Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 115 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Protestáns nézőpont
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 16., hétfő 22:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Indu írta:
az attól függ...
(első vagy második)



-Indu, nagy vagy ! Ez igazán frappáns! - :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 17., kedd 12:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Net!

Tőlem is távol áll az "ej, ráérünk arra még" gondolkodás.
Egészen más meggyőződés érlelődik bennem amikor a hagyományos nézőpontból nehezebben értelmezhető igékre akadtam: szerintem a halál után nem érnek véget a próbatételek (ha javítani lehet a helyzetünkön, akkor el is véthetünk lehetőséget).
Eléggé egyértelmű a tűzön átmenés hasonlata is, vagyis amit a földi életben felépítünk házat, az a halál után nem csak lajstromozva lesz, hanem még ki lesz próbálva, hogy mit bír.
Erre persze a földi életben lehet felkészülni. De ebből adódik a következtetés, hogy a kereszténység beavató jellegű. Ez alatt nem titokzatos szertartásokat kell érteni, hanem azt, hogy fel kell épülni lelki házzá. Ez a ház kinek ilyen, kinek olyan lesz. Lesz aki pozdorjából rakja, úgy megy át, mintha tűzön menne át, de bejut a mennybe.

Ebből is következik (meg a mártírokról írottakból is), hogy a mennyt nem egy mellérendelő jellegű demokráciaként, hanem hierarchiaként kell elképzelni. Ami úgy érzem, hogy szintén nem a mainstream a protestantizmusban.

Erre a gondolkodásra Gyökössy nyitotta fel a szememet a Növekedés boldogsága című könyvével, ami arról szól, hogy a boldog-mondások sorrendje nem véletlen, hanem egymásra épülő lelki épülési fokokról van szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 18., szerda 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://katolikus-honlap.freeweb.hu/0610/menny.htm

Korinthus 3. 9.-16.
Mert Isten munkatársai vagyunk: Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok.
Az Istennek nékem adott kegyelme szerint, mint bölcs építőmester, fundamentomot vetettem, de más épít reá. Kiki azonban meglássa mimódon épít reá.
Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.
Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?


Jelentős különbség, hogy az Ige arról beszél, hogy nem a cselekedeteink szerint kapunk jót, vagy rosszat. Nem ezen múlik az, hogy hova kerülünk és mennyi ideig.
Az Ige egyébként ha jól emlékszem arról tanít, hogy valami féle alvási állapotban van az ember. Itt várja az ítéletet, amit Jézus Krisztus fog az egész világon beteljesíteni.
Amikor Ő dicsőségében megérkezik, akkor tűzzel érkezik. Ezen a tűzön a hívő ember átmegy, de nem minden megy át, amit tett, mert nem minden az Úr dicsőségére "épült". Ez elég, semmivé lesz.
("Jézus mondja: Nélkülem semmit sem cselekedhettek")
Ugyan akkor ez az ítéletben történik, és maga Jézus Krisztus fogja ezt megtenni.
Az a tűz, ami Vele érkezik, égeti le a hívő ember életéről azokat a tetteket, amik szemétnek bizonyulnak.

Én azt hiszem, az Ige kapcsán, hogy az embernek van egy döntési ideje, amíg válaszolhat Istennek, amíg elfogadhatja a bűnei bocsánatát és azt is hiszem, hogy ez a bocsánat elégséges arra nézve, hogy már ne kelljen tisztábbnak lennie. A fenti Ige is arról beszél, hogy a hívő ember munkája lesz megpróbálva, mert abban bizony vannak "saraink".

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 20., péntek 09:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.


Ez a két sor azt mondja nekem, hogy van olyan munkálkodás, amely maradandó, melyet a tűz nem éget el. Ha jól értem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 20., péntek 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, a tetteink között van olyan, ami a mulandóságra mutat, ebben áll és lehet olyan, ami örök érvényű, mindig megmarad.
Erre mondta az Úr Jézus, hogy "Nálam nélkül semmit sem cselekedhettek".
Az örökké valóra nézve csak Jézusban tehetünk bármit is. Minden más tettünk a mulandóságban gyökerezik.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Karácsony nem más, mint Isten "szent, igazi válságkezelése", egyszer, s mindenkorra szóló megoldása az emberiség válságára - mondta Bölcskei Gusztáv református püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke szombaton a debreceni Református Nagytemplomban tartott karácsonyi istentiszteleten."
http://zipp.hu/belfold/2010/12/25/bolcs ... agkezelese

Szerintem a válságkezelés a húsvét és a pünkösd volt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 12:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Igehirdetésében felidézte, két testvér idén karácsonyra, a "Jézuskának" írt kívánságait, amelyben az egyik gyerek csak "egy normális tanárt" kért magának. "Ez a gyerek szinte mindent megértett abból, mi a karácsony" - vonta le a következtetést Bölcskei Gusztáv, majd kifejtette: "mert karácsonykor Isten a normális úton jött közénk. (...) Isten karácsonykor az emberi normalitást ölti magára. Ez egyben azt is jelenti, hogy ő megszabja valamennyiünk számára, hogy mi a norma" - jelentette ki.

Hivatkozott egy, a gyerekek karácsonyi vágyait vizsgáló felmérésre, mely szerint a gyerekek akár kölcsönt is felvetetnének szüleikkel, csak hogy drága ajándékokat kaphassanak karácsonyra. "Baj van a normával" - figyelmeztetett, majd megjegyezte, Isten normát akar adni, hogy mi a fontos és mi nem.

Sokszor igyekszünk elbújni Isten elől, de titkon mindig várunk rá, hogy ő ránk találjon. Karácsonykor Isten ránk talált, hát mi is találjunk magunkra - erre hívta fel a Nagytemplomot zsúfolásig megtöltő gyülekezetet, majd a hagyományos úrvacsoraosztás előtt megáldotta az egybegyűlteket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
-Hogy telt a karácsony estéd ? - Megszületett a kisded,.. a szívekben ? :)

Remélem, igen..

üdv.
L.

Itt reagálok, mert abban a topicban off lenne.
Nincs senkinek semmi szüksége, semmilyen kisded megszületésére a szívében.
Mindenkinek arra van szüksége, hogy a szelleme újjászülessen, de az nem kisded, hanem a Dicsőség Ura által, annak beköltözésével történik. :)
Ne haragudj, csak allergiás vagyok az ilyen bugyuta vallásos szövegekre.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Akinek már megszülettet az Úr Jézus a belsejébe, a szívébe, a lényébe, a tudatába, az érzelmeibe, a tetteibe és él már Benne egy idő óta, az látja, hogy milyen pici volt még a Seregek Ura, amikor belépett az életébe.
Kisded, csecsemő, gyönyörű ez az Út, ami Ő maga!

Ex, ez megtörtént már benned? Őszintén! Ne nekem válaszolj, hanem annak, Aki küldte ŐT!

Idézet:
Mindenkinek arra van szüksége, hogy a szelleme újjászülessen, de az nem kisded, hanem a Dicsőség Ura által, annak beköltözésével történik


Az a kisded (igaz ezt csak bölcsek és egyszerű pásztorok látták még akkor) a Dicsőség Ura!

Áldott legyen az Ő neve!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Szerintem a válságkezelés a húsvét és a pünkösd volt.


Hogy hallhatott volna meg az Úr a bűneidért/bűneid miatt és hogyan támadhatott volna fel, ha meg nem születik?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Szerintem a válságkezelés a húsvét és a pünkösd volt.


Hogy hallhatott volna meg az Úr a bűneidért/bűneid miatt és hogyan támadhatott volna fel, ha meg nem születik?

Pusztán a kötözködés kedvéért nem érdemes a peremfeltételt összekeverni a tétellel.
Fordítva gondolkodsz.
Jézus születésének és egész tanításának azért van jelentősége, mert a lényeget, a megváltást is elvégezte. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 17:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A kötekedést TE kezdet, nekem a legkisebb porcikám se kívánja, de nem fogok meghátrálni.

Idézet:
Pusztán a kötözködés kedvéért nem érdemes a peremfeltételt összekeverni a tétellel.
Fordítva gondolkodsz.
Jézus születésének és egész tanításának azért van jelentősége, mert a lényeget, a megváltást is elvégezte


A Menny elhagyása, az emberei test felvállalása, a magát megüresítő Isten nem perem feltétel, hanem ALAP feltétel arra nézve, hogy mi üdvözüljünk!
A lénye, a tanításai, a tettei, ALAP pontjai a megváltásnak. Mert ezekben nyilvánult meg Isteni mivolta.
És igazad van abban, hogy...

Idézet:
mert a lényeget, a megváltást is elvégezte


Végig járta az utat, nem csak beszélt róla, tényleg megélte, amit tanított. Életét adta nem csupán a barátaiért, hanem az ellenségéért is.
Értem is!

És erről vallást teszek neked!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 01:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
-Hogy telt a karácsony estéd ? - Megszületett a kisded,.. a szívekben ? :)

Remélem, igen..

üdv.
L.

Itt reagálok, mert abban a topicban off lenne.
Nincs senkinek semmi szüksége, semmilyen kisded megszületésére a szívében.
Mindenkinek arra van szüksége, hogy a szelleme újjászülessen, de az nem kisded, hanem a Dicsőség Ura által, annak beköltözésével történik. :)
Ne haragudj, csak allergiás vagyok az ilyen bugyuta vallásos szövegekre.
üdv
ex


-Jaj, de igazad van ! - Tényleg "bugyuta", - de a világ legszebb allegóriája !
Idézet:
Egyfajta jelképes ábrázolás; eszme vagy elvont fogalom megszemélyesítése vagy képben való ábrázolása


--És képzeld, angyalok hirdették a VILÁGRA JÖVETELÉT !!!!
ISTEN inkarnálódását !!!! -- :) :)

Te ne haragudj, hogy felébresztettem az allergéneidet... :(

Idézet:
Allergiának azt nevezzük, amikor a szervezet immunrendszere kórosan reagál általában ártalmatlan anyagokra (allergénekre).
http://www.egeszsegkalauz.hu/allergias...


üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 07:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
-Jaj, de igazad van ! - Tényleg "bugyuta", - de a világ legszebb allegóriája !
Örülök neki, hogy nem véded foggal-körömmel, azt amit nem kell és nem is lehet. :)

Idézet:
--És képzeld, angyalok hirdették a VILÁGRA JÖVETELÉT !!!!
ISTEN inkarnálódását !!!! -- :) :)
Igen, tudom. De ennek semmi köze a manapság "szívben születő kisded" allegóriájához.
Idézet:
Te ne haragudj, hogy felébresztettem az allergéneidet... :(
Nem haragszom. :)
Nem szoktam. Itt rám szokás haragudni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Protestáns nézőpont
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A gyermekeim (pedig még csak 7-18 közöttiek) pontossan értették az Igét, amit az ajándék átadás előtt hirdettem nekik.

A születéshez két sejt kell. Két különböző sejt, ami egyé válik, majd növekedik és ember formálódik belőle.
Ugyan ez történt Máriával is, csak ott az egyik "komponens" nem a férfi sejtje volt, hanem Isten Igéje, SZAVA.
Mária fülön keresztül termékenyült meg!
Csodálatos ez az asszony, akiben ez végbe mehetett!

Az a jó hír, hogy aki már az Úré, abban ugyan ez ment végbe. Ugyan nem az élete elején, hanem valamikor később. Az Isten az emberbe szüli Jézust az Ige és a Lélek ereje által.

Érdekes, hogy ezt a kisdedek értették, míg az írástudók nem. Mert tetszett a Mennyei Atyának, hogy elrejtse a bölcsek és értelmesek elől, hogy a valakiket semmivé tegye!

Az Úr növekszik, mert az Isten Országának alap törvénye a növekedés!

Ex, téged az Úr szeret, ezért hallhatod a karácsony üzenetét közöttünk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 115 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség