Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 21:27 
Zakariás olyan hatalmas ajándékot kapott az Úrtól, aminek az átvétele előtt még igaz ember létére is megaláztatáson kellett átmennie, hogy pici legyen, egészen pici, atomnyi méretű...

Erzsébetnek is el kellett rejtőznie az emberek elől, ahogyan Zakariás is a szótlanságával ezt tette, hogy ne emberektől vegyék a dicsőséget.

Milyen szép dolog, hogy nem kezdte bizonygatni:
"Látjátok! Ugye igazam volt, igaz vagyok az Úr előtt, már csak ez a bizonyíték hiányzott, hogy nem volt gyermekem, de most mindenki láthatja, hogy Isten szeret engem és különb vagyok itt mindenkinél, mert csodát tett velem, meggyógyított....."


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 22:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
...... - Zakariás ezek után némán szolgált tovább, míg leteltek a szolgálat napjai, így is lehet?


Csak gyermekük megszületése után, amikor helyben hagyta Erzsébet név adását (nem szól az írás arról Erzsébet honnan tudta a nevet) nyerte vissza beszélő képességét.
Itt bizony egy büntetését láthatjuk a hitetlenségnek.
Az oltár előtt nem hitt a mennyei küldöttnek.
Akár mennyire akarja megszépíteni az emberi oldalt, ez bizony szigorú intés, majd 10 hónap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 07:49 
Lukács 1.26.-38.
A hatodik hónapban pedig elküldte Isten Gábriel angyalt Galilea egyik városába, Názáretbe, egy szűzhöz, aki a Dávid házából származó férfinak, Józsefnek volt a jegyese. A szűznek pedig Mária volt a neve.
Az angyal belépve hozzá így szólt: "Üdvözlégy, kegyelembe fogadott, az Úr veled van!"
Mária megdöbbent ezekre a szavakra, és fontolgatta, mit jelenthet ez a köszöntés.
Az angyal ezt mondta neki: "Ne félj, Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél!
Íme, fogansz méhedben, és fiút szülsz, akit nevezz Jézusnak.
Nagy lesz ő, és a Magasságos Fiának mondják majd; az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak a trónját, ő pedig uralkodik a Jákób házán örökké, és uralkodásának nem lesz vége." Mária megkérdezte az angyalt: "Hogyan lehetséges ez, mikor én férfit nem ismerek?"
Az angyal így válaszolt neki: "A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.
Íme, a te rokonod, Erzsébet is fiút fogant öregségére, és már a hatodik hónapjában van az, akit meddőnek mondanak, mert az Istennek semmi sem lehetetlen." Ekkor így szólt Mária: "Íme, az Úr szolgálóleánya: történjék velem a te beszéded szerint!" S ekkor eltávozott tőle az angyal.


Menjünk tovább a történetben!!!

- a hatodik hónapban érkezik az angyal, amikor Erzsébeten már látszódik, hogy gyermek van a hasában, hogy csodát tett vele az Isten Zakariáson keresztül :-)
- aztán jön egy még nagyobb hitbeli üzenet: "szűz létedre a méhedben gyermek fogan"
- Máriának egy kérdése marad - nem az, ami Zakariásé, hogy valami bizonyítékot kérek, csodát, megerősítést -, hanem az, hogy hogyan fog ez bekövetkezni!
- Mária miét volt különb a többi nőnél? Miért pont őbenne fogant az Isten Magzatja?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 08:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hihi :).
Emlékeztek az Onlájn Ifi c. topikra???
Ott is a Lukácsot vettük :)).
Visszakerestem, hogy miket írt erről a részről egy bajvan nevű ismeretlen illető, íme:

"Hahó!

Remélem, jóhoz szólok hozzá. Ha mégse, bocs.
Szóval nekem az tetszett nagyon, hogy Erzsébetnek nem jutott eszébe kételkedni kicsit se. Hogy csinálja, hogy ennyire biztos a dolgában?? Vagy megtanult ennyire figyelnia a saját belső hangjaira? Ezen elcsodálkoztam. Ha én lettem volna a helyében, biztos olyasmit gondoltam volna, hogy "Valamit érzek, de inkább nem szólalok meg, mert mi van, ha mégse úgy van..."

28. 2005-06-27 11:54:18 boglarka eLevél
Nem tudom, Bajvan, Erzsébettel kapcsolatban az ige mely részére gondoltál. Talán arra, hogy amikor Mária meglátogatta, kimondta, kételkedés nélkül, hogy az Urának anyja jött el hozzá!
Azért volt olyan biztos ebben, mert „Megtelt Erzsébet Szentlélekkel” (Lukács 1:41), és rajta keresztül a Szentlélek szólt.
Hasonló történt, mint mikor Jézus kérdezte a tanítványokat, kinek gondolják őt, s Péter határozottan ezt mondta: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia." (Máté 16:16)
Erre válaszolta neki Jézus : „Boldog vagy, Simon, Jóna fia, mert nem test és vér fedte fel ezt előtted, hanem az én mennyei Atyám.” (Mt.16:17)"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 08:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kavics, ha megengeded: a gyermek az anya szíve alatt van/perszehogy a hasában, de ez sokkal bensőségesebb kifejezés/


Mária viselkedése ebben a különleges helyzetben a kötéltáncosokra emlékeztet:nem esik rémült kérdezősködésekbe, nem kezd mérlegelni, h. de mit szól majd József, elvesz-e egyáltalán,...s ha nem, hogy fogok megélni a gyerekemmel együtt...meg nem hallott még ilyet soha, , mit szólnak az emberek......ha a kötéltáncos nem a kötél végére szegezi a tekintetét, hanem elkezdi nézegetni az alatta lévő mélységet, valószínűleg lezuhanna...

"nem tanácskoztam testtel és vérrel"....ha az Úr szól, egyetlen jó válasz, hozzáállás van: mivel Istennél semmi sem lehetetlen, legyen nekem az Ő beszéde szerint.Bízzak benne, h. mindent átgondolt, kiszámolt, mérlegelt előre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 08:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mária titka:
Idézet:
Luk 2,19. Mária pedig mind ez ígéket megtartja, és szívében forgatja vala.


hit <--- hallás <--- Isten (személyesen kijelentett) igéje (=réma)

van, hogy "büntetlenül" lehet "párhuzamosan építeni" a kijelentésre és a "józan észre", de bizony GYAKRAN előfordul, hogy ezek kizárják egymást!

Idézet:
Péld 3,5. Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.


én - személy szerint - SZERETEM az ilyen "kihívásokat" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 08:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
net2rist írta:
mária titka:
Idézet:
Luk 2,19. Mária pedig mind ez ígéket megtartja, és szívében forgatja vala.


hit <--- hallás <--- Isten (személyesen kijelentett) igéje (=réma)

van, hogy "büntetlenül" lehet "párhuzamosan építeni" a kijelentésre és a "józan észre", de bizony GYAKRAN előfordul, hogy ezek kizárják egymást!

Idézet:
Péld 3,5. Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.


én - személy szerint - SZERETEM az ilyen "kihívásokat" :)


Én nem. Én attól félnék, hogy mi van, ha kiderül, hogy rosszul gondoltam az egészet, és mégse az volt a réma.
(nagy nagy mosoly, mégiscsak jó ez, hogy úgy általánosságban-elméletben lehet dumálni ilyeneket)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 08:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jaja... a KIBIC, akinek semmi se drága ;)

de van Valaki, akinek a kibic is DRÁGA :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 09:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hát én most éltem át egy ilyen dolgot!
A magam értelme szerint igyekeztem volna a rám kiszabott dolgot lerövidíteni, kissebbíteni!
Az érzés , hogy a kapcsolat Vele eltűnni látszott , kijózanított és meghátrálásra kényszerített!
Legyen meg az Ő akarata!
Ámen!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 09:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:D:D:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kamilla írta:
... Én nem. Én attól félnék, hogy mi van, ha kiderül, hogy rosszul gondoltam az egészet, és mégse az volt a réma.
(nagy nagy mosoly, mégiscsak jó ez, hogy úgy általánosságban-elméletben lehet dumálni ilyeneket)


Ez a biztos jel, hogy az nem réma, mert ott a bizonytalanság.

Amikor réma, akkor olyan biztos az ember mint a levegővétel (nem a víz alatt) :wink:

Az én tapasztalatom, hogy akkor töltöttem be azt az igét, hogy változzak el az elmém megújjításával amikor már nincs bizonytalanság abban, hogy én vagy Ő.
Addig pedig az ima témám segíts Uram, hogy ezt az igét betöltsem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 13:29 
Mária az Ige szerint egyetlen dolog miatt volt alkalmasabb másoknál, hogy benne foganjon meg a Magzat:
Gábriel el is mondta:
"Örülj kegyelembe fogadott, az Úr veled van!"
Ő is ugyan olyan bűnös élet volt, mint mindenki más, de Isten kiválasztó kegyelme őt jelölte ki arra, hogy benne foganjon meg Jézus.

Van egy ének is, ahol arról énekelhetünk Máriával kapcsolatban, hogy...
"Kit most világra szültél, újjá szűl téged még!"


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Van egy ének is, ahol arról énekelhetünk Máriával kapcsolatban, hogy...
"Kit most világra szültél, újjá szűl téged még!"

Igen, és ebből mindjárt az is következik, hogy a Mária kultusz úgy hamisság, ahogy van.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szarva közt a tőgyét... gratu...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
szarva közt a tőgyét... gratu...


???ez nekem írtad???
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség