Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Re: Bizonyságtétel
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2021. dec. 20., hétfő 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Ian Harber bizonyságtétele:

https://www.evangelikalcsoport.hu/2021/ ... elhagytam/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2022. feb. 13., vasárnap 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az Úr csodásan működik... "

https://www.hitradio.hu/hirek/jarkalo-b ... anitvanyai


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 17., kedd 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Van remény!

https://megvanirva.hu/a-femen-es-a-sziklan-is-athatol/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 28., kedd 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
John Cooper (Skillet zenekar) bizonyságtétele:

https://www.hitradio.hu/john-cooper-a-v ... em-atadni/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 12., hétfő 14:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Rocktérítő...
Pajor Tamás bizonyságtétele:

https://mandiner.hu/cikk/20220907_minde ... andinernek


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 16., szerda 18:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Egy magyar orvos-misszionárius bizonyságtétele:

https://777blog.hu/2022/11/16/isten-min ... -szolgalt/

Részlet a cikkből:

Dr. Keszi Krisztina:

"Amikor nagyon fáradt voltam, akkor Isten bátorított másokon keresztül, és olyan dolgokra tett késszé és képessé, amilyenekre soha nem lettem volna képes.

Én nem vagyok erős, nem vagyok bátor, nem voltam fiatal, amikor elindultam, mégis olyan úton jöhettem keresztül, amire csak Ő tett képessé magyar misszionáriusként, egyedül.

Erőt adott, hogy az életem alapja nem az, amit én teszek vagy tettem az Úr Jézusért. Az életem alapja az, amit Jézus Krisztus tett értem a Golgotán. Valójában ez szikla a lábam alatt. Amit tettem, azt Isten cselekedte úgy, hogy én eszköz lehettem a kezében, és nagyon hálás a szívem ezért."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. márc. 02., csütörtök 19:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Dolhai Attila bizonyságtétele

https://777blog.hu/2023/03/02/csak-az-i ... sagtetele/

"Sokáig azt hittem, a hitünk magánügy, de rájöttem, hogy nem az. A hitünk segítség másoknak is." - Dolhai Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. ápr. 08., szombat 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ma is vállalom a “Nagypéntekhúsvét”-ot


Nagypéntekhúsvét




Nyelvtanilag helytelen a cím használata, hiszen két, elvileg önálló fogalom egybeolvasztása írásmódunkban megengedhetetlen.
Én mégis szeretnék ragaszkodni e rendhagyó meghatározáshoz, ezzel is érzékeltetve; mennyire elválaszthatatlan a golgotai keresztáldozat, egészen az „elvégeztetett” momentummal a húsvéti feltámadás eseményétől.
Az Úr Jézus akkor lépett színre, amikor az idők beteljesedtek, az Atya üdvtervében elérkezett az alkalom a világ megváltására. Csak a Mindenható a tudója és meghatározója, hogy miért akkor és ott született a Földre az Ő egyszülött Fia – hiszen mindez már a világ felvettetése előtt, vagyis a teremtés megtörténtét megelőzően elvégzett dolog volt. Azaz, hogy az Istentől elidegenedett, a bűnben veszteglő, kárhozatba születő ember egy olyan kegyelmi lehetőséget kapjon, ami alapján kiszabadulhat a menthetetlen állapotából – amennyiben alázattal, bűnbánattal belátja az isteni kegyelemre, megérdemelhetetlen irgalomra szorultságát.
Miután Jézus Krisztus három éven át tanította közvetlen, s tágabb környezetét mindarra, amit az Atya általa kívánt üzenni a megtérés, az istennektetsző élet mibenléte tekintetében – Isten Bárányaként, szeplőtelen Főpapként, önmagát mutatta be tökéletes áldozatként az Atyának. Az emberiség, a világ, helyett, miatt vált bűnné, átokká, hogy mindazok, akik ezt hittel elismerik, s gyermeki alázattal elfogadják – ezen egyedüli útvonalon át megmenekülhessenek.
A Nagypéntek a világtörténelem legnagyobb eseménye. Fényévekre marad el tőle Amerika felfedezése, a Holdra-szállás eseménye vagy a számítógép feltalálása. Az Atya elképzelhetetlen és felfoghatatlan „kitalálása” és az Úr Jézus engedelmes vállalása (ami ugyancsak túlhalad minden emberi értelmen és magyarázaton) nélkül minden ember Sátán rabságában maradt volna, s maradna mindörökre.
Emberi, testies gondolkodással szégyenletes és tragikus esemény a golgotai kereszthalál, hiszen a világ egyetlen embere, aki bűn nélkül, önzetlenül csak másokért élt, mindenkit szeretett – ahogy mondani szokás, „a légynek sem ártott” – a bűnös környezetet frusztrálva, vallásos félreértés túlbuzgósága, várakozásokban való csalódás eredményeként kiiktatták az élők közül, méghozzá a leggyalázatosabb halállal. (Sajnos, van olyan, magát kereszténynek mondó felekezet, amelyik abban a hangulatban, érzelemben véli megélni a nagypénteket, ami az olyan népének révén jön létre, hogy „Keresztények sírjatok, mélyen szomorkodjatok! Keseregjen minden szív, aki Jézusához hív! / = hűséges/. Hiába szólította fel a keresztúton Jézus az őt sirató asszonyokat: „Ne engem, magatokat sirassátok!”).
A hit szeme, szíve számára a Nagypéntek egyszerre döbbenetet kelt, lélegzetelállító, szótlanná némító – s ugyanakkor mámoros ujjongást generáló esemény. Hálás hallelújára késztető, csodás gesztusa Istennek.
Igen, húsvét elképzelhetetlen ettől az „előszobától” elválasztva, ami a Nagypéntek. A pecsét, az isteni igazolás a tökéletesen elvégzett áldozat elfogadására, az isteni mű betetőzésére a húsvét, amely Sátán, a világ, az emberiség számára MEGKÉRDŐJELEZHETETLEN BIZONYOSSÁG.




Áldott legyen mindörökké az örökkévaló Isten Nagypéntekhúsvétért!




2009.04.13. Mihálovics Zoltán

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. máj. 24., szerda 11:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Börtönből Isten országába.
Vajda Attila bizonyságtétele:

https://777blog.hu/2023/05/22/azt-vette ... -istennek/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 01., kedd 12:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Egy érdekes, izgalmas bizonyságtétel:
.
https://777blog.hu/2023/07/31/a-budapes ... sagtetele/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. szept. 07., csütörtök 06:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Bizonyságtétel, másképp:

https://www.igeidok.hu/globusz/tortenet ... et-maskepp


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. okt. 04., szerda 06:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Bear Grylls túlélő kalandor megkeresztelkedett:

"It had always been a dream of mine to get in the water that Jesus was baptised in by my hero John the Baptist. The story is so amazing, & it seems wherever Jesus went, that new birth, new life, a new vision followed. Luke (in the bible) was probably a Syrian doctor before he met Jesus. He writes a reliable, poignant account of his life. It’s short. I like it."

"Mindig is az volt az álmom, hogy bemehessek abba a vízbe, amelyben a hősöm, Keresztelő János is megkeresztelte Jézust” – írja posztjában a televíziós sztár.
"Olyan csodálatos ez a történet, és úgy tűnik, bárhol járt Jézus, ott újjászületés, új élet, és új látomás követte. Lukács (a Bibliában) valószínűleg egy szíriai orvos volt, mielőtt találkozott volna Jézussal. Ő megbízható, (egyben) megrendítő beszámolót írt (Jézus) életéről” – fogalmazott.

forrás: hetek hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. okt. 12., csütörtök 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Bodó Imre megtérésének története:

https://777blog.hu/2023/10/12/amikor-te ... ortenete/#

Részlet:

"... A kereszténység, az Istennel való járás olyan fantasztikus csodája az életnek, ami a valódi zamatát megadja. Amikor testépítőként kiálltam mondjuk hatezer ember elé egy versenyen, és akkor ott éljeneztek, azt hittem, hogy ez az élet csúcsa. De ez semmi ahhoz képest, amikor otthon vagytok a szobátokban, olvassátok a Bibliát, betesztek egy dicsőítő dalt, elkezdtek imádkozni, és az Isten valósággá válik." (Bodó Imre)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2023. okt. 15., vasárnap 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Váncsa Gábor színművész:

"... Mindannyian hiszünk valamiben. De mi a hit? Számomra az igaz hit a Jézus Krisztusba vetett hit. Úgy gondolom, hogy a megtérésem – pontosabban a hitre jutásom ­– nélkül a Pál védőbeszéde (című monodráma) nem született volna meg. Hitre jutottam a Biblia alapján és a Lélek munkálkodása által.
.
Bizonyos vagyok benne, hogy a Lélek által szabadítás történt az életemben, ami kiragadott egy korábbi függőségemből. Emlékszem arra az időszakra, sőt, arra a pontra, amikor újjászülettem, és immár megtisztultan tudtam olvasni és befogadni a Bibliát. Hitet kaptam. Amit a Pál védőbeszédében (monodráma) hirdetek, az velem is megtörtént… Hangsúlyozom: nem megtértem, mert nem rajtam múlt, hanem Isten térített meg. Egy konkrét ige abból az időszakból, amit egy barátomtól hallottam, Lukács evangéliumából:
„Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek. Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket megtérésre.”
Ahogy Pál apostol hirdeti: a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által. Tehát hallottam akkoriban az igét, az evangéliumot, és a Lélek munkálkodása révén a hallott ige gyökeret vert bennem és hitet szült. Rájöttem arra, hogy nekem is voltak és vannak bűneim, és hiszem, hogy ezekre egyedül Jézus Krisztus egyetlen váltság-áldozata a megoldás. Hiszem, hogy a hitem Isten ajándéka. Megajándékozott lettem: „Higgy Jézus Krisztusban, és üdvözülsz.” Ez határozza meg az életemet, a hétköznapjaimat..."

internetről (magyarkurir hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bizonyságtétel
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 07., vasárnap 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Két fix pont az életemben,
amit biztosan tudok:
egyik az, hogy nem vagyok jó.
A másik az, hogy Isten szeret. Mégis szeret.

Látod, ezért kellett Jézusnak meghalnia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség