Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 14., szombat 22:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Kuruc, jó szokásod szerint megfogtad a lényeget megint. Egyetértek veled!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Bár erősen megfogadom újra meg újra, hogy nem nézek be a Politika topikba,

Kedves Indu!
Széles keresztény körökben vált tabuvá a politika, köszönhetően a katolikus egyház sötét középkori szereplésének.
Szerintem meg nem szabad a ló túlsó oldalára se kerülni.
A politika tulajdonképpen a város(ok), a polgárok ügyeinek vitelét, intézését jelenti.
Az emberek egyik legfontosabb ügye az üdvösségük kérdése. Nem véletlen, hogy az evangélium hirdetése már a bibliai korban, de azóta is mindig kőkemény politikai ügy.
Szerintem nagyon nem jó, ha a kereszténység tabuként kezeli a politikát (a politika hatalmi részét leszámítva), mert könnyen úgy járhat, mint a 2. VH előtt, hogy a keresztények többségét is megtéveszti egy antikrisztusi figura. Arról nem is beszélve, hogy maga az Antikrisztus is meg fog téveszteni sok hívő embert. Nem lenne jó köztük lenni, de nagyon könnyű megtéveszteni embereket, ha nem elég éberek.
Nagyon szomorú látni manapság is, ha keresztények antikrisztusi politikusok mögé állnak vagy antikrizstusi eszméket támogatnak.
Szerintem ezen a területen is világosságban kell járni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Ex!

Vannak keresztény politikusok?

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex!

A politikai témák kifejezetten érdekelnek, szeretek képben lenni ezekben, és a napi érdeklődésen túl valóban érdekel az üdvtörténet szempontjából is. Ami számomra nem építő (huh, sokadszor fogalmazom át ezt a mondatot...) az az itteni Politika topik, és nem is azért, mert nem bírom meghallgatni az A vagy B politikai irányultságú emberek észérveit (azzal nem lenne gond) viszont ez a bebetonozott gyűlölködés, cinizmus, a másik érveinek megfontolásának hiánya és egy helyben toporgás - ezek miatt nem előrevivő sztem. Persze emellett fontos a szemnyitogatás.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 12:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia Ex!

Vannak keresztény politikusok?

Üdv cilla

Vannak, de jelenleg, nálunk, nincsenek.
De pl az első ciklusban tudok kettőt is. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 12:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Kedves Ex!

A politikai témák kifejezetten érdekelnek, szeretek képben lenni ezekben, és a napi érdeklődésen túl valóban érdekel az üdvtörténet szempontjából is. Ami számomra nem építő (huh, sokadszor fogalmazom át ezt a mondatot...) az az itteni Politika topik, és nem is azért, mert nem bírom meghallgatni az A vagy B politikai irányultságú emberek észérveit (azzal nem lenne gond) viszont ez a bebetonozott gyűlölködés, cinizmus, a másik érveinek megfontolásának hiánya és egy helyben toporgás - ezek miatt nem előrevivő sztem. Persze emellett fontos a szemnyitogatás.

Üdv:
Indu

Kedves Indu!
Igazad van. Ezért felhatalmazlak, hogy ha nálam a gyűlöletnek a szikráját érzékeled, akkor figyelmeztess!
Másra vonatkozólag ilyen felhatalmazást nem tudok adni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 15:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Neked mindenképpen szólnék, mert tudom, hogy ezt őszintén és komolyan írtad.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 16:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Indu írta:
A politikai témák kifejezetten érdekelnek, szeretek képben lenni ezekben, és a napi érdeklődésen túl valóban érdekel az üdvtörténet szempontjából is. Ami számomra nem építő (huh, sokadszor fogalmazom át ezt a mondatot...) az az itteni Politika topik, és nem is azért, mert nem bírom meghallgatni az A vagy B politikai irányultságú emberek észérveit (azzal nem lenne gond) viszont ez a bebetonozott gyűlölködés, cinizmus, a másik érveinek megfontolásának hiánya és egy helyben toporgás - ezek miatt nem előrevivő sztem. Persze emellett fontos a szemnyitogatás.

Üdv:
Indu



-Köszönöm Indu !!! :)

-Kimondtad, ami miatt én csak a szívemben fortyogtam ezidáig - és
messze elkerültem a politikai topikot. - Pedig természetesen benne
élünk ebben a világban és nem akarunk csak "vízfej-keresztyének" lenni..
vagy bólogató Jánosok,--- sőt a közügyek jószolgálata a keresztyének feladata... De a "bebetonozottság" falát áttörni...?... szinte lehetetlennek tűnik.... a személyeskedéssel együtt ! :cry:

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. feb. 15., vasárnap 17:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
cilla írta:

Vannak keresztény politikusok?

Üdv cilla

Vannak, de jelenleg, nálunk, nincsenek.
De pl az első ciklusban tudok kettőt is. :)
üdv
ex



--- Nem tudtok róla, hogy OV. kb. egy évvel ezelőtt konfirmált és nagy-
szerü beszélgetést folytatott vele ennek ürügyén egyik ref.püspökünk ?

-SZs. rk. politikus, de még nem jutott el hozzám olyan megnyilvánulása,
ami ker.szempontból kifogásolható lenne...

---No, én két jelenlegit mondtam - lehet, hogy nem értetek vele egyet,
de meglátásom szerint mindketten megbecsülendőek,... a többi általam
nem említettek mellett, mert bizonyára vannak még,... KL-ról nem tudom,
hogy "vallásos-e", de minden megnyilvánulása, cselekedete, Debrecen
felvirágoztatása a nevéhez fűződik... - Ne legyünk igazságtalanok... :)

-Jut eszembe,- BZ.ref.lelk. és M.Krisztina mit harcoltak a többiekkel
együtt az emberi szabadságjogokért és a 2006-os események után !!
És valóban még lehetne sorolni, akikről a cselekedeteik alapján az látszik,
hogy keresztyének... (Természetesen Fidesz és KDNP vonalon)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 20:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Literaty!
Nem értek egyet a hozzászólásoddal. Ha egy mozgalom kijelenti magáról, hogy egyedül ők a hiteles keresztények, akkor nem elfogadható, hogy a negatív életpéldák hirtelen a teljes kereszténység szégyenei lesznek. Ha valakik kimondják, hogy a rajtuk kívülállók álkeresztények, akkor tessen nekik szépen viselkedni.
De megsúgom, több hasonló eset van a tarsolyomban. Nem hallottam valahonnan, hanem családtagom, vagy barátom járt pórul a mozgalom egy-két képviselőjével. Ez a mozgalom ilyen. Nem kíváncsi azokra, akik máshogy élik meg a hitüket. Csak az számít, aki beáll közéjük, aki nem, az mehet a levesbe, mint álkeresztény. És ehhez nem kell még kocsmába sem járnia.
Ugyanakkor nem mondhatom azt, hogy nincs áldás a munkájukon. Valódi, komoly fordulatokat tudnak felmutatni. Viszont sokszor még a kereszténységen belül, más megtért embernek is számos lelki sebet okoznak. Jó lenne erre odafigyelni. Leszállni a magas lóról, mert önkritika híjján nem látják magukat. Sokuk majdnem olyan messze áll a tökéletességtől, mint én. Ahogy a Tanú című filmben volt: Szerénység, Virág! Ha van valami, amit szeretek magamban, hát az a szerénység! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Ex és kedves Loisz!

Köszönöm a választ :*:

Azért nagyon nehéz lehet a politikusok között kereszténynek megmaradni.


Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kuruc írta:
Idézet:
Sokuk majdnem olyan messze áll a tökéletességtől, mint én.



Ez nagyon jó! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 22:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
kuruc írta:
Kedves Literaty!
Nem értek egyet a hozzászólásoddal. Ha egy mozgalom kijelenti magáról, hogy egyedül ők a hiteles keresztények, akkor nem elfogadható, hogy a negatív életpéldák hirtelen a teljes kereszténység szégyenei lesznek.

Nem mozgalomról írtam, nem tudom, hogy hányszor kell ezt mondano,.
Az olyan mozgalom ahol ők, csak ők a hiteles keresztyének ezek csőlátásúak. Én ilyet soha nem állítottam, hogy azonosulnék ilyenekkel.
Sokkal inkább azokkal, akik, minden hívő keresztyént testvérnek fogadnak el, a Szentírás alapján.
Nem tudom miért értettek félre már szinte állandó jelleggel, valami megragadt bennetek roszul és az nem jönki, mondhatok én bármit....
Nem az egyes mozgalom, hanem az össz hívő keresztyénség, ami messze túlmutat mármilyen mozgalmon.
Itt pedig tényleg vannak komoly bajok, akár felekezeti, gyülekezeti, egyéni szintre lebontva.
Egyik felekezet sem dicsekedhet a másuk ellenébe.
Nincs miért.

Ezek a negatív példák azért jók mármint tanulni, mert minden egyház, felekezet sajnos azt hírdeti, hogy övék a legtisztább, nos Isten meg megmutatja, hogy egyik sem. Bűnös kegyelemre szörult emberek vagyunk.
A Népegyházak azért vannak nehezebb helyzetben, nem leszólás képpen, hanem inkább megértve, mert nincs önkéntesség, hanem beleszületés. Amikor mégis valaki itt megtér nemegyszer a saját gyülekezetével, pásztorával, egyházi hatóságával találhatja szembe magát. Számos példát tudok erre. Eszébe sem jutott átmenni valahová, de a megtérés, mint terminológia, néhány keménynyakú előtt egyenlő a szektássággal.
Aztán aki megtért annak is rá kell jönnie, hogy bizony ő nem a jó ember, hanem a megváltott ember akinek mindennap megkell harcolni a hit harcát bukásokkal együtt.
Ha persze ilyenkor (rosszabb állapotában) valaki meglátja, csattan a fényképező(képletesen) és újságolva van : ilyenek a hívők.
Lehet, hogy már ezezrszer megbánta, de levan fényképezve.
A megtéretlen egyháztag, az pedig tetszeleg magának: één sose mondtam olyan jónak magam, rám nem vonatkozik az evangélium.
Nos ez a szomorú.
A kisehgyházakban pedig egy kicsit máshogy jelennek meg a dolgok, de ott is ugyanúgy megjelennek az álkeresztények, a hívők elbuknak, vagy képmutatóskodnak, mert elfelejtették, nincs semmi okuk felfuvalkodni, mert ők is kegyelemből élő emberek.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:

Nem mozgalomról írtam, nem tudom, hogy hányszor kell ezt mondano,.
Az olyan mozgalom ahol ők, csak ők a hiteles keresztyének ezek csőlátásúak. Én ilyet soha nem állítottam, hogy azonosulnék ilyenekkel.
Sokkal inkább azokkal, akik, minden hívő keresztyént testvérnek fogadnak el, a Szentírás alapján.


Mármint ahogy ők értelmezik a Szentírást, ez alapján. Erre szoktál olyan szép idegen szavakat használni, mint a hermenautika. Szóval akik úgy olvassák a Biblia részleteit, mint ők, nos azok evangéliumiak, akik meg nem úgy olvassák, mint ők, azok meg nem evangéliumiak. Magyarul az ő olvasatuk az evangéliumi, más olvasata mondhatni tévedés, vagy ha hatalmi pizícióban lennének, akkor lehetne mondjuk eretnekség.

Én az evangélium, az örömhír jellemzőjét nem teológiai pontokban látom, bár nincsenek komolyabb bajaim a pontjaikkal, ha jól emlékszem. Csak átfutottam őket. A gondom az, hogy ezt valamiféle keresztyéni farizeusi gondolkodásnak tartom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 23:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Rosta, sajnállak...egész egyszerűen kiforgatod a szavaim, nincs miről írjak, tovább neked a témát illetően.
Fogalmad sincs az egészről ami ellen érvelsz. Az interneten böngészgetsz a neokonokról, cionistákról, és supsz egy kalapba bevágod a fél keresztyén világot, akik hülyeséget beszélnek az evangéliumról, meg egymás elfogadásáról stb...
Egész egyszerűen te a hit vonalán, de még teológiai, értelemben sem vagy hajlandó hallani, érteni csak politikai vonalon. Ehhez mérsz mindent.
Pont ez nem az Isten országa. Mintha valmi rejte lenne a szemed elől. Isten Országa.

ha úgy gondolog, hogy napi politikába jó vagy akkor legalább ne óvakodj olyan területre amiről igazán még fogalmad sincsen.
Lehet, hogy a soraimon most megbántótsz, lehet, hogy kapok egy jó nyaklevest én is, de hidd el a javadra írtam.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség