 23:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A Karizmatikus káosz alapgondolata, hogy a mozgalom a szubjektív tapasztalatot teszi meg végső mércének, amelynek sok esetben a Szentírás igazságait is aláveti. A tapasztalat mint végső mérce egyik veszélyét abban látja, hogy az ilyen hívők emocionális élményekre vágynak, egyre izgalmasabb tapasztalatokra, csodákra vadásznak – vagy képzelik el azokat maguknak. A bemutatott példák egyébként döbbenetesek, nevetségesek – és Isten szentségének megcsúfolásai (mellesleg majd’ mindegyik hátterében ott van a haszonszerzés motívuma, érdekes vagy inkább szomorú módon). A másik veszély a könyv szerint maga az a tény, hogy a karizmatikusság a szubjektív tapasztalatot a Szentírás autoritásával egyenrangúvá teszi, sőt gyakran fölé is helyezi, és a mai karizmatikus hívő „inspirációját” a Biblia íróinak ihletettségével egyenértékűnek ismeri el. Ami valódi veszély, hiszen bárhol bárki felléphet ezzel az igénnyel, hogy „ma így szólt hozzám az Úr”, nem lehet kétségbe vonni, mert akkor a Lélek káromlásával fenyegetik. Óriási káoszt okozhat ez. Egyébként a www.apologia.hu-n van egy szöveg erről, ha valakit érdekel, a Mt 12,31 kapcsán.
Bennem számos konkrét gondolatot vetett fel a könyv, bár még nem olvastam végig:
1) A hamis próféták megjelenésére maga Jézus figyelmeztet, és ő maga int éberségre.
2) A Szentlélek erőnek, szeretetnek és józanságnak lelke, nem a zűrzavaré.
3) Veszélyes dolog, ha a hívő inkább Krisztus ajándékaira áhítozik, mint Krisztus közelségére, magára Krisztusra.
4) A Lélek gyümölcsei nem a sikerek, nem a tömeges (ál)megtérések, nem a gazdagság, az egészség és a többi földi kincs, hanem „szeretet, békesség, türelem, szívesség ...” (Gal 5,22)
Ugyanakkor, akitől kaptam, annak elmondtam élményemet a kis sárga füzettel kapcsolatban. Megkérdeztem, hogy hogyan ítélheti el a hívő Krisztusban drága testvérét csak azért, mert karizmatikus, és vajon nem Isten munkáját vonja-e kétségbe a másik emberen. Ő visszakérdezett: ha XY (hiteles, nagy név) mondaná nekem, hogy ez nem hiteles, elhinném-e neki? Mire én azt mondtam, hogy igen. De mit tegyek akkor, ha másik XY, aki ugyanolyan hiteles, éppen az ellenkezőjét mondja? Végső soron ezt is a szubjektív tapasztalat dönti el.
A Karizmatikus káoszban a szubjektív tapasztalat ellenpontja az objektív, történelmi teológia, a reformáció teológiája. Ez nagyon komolyan hangzik, de azért ne feledjük, hogy minden ige, ami eljut hozzánk, már értelmezett, teológusok, lelkészek által megrágott ige, így rajta van a felekezeti, dogmatikai stb. meghatározottság és korlátoltság – egyrészt. Másrészt élő Igévé, személyes üzenetté csak a Szentlélek munkája révén válik bennem, tehát ebben is van szubjektív elem.
Más: szubjektív tapasztalatom (de ezt nem akarom általánosítani), hogy rendszerint azok óvnak a karizmatikusság veszélyétől, akik számára az az egyszerű tény is nehezen benyelhető, hogy egy fehér lány egy fekete fiúhoz megy férjhez, vagy hogy vannak helyek, ahol két hivatalos nyelvet is beszélnek. Nekem ezért is nehéz ebben tisztán látnom.
Ugyanakkor tisztában kell lennünk a valamennyiünkre jellemző elfogultsággal mint megkerülhetetlen ténnyel. A legegyszerűbb annak, aki szót fogad a felekezetének, és valamelyik nézet mellett leteszi a garast. Annak nem kell tovább dolgoznia.
De talán aki „félelemmel és rettegéssel”, levetett saruval közelít ehhez a témához is, nem eleve a rosszindulatot feltételezve a másik, akármelyik félről, az nagyot nem tévedhet. Nem hiszem, hogy az Úr engedné, hogy az ilyen hozzáállású ember eltévelyedjen. Mert az összeomlást nem a „félelem és rettegés”, hanem a gőg előzi meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 01., szerda 00:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
- Végső soron ezt is a szubjektív tapasztalat dönti el. (1)

-Másrészt élő Igévé, személyes üzenetté csak a Szentlélek munkája révén válik bennem, tehát ebben is van szubjektív elem. (2)


- Nem hiszem, hogy az Úr engedné, hogy az ilyen hozzáállású ember eltévelyedjen. Mert az összeomlást nem a „félelem és rettegés”, hanem a gőg előzi meg. (3)




-Kedves nX !

Nagyon komplex témát jól feldolgoztál, amint leírtad. Sok mindennel egyet
is értek,- de kiemeltem, ami számomra nem egyértelmű, vagy nem elfo-
gadható.

-A kiemelések a szövegkörnyezettel azonosan értelmezendők.-- Az 1.és 2.
pontban azt a különös megállapítást teszed, mintha a Szentlélek munkája
bennünk "szubjektív tapasztalat, - elem" lenne.-

-A "szubjektív" szótári meghatározás szerint= "az egyénből (szubjektum-
ból), annak tudatából, érzésvilágából kiinduló, azt tükröző, rá jellemző,--
egyéni, személyes, magán,--egyoldalú, elfogult, nem tárgyilagos)" értel-
mezéseket találjuk.-

-A SZENTLÉLEK pedig az Atyával, Fiúval egylényegű személy.- Tehát
"aki" a Szentháromság tagjaként résztvett a világ teremtésében és ma is
részt vesz az Atya és a Fiú munkájában,- de " A SZENTLÉLEK MINDIG
KRISZTUS ARCÁT VILÁGÍTJA MEG." Ján 16,14


--A Szentlélek bennünk végzett munkája tehát KÍVÜLRŐL JÖVŐ isteni hatás,- pld. "Ő szül újjá a valóság Igéje, Jézus Krisztus befogadása
által." Jn 1,12, Jn 6,33 --- semmiképen nem "szubjektív tapasztalat,
vagy elem"
, hanem hitből, hit által elnyerhető ajándéka Istennek.-

- 3. - Az igaz, hogy az "összeomlást a gőg előzi meg",--- de az általad
idézett "félelem és rettegés" nem véd meg senki emberfiát az "eltévelye-
déstől".- Ilyenről a Biblia nem ír.- Az eltévelyedéstől egyedül: AZ ISTEN IGÉJÉN ALAPULÓ ERŐS HIT ÉS AZ ÚRBA VETETT BIZALOM VÉD
MEG."


-És még egy mondat a karizmatikusokat általában jellemző lelki élmény
elsőrendűségével kapcsolatban:

-"A szubjektiv, teljesen egyéni, lelki élmények felett áll: Jézus érzéseken felüli, hit által elnyerhető bűnbocsánata. - Azaz a bűnbocsánatot Isten NEM AZ ÉRZÉSEIMTŐL, A SZEMÉLYES ÉLMÉNYEIM- TŐL TETTE ÉS TESZI FÜGGŐVÉ, HANEM MEGSZEREZTE ÖRÖKÉRVÉNYŰEN A GOLGOTÁN."


Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség