Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 16., hétfő 15:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Dehogy bántódom meg a soraidon kedves Literaty, ez a fajta kommunikáció tőletek a legtermészetesebb. Aki nincs veletek az ellenetek van, és sehol sincs a ti üdvösségetekhez képest. Ezt idáig is jól tudtam. Mit is mondtál az önmeghatározásomra?

Literaty írta:
rosta írta:
Református vagyok

Ez is oké, de a református is a pokolba kerül, ha nem hívő evangéliumi keresztyén.


Innen pedig már nincs mit magyaráznod.

Kedves Literaty igazán örülök, hogy ennyire aggódsz értem, és megható, hogy érdemtelenül bajlódsz velem, pedig nyilván nem szolgáltam rá erre a törődésre tőled. Csak hívő református vagyok a pokolfajzat. Akinek gőze sincs Isten országáról szemben veled, aki nyilván lakója vagy annak.

Bár te szemmel láthatóan megtért, üdvözült hívő vagy, nekem azért egy inverz közmondás jut az eszembe, amikor a fórumozásodon gondolkodom. Az érző külső kemény szívet takar. Egy katolikus, fanatikus ismerősöm jutott még az eszembe…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 16., hétfő 18:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Literaty,

Nekem nagyon kedvemre való ez a topik, és így, hogy remélhetőleg lezáródott ez a kis mellékszál, gondoltam feldobok pár kérdést.

Milyen konkrét tapasztalataid vannak az evangéliumi kereszténységről? És, hogy jól külön válik-e a felekezetköziség és az ökumené? És, hogy ismered-e a MEKDSZ-t?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 16., hétfő 21:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Indu írta:
Kedves Literaty,

Nekem nagyon kedvemre való ez a topik, és így, hogy remélhetőleg lezáródott ez a kis mellékszál, gondoltam feldobok pár kérdést.

Milyen konkrét tapasztalataid vannak az evangéliumi kereszténységről? És, hogy jól külön válik-e a felekezetköziség és az ökumené? És, hogy ismered-e a MEKDSZ-t?

Üdv:
Indu

Kedves Indu, a kérdésed elég összetett. Ha a hívő keresztéynséget érted ez alatt, nem pedig akik magukra evangéliumi cimkét ragasztanak, Mert hát az az evangéliumi aki az alapján áll, nem külsőképpen, hanem belsőképpen. Az evangélium Krisztusát fogadva el. Nos még így is elég vegyes a tapasztalatom. Vannak akikkel sokmindenben azonosulni tudok, és vannak akikkel kevésbé. Ettől még elfogadom testvérnek, csak a munkamezőnk legfeljebb nem azonos.

Az ökumene ma nem a hívők összefogásán fáradozik, hanem egyházak párbeszédén,(ami még nem lenne rossz) amibe egyre inkább helyet kap a keresztyénségtől idegen vallás is Baloldali világpolitikát víve a témába).
Az evangélium teljesen ellaposodott, átíródott. A társadalmi igazságosság lett az evangélium, és ez letérés a Szentírás ösvényéről. Sajnos a hívő világ is egyre inkább ki van téve ennek már támadásnak is nevezhető iránynak. Mi alapján mondod, hogy Jézus az egyedüli út?-mert sok út van-mondják.
Ne akard egy muszlimnak hírdetni Jézust, mi alapján akarod ezt tenni,ha neki így jó? Inkább jussatok közös nevezőre, hogy az Atya Isten és Allah ugyanaz. Ez abszolut téves út. Ne rombold szét az ősi természetvallásokat, ne evangélizálj, kezd párbeszédet, jussatok közös nevezőre. stb.
Így a világ szemében a hívő keresztyének beképzeltek, mert csak Jézus Krisztust hajlandók elismerni egyedüli üdvözítő útnak és továbbra is evangélizálnak, mert e nélkül az ember elveszett.. Egy pluralista világba élünk, ahol mindent szinkretizálnak, összemosnak, egyenlő értékűnek tartanak.
A Biblia a maga egyedülállóságának hangoztatásával, mint amely az üdvösség és erkölcs egyedüli tévedhetetlen kinyilatkoztatása, ma ingerli az ökumenét is(ld. egyre inkább elterjedő homoszexuális lelkészség, püspökségek, sőtt egyházak, hagyományos felekezeteknél is).

A felekezetköziség az egy jó dolog, Ez nem ez alapján áll, hanem Krisztus közpöntű, hiszen mindenkit elfogad aki megtért, tartozzon is bármely felekezethez. Az összekötő kapocs nem egy szervezet, hanem Jézus Krisztus.
Ismerem úgy ahogy a MEKDSZT-t. Akik elsősorba az egyetemisták hívői felé szolgál felekezettől föggetlenül, protestáns talajon, de nem kizárva a katolikus hívőket sem. A könyveit (HARMAT Kiadó) jónéhányat olvastam.
Külön szerettem a kommentársorozatukat, amit többségében az Anglikán J.Stott írt.
Most ennyi jutott eszembe.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 16., hétfő 22:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Literaty,

Köszönöm a válaszod. Igen, mindenképpen a lelkiség vonatkozásában értettem a kérdést, Igazából azért érdekel ez, mert izgalmas dolog azt látni, hogy pár hívő igazán megélt hitéből hogyan nő ki egy ébredési mozgalom. Persze azt meg szomorú látni, hogy ezek a mozgalmak általában egy generációsak - mondjuk logikus, mert a hitet nem lehet örökíteni, azt a következő generációknak újra meg kell szerezni.

Persze az is lehet, hogy tévút ilyen mozgalmakról ábrándoznom, és a hétköznapok csendes hitére kéne inkább koncentrálnom, de mégis olyan nagyon jó lenne a részesének lenni a jelenben egy ilyen felszálló ágban lévő, tiszta ébredésnek.

Egy ideig jártam a MEKDSZ-be, és bár szerettem, sőt abban az időszakomban sokat kaptam tőle - de a felekezetközisége sok zavaros hordalékot is felszínre hozott.

Erdélyben találkoztam egy kicsit a Bethániásokkal, és bár a mozgalom fénykora a múlt században volt, azért még most is érezhető a lelket melengető hatása.

Bennem ezeket az irányokat pendíti meg ez a téma.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 16., hétfő 22:25 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Indu írta:
Egy ideig jártam a MEKDSZ-be, és bár szerettem, sőt abban az időszakomban sokat kaptam tőle - de a felekezetközisége sok zavaros hordalékot is felszínre hozott.

Erdélyben találkoztam egy kicsit a Bethániásokkal, és bár a mozgalom fénykora a múlt században volt, azért még most is érezhető a lelket melengető hatása.

Bennem ezeket az irányokat pendíti meg ez a téma.

Üdv:
Indu

Hát igen ezt már én is hallottam, noha nem tapasztaltam, hogy ahogy mondtad a hordakék is ott van. Az indulásnál talán tisztább volt.
Az evangéliumi alliansznál is ezt lehet látni, mintha más irányba indultak volna el. Már sok mindenben hasonlít az ökumene társadalmi igazségtételére(persze nemzetközi szinten)

Helyi szinten ez jól működhet, egyes egyházak, gyülekezetek között, csakúgy mint az ökumenénél, de ez helyi szinten igaz, akik nyitottak egymásra és a saját "hordalékukat" nem viszik be tudatosan, hanem tisztekik egymást, és egymás lelkiségét..

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség