Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 13:18 
Lukács 1,57-66
Amikor pedig eljött Erzsébet szülésének ideje, fiút szült. Meghallották a szomszédai és rokonai, hogy milyen nagy irgalmat tanúsított iránta az Úr, és együtt örültek vele. A nyolcadik napon eljöttek körülmetélni a gyermeket, és apja nevéről Zakariásnak akarták nevezni.
Anyja azonban megszólalt, és ezt mondta: "Nem, hanem János legyen a neve."
Mire ezt mondták neki: "De hiszen senki sincs a te rokonságodban, akit így hívnának."
Ekkor intettek az apjának, hogy minek akarja neveztetni.
Ő táblát kért, és ezt írta rá: "János a neve." Erre mindenki elcsodálkozott.
És egyszerre csak megnyílt Zakariás szája, megoldódott a nyelve, beszélni kezdett, és áldotta az Istent.
Félelem szállta meg a körülöttük lakókat, és Júdea egész hegyvidékén beszéltek minderről.
Akik meghallották, szívükbe vésték, és így szóltak: "Vajon mi lesz ebből a gyermekből?" Az Úr keze pedig valóban vele volt.

- Erzsébet maga is tudta, amit Zakariás (János legyen a neve!), lehet vele is beszélt az angyal csak ő beszélhetett tovább, valamit nem úgy tett, mint a férje
:wink:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
kavics írta:

"Anyja azonban megszólalt, és ezt mondta: "Nem, hanem János legyen a neve."
Mire ezt mondták neki: "De hiszen senki sincs a te rokonságodban, akit így hívnának."
Ekkor intettek az apjának, hogy minek akarja neveztetni.
Ő táblát kért, és ezt írta rá: "János a neve." Erre mindenki elcsodálkozott."

...
- Erzsébet maga is tudta, amit Zakariás (János legyen a neve!), lehet vele is beszélt az angyal csak ő beszélhetett tovább, valamit nem úgy tett, mint a férje
:wink:


Kedves Kavics,

az Írás nem szól arról, hogy Erzsébettel angyal beszélt volna, ezért ezt ne feltételezzük (ilyen alapon nagyon sok mindent belemagyarázhatunk az írásba). Viszont Zakariás valószínűleg kommunikált a feleségével is úgy, hogy táblán leírta, amit elmondani nem tudott, pl. azt, hogy János legyen a gyerek neve, mert neki egy angyal ezt mondta.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nekem itt az a csodálatos, hogy jó előre megadta Isten a rendet, hogyan házasodhatnak azok akik a papságban szolgálnak, és a leány ági örökösödést is.
Csak oda jött el az ígéret ahol azt hittel fogadták és beteljesedését reménységgel várták.
Nekem a hit vonala a legcsodálatosabb az egész ÍRÁSBAN.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Biztos, h. nagy megrökönyödést váltott ki a szomszédság között, h. nem az apja nevét fogja viselni a kisfiú. Lehet, h. a 8. napig egymás között már így emlegették: a kis Zakariás..
Olyan jó lenne sokszor nem kilógni a sorból, hanem szépen, úgy mint más rendes emberek teszik...engedelmeskedni a szokásoknak, hagyományoknak,...legyen ebben követendő példa azonban Zakariás és felesége , akik Istennek kívánnak inkább tetszeni, mint az embereknek.

...elhirdettetének ezek a dolgok...Pál apostol azt mondja az 1. Kor.4:9-ben:

...mert látványossága lettünk a világnak..

vagy Jézus mondja: nem rejtethetik el a hegyen épített város - az Úr keze nyoma mindig láthatóvá válik az emberek között.


Egy kis történet a névcserére:a harmadik lányunk születése körül lehet,h. arra a kérdésre,h. mi lesz a neve, azt mondtuk, talán az anyja neve lesz..azonban mégsem az lett.
Pár hónapos volt a baba, mikor látogatók jöttek, s egy kisfiú megkérdezte: hogy tetszenek Erzsébetet becézni? -Tímeának - mondtam nagy meglepetésükre, mert nem tudtak a változásról...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 20:18 
:-)

Ja, a nagy lányom neve Petra, azaz Péter, aztán a 4.- gyermeknél már ki tudtam mondani:
Ábel! (mulandóság, lehellet)

Zakariás előre is leírhatta volna a fiú nevét (amit az angyal mondott), hogy ne a feleséget faggassák, de ő várt, nekem ez azt mutatja, hogy nem beszéltek össze, de az is lehet, hogy előre megmondta Erzsébetnek az akaratát, csak Isten arra várt, hogy Zakariás maga jelentse ki az embereknek és ezért kötekedett a környezete.
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 07:51 
Lukács 1.67-80

Apja, Zakariás, megtelt Szentlélekkel, és így prófétált: "Áldott az Úr, Izráel Istene, hogy meglátogatta népét, és váltságot szerzett neki.
Erős üdvözítőt támasztott nekünk szolgájának, Dávidnak házából ahogyan kijelentette azt szent prófétái által örök időktől fogva: hogy megszabadít ellenségeinktől, és mindazok kezéből, akik gyűlölnek minket; hogy irgalmasan cselekedjék atyáinkkal, és megemlékezzék szent szövetségéről, arról az esküről, amellyel megesküdött atyánknak, Ábrahámnak; és megadja nekünk, hogy ellenségeink kezéből megszabadulva, félelem nélkül szolgáljunk neki, szentségben és igazságban őelőtte életünk minden napján. Te pedig, kisgyermek, a Magasságos prófétája leszel, mert az Úr előtt jársz, hogy előkészítsd az ő útjait, hogy megtanítsd népét az üdvösség ismeretére, bűneik bocsánata által, Istenünk könyörülő irgalmáért, amellyel meglátogat minket a felkelő fény a magasságból; hogy világítson azoknak, akik sötétségben s a halál árnyékában lakoznak, hogy ráigazítsa lábunkat a békesség útjára."
A kisgyermek pedig növekedett, és erősödött lélekben, és a pusztában élt egészen addig a napig, amelyen szolgálatba lépett Izráelben.

- milyen bátor lett Zakariás, semmi félelem :-)
- üdvösség ismerete és mi által? a bűneik bocsánata által!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 09:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor egy kis friss rőzse a tábortűzre

Mt 16,24. Ekkor monda Jézus az ő tanítványainak: Ha valaki jőni akar én utánam, tagadja meg magát és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.
25 Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.
Mk 8,34 …… Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.
35 Mert valaki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; valaki pedig elveszti az ő életét én érettem és az evangéliomért, az megtalálja azt.

Lk 9,23 …Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem.
24 Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt.

Lk 17,33 Valaki igyekezik az ő életét megtartani, elveszti azt, és valaki elveszti azt, megeleveníti azt.

Jn 12,24. Bizony, bizony mondom néktek: Ha a földbe esett gabonamag el nem hal, csak egymaga marad; ha pedig elhal, sok gyümölcsöt terem.
25 A ki szereti a maga életét, elveszti azt; és a ki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.


Amikor egy kijelentés ennyiszer olvasható a Bibliában, akkor tudhatjuk, hogy nagyon fontos dologról van szó. Hiszen már két-három bizonyságon is megállnak a dolgok, akkor ötön még inkább.
Jézus követésének a feltétele, hogy feladjuk régi életünket, akkor nyerjük meg az újat, aki pedig a régihez ragaszkodik, az elveszíti az életét.
Ezt el is szokták fogadni a keresztények és általában azt értik alatta, hogy a bűnös életüket fel kell adni. Ennek ellenére sok kudarctörténetet láttam és amikor ebbe az irányba tudakozódtam Istennél, akkor a következő gondolatokat kaptam.
Az élet veszni hagyása több mint a bűnök elhagyása, az minden elhagyását, feladását jelenti.
A minden azt jelenti, hogy minden. Vagyis Istennek a megtéréskor mindent fel kell tudni ajánlani és rábízni, bízni benne, hogy a számunkra nagyon kedves, értékes dolgokból a valóban értékeseket meghagyja Isten, illetve elfogadni tőle azt is ha nem hagy meg dolgokat amiket mi nagyon szeretünk. Tehát a legszebb, legdrágább legértékesebb dolgokra gondoljunk. Igazából a bűneit nem olyan nagyon sajnálja odaadni az ember(van aki azt is), ahhoz viszont sokkal nagyobb bizalom hit kell, hogy az ember szívében őszintén ezeket a leg… dolgokat feladja.
Sok kisiklást, vagy megrekedést láttam, amit pl rögeszmékhez, előítéletekhez, megszokásokhoz való ragaszkodások okoztak. Nem hülyeség? Pedig hol vannak az ilyen hiábavalóságok ahhoz, hogy Ábrahámnak a fiát kellet feltenni az oltárra.
Egyelőre ennyi. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 10:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bocs, szabad egy kicsit viccelni?

Ex, most adjam fel a fórumozást?/egyébként tavaly letettem az Úr elé, és az volt a válasz,h. tenni kell...és pont most olvastuk azt a részt, úgyhogy örültem/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Bocs, szabad egy kicsit viccelni?

Ex, most adjam fel a fórumozást?/egyébként tavaly letettem az Úr elé, és az volt a válasz,h. tenni kell...és pont most olvastuk azt a részt, úgyhogy örültem/

Erika, ha letetted, akkor rendben van.
Egy nagyon fontos, hogy a szívben ennek valóban őszintének kell lenni, mert embereket be tudunk csapni, még magunkat is, de Isten úgy lát minket ahogy vagyunk, és nem úgy ahogy mutatni szeretnénk. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 18:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Kavics!

Elfelejtettél tenni a tűzre :) Köszi Ex a rőzsét, finom meleget adott.

Pár gondolat ehhez a részéhez:
"És ez Ő előtte fog járni az Illés lelkével és erejével, hogy az atyák szívét a fiakhoz térítse, és az engedetleneket az igazak bölcsességére, hogy készítsen az Úrnak tökéletes népet."

Valakitől egyszer azt a magyarázatot hallottam, hogy ahogy Jézus első eljövetele előtt volt egy megígért útkészítő, úgy Jézus második eljövetelekor lesz egy útkészítés az Illés lelkével és erejével. Ez akkor nekem eléggé a levegőben lógó, megalapozatlan magyarázatnak tűnt. Aztűn rátalátalm Malakiásnál ezekre az igékre:

Ímé, elküldöm én az én követemet, és megtisztítja előttem az útat, és mindjárt eljön az ő templomába az Úr, a kit ti kerestek, és a szövetségnek követe, a kit ti kívántok; ímé, eljön, azt mondja a Seregeknek Ura. De kicsoda szenvedheti el az ő eljövetelének napját? És kicsoda áll meg az ő megjelenésekor? Hiszen olyan ő, mint az ötvösnek tüze, és a ruhamosóknak lúgja!

Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.

És azok alapján, hogy az Úr félelmetes napja, meg hogy kicsoda szenvedheti el az Ő eljövetelének napját - már nem is tűnik nekem légből kapottnak.

Mit gondoltok?
Üdv:
Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 19:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szóval, hogy mit gondolok?
Nagyon jó volt olvasni amit beírtál :) kedves Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 08:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

élvezettel CUPPANOK RÁ, kedves Indu egy olyan témára, amit EGYFÉLEKÉPPEN látunk-sejtünk :)

ez a malakiási prófécia (minden valószínűség szerint) bizony egy ugyanolyan KETTŐS prófécia, mint a Jeruzsálem pusztulása - a világ vége Jézus próféciájában (Mk 13 pl.)

és érdemes megnézni, ahogy Jézus beszél erről a malakiási részről:
Idézet:
11. És megkérdezék őt, mondván: Miért mondják az írástudók, hogy előbb Illésnek kell eljőnie?
12. Ő pedig felelvén, monda nékik: Illés ugyan előbb eljövén helyre állít mindent; de hogyan van az embernek Fiáról megírva, hogy sokat kell szenvednie és megvettetnie?
13. De mondom néktek, hogy Illés is eljött, és azt cselekedték vele, a mit akartak, a mint meg van írva ő felőle.


nagyon úgy néz ki, hogy valami TÁVOLI dologról beszél: "eljövén helyre állít mindent" (ez úgy tudom EGYETLEN teológiai irányzat szerint se történt meg Keresztelő/Bemerítő János szolgálata alatt)
aztán KÖZELEBBRE FÓKUSZÁL: azt mondja: "hogyan van az embernek Fiáról megírva, hogy sokat kell szenvednie..." és EHHEZ teszi hozzá, hogy "Illés is eljött, és azt cselekedték vele, a mit akartak, a mint meg van írva ő felőle"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Valóban kettős próféciának gondolom én is :) És ez a Jézus második eljövetelét előkészítő Illési reformáció egy mozgalom vagy egy személy, vagy van erre valami ige?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
konkrét igéről nem tudok (a "két tanubizonyság" lehetne itt esetleg idevonatkoztatható a jelenések könyvéből, de személy szerint ezt KORÁBBRA gondolom)

én is hallottam már erről üzenetet (sőt... Illésről tanítottam is már), én úgy látom: ez egy GENERÁCIÓ lesz, közvetlenül Jézus visszatérése előtt :)

és ahogy ELŐ-ANTIKRISZTUSOK már láthatók, ebből is van már itt-ott felbukkanó IZELÍTŐ :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Érdekes, hogy én is olyan magyarázatot hallottam, ami szerint nem egy személy, egy második Illés vagy Keresztelő János - hanem egy generáció vagy emberek csoportja lesz. De érdekelne, hogy ezt milyen ige alapján gondolják. Igyekszem majd utána nézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség