Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
 

Bizonyságtétel
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 09:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A negatív események is lehetnek bizonyságtételek. Azért mondom ezt, mert tegnap megfenyített az ÚR.

Alapjában véve egy nyugodt természetű vagyok - megtérésem óta, de mégis roppant érzékeny. Ezért pl. ha utcán, közlekedés közben jogtalanság, sértés ér, indulatba jövök.
Ezen túl, van egy baromfiudvarunk, ahol a kert adott részében nem csak a szabadontartás létezik, de több fialtatás mentén 4-5 ketreces nevelés is. Zömében én etetem őket. Az etető-itató edények szimpla tál, lábas jellegüek, amikbe belepiszkítanak, belemásznak ("lábat mosnak"). Roppantul tud bosszantani a pocsékolásuk. Ilyenkor sokszor dühöngök egy sort - és nem mindig bűnvallást téve jövök vele az ÚRhoz.

Történt tegnap, hogy napközben, az esős időben mentem etetni. Az egyik ketrecben lévő 8-1o jérce, egymást taposva tülekedett az ajtónál. Indulatosan feléjük rúgva lendítettem a lábam. Ugyanazzal a lendülettel csúsztam el és hatalmasat estem a közvetelen mögöttem lévő, mintegy 15 cm-es betonküszöbre. Néhány cm-en múlott, hogy nem teljesen a gerincemre zuhantam a 83 kg súlyommal. (Ha így lett volna, most gyászjelentésemet írhatnám). Nagyobb részt a baloldali vesémet érte az ütés, kevéssé a gerincemet.
Rögtön tudtam; az ÚR kénytelen volt drasztikusabb eszközökhöz nyúlni, mert kezdett elege lenni szelídség-mentességemből
Ám, ha kétségeim lettek volna az Ő intézkedése felől, pecsétül a mai baptista áhítatoskönyv reggeli Igéje minden kétséget eloszlatott. Ha más nem, Semibrevis igazolhatja (neki bizonyára van ilyen elmélkedő könyve) -> a Zsid 12,7-8 által üzent nekem Isten.

Áldott legyen neveléséért, az össze-nem-töréséért!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 10:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Igazad van Figyelő, a negatív bizonyságtétel is lehet hasznos! :)
(Elnézést, hogy mosolyogtam a történeteden...jó, hogy nem lett komoly bajod!)
Általában ahogy mások, én sem szoktam túlzottan lelkesedni, amikor valami kritikát kapok (bár ettől függetlenül el szoktam gondolkodni rajta), de amikor Istentől kapok fenyítést, mindig öröm tölti el a szívemet...egyszerűen azért, mert JÓ, amikor egészen személyesen megszólít! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 10:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Így van Bogi, nem létező személytől nem lehet pofont kapni :D
S ha valaki van olyan dőre, hogy nem "utazik" az ölelésre - hát köszönje az ilyetén "érezzétek és lássátok, hogy jó az ÚR!" tapasztalatot.. 8)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 11:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
figyelő írta:
Így van Bogi, nem létező személytől nem lehet pofont kapni :D
S ha valaki van olyan dőre, hogy nem "utazik" az ölelésre - hát köszönje az ilyetén "érezzétek és lássátok, hogy jó az ÚR!" tapasztalatot.. 8)



Attól tartok, nem értem, mit akartál ezzel mondani. Lefordítanád nekem? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Figyelő!

hála az Úrnak,h."megúsztad" ezt a fegyelmezést. Saját bőrödön tapasztaltad mennyire igaz: -hagyd el heveskedésedet, ne bosszankodjál, csak rosszra vinne.



Negatív bizonyság-

a múltkor együtt utaztam a fiammal, s nem volt hajlandó a biztonsági övet bekapcsolni. Mindenfélét magyarázott,h. kényelmetlen, meg airbag, meg gerinctörés, ha le van kötve...semmi reményt nem láttam, h. meg tudom győzni arról,h. az ő érdekében van ez a szabály,csak magamban fohászkodtam: Uram, add, h. nagyobb koppanás nélkül alávesse magát ennek a szabálynak.


Jövünk a minap este a templomból, ő vezet, egyszercsak félreállít a rendőr. Hárman ülünk a kocsiban, egy öv sincs bekapcsolva :cry:
Igazoltatja, majd egykettőre rátér a lényegre: -1500 korona, mert nem használtuk a biztonsági öveket.-
a fiam odaadja a 2000 koronát- a rendőr kegyelmet gyakorol, és kiállítja a csekket 1000 koronáról.
Borsos tandíj,- én hálás vagyok az Úrnak érte...- de másnap kicsit morfondírozva ugyan, de bekapcsolja az övet induláskor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 16:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
üzenem neki, hogy nem beszélgetnék itt a fórumon, ha nem lett volna egy bizonyos esetben (is) bekapcsolva...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 16:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Boglárka írta:
figyelő írta:
Így van Bogi, nem létező személytől nem lehet pofont kapni :D
S ha valaki van olyan dőre, hogy nem "utazik" az ölelésre - hát köszönje az ilyetén "érezzétek és lássátok, hogy jó az ÚR!" tapasztalatot.. 8)



Attól tartok, nem értem, mit akartál ezzel mondani. Lefordítanád nekem? :shock:


Annyi csak, hogy ha valaki elfeledkezik Valakiről, sőt ha valaki tagadná Valaki létét - az kaphat csattanós jelentkezést Valakitől.

Ki renitens gyermekként, ki szkeptikus "nagyfiúként"..

(Remélem, sikerült tovább bonyolítanom!) :*:

Én speciel így kaptam újabb bizonyságot arról, hogy "érezzétek és lássátok.."

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 16:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, átadom. Sajnos nem mindig jön be: más kárán tanul az okos...

Nem olyan régen beszélgettem egy hívő testvérünkkel, s mondja, h. az anyja után örökölt lakását a nagylányára íratta, az ő lakásuk lesz a kisebbiké., ha ő meghalna..-Mi van ezzel a Péterrel, talán beteg,h. itt végrendelkezik-hasított belém.
Pár nap múlva kamionnal ütköztek, ő túlélte, de a mellette lévő nő kirepült az ablakon, mint egy táska, szörnyethalt. Ha be lett volna kötve...de ez olyan valószerűtlennek tűnik, ha nem veled történik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Figyelő, kössz, már értem! :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem baj, ha bizonyságot teszek?

"beszaladt az utcámba" egy katolikus srác (nem ezen a fórumon)

házassági válság, SOS...

ahogy kezdtük a helyzetet boncolni, nem sok emilezés kellett, hogy kibújjon a szög: alapvetően MEGTÉRÉSRE volna szükség...

"már nem vagyok a régi", nem mondtam neki, h jöjjön a gyülekezetünkbe és majd imádkozunk érte, hanem gyorsan adtam neki egy veboldalt, ahol KATOLIKUS KÖRÖN BELÜL imádkoznak vele és megtérhet

felment, megnézte, jelentkezett, és már úgy jött vissza, h "remélem el tudják fogadni a jelentkezésemet"...

NAGYON MEGSZÉGYENÍTETT... hány olyan eset volt, mikor nálunk "felvilágosult protestánsoknál" Isten rámutatott valami megtenni valóra, mi meg MAGYARÁZTUK-HÚZTUK-ELEMEZTÜK-HÚZTUK-MEGINMAGYARÁZTUK...

szóval: le a kalap

és KÉREK szépen IMÁT érte, most péntektől kezdődik a kurzus, amire elment, remélem jövő hét elején beszámolhatok az EREDMÉNYRŐL :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 10:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
naccerű :?

Egy szunnita tépelődött; "jó ez a siiták gyilkolászása?" Javasoltam, másnap, reggel korán a Korán szúráit próbálja szóra bírni. Ha elszúrná - még mindig hallhat Allahtól eligazítást..

Jött egy hindú, akinek kétségei támadtak a lélekvándorlást illetően. Azt tanácsoltam, hogy a Védák (amelyek védik) glédájából merítsen megnyugtató választ...

((((((

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2006. nov. 10., péntek 19:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
máris felfogtam... gyors vagyok, nem?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 08:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
naccerű :?

Egy szunnita tépelődött; "jó ez a siiták gyilkolászása?" Javasoltam, másnap, reggel korán a Korán szúráit próbálja szóra bírni. Ha elszúrná - még mindig hallhat Allahtól eligazítást..

Jött egy hindú, akinek kétségei támadtak a lélekvándorlást illetően. Azt tanácsoltam, hogy a Védák (amelyek védik) glédájából merítsen megnyugtató választ...

((((((


:*:
Na látod ez olyan téma, amiben egyetértünk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Öröm olvasni a beírásaitokat, most nem időszerű, de kb. 2-3 éve írtó meleg volt és én nehezen tűröm a meleget.
Előtte olvastam a Jelenések könyvében: tikkadnak az emberek és nem adnak hálát Istennek.
Nagyon megrökönyödtem rajta, aztán a melegben eszembe jutott, és mondtam az Úrnkak, nehezen viselem a meleget, de azért hálát adok Neked.
Ekkor hűvös szellő lengett körül, ez azóta is megismétlődik.
Még régebbi imádkozásra mentünk ki az imatáborba este és nem vittem ki meleg ruhát, fáztam.
Mondtam az Úrnak kérlek a Te tüzeddel vegyél körül, és képzeljétek megszünt a fázásom, ez is ismétlődött több alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 20:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Köszönöm Magda a megosztott bizonyságtételedet. Építően "kellemes" volt olvasni..

Jó az ÚR!

Ritkán szokott reggelre megmaradni emlékezetemben az álmom. Most egy része megmaradt. Úgy tűnik, a bazilikában jötttek össze katolikus, református és evangélikus atyafiak. Valamelyikük botrányosnak tetsző, de felrázó monandóval állt ki. Én valakivel összeakadtam, aki győzködni próbált, mire én mondta; már minden kapcsolatot megszakítottam a katolikusokkal, sőt Bulányi páterrel is.

Majd kinn, a téren egy tanácstalan civilt láttam, aki bizonytalanul próbált embereket megszólítani "jézusi szöveggel". Nem volt keletje. Ő meg csak monoton egyhangúsággal kísérletezett. A látvány rettenetes sírásra késztetett. S amikor az előbbi valakivel összeakadtam, soroltam nejki valamit s említettem a sírásomat, s újból szívszaggató módon kewllett bőgnöm. (Talán félálomig fel is riadta..)

Ennyi az egész. Fogalmam nem sok, a jelentéséről. (Mindig ez a "konklúzióm). Álomfejtők kíméljenek!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség