Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 

Re: A pápa az Antikrisztus?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 23., hétfő 19:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. szept. 10., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 29
úgy gondolom, hogy az igazi keresztények az ókeresztények voltak(ha a történelmet nézzük). az apostolok, az ő tanítványaik, akiket üldöztek a rómaiak. aztán a rómaiak rájöttek, hogy miként lehet üzletet csinálni a keresztény vallásból, így létrehozták az anyaszentegyházat. ami egy hierarchikus, hatalomra és pénzre épülő egyház. a középkorban emberek millióit mészárolták le Isten nevében. teljes kultúrákat, népcsoportokat irtottak ki arra hivatkozva, hogy a "vadak" nem akarnak megtérni; holott az igazi indok az arany és a gyarmatosítás volt. csakhogy erről eredetileg szó sem volt. sőt, pont az ellenkezőjéről volt szó. tulajdonképpen a katolikus egyház előkészítette a terepet napjainkhoz. nekik köszönhető a gombamód szaporodó szekták tömkelege, az, hogy az átlagemberek elfordulnak Jézustól. azért fordulnak el, mert látják a katolikus egyház ellentmondásosságát, valamiben mégis hinni akarnak; így jönnek képbe a szekták. de ha másik oldalról nézzük, jó hogy a katolikus egyház olyan amilyen: így fog beteljesedni az Írás. ez volt a funkciója, és ezt a feladatát jól végezte. még ha nem is értek egyet vele.

félreértés ne essék: nem a katolikus emberekkel, vagy kispapokkal van bajom, hanem magával a Rendszerrel.

azt, hogy erőszakkal jött létre, a kezdeti keresztényüldözésekre értettem. ma meg ugyan nem tudnak senkit kivégezni, de azért fel-felbukkan a pedofília, amit a saját dogmáiknak köszönhetnek. másik oldalról viszont katolikus miséken és hittanon keresztül ismertem meg Jézust, tehát azért nem teljesen haszontalanok.

_________________
lassan, de biztosan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A pápa az Antikrisztus?
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28., szombat 16:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Jaj, kedves Tengerszem, az Anyaszentegyház nem a látszó egyház, ami a rómaiak találmánya. De a látszó egyház sem volt lelkes híve a gyilkolásnak. A nevében gyilkoltak, ahogy írod. Rengeteg embert öltek meg azok a keresztyén emberek, katolikusok, protestánsok, akik, mint írod:

"emberek millióit mészárolták le Isten nevében. teljes kultúrákat, népcsoportokat irtottak ki arra hivatkozva, hogy a "vadak" nem akarnak megtérni; holott az igazi indok az arany és a gyarmatosítás volt."

Azért a látszó egyház sem arra alapult, hogy emberek millióit gyilkolják le Isten nevében, ezt jó lenne, ha látnád. A látszó egyháznak is követnie kellett Isten igéjét, amikor döntéseket hozott. Az emberi gyarlóság a létező egyházban is ott él, dehát ezen kívül meg méginkább! Az egyházi hatalom is sok bűnt követett el, de a világi hatalmak voltak azok, akik az általad leírtakat véghez vitték.

Az, hogy az emberek elfordulnak Jézustól miért lenne a katolikusok bűne, hát ezt így megállapítani érdekes dolog. Talán lehetne részletezni a megállapításodat.

Annyi mindent sikerült összezsúfolnod pár sorban, hogy egy igazi protestáns, aki a pápa útálattal kel és fekszik igazán megnyalhatná a szája szélét. Én a mai pápát nem útálom, csak kritikusan nézem, így hát nemigen nyalogatom a szám szélét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A pápa az Antikrisztus?
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 01., szerda 20:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. szept. 10., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 29
elnézést a kirohanásomért. eléggé sarkítottam a dolgot, túloztam is egy kicsit, ezért bocsánat. csak valahogy a bögyömben van a katolikus egyház, főleg a múltbéli dolgai miatt. biztosan régen is - mint ahogy ma is - voltak/vannak normálisan gondolkodó, az igaz keresztény értékrendet követő és példának tartó papok, bíborosok, érsekek.

azt azért nem mondtam, hogy az egész Anyaszentegyház a gyilkolásra alakult meg. de azért az is igaz, hogy óriási üzlet volt abban, hogy pl. odamentek egy indián törzshöz: "megtértek?" "nem" "akkor meg kell halnotok!" és elvették minden aranyukat, kincsüket, asszonyaikat stb... az is igaz, hogy sok esetben nem az egyház volt a felbujtó, viszont az is igaz, hogy sokszor partner volt benne.

a múlt miatt vált ellentmondásossá a Kat. Egyház, és ezt a mai emberek is érzik. rengeteg olyan ember van, aki szeretne hinni vmiben, de mivel a kereszténységet "ódivatúnak", "cikinek", vagy éppen ellentmondásosnak találják, ezért választanak maguknak egy szektát. ami lehet a fénnyel táplálkozóktól kezdve a szcientológián át akármelyik. ebben a döntésben pedig igenis szerepet játszik az Anyaszentegyház ellentmondásossága.

valahogy úgy érzem, azok vannak a legnagyobb "biztonságban", akik kategorikusan kijelentik, hogy semmiben sem hisznek és ehhez tartják is magukat. a mélyen hívő emberre is, a tévelygőkre is rengeteg veszély leselkedik. bár a hívő ember fel tudja vértezni magát a hite által, a Biblia által, Krisztus által; míg a többi védtelen marad. akik pedig a "hiszem ha látom" elvet követik, és életük végéig tényleg nem csatlakoznak semelyik felekezethez/szektához, őket legalább nem szippantja be egyik üzleti alapon létrejött új "egyház" sem, az persze más kérdés, hogy haláluk után mennyire fogják jól érezni magukat.

_________________
lassan, de biztosan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A pápa az Antikrisztus?
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 01., szerda 21:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. szept. 10., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 29
az utolsó bekezdés kissé félreérthető volt, tehát: én személy szerint teljes nyugalommal nézek a jövőbe és 1000%-ig biztonságban érzem magam. amit csak és kizárólag a hitemnek köszönhetek. el nem tudnám képzelni az életem Jézus nélkül. a kategorikus ateisták csak látszat-biztonságban vannak, ami ideig-óráig tart csak.

_________________
lassan, de biztosan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A pápa az Antikrisztus?
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 02., csütörtök 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia!

Engem csak az zavar, amikor olyan alapra épül egy új közösség, hogy "Ugye te is látod milyen gáz a katolikus egyház, de jó, már ketten vagyunk".

Ami erre épül, az legalább akkora gáz, mint a katolikus felekezet bűnei.

Én azt gondolom, hogy mindenki bízik valamiben. Aki nem keresztyén, vagy nem valamilyen szektához kapcsolódik, az az ember is bízik valamiben, vagy valakiben.
Legtöbben a pénzben, vagy a tudásban, vagy önmagukban.
Ezzel is egész szép életet lehet élni, csak egy baj van vele, hogy mulandó. Van amikor apránként múlik el, van amikor hirtelen.
A 73. zsoltárban beszél arról a zsoltár író, hogy van akinek az élete utolsó pillanatáig semmi gondja nincs ezzel. De én hiszem, hogy végül is mindenki találkozik egyszer azzal, hogy mire építette az egész életét. Mulandóra, vagy nem múlóra, azaz örökkévalóra.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A pápa az Antikrisztus?
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 02., csütörtök 20:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. szept. 10., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 29
pauler írta:
Szia!

Engem csak az zavar, amikor olyan alapra épül egy új közösség, hogy "Ugye te is látod milyen gáz a katolikus egyház, de jó, már ketten vagyunk".

Ami erre épül, az legalább akkora gáz, mint a katolikus felekezet bűnei.



én csak leírtam, hogy hogyan látom és mi zavar benne. eszem ágában sincs közösséget építeni, nem azért írtam hogy most itt valamiféle összekacsintós "belső kört" szervezzek. engem személy szerint zavarnak ezek a dolgok, valószínűleg másokat is. vannak akik nem értenek egyet, satöbbi. kikívánkozott belőlem, tudjátok hogy mit gondolok erről, és ennyi. nem ragozom tovább ezt a témát. részemről lezárva.

_________________
lassan, de biztosan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség