Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Re: Apostoli hitvallás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 17:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
De, nekem igen!

Rossz szó a hús test szerintem, nagyon rossz szó.
Mert ha ez lenne a baj, akkor Jézus szavait szó szerint kellene érteni az öncsonkításról, az pedig az ördögtől lenne.

Nagy tévedés a hús testünekt hibáztatni azért a felsorolásért, amit a Galata levél ír.
Az önostorozás nem megoldás.

Idézet:
Lit felsorolása pontos: az ember hármasság:
1) test (hús test(szarx),alak test(soma),
2) érzelem,értelem,akarat(pszüché),
3)tudomány,művészetek és az isteni kijelentések felfogója (pneuma)


Ez így négyesség! :-)


--De bizony a "hús" a baja.
házasságtörés
paráznaság
bujálkodás,... stb. nem az érzéki TEST kívánsága ? Szerintem igen.
Persze, benne motivál a "pszüché" is (az un.lélek, ami az akarat, érzelem, értelem): -ellenségeskedés, versengés, gyűlölség stb. - Ez a kettő együtt dolgozik bennünk, mint az ó-ember.


Még jó, hogy ""-be tetted a húst, ez az a rossz szó, mert nem a HÚS a baj, mert ugyan az a HÚS Isten kezében gyönyörök forrása.

-A szexualitás bőven a "hús test", az hordozza az érzékiséget, de jó esetben hozzájön a szív érzelme, a szeretet.
De ha előjön a bűnös kívánság: a felgerjedt érzelem - a más asszonya iránt, kész a paráznaság...


Igen, de nem a húst test a hibás azért, mert ÉRZÉKENY, mert vannak rajta érzéki pontok, olyanok, amik jó érzést adnak.
A szexualitáshoz kell a hús test, ennélkül kicsit hiányos a dolog.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. máj. 29., szombat 18:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 17:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nekem a test szó, egyfajta ORGANIZMUS, szerves egész, és ez nem feltétlenül HÚS, azaz anyag, vagy agyag, vagy atom.
Ezért nagyon rossz szó a hús.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 17:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
exrefis írta:
Loisz írta:
Lit felsorolása pontos: az ember hármasság:
1) test (hús test(szarx),alak test(soma),
2) érzelem,értelem,akarat(psziché),
3)tudomány,művészetek és az isteni kijelentések felfogója (pneuma)

A tudomány és a művészetek a lelki (pszüché) részhez tartoznak.
üdv
ex


Csak ezt nem értem: a test (hústest, brrrr!) + alak test (soma), ez 1+1=1?
Vagy ha nem, akkor hol van a másik? Mert úgy értem, itt anyagi dolgokról van szó.
Vagy ha nem anyagiakról, akkor mér' nevezzük testnek?
Az, amit hústestnek nevezünk, nem az ösztönök, indulatok, amelyek elborítják az értelmünket adott esetben? És ilyen értelemben nem is a húsnak, hanem az érzelemnek az összetevői?



-Hát igen, jobb lett volna a magyarban is kétféle megnevezés a test valóságának kifejezésére, úgy mint a görögben, latinban és más fordításokban is. Szarx = a hús,csont,víz, vegyelemek összetétele.
Három fő működése van: táplálkozás, növekedés, szaporodás.-
Ez a három az élő szervezetek alapműködése.

Az ALAKtest,(soma) ugyanannak a hústömegnek körvonalát, sziluettjét jelenti. Tehát nem kettő, hanem ugyanannak a testnek a kétféle funkciója. - A felismerhető "milyensége". A hústest nagy általánosságban egyforma összetételű, bár bőrszínében különböző.- Az alak test minden embernél egyénien különböző megjelenési forma.-
-Az érzelmek már a lélek (psziché) területére tartoznak.

exrefis írta:

A tudomány és a művészetek a lelki (pszüché) részhez tartoznak.
üdv
ex
[/quote]


-Igen, ez értelmezés kérdése lehet.- Én a Dr Kiss Ferenc ref. orvosprof,. írásában és indokolásában foglaltakat tettem magamévá, azzal értek egyet, mert ezek: kizárólag EMBERI sajátosságok.- A növényeknek és állatoknak nincs ilyen képessége, mint a tudomány és művészetek,- és persze a legfontosabb: az isteni kijelentések felfogási készsége.

:)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 17:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Nekem a test szó, egyfajta ORGANIZMUS, szerves egész, és ez nem feltétlenül HÚS, azaz anyag, vagy agyag, vagy atom.
Ezért nagyon rossz szó a hús.



-- Hát persze, az ember (állat) biójára nézve: organizmus,- vagyis élő szervezet. A részeit tekintve: más-más funkciót tölt be,- de az alapanyaga az egésznek: HÚS ( csont stb..)--- Egyelőre a magyar nyelvben ez van.- Ki lehet találni más kifejezést, de a tartalom, a lényeg marad...

-Te hogy neveznéd, amire a Biblia azt mondja: "Porból lett és porrá lesz." :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Hát igen, jobb lett volna a magyarban is kétféle megnevezés a test valóságának kifejezésére, úgy mint a görögben, latinban és más fordításokban is. Szarx = a hús,csont,víz, vegyelemek összetétele.
Három fő működése van: táplálkozás, növekedés, szaporodás.-
Ez a három az élő szervezetek alapműködése.

Az ALAKtest,(soma) ugyanannak a hústömegnek körvonalát, sziluettjét jelenti. Tehát nem kettő, hanem ugyanannak a testnek a kétféle funkciója. - A felismerhető "milyensége". A hústest nagy általánosságban egyforma összetételű, bár bőrszínében különböző.- Az alak test minden embernél egyénien különböző megjelenési forma.-


És e kettő közül, amelyik egy, melyik a bűnös?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 30., vasárnap 01:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Idézet:
Hát igen, jobb lett volna a magyarban is kétféle megnevezés a test valóságának kifejezésére, úgy mint a görögben, latinban és más fordításokban is. Szarx = a hús,csont,víz, vegyelemek összetétele.
Három fő működése van: táplálkozás, növekedés, szaporodás.-
Ez a három az élő szervezetek alapműködése.

Az ALAKtest,(soma) ugyanannak a hústömegnek körvonalát, sziluettjét jelenti. Tehát nem kettő, hanem ugyanannak a testnek a kétféle funkciója. - A felismerhető "milyensége". A hústest nagy általánosságban egyforma összetételű, bár bőrszínében különböző.- Az alak test minden embernél egyénien különböző megjelenési forma.-


És e kettő közül, amelyik egy, melyik a bűnös?


A Biblia szerint a bűn az egész emberre kiható.

Idézet:
1Móz 6,5
Amikor látta az ÚR, hogy az emberi gonoszság mennyire elhatalmasodott a földön, és hogy az ember szívének minden szándéka és gondolata szüntelenül csak gonosz,
 1Móz.8,21
1Móz 6,6
megbánta az ÚR, hogy embert alkotott a földön, és megszomorodott szívében.
 Jer.18,9-10

Idézet:
Róm. 7,14
Mert tudjuk, hogy a törvény lelki; de én testi vagyok, a bűn alá rekesztve.

Idézet:
Zsolt 51,7
Lásd, én bűnben születtem, anyám vétekben fogant engem.
 Jn.3,6

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 30., vasárnap 05:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én is ezt hiszem, hogy az embert teljesen megfertőzte a bűn.

Jézus Krisztus viszont teljesen "egészségesen" született, hasonló lett hozzánk minden tekintetben, kivéve a bűnt.
Ő is ebben a por testben élt közöttünk, ebben lett hasonló hozzánk.

Azt nem értem, hogy ha a mi por testünk is romlott (lebetegedhet, meghal) és Ő ebbe a testbe született bele, akkor ez hogy van? A test miatt romlott lett Ő is? (már hogy lebetegedhet, vagy meghalhat, így értem)
Ezt nem értem.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 30., vasárnap 06:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én is így gondolom (már, hogy teljesen megfertőzte a bűn az embert). Ezért a statikus szétválasztás szerintem mindig torzít.
Az ember élő szervezet, élő lélek, akinek ugyanakkor nincs önálló élete, hanem az Istentől kapja mind a testét, mind a lelkét, mind a szellemét.
A lélek és a test nagyon szorosan össze van nőve, úgyhogy nehéz is őket szétszedni, vagy netán szembeállítani.
Ezt egy lexikonban olvastam, és nagyjából egyet értek vele (kivéve abban, hogy a szarksz és a pneuma ellentéte Pálnál pusztán időbeli lenne):
"Amíg a test az Isten Lelke (Szelleme) által életre keltett organizmus, addig vágyakozik Teremtője után, és magasztalja őt... Test és lélek ellentéte megtalálható ugyan alkalmanként az ÓSz-ben, ez azonban nem két princípium, hanem az erőtelen ember és a hatalmas Isten közötti ellentét...Test és lélek között akkor keletkezik ellentét, amikor a test elfelejti, hogy Istenben, a Lélekben (Szellemben) kell bíznia, és nem önmagában...
...ÚSZ: Az ember testisége teremtményi mivoltában gyökerezik. Elsősorban az ember Isten előtti helyzetére utal, és nem arra, hogy milyen alkotórészekből áll.
Az ember nem osztható fel isteni (lélek) és földi (test) részre. Az egyetlen szétválasztás csak Isten és ember, ill. menny és föld között lehetséges...
...A bűn és a halál hatalmából az ember önerejéből nem tud megszabadulni. Erre egyedül Isten képes (már, gondolom, megszabadítani), aki a megszabadított életet a Lélek (Szellem) erőterébe helyezi át. Ez a megszabadítás a Krisztus által történik, akit Isten "a bűnös testhez hasonló formában" küldte el. Jézus azt a létmódot öltötte magára, amelyben a bűn uralma alatt álló ember is él. Krisztus halála és feltámadása a bűnt éppen ott hatástalanította, ahol addig hatékony volt: a testben.... A hívő ezért a test területéről kiszakadt és a Lélek (Szellem) erőterében áll (Róm 8,5-8). Itt a szarksz és a pneuma, mint egymást kizáró tényezők állnak szemben egymással, és az embert mindkettő a maga szolgálatába akarja állítani. Sem közvetítés, sem pedig természetes átmenet nem képzelhető el a két szféra között, hiszen az egyik célja a halál, másiké az élet (Róm 8,13). Mivel a hívőben már Isten, illetve Krisztus Lelke van, ezért ugyan még testben él, de már nem test szerint. Megszűnt istenellenes létmódja, és nem a test cselekedeteit végzi, hanem a Lélek gyümölcsét termi. A szarksz és pneuma ellentét tehát Pálnál nem metafizikai (lényegi) jellegű, hanem történeti. Mivel az emberi egzisztencia testen kívül nem létezik, és Isten is a maga munkáját a testben élő emberen végzi, ezért a test az a hely, ahol az ember önmagából akar élni, vagy pedig a Lélek ereje által Isten szolgálatába akar állni." (Keresztyén Bibliai Lexikon)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 30., vasárnap 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Én is ezt hiszem, hogy az embert teljesen megfertőzte a bűn.
Ő is ebben a por testben élt közöttünk, ebben lett hasonló hozzánk.
.



Idézet:
Jézus Krisztus viszont teljesen "egészségesen" született, hasonló lett hozzánk minden tekintetben, kivéve a bűnt.

***********************************************
Idézet:
Azt nem értem, hogy ha a mi por testünk is romlott (lebetegedhet, meghal) és Ő ebbe a testbe született bele, akkor ez hogy van? A test miatt romlott lett Ő is? (már hogy lebetegedhet, vagy meghalhat, így értem)
Ezt nem értem.....



-Én azt gondolom, így látom, hogy a kulcsszó: " kivéve a bűnt"
Az emberi test is "tökéletes" volt, ahogy Isten teremtette,- míg a bűn miatt meg nem romlott.-
Jézus - a Szentlélek által fogantatott !! - asszonytól született emberi testére nézve teljesen hasonlóan hozzánk, funkcióit, igényeit tekintve. (Éhes lett, szomjas, elfáradt...) De NEM VOLT BENNE BŰN. - Ezért nem romolhatott meg.- Keresztre feszíteni hagyta magát, mert ez volt az Atya akarata,- meghalt,- de FELTÁMADT !

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 30., vasárnap 15:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Én is így gondolom (már, hogy teljesen megfertőzte a bűn az embert). Ezért a statikus szétválasztás szerintem mindig torzít.

... a szarksz és a pneuma, mint egymást kizáró tényezők állnak szemben egymással, és az embert mindkettő a maga szolgálatába akarja állítani. Sem közvetítés, sem pedig természetes átmenet nem képzelhető el a két szféra között, hiszen az egyik célja a halál, másiké az élet (Róm 8,13). (Keresztyén Bibliai Lexikon)



A statikus szétválasztás szerintem sem lehetséges, de nem is szükséges. Sőt teljes a kapcsolat, mert a test a lélek uralma alatt áll (sarx - psziché).
-A test azt teszi, amit az értelem, érzelem, akarat diktál neki.-

Ujjászületés, vagyis a Szentszellem elnyerése után - a Szellem uralkodik mindkettőn.

-Semmiképen nem vitatkoznék a K.B.Lexikonnal,- de nekem úgy tűnik, hogy az ő fejtegetésük a dualisztikus antropológia alapján áll,, tehát a test és lélek (pneuma) kettősségén.

" a szarx és a pneuma, mint egymást kizáró tényezők állnak szemben egymással... "
majd: "közvetítés nem képzelhető el" a szarx és a pneuma között, - mondják.

A Biblia szerint a test a lélek/szellem temploma.

-Közvetítőt nem ismer, ez számomra nem egészen érthető, sőt, nem is tudom elfogadni.- Ezért világosabb, logikailag is a trichotom felfogás, a hármasság : test, lélek, szellem,- mert így megvan a közvetítő kapcsolat a test és szellem között: a lélek (psziché), ami az értelem, érzelem, akarat, - a tárgyként felfogható test (szarx) felé.-

Az ember Isten (aki Szellem) felé fordulása csakis a lelkével (psziché) lehetséges,--- az értelem,érzelem,akarat útján.- És amikor elfogadja AKARATÁVAL és bizalmával Isten szeretetét Krisztusban, akkor kapja a Szentszellem ajándékát.-

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 11:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Literaty írta:
A róm. 7 egy megtért ember harcát írja le, amit azt hiszem mindanyian tapasztalunk.

A hústest(sarx) nem ugyanaz mint a test(soma).
A Magyarnyelvű fordításokból ez nem derül ki és van is némi kavar.






Ha a hívő keresztyének élete, mindennapjai a Róma 7 állításait igazolják – igen nagy baj van. Akkor ugyanis az Úr Jézus által is előírt, tényleges megtérésen innen vannak. Mert Pál apostol ebben a levélben, illetve ebben a fejezetben a törvény általi megigazulás, istennektetszés lehetetlenségét mutatja be. Vagyis azt, hogy önerőből, újjászületés nélkül képtelenség üdvösségre jutni, megbékélni Istennel. Minden igyekezete ellenére, rá kell döbbennie a maga kárhozatos állapotára az ilyen, tisztességes, becsületes embernek (akivel mintegy modellezésszerűen azonosítja magát Pál. Mert most jut eszembe, ahogy e sorokat írom, hogy a saját élettörténete egészen más volt, hiszen ő messze nem bizonytalankodott a maga istennektetszésén, amikor éppen a keresztyének üldözésében vélte azt beteljesíteni), mert a törvény kárhoztat azzal, hogy számon kér.
Sajnos sokan, köztük lelkészek is vallják, amit te is Literaty, hogy a keresztyénekre mindhalálig jellemző a Róma 7. Pedig az „Óh, én nyomorult…” felkiáltás után ott található a folytatásban a megoldás „Hála Istennek Jézus Krisztus által”, vagyis Őérte.
Az újjászületett emberben – de csak benne – él az Úr, akinek az erejében, az Ő személye révén lehetséges és szükséges azokban a jó cselekedetekben járni, amit Isten előre elkészített. Nem önmagával birkózik ilyenkor már a krisztusi ember, hanem az Atya tetszését keresve, nem önmagának él. Így nem is nagyon marad módja a vétkezésre. Ha mégis, az alkalmi gyengeségét, figyelmetlenségét, naponkénti keresztfelvételének elmulasztását jelenti. Pál apostol nem volt szellemi skizofrén. Pedig ezt kellene állítanunk róla, ha egyszerre lenne rá igaz: „Krisztussal együtt meg vagyok feszítve, élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus” és ezzel együtt az „Óh, én nyomorult ember, ki szabadít meg e halálnak börtönéből?”

Annak különösen örülök, hogy hasonló felismerést, véleményt tükröz a magyarázatos Biblia a Róma 7 után, ekképpen:
„Az egész 7-25 szakaszban a megváltatlan ember hangját szólaltatja meg Pál, azét, aki a maga helyzetét azután képes felismerni és megfogalmazni, miután találkozott Krisztussal, és kapta Isten Lelkét. (Ez utóbbi megállapítást én vitatom, mert a megváltatlan, megtéretlen ember hitem szerint nem kaphat Szent Szellemet. A megtérésre szóló felszólítás nem mellékel ilyen „segédeszközt”. Nekem, magamnak kell Isten világosságában – ami nem azonos a megkapott Szentlélekkel – belátnom a magam elveszettségét, Istenre szorultságát – kegyelemért folyamodva megtérni).Számos magyarázó annak a keresztyén embernek a hangját véli itt felismerni, aki megigazulása ellenére bűnös maradt. Tekintettel azonban, amit Pál a 8.r.-ben a Lélek által vezetett életről fog mondani, ez a felfogás nem tartható. Annyiban helyes mégis, hogy a keresztyén embert is fenyegeti a veszély, hogy kiessen a Krisztushoz fűződő kapcsolatából, és újra a bűn uralma alá kerüljön.”

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Pedig az „Óh, én nyomorult…” felkiáltás után ott található a folytatásban a megoldás „Hála Istennek Jézus Krisztus által”, vagyis Őérte.


Róma 8.
12. Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, hogy test szerint éljünk:
13. Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.
(jelen időben és nem múlt időben, ez az öldöklés a hívő ember feladata mind halálig, aki ezt nem végzi naponta, mert már nincs mit öldökölnie, az be van csapva, talán pont magát csapja be és így másokat is, és főleg így nem lesz irgalmas szívű mások felé)

14. Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.

Idézet:
Nem önmagával birkózik ilyenkor már a krisztusi ember, hanem az Atya tetszését keresve, nem önmagának él. Így nem is nagyon marad módja a vétkezésre.


csak egy kicsit,....... de az már elégséges lenne a kárhozatra, ezért az üdvösség MINDIG kegyelmért, kegyelmeből adatik

Idézet:
Ha mégis, az alkalmi gyengeségét, figyelmetlenségét, naponkénti keresztfelvételének elmulasztását jelenti


Így igaz, de akkor minek naponként felvenni a keresztet, ha már nincs bennem semmi, amit meg kellene ölni?
A bűn teste bennem van, aminek a cselekedetei nyílvánvalók, csak nem mindig vagyok kész érteni.

Idézet:
7. Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől.
8. Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.
9. Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.
10. Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá teszszük őt, és az ő ígéje nincsen mi bennünk.



Lehet, hogy ezért nincs közösségünk egymással?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 17:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

A hitvallás szerint Isten egy ÉS még is három! :-)
Hiszem, ezt te is vallod!
Miért nem CSAK, egy vagy CSAK három? Miért ÉS?

Ha az ember egység akkor annak az az oka, mert így képes Isten képviselője, képmása lenni a teremtett világban, ha az ember két részből áll, az azért van, mert egy része a por, az evilági rész, a másik része az Isten Lehellete, az Örökké valóval való kapcsolat, ha az ember három részből áll, akkor tudjuk, hogy egy része a test (ami két részre is bontható: a bűn teste és az emberi forma), a másik része az ember érzelme, értelme, akarata és a harmadik rész az Istennel való kacsolat központja (ha jól értem). Ez egy gazdagság, aminek a megismerése nagyon jó, köszönöm nektek is az ebben végzett szolgálatot felém is.

Ugyan akkor azon gondolkodtam, hogy ha van egy szívsebész, aki pontosan tudja, hogy hogyan működik a szív, ismer minden latin kifejezést, de közben nem mozog, nem sportol, zsíros ételeket eszik, akkor hiába a tudása semmit nem ér ez a szíve egészségére nézve.

Ha egy vidéki néni az Evangéliumot befogadja, megtér, meglátja a bűneit, bűnbánatra jut, elfogadja Jézustól a bűnei bocsánatát, hálás szerető szívet kap Istentől, amiben az Isten él, akkor ő jobb úton jár, mint az a teológus, aki mindent ért az Igéből, mindent ismer.
Jézus is találkozott egy írástudóval, aki ismerte, hogy mi a fő parancs, de nem élte, ezért válaszolt egyszerűen az Úr, tedd ezt és élni fogsz, de a tudás és a cselekedet között ott húzódott valami fal, mert az írástudó visszakérdezett.

Az Úr mentsen meg minket, hogy kívülről ismerjük Isten Országát!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 31., hétfő 21:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Ha a hívő keresztyének élete, mindennapjai a Róma 7 állításait igazolják – igen nagy baj van.


-Sőt inkább akkor van "igen nagy baj", ha aki hívő keresztyénnek vallja magát, nem megy át a Róma 7 harcain.

Idézet:
Victor János: Római levél - folytatása (kivonat)

"Kicsoda szabadit meg ?"

"Hála az Istennek, a mi Urunk Jézus Krisztus." R 7,25


- "Nemcsak Pál apostol élte át azt, amit ugy mond: "a jót akarom csele-
kedni". Ez az, ami mindnyájunkat EMBERRÉ tesz.

- Az sem csak Pál apostol tapasztalata volt, hogy "a jó véghezvitelét nem
találta". Ez az, ami minden ÖNISMERETRE ELJUTOTT EMBERT jellemez.

- Semmit sem érez olyan élesen a teljesen felébredt öntudat, mint az
életnek szánalmas töredékességét.

- De azt sem csak Pál apostol nyerte el, hogy "nyomorult ember" voltára
mégis "hálát adott Istennek az Ur Jézus Krisztus által". Ez az, ami minden
KERESZTYÉN EMBER k i v á l t s á g a .

- Az életünk nem fullad már bele a megóhajtott "jóért" való meddő, re-
ménytelen harcba.

- Megizleltük a GYŐZELEM boldogitó előizét, és bizonyosan tudjuk, hogy
célhoz fogunk érkezni.-" (idézet vége)

L.
_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16
(2008.01.10.)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Apostoli hitvallás
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 10:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
-Sőt inkább akkor van "igen nagy baj", ha aki hívő keresztyénnek vallja magát, nem megy át a Róma 7 harcain.



Így van. Ez annak az időszaknak az "édestestvére", amikor Isten közelítése, sötétségünbe való bevilágítása kapcsán Ézsaiással együtt kiáltunk fel: Jaj nekem, elvesztem, mert..magam is tisztátalan ajkú vagyok - illetve Péterrel együtt roskadunk le: "Eredj el tőlem Uram, mert bűnös ember vagyok

Ezt követi az Úr kegyelme, amellyel minden, engedetlensáég alá rekesztetten megkönyörül, hogy irgalmát rááraszthassa.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség