Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 19:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Köszi a moderálást rosta,...beidézés kivéve.
Igérem többé semmi,evangéliumi, vagy ilyesmi, mint reformátustól idegen terminológia(szerinted)....legalábbis a saját portálodon, ahogy nevezted. :roll:

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 21:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jajj már........, az Evangélium szó Örömhírt jelent, a Jézus Krisztusról szóló beszámolót.

Vannak felekezetek, akik evangéliumi felekezetek, de persze ők is tudják, hogy nem csak ők azok, akik az Evangéliumban hisznek, ez igaz a Hit felekezetre is, nem csak ott hisznek az emberek és igaz a katolikusokra is, mert nem csak ott élnek azok, akik az egyetemes Egyház részei.
Rész szerint van az Igazság és aki ezt nem látja, az vak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 21:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok!

Tényleg érdekelne, hogy az egyház szó, tulajdonképpen honnan is ered?

Az ÓSzövetségből nem, mert sehol nem szerepel ez a szó, hogy egyház.

Az eklézsia, ha jól néztem utána, szintén gyülekezetet, kihívott embereket jelent.


Azt csak gyanítom, de lehet, hogy butaság, hogy amikor latinra fordították a katolikusok, épp azért fordították egyháznak, mert csak az ő tanaikat ismerték el, és azt gondolták, ők az egyház.

Köszi a segítséget.

cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 22:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
"épüljetek fel lelki házzá"
A nyugati térítés előtti kereszténységünkre visszavezethető kifejezés. Az id - üdv szavunkból ered, aminek jelentése szent volt. Az üdv háza - akár így is lehetne fordítani. Innen származik az Egyed (régiségben Együd) személynév, ami kicsinyítő képzővel ellátott változat.
Felüdül szó is innen származik, de az ünnep (üdvnap) szavunk is.
Ha végiggondoljuk magyarul: Egy Isten = Szent Isten. Vagyis az Egy a végső, igazi valóság: "hogy Isten legyen minden mindenekben".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 09:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
vagy az evangéliumi mozgalmak terminológiáját kelljen használnom a saját portálomon.



Kedves Rosta!

Az "evangéliumi mozgalmak", a terminológiájukkal együtt nem lehet negatív jelző egy hívő református szemében.Jaj ugyanis nekünk, reformátusoknak, ha nem az evangéliumot fogják a szószékeinken hirdetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 10:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
rosta írta:
vagy az evangéliumi mozgalmak terminológiáját kelljen használnom a saját portálomon.



Kedves Rosta!

Az "evangéliumi mozgalmak", a terminológiájukkal együtt nem lehet negatív jelző egy hívő református szemében.Jaj ugyanis nekünk, reformátusoknak, ha nem az evangéliumot fogják a szószékeinken hirdetni.


Szia Erika!

Önmagában egy mozgalom megnevezése semmi pozitívumot nem hordoz, attól még lehet akár sátáni is az amit rejt. A lényeg, hogy milyen gyümölcsöt is terem ez a mozgalom. Ismereteim erről a gyümölcsről csak Exrefisék, a fórumozás, és az internet által vannak, és ez alapján ez a gyümölcs az én számomra legalábbis eléggé savanykás.

Mi reformátusok mindig az evangéliumot, Jézust fogjuk a szószékről hirdetni, mégha Jézus evangéliumi egyháza is lesz a következő mozgalom neve...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 11:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Először is engedj meg egy viccet: te nem szereted a savanykás gyümölcsöt? pl. a ribizlit...a feketének ráadásul még valami plusz fura mellékíze is van, de nekem nagyon ízlik, s ha sokat fogyaszthatnék belőle, nem lenne baj a vérképemmel....vagy most bizonyítványosztás ünnepén vettünk gránátalmát- hát az is olyan sűrített ribizlinek tűnt és hamar elfogyott....

de komolyra fordítva a szót nem tisztem ítéletet mondani mások felett, ráadásul ha csak innen-onnan vannak félinformációim, pl. a hitgyüliről...
Ex véleményével azonban sokszor egyetértek, amikor nem, annak világos jelét adtam: pl. a "gazdagság evangéliumával"- még a régi fórumon beszéltünk erről többször.

De maradjunk csak hazai talajon,református egyházban is voltak-és hiszem, hogy lesznek is még- evangéliumi mozgalmak, ezek ha sok hibát követtek is el,de áldott eszközök voltak abban, hogy sok református embert ébresztettek fel, s juttattak a Krisztusban élő hitre, s az ezt követő jó gyümölcstermésre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 11:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kuruc írta:
"épüljetek fel lelki házzá"
A nyugati térítés előtti kereszténységünkre visszavezethető kifejezés. Az id - üdv szavunkból ered, aminek jelentése szent volt. Az üdv háza - akár így is lehetne fordítani. Innen származik az Egyed (régiségben Együd) személynév, ami kicsinyítő képzővel ellátott változat.
Felüdül szó is innen származik, de az ünnep (üdvnap) szavunk is.
Ha végiggondoljuk magyarul: Egy Isten = Szent Isten. Vagyis az Egy a végső, igazi valóság: "hogy Isten legyen minden mindenekben".



Nagyon köszönöm a segítségedet kedves Kuruc!

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 12:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
De maradjunk csak hazai talajon,református egyházban is voltak-és hiszem, hogy lesznek is még- evangéliumi mozgalmak, ezek ha sok hibát követtek is el,de áldott eszközök voltak abban, hogy sok református embert ébresztettek fel, s juttattak a Krisztusban élő hitre, s az ezt követő jó gyümölcstermésre.


Nem tudom mire gondolsz. Talán arra, hogy sokszor Jézusnak teljesen ellentmondó lelkülettel odamennek más gyülekezetek hívői közé, és próbálják hasonló lelkületre rávenni az ottaniakat?

Gondolom Exrefis örül, hogy ilyen mértékben kiállsz a hitgyüli, meg maga Exrefis mellett. Én nem osztom a lelkesedésedet. A szekta és kisegyház között egyensúlyozó társaságnak tartom őket, akik méretükön túlmutatva próbálnak társadalombefolyásoló szerephez jutni. Igaz, hogy gátlástalanságból kiválóak, de ezt én önmagában nem tartom valami pozitív dolognak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Például a Bethánia Szövetségre gondolok, most hirtelenjében ezt találtam a neten:

http://www.parokia.net/showsubnews.php? ... paperid=26

Ha alkalom adódik, szívesen küldök ezzel foglalkozó irodalmat .

a hitgyüliről ezt írtam:
nem tisztem ítéletet mondani mások felett, ráadásul ha csak innen-onnan vannak félinformációim,

nos, én ha lelkesedem, -ismerem ezt az érzést egyébként-azt kicsit más hangon szoktam kifejezni, csodálkozom, hogy félrehallottad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 20:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
De maradjunk csak hazai talajon,református egyházban is voltak-és hiszem, hogy lesznek is még- evangéliumi mozgalmak, ezek ha sok hibát követtek is el,de áldott eszközök voltak abban, hogy sok református embert ébresztettek fel, s juttattak a Krisztusban élő hitre, s az ezt követő jó gyümölcstermésre.


Kedves Erika, nemigazán tudom, hogy mire gondolsz. Én Amerikából beszivárgó ideológiákat, ennek nyomán ellenségeskedést, szakadást, zűrzavart látok inkább, mint áldást. Jó lenne, ha alá tudnád támasztani az állításodat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 20:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Éngem az érdekelne, hogy másoktól megkülönböztető önazonosításként az "evangéliumi" jelző azt jelenti, hogy aki nem tartozik ehhez az irányzathoz, annak nincs köze az evangéliumhoz?
Az első benyomás legalábbis ilyen, ami szerintem nem szerencsés. A kegyesség, pünkösdizmus, stb. ettől sokkal kevésbé megbélyegző elnevezések a csoporton kívül állókkal szemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 20:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Jn 7,52
Azok pedig így válaszoltak neki: "Talán te is galileai vagy? Nézz utána és lásd be, hogy Galileából nem támad próféta."

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Nagyon eltértünk a topik témájától. A teológiai témakörben kellene folytatni, melyik topikban? Valaki kérje meg az admint, hogy mely hozzászólásokat mozgassa át.
Én másolom Rostának a kért alátámasztást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 21:09 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Erika írta:
Sziasztok!

Nagyon eltértünk a topik témájától. A teológiai témakörben kellene folytatni, melyik topikban? Valaki kérje meg az admint, hogy mely hozzászólásokat mozgassa át.
Én másolom Rostának a kért alátámasztást.

Ökumenikus topic szerintem jó.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség