Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 21:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
kuruc írta:
Éngem az érdekelne, hogy másoktól megkülönböztető önazonosításként az "evangéliumi" jelző azt jelenti, hogy aki nem tartozik ehhez az irányzathoz, annak nincs köze az evangéliumhoz?
Az első benyomás legalábbis ilyen, ami szerintem nem szerencsés. A kegyesség, pünkösdizmus, stb. ettől sokkal kevésbé megbélyegző elnevezések a csoporton kívül állókkal szemben.

Kedves Kuruc, sok oldalon keresztül felytegetve volt, hogy pont az ellenkezőjét jelenti.
Egyes bekövült csoportok csak maguk között látják a testvért, míg az evangéliumi felfogás elfogad mindenkit testvérnek akinek új élete van, bárhová is tartozzon.

Erre legjob példa az Anglikán C.S. Lewis, aki nem volt a szó szoros értelemben evangéliumi(magát sem sorolta ide), mégis az evangéliumi világ, egyházak felekezettől föggetlenül szinte mindenütt felnéz rá, könyveit kiadják.

33.oldalról idézet:
Idézet:
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez a kereszténység egyik formája. Lesznek olyan emberek is a mennyben, akik nem evangéliumi keresztények, nem voltak azok soha, és talán nem is lesznek azokká soha. Ide sorolom például C.S. Lewis-t, aki nagyszerű keresztény író volt, de nem vallotta magát a szó szoros értelmében vett evangéliumi kereszténynek. Hiszem, hogy a mennyben lesz, más kereszténnyel együtt, akik kívül vannak a kereszténység ezen meghatározásán. Azt is gondolom, hogy sok jogos kritika illetheti az evangéliumi kereszténységet, hiszen ez a mozgalom (vagy lelkiség) sem tökéletes

Élete:
http://www.reformatus.hu/archiv/2005/lewis.htm

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 21:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Erika írta:
Sziasztok!

Nagyon eltértünk a topik témájától. A teológiai témakörben kellene folytatni, melyik topikban? Valaki kérje meg az admint, hogy mely hozzászólásokat mozgassa át.
Én másolom Rostának a kért alátámasztást.

Ökumenikus topic szerintem jó.


Szerintem nem lenne szerencsés összekavarni az ökumenét az evangéliumi kereszténységgel. Ha már ekkora az igény rá, szerintem akkor a más egyházak rovatban lehetne neki egy topic-ot indítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 21:48 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Literaty írta:
Erika írta:
Sziasztok!

Nagyon eltértünk a topik témájától. A teológiai témakörben kellene folytatni, melyik topikban? Valaki kérje meg az admint, hogy mely hozzászólásokat mozgassa át.
Én másolom Rostának a kért alátámasztást.

Ökumenikus topic szerintem jó.


Szerintem nem lenne szerencsés összekavarni az ökumenét az evangéliumi kereszténységgel. Ha már ekkora az igény rá, szerintem akkor a más egyházak rovatban lehetne neki egy topic-ot indítani.

Merthogy nem Egyház, hanem lelkiség, egységtörekvés.
Van összefüggés, nem is kicsi. A szkeptikusoknak:
http://www.evangelikus.hu/teologia/a-ma ... toertenete

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 12., csütörtök 22:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igazán dicséretes dolog, hogy lassan minden felekezet magáénak tekinti az ökumené gondolatának szárba szökkentését. Ez szerintem még nem ok arra, hogy az evangéliumi mozgalmakat az ökumené topic-ban tárgyaljuk ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 00:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Erika írta:
De maradjunk csak hazai talajon,református egyházban is voltak-és hiszem, hogy lesznek is még- evangéliumi mozgalmak, ezek ha sok hibát követtek is el,de áldott eszközök voltak abban, hogy sok református embert ébresztettek fel, s juttattak a Krisztusban élő hitre, s az ezt követő jó gyümölcstermésre.


Kedves Erika, nemigazán tudom, hogy mire gondolsz. Én Amerikából beszivárgó ideológiákat, ennek nyomán ellenségeskedést, szakadást, zűrzavart látok inkább, mint áldást. Jó lenne, ha alá tudnád támasztani az állításodat.


Mint már előbbi hozzászólásomban írtam, a Bethánia Szövetségre gondoltam.

A Bojtor István : Misszió a Tiszáninnen c. könyvéből idézek:

Ébredéstörténet

A Szentlélektől való ébredés minden korszakban és helyen krisztocentrikus. Ilyen református jellegű ébredés hullámzott végig Magyarországon 1945 -50 között.Jelentkezett az 1955-58-as, valamint 1968-71-es években is ...
1945 után igen jó talaja volt a hazai ébredésnek. A II. VH véres apokalipszise miatt instabillá lett a földi világunk, és a testi- leki sebesültek szenvedtek...Az ország porig megalázottan és kiszolgáltatottan vérzett,minden külső emberi segítség nélkül. Ebben az időben támasztott Isten bátor igehirdetőket, lelkészeket és laikusokat, akik bátran prédikálták, hogy Jézus Krisztus halála- feltámadása által mindent újra kezdhetünk...
A magyarországi ébredésben kiemelt küldetést kapott Istentől a Bethánia Egyesület. Az ébredés föltörését főleg három tény motiválta:
1. Az Atya, Fiú, Szentlélek Isten hatalmának kiáradása folytán, kiváló szónokok vagy dadogó bizonyságtevők igehirdetése nyomán tömegesen fogadták el Krisztust.
2. A VH során kifosztott, elvérzett, kiszolgáltatott magyar nép elveszítette otthonát, szeretteit, templomát, és egyetlen biztos kőszikla, reménység maradt nekik Krisztusban.
3. Csalódtak az ideológiai, politikai, hamis teológiai tételekben, és az Úrtól reméltek gyógyulást.
Az ébredéssel a politikai hatalom is szimpatizált. 1947-1948-ban "híre járt, hogy a kommunisták" nem néznének rossz szemmel egy magyar "protestáns ébredést." Az ébredés valamint a reformáció, lényegében ugyanaz. Ennek az iránynak képviselői voltak egyebek között:
Ablonczy Dániel, Czakó Jenő, Fejes Sándor, Kálmán Sándor, Józan László, Nagy Barna, Szabó Zoltán etc. Az ébredést és a reformációt Isten támasztja. Egyikben a megtérés, a személyes élmény a hangsúlyos, a másikban a biblikusan értelmezett politikai, társadalmi, művelődési, gazdasági felelőség is, de mind a kettő Krisztusért. Az ébredés szereti a radikálisan újat, a reformáció megbecsüli a tradíciót is. Az ébredés témája: hit és élmény, a reformációé: hit és értelem.
Bibliai hasonlattal az ébredés "tejnek italával"táplál, a reformáció kemény eledellel."
Az élő valóságos gyülekezetnek és biblikus teológiának állandó ébredésre és reformációra van szüksége! Az ébredést a teológiai korrekció tereli mederbe. A teológiai tudomány ébredés nélkül száraz ismerethalmaz, az ébredés teológiai tudomány nélkül tévelygésbe, liberalizmusba és anarchiába süllyed. Az ébredés, valamint a teológia egymásra való hatása , kiegészítése, megtermékenyülése által teremnek ízes gyümölcsök.
A magyarországi ébredés főleg egyszerű néptömegeket sodort magával, hatott a középosztályra is, legkevésbé a szuperértelmiségiekre. Átcsapott a Felvidékre, Kárpátaljára, Erdélyre, Délvidékre, valamint Bütösi János, Szűcs Tibor, Metzger Frigyes lelkészek áltak az USA-ba, Gerő Marica, Szepesi Mojse és mások által Izraelbe. A II. VH utáni magyar ébredés kritizálta a halott gyülekezeteket, a hitetlen papokat, de tudatosan bent maradt református egyházunkban. Viszont az 1949 után kreált egyházkormányzat "újreformátori teológiája" nekitámadt a ref. gyülekezeti ébredésnek és beteges pietizmusnak degradálta. Kitaszítani igyekezett a saját testéből. Mert például 1945-55 között különféle felekezetbéliek vagy külföldiek fényes díszdoktorátusokat kaphattak, de az ébredés kiváló teológusaival szóba sem álltak. A párt azért szimpatizált kezdetben az ébredéssel, hogy általa bomlassza a tradicionális egyházat. Amikor fölismerte,h. az ébredés a Krisztus radikális evangéliuma, akkor az egyházkormányzat által mért súlyos csapást az ébredésre. Sajnos teológusok is vállalkoztak az önpusztítás sötét feladatára.

Bethánia Egyesület
A Bethánia Egyesület 1903-ban alakult Magyarországon. Az ébredés zászlaját hordozta a II. vh után. Evangéliumi népmozgalommá duzzadt. Vezetői képzett, karizmatikus, szuggesztív személyiségek voltak. A Bethánia Szövetség mellett a Gyülekezeti Közösség, a Bethesda és a Jó Pásztor Misszió a Keresztyén Ifjúsági Egyesület, a Soli Deo Gloria és a Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség léptek föl evangéliumi programmal, de más felekezetűek is. A Bethánia gócpontjai Budapesten és környékén, Debrecenben és környékén, Miskolcon és környékén, valamint Szabolcs megyében alakultak ki. Munkatársi gárdáját Szikszai Béni, Bütösi János, Szűcs Tibor, Fehér Ákos, Kis Antal Jenő, Oláh Béla, Jenei László, Dr. Szabó Mihály fémjelzik. A Dunántúlon Pápán és hatókörében sugárzott az evangélium.
..
az állam 1948 -49-ben a református egyházon kívül templomot és önálló teológiai intézetet ajánlott fel a Bethánia Egysületnek, amit visszautasítottak, és a református egyház keretében maradtak.A Bethánián belül jelentkező látásbeli, gyakorlati és teológiai különbégek 1949 őszén a Debrecenben tartott országos konferencián jelentkeztek. A közgyűlés 1950 tavaszán határozatképtelenséggel, mégis "önkéntesen"mondta ki a feloszlását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika!

Köszönöm a tájékoztatásodat a református egyházon belül ébredési mozgalmakról, jelesül a Bethánia Egyesületről, Szövetségről. Én ezt a behatást fontosnak tartom, de semmiképpen nem tartom meghatározónak. Sem az egyházunk önmeghatározása szempontjából, sem az egyházunkat folyamatosan érő külső behatások szempontjából. Ez egy behatás volt a sok közül.

Miután a google-be beírod az evangéliumi mozgalmak kifejezést rengeteg linket kapsz. Sok hgy-s linket, sok hazai evangéliumi közösség linkjét, valamint az amerikai, és egyéb evangéliumi közösségekről szóló linkeket. Beillesztem azt a linket, amelynek egyes részleteire Literaty szokott hivatkozni, de nem meri az egészet bekopizni, mert az széles kritikai lehetőségre adhatna alapot:

http://www.evangeliumi.hu/konyvtar/kony ... /bevez.htm

Amint olvashatod az evangéliumiak olyanok, mint nálunk a Népfront mozgalom volt, mindenkit oda soroltak, aki élt és mozgott. Például az amerikai evangéliumiak konzervatív jobboldaliak, az angol evangéliumiak meg a baloldalhoz tartozó radikálisok. Gyakorlatilag legtöbb protestáns kisegyházat szeretik maguk közé sorolni.

Az is igaz, hogy az amerikai evangéliumi kisegyházak, puritánok, karizmatikusok, stb. erős támogatást jelentettek Bush megválasztásakor, így az utóbbi években a helyzetük igencsak felértékelődött. Ezt a felértékelődést érezhetjük mi is a bőrünkön, amikor a különféle kisegyházak osztogatnák az utasításokat itthon a történelmi egyházaknak, adnák ki az éppen aktuális jelszóba csomagolt utasításokat mondván, hogy ők aztán tudják a tutit, merthogy ők nem akárkik, hanem evangéliumiak. Nekem ezzel a más dolgába való beleszólással van csupán gondom. Nem túlzottan szimpatizálok az Isten tervével tisztában lévő, önhitt, és politikai hullámlovaglásra berendezkedett közösségekkel, akik a szekta és a kisegyházak között akarják megmondani a történelmieknek, hogy mit is gondoljanak, és csináljanak, egyáltalán milyen legyen az önképük.

Most, hogy már Obama lett a főnök Amerikában, kíváncsi vagyok, hogyan változik a szerepük a jövőben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 18:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
pedig milyen jó kis topik (lehetne)
-------------------------------------------------------------------------------------

Azért kitartás Literaty, sztem vannak ezen a fórumon páran, akiknek az "evangéliumi kereszténység" pozitív fogalom.

Kedves Erika, a Bethánia lelkisége máig szívet melengető :) jó, hogy bemásoltad ezt a részt. Azért lelkesítő számomra, mert azt sugallja, hogy az ébredés bármikor, bármelyik időben hirtelen kicsírázhat, és hatalmas fává nőhet rövid idő alatt. Akár pl. a mi életünkben. Ezért jó egy ilyen topik.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 18:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Úgy látom, hogy feltaláltam a spanyolviaszt a linkemmel, merthogy azt Literaty teljes egészében ismertette, nem csak részletekben, ahogy állítottam. Szerintem a vége körüli részt, amely a mai evangéliumi mozgalmakról szól, ami az igazán önkritikus rész, azt csak átfutottam. No jó, átfutott rajta a tekintetem, mert a Hitvallás jobban érdekelt. 8)

Jól értem, hogy senkinek sincs semmi baja az evangéliumi mozgalmakkal, csak én keménykedek velük? Több hozzászólásból arra következtetek, hogy legjobb lenne felnőtkeresztelkednünk, vagy valami hasonlót csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

Literaty olyan őszintén és valóságossan írt az evangéliumi gyülekezetekről, hogy nekem nincs már munícióm :-)

A felnőtt keresztség szükségességét az Evangélium körül születő református felekezetekben is tanítják.
De ez nem jelenti a vízbe merülés jelének nélkülözhetetlenségét, hanem annak a valóságát, amit a keresztség jelent.
Róma 6.

Ebben minden üdvözülő részesül, függetlenül a jel vételétől vagy nem vételétől.

A csecsemő keresztség pedig egy másik topic témája, ott lehetne erről még évekig vitatkozni, rabolva ezzel egymás idejét.
Én mindent leírtam ezzel kapcsolatban már oda, új érveim, gondolataim nincsennek....

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szívemből szóltál Péter :) Abban is maximálisan egyetértek veled, hogy az evangéliumi kereszténység bőséges témájában teljesen felesleges lenne a felnőttkeresztség témát újrabeszélni, lévén, hogy ennek a témának szintén meg van a maga topikja.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 21:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Érdemesebb szerintem az evangéliumi kereszténységről ezen az oldalon beszélgetni. Meghagyva a politikát a politikai rovatnak.

Idézet:
rosta írta: Önmagában egy mozgalom megnevezése semmi pozitívumot nem hordoz, attól még lehet akár sátáni is az amit rejt. A lényeg, hogy milyen gyümölcsöt is terem ez a mozgalom. Ismereteim erről a gyümölcsről csak Exrefisék, a fórumozás, és az internet által vannak, és ez alapján ez a gyümölcs az én számomra legalábbis eléggé savanykás.


Részlet egy tanulmányból az evangéliumi keresztyénségre nézve.
Az evangéliumi kereszténység gyökerei

Idézet:
Az evangéliumi keresztények elsősorban a korai egyházat, annak egyszerű gyülekezeti életét tartják előfutáruknak. Az ősegyház élete, ahogy az az Apostolok cselekedeteiből és az apostoli levelekből megismerhető, minden másnál erőteljesebb minta és útmutató az evangéliumi kereszténység számára.

Az apostoli kor mellett a kereszténység egészével egyetértésben az evangéliumi keresztények számára is nagy jelentőséggel bírnak az ókeresztény egyház hitvallásai (elsősorban az Apostoli hitvallás, valamint a Szentháromságról és Krisztus személyéről szóló hitvallási formulák). Ennél talán még fontosabb a reformáció, melyben a mozgalom saját közelebbi gyökereit látja. A reformáció hangsúlyai, sola Scriptura (egyedül a Szentírás a hit mércéje), sola gratia (az üdvösség egyedül kegyelemből van), solus Christus (csak Krisztus érdeméért), sola fide (egyedül hit által), soli Deo gloria (egyedül Istené a dicsőség), mind beépültek az evangéliumi hitbe, és a helyes igeértelmezés alapköveivé váltak.

Idővel két megújulási mozgalom bontakozott ki a protestáns felekezeteken belül, a puritanizmus és a pietizmus, melyek azt hangsúlyozták, hogy a keresztény hit élő ortodoxia (igazhitűség) kell legyen. Mindkét mozgalom hirdette az újjászületés és a személyes megtérés szükségességét. Európában - Angliát kivéve - elsősorban a pietizmus terjedt el és határozta meg az evangéliumi keresztény lelkületet. Így a magyarországi evangéliumi ébredések is főleg pietista jellegűek voltak (bár a puritanizmus is hatást tudott gyakorolni a magyar evangéliumi életre - gondoljunk csak Apáczai Csere Jánosra vagy Lórántffy Zsuzsannára). Angolszász országokban viszont a puritanizmus hatása vitathatatlanul erősebb volt.

A következő fontos lépés, mely az evangéliumi kereszténység arculatát meghatározta, a tizennyolcadik századi angliai és amerikai ébredési mozgalom volt. Ez játszott szerepet abban, hogy mindenekelőtt angolszász nyelvterületen vált erőteljes mozgalommá az evangéliumiság. Elsősorban az evangélista George Whitefield hatására az ébredés három különálló irányzatát (kálvinista, wesleyánus, pietista) együttvéve kezdték evangéliuminak nevezni. Volt ugyanis közöttük egy - a lényegesben megmutatkozó - egység. Mindhárom mozgalom hitt a Biblia tekintélyében, az újjászületés és megtérés szükségességében, és a Krisztus váltsághalála általi megigazulásban.

A tizenkilencedik században az evangéliumi kereszténység arculatához kapcsolódott még a teológiai liberalizmussal való szembenállás, a Biblia igazságainak védelme is.

A huszadik században az 50-es, 60-as évektől kezdve az evangéliumi kereszténység újabb változásokon ment keresztül. Bizonyos szempontból megerősödött, egyre elismertebb lett, teológiai és társadalmi presztízst szerzett magának. Ebben szerepet játszottak a teológián belül felmutatott eredmények, a nagyobb társadalmi szerepvállalás, és az ökumenikus párbeszédben való részvétel. Vitatható, hogy ez a folyamat hogyan hat az evangéliumi kereszténység identitására és valós erejére.

Az ismert anglikán evangéliumi vezető, John Stott idézi Gabriel Fackrét, aki szerint az evangéliumi kereszténységen belül ma nagyjából hat - egymással átfedésben levő - irányzatot különböztethetünk meg: 1. Fundamentalisták (a hitet erőteljesen védelmező, gyakran párbeszédre képtelen és elzárkózó irányzat); 2. Régi evangéliumiak (a személyes megtérést és az evangélium hirdetését középpontba állító irányzat); 3. Új evangéliumiak (a régi evangéliumiaknál nagyobb társadalmi felelősséget érző, a keresztény hit melletti érvelésre és a teológiai kutatásokra nagyobb készséget mutató irányzat); 4. "Béke és igazság" evangéliumiak (a társadalmi igazságosság kérdéseiben nagy politikai aktivitást mutató irányzat); 5. Karizmatikus evangéliumiak (a Szentlélek munkáját és ajándékait, valamint az istentisztelet spontaneitását hangsúlyozó irányzat); 6. Ökumenikus evangéliumiak (a keresztény felekezetek közötti párbeszédben aktív szerepet vállaló irányzat). (John Stott, Egy az Úr, egy a hit - az evangéliumi mozgalom hitvallása, Harmat, Budapest, 2002)

A felekezetközi evangéliumi missziók nagy száma (mint pl. Magyarországon a MEKDSZ), és a harmadik világban tapasztalható lenyűgöző méretű evangéliumi ébredések bizonyítják, hogy az evangéliumi mozgalom különböző irányzatait a mai napig egybetartja a közös alap: a Jézus Krisztusról szóló örömüzenet.
forrás:
http://www.evangeliumi.hu/konyvtar/kony ... 20KER..htm


ui. én is idetettem egy korábbi reagálásom, és az ökumene rovatból töröltem.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2012. jan. 26., csütörtök 10:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 21:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:

Jól értem, hogy senkinek sincs semmi baja az evangéliumi mozgalmakkal, csak én keménykedek velük? Több hozzászólásból arra következtetek, hogy legjobb lenne felnőtkeresztelkednünk, vagy valami hasonlót csinálni.

Rosszul értetted rosta, ezt csak te hozod fel.
Ezt nem kéne összekevernünk, mert az evangéliumi keresztyénségben mindkét álláspont létezik, sok variációval megközelítéssel, teolgiai véleménnyel. Tehát ez nem ezt a témát érinti (felnőtt keresztséget).
John Stott egy kimagasló szereplője az evangéliumi keresztyénségnek, Anglikán léván a saját egyháza gyakorlatát éli, és vezette a Londoni All Souls gyülekezetben. Számos könyve kommentárja magyarul is megjelent.
Az egészet félreviheti ennek a fejtegetése, magam részéről nem örülnék, ha ebbe a rovatba a keresztség kérdése lenne megvitatva.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 22:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
gumicsont-kereplő...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 22:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
Kedves Rosta!

Literaty olyan őszintén és valóságossan írt az evangéliumi gyülekezetekről, hogy nekem nincs már munícióm :-)



Kedves Péter, csak azt nem értem igazán, hogy mit is akar ezzel. Azzal kezdte ugyanis, hogy ha hívő református vagyok, akkor egyben evangéliumi keresztény vagyok. Erre én meg azt mondtam, hogy ez egy nagy tévedés, én hívő református vagyok, nem más.

Ami a felnőttkeresztséget illeti, hát csak példának hoztam, hogy netán milyen irányban kellene még nekünk reformátusoknak fejlődnünk, hogy megfeleljünk az evangéliumi keresztények követelményeinek. Szó sincs róla, hogy itt újra tárgyaljuk a felnőttkeresztséget. Hozhattam volna akár a nyelveken való beszélést is példának, amire szintén van topic, ezt sem kell újra tárgyalni. Vannak evangéliumiak, ahol a nyelveken beszélés a bizonyíték az igaz hitre.

Arra vagyok kíváncsi, hogy mi kell ahhoz, hogy az evangéliumiaknak megfeleljünk .... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 13., péntek 23:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Rosta írta:

Idézet:
Arra vagyok kíváncsi, hogy mi kell ahhoz, hogy az evangéliumiaknak megfeleljünk .... :wink:


Szia kedves Rosta!

Semmit, nem embereknek kell megfelelnünk, hanem Istennek.

1 Kor. 12,3
Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.
1 Ján. 5,10
A ki hisz az Isten Fiában, bizonyságtétele van önmagában. A ki nem hisz az Istennek, hazuggá tette őt; mert nem hitt abban a bizonyságtételben, a melylyel bizonyságot tett Isten az ő Fiáról.

Ez ilyen egyszerű, vagy keresztény vagy, vagy nem.
Ezen felül a többi emberi.Majd Isten eldönti, hogy kik a juhok, és kik a kecskék.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség