Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
Hiányoltalak Magda.
Most már tudom távolléted okát.
Jó az ÚR! :)


Köszönöm kedves Figyelő.

Az Úr tudja, hogy mit miért enged meg, csak az ember nem tudja mindég hálaadással fogadni (?) így aztán sokszor kell ua verembe esni.

DE: türelmes a mi MESTERÜNK, és a végén :)
Akiben elkezdte be is fejezi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 08:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 28., szerda 19:14
Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Szeretnem folytatni ezt az elkezdett temat. A reformatus bibliaolvaso kalauz szerint mara Lukacs 18,1-8 van. Olvastatok?

Ez a masodik hely (elso Luk 11,7-8), ahol Jezus arra batorit minket, hogy imadkozzunk az Atyahoz mert O meghallgat. Ha egy biro, aki sem Istent sem embert nem becsul, segit a hozzajaro oregasszonyon, mennyire inkabb a mi szereto Atyank.
Ezt a gondolatot teljesen meg tudom erteni. Viszont meredek nekem egy kicsit ez a hirtelen temavaltas (Luk 18,8):
"Mondom nektek, hogy igazságot szolgáltat nekik hamarosan. De amikor eljön az Emberfia, vajon talál-e hitet a földön?"

Tehat valahogy igy kepzelem el:
ha kertek, kaptok <--> lesz-e aki ker amikor eljon az Emberfia
vagy
hittel imadkozzatok <--> lesz-e valaki akinek van hite amikor eljon az Emberfia

Ez nem teljesen vilagos a szamomra. Szivesen olvasom hozzaszolasotokat ehhez az igevershez.

Szep napot mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Zsid 11,6. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 21:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Zoli,

reméljük, h. előbb-utóbb felfedezik a fórumozók ezt a topicot, ahol a REF. BIBLIAOLVASÓ KALAUZ szerint kijelölt napi részről lenne beszélgetés.
/a főoldalon megtalálható a kalauz./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Lukacs 18, 18-27
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 08:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 28., szerda 19:14
Hozzászólások: 5
Kedves forumolvasok!

Oszinten elmondom h mit gondolok, mert maskepp nincs ertelme, nem vezet fejlodeshez. Itt van peldaul Jezus valasza:

'Jézus ezt válaszolta neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, egyedül csak az Isten.'
Szamomra Jezus igencsak jo..., es igazsagos, kegyelmes, buntelen, tiszta. Erre Jezus azt mondja magarol, hogy O nem jo. Az Atya jo, de a Fia aki eljott ertunk, O mar nem jo. Hogy lehet ez?

Aztan a gazdagsag kerdese... Ez is nagyon erdekes. Ebbol a reszbol az derul ki, hogy akinek vagyona van, az nem udvozulhet. Es ezt nekem nagyon nehez elfogadni!
Arra gondoltam, hogy azzal, hogy az ifju minden vagyonat szetosztana es kovetne Jezust, azaltal sajat erdemeiert udvozulhetne? Mert a torvenyt betartotta. Ezert mondja Jezus, hogy hamarabb atmegy a teve a tu fokan mint a gazdag Isten orszagaba(mert megsem kepes megfelelni Istennek)? Es mivel senki sem udvozulhet a maga erejebol, ezert mondja, hogy "Ami lehetetlen az embereknek, az Istennek lehetseges"? Hogy Isten kegyelmebol udvozulhetunk csak.

Vagy csupan arrol van szo, hogy Isten kepes megvaltoztatni az emberi szivet, es csodat tenni vele, uj szivet adni? Ravenni arra, h ossza szet a vagyonat?

Varom a hozzaszolasotokat. Koszonettel,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 09:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Zoli!

Örülök az őszinteségednek, hogy leírtad, mi kérdéses számodra!

>>'Jézus ezt válaszolta neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, egyedül csak az Isten.'

Szamomra Jezus igencsak jo..., es igazsagos, kegyelmes, buntelen, tiszta. Erre Jezus azt mondja magarol, hogy O nem jo. Az Atya jo, de a Fia aki eljott ertunk, O mar nem jo. Hogy lehet ez?


Zoli! Jézus itt egy kérdést tett fel, de nem mondta saját magáról, hogy ő nem jó!
Azt kérdezte a gazdag ifjútól: „Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, egyedül az Isten”. Lefordítható így a kérdése: „Te azért mondasz jónak, mert Istennek tartasz?” Azt szerette volna hallani tőle, hogy - miközben nála érdeklődik az üdvözülés felől -, kinek tartja Őt? És hogy kinek tartja, az nagyon lényeges, hiszen Jézus nem csak azt mondja neki, hogy adja el a vagyonát, hanem azt is: „Kövess engem!”

>>Aztan a gazdagsag kerdese... Ez is nagyon erdekes. Ebbol a reszbol az derul ki, hogy akinek vagyona van, az nem udvozulhet. Es ezt nekem nagyon nehez elfogadni!

Tulajdonképpen az üdvözülésben, Isten követésében nem a gazdagság átadása a kulcskérdés (ez csak egy részlet), hanem az ÖNÁTADÁS.
Mindannnyian másak vagyunk, és kinek-kinek az életében más az, amit nehezen ad oda… (van, aki az anyagiakat, más a párkapcsolati kérdést nem tudja átadni stb.) Ez a gazdag ifjú igyekezett betartani a parancsolatokat, de „híjával volt valaminek”: nem tudta elengedni a jólétet, gazdagságot – ezért kérte Jézus tőle pont ezt!
Nikodémus is jómódú volt, de neki Jézus nem mondta, hogy ossza szét a vagyonát.

>>Arra gondoltam, hogy azzal, hogy az ifju minden vagyonat szetosztana es kovetne Jezust, azaltal sajat erdemeiert udvozulhetne? Mert a torvenyt betartotta.

Ha szétosztotta volna a vagyonát (amihez ragaszkodott a szíve), ebből az derült volna ki, hogy nem a gazdagság, hanem Isten élvez elsőbbséget az életében.
Hogy a törvényt nem tartotta be (nem is tudja azt betölteni senki, csak Jézus bennünk!), az kiderülhetett abból is, hogy a gazdagság fontosabb volt számára, mint az Isten, mint az üdvösség (hiszen nem tudott róla lemondani). Pedig, mi Isten törvényének első parancsolata? /Talán, azért is mondta ezt neki Jézus, hogy a gazdag ifjú valamikor ráébredjen: nem igaz, hogy ő betartja, be tudja tartani a parancsolatokat..../

>>Es mivel senki sem udvozulhet a maga erejebol, ezert mondja, hogy "Ami lehetetlen az embereknek, az Istennek lehetseges"? Hogy Isten kegyelmebol udvozulhetunk csak.
Vagy csupan arrol van szo, hogy Isten kepes megvaltoztatni az emberi szivet, es csodat tenni vele, uj szivet adni? Ravenni arra, h ossza szet a vagyonat?


Igen, Isten kegyelméből üdvözülhetünk!, és van rá példa, amikor megváltozik valaki Isten hatására; Zákeus, aki sokáig halmozta az anyagi javakat, mások megkárosítása árán is, találkozott Jézussal, és azt mondta: "Uram, íme, vagyonom felét a szegényeknek adom, és ha valakitől valamit kizsaroltam, a négyszeresét adom vissza neki. Jézus így felelt neki: "Ma lett üdvössége ennek a háznak…” /Lukács 19:8-9/
(Itt sem volt arról szó, hogy MINDEN vagyonát oda kellett volna adni. A lényeg, az önátadás, ami azt jelenti, hogy Istennek engedelmeskedem, és ebben nem gátolhat sem vagyon, sem barátok, sem a családom, sem az énem önzése stb.)

Üdv! B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lukacs 18, 18-27
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
zfejer írta:
'Jézus ezt válaszolta neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, egyedül csak az Isten.'
Szamomra Jezus igencsak jo..., es igazsagos, kegyelmes, buntelen, tiszta. Erre Jezus azt mondja magarol, hogy O nem jo. Az Atya jo, de a Fia aki eljott ertunk, O mar nem jo. Hogy lehet ez?

Kedves Zfejer!
Úgy lehet, hogy az illető az ember Jézusnak mondta ezt, holott akkor még nem volt kijelentve, hogy kicsoda is Ő valójában. Az embernek pedig nem jár ez a titulus. Te/mi visszanézve tudjuk, hogy ki Ő, tehát tudjuk, hogy Ő valóban jó.
Idézet:
Aztan a gazdagsag kerdese... Ez is nagyon erdekes. Ebbol a reszbol az derul ki, hogy akinek vagyona van, az nem udvozulhet. Es ezt nekem nagyon nehez elfogadni!

Ezt nem is kell elfogadnod, mert nem ezt írja az Ige. Olvasd csak el figyelmesen, aztán ha még mindig nem látod megbeszélhetjük. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
vsz a megszólításon van a hangsúly.

Amikor mész azt utcán, fiaddal beszélgetve, aki többször mondja édesapám.
mellettetek halad egy másik idegen fiú aki egyszer csak megszólít édesapám, te nem figyelsz rá, aztán megfogja a ruhád és úgy mondja neked édesapám.
Te erre hogyan reagálsz?

Ma nem tulajdonítunk ebben a lázadó korban jelentőséget, hogy kit, hogyan szólítunk meg.
Pedig ez fejezi ki, hogy azzal akit megszólítok milyen kapcsolatban vagyok, vagy milyenben szeretnék lenni.

Esetleg lehetek e olyan kapcsolatban, van e hozzá jogom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 12:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 28., szerda 19:14
Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Koszonom a segitseget. Most kicsit le vagyok dobbenve :shock:. Csodalkozom, hogy szamotokra hogy megnyilik a Biblia, ertitek amit olvastok. Latom, hogy Jezus egyszeru, szinte hetkoznapias kerdese mogott milyen komoly mondanivalo rejlik. Orulok, hogy itt segitsegre talaltam, mert enelkul nehezen haladnek elore az uton.

Kellemes napot,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 12:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
zfejer írta:
Sziasztok!

Koszonom a segitseget. Most kicsit le vagyok dobbenve :shock:. Csodalkozom, hogy szamotokra hogy megnyilik a Biblia, ertitek amit olvastok. Latom, hogy Jezus egyszeru, szinte hetkoznapias kerdese mogott milyen komoly mondanivalo rejlik. Orulok, hogy itt segitsegre talaltam, mert enelkul nehezen haladnek elore az uton.

Kellemes napot,
Zoli

Én köszönöm, hogy lehetőség adsz kedvenc hobbimnak, vagyis hogy mondhatom Isten igéjét egy valóban érdeklődőnek. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lukacs 18, 18-27
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 11:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
zfejer írta:
Kedves forumolvasok!

Aztan a gazdagsag kerdese... Ez is nagyon erdekes. Ebbol a reszbol az
Vagy csupan arrol van szo, hogy Isten kepes megvaltoztatni az emberi szivet, es csodat tenni vele, uj szivet adni? Ravenni arra, h ossza szet a vagyonat?

Varom a hozzaszolasotokat. Koszonettel,
Zoli



Kedves Zfejer!
Kedves Zoli, itt a többiek már nagyon jól leírták a lényeget, én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy nézzük meg a másik oldalról.A gazdag ifjúval az volt a gond, hogy első helyen volt még mindig a gazdagsága, fontosabb volt neki, mint Isten, ezért mondta neki Jézus, hogy oszd szét a vagyonodat. Magamat megvizsgálva, eljutottam oda, hogy nekem lassan fontosabb lett a szegénységem.Görcsösen ragaszkodtam ahhoz, már a gondolataim is csak e körül forogtak.Tehát ugyanott voltam, mint a gazdag ifjú.A szívemben nem Isten volt az első.Örülök, hogy Isten figyelmeztetett.Remélem, hogy tudtam egy kicsit segíteni.
Üdvözöllek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 12:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

PONTOS a diagnózis!!! a mammont NEM nullákban (vagy EGY NULLÁBAN) mérik...

Jézus a gazdag ifjút épp úgy MEG AKARTA SZABADÍTANI, mint a leprást, vagy a sántát

igen... a BAJÁTÓL!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Lukacs 18, 36-43
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 17:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 28., szerda 19:14
Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Szerintetek mivel igazolta a jerikoi vak (honnan tudta Jezus) hogy van hite. Azt mondja Jezus, hogy "hited megtartott teged".
- hogy kitartoan kiabalt?
- hogy nem hatalmat s gazdagsagot kert, hanem csak azt hogy lasson?
- hogy komolyan hitte, hogy Jezus mindenhato es O meg tudja gyogyitani betegsegebol(neki semmi sem lehetetlen)?
- vagy egyszeruen Jezus Istenhez hasonloan latja mi van az emberek sziveben?

Roviden osszehasonlitva a gazdag ifju es a jerikoi vak esetet:
- mindketto Jezushoz fordul segitsegert
- Jezus latja mi van igazan a szivekben
- a gazdag ifjuban meglatja a hibat es meg is mondja neki, hogy mi az
- a jerikoi vakot meggyogyitja betegsegebol, mivel a szive tiszta es hite eros
- a gazdag ifju nem koveti Jezust, kiderul hogy van fontosabb az eleteben

Ha valaki nem ert egyet valamivel/maskepp gondolja, kerem hogy irja meg. En ezt tanultam meg az igereszekbol.

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 17:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Igen, a gazdag ifjú "nem volt rászorulva" Jézusra. Ő snájdignak tartotta magát, s e bizonyítványt szerette volna megkapni Jézustól. "Tökéletességére" a koronát. Esetleg még hajlandó lett volna rátenni egy lapáttal, de valójában az ÉLETMŰVE tetejébe még birtokolni kívánta volna Istent, semmint alárendelődni neki - különösen, ha más az értékrendje, mint amit ő felépített magában.

A vak, nyomorult, kisemmizett, bár testi fohyatékossága volt, amivel a "világot felfogta, érzékelte", az überelt mindent, de látóképessége elnyerése egylrtelmű volt számára: ez Isten csodája, kegyelme.

(Nem véletlenül mondta az ÚR: Milyen nehéz a gazdagok üdvözülése..!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Zoli!

>>Szerintetek mivel igazolta a jerikoi vak (honnan tudta Jezus) hogy van hite. Azt mondja Jezus, hogy "hited megtartott teged".
A jerikói vak – bár testileg nem látott – lelkileg nem volt vak, ő ugyanis meglátta (a HIT szemével), amit sokan nem láttak a fizikailag látók közül, azt, hogy Jézus az Isten által ígért Messiás: Isten Fia.

Honnan lehet ezt tudni? Onnan, hogy Jézust így szólítja meg: „Jézus, Dávid Fia

Néhány idézet az Ószövetségből a Megváltó (Messiás) eljöveteléről:
Az Isai törzsökéből egy vesszőszál származik” (Ézs. 11:1); „Isai gyökeréhez fognakjárulni a nemzetek, mert zászlóként magaslik ki a népek közül, és székhelye dicsőséges lesz.” (Ézs. 11:10) ; „Dávid magvából való jó pásztor és király ígértetik.” (Jeremiás 23:1); „És támasztok Dávidnak igaz magvat.” (Jeremiás 23:5); „Egy igaz pásztor ígértetik Dávid családjából. És állatok föléjök egyetlenegy pásztort, hogy legeltesse őket. (Ezékiel 34:23)

Az Ószövetség próféciái szerint a Messiás eljövetelének egyik jele, hogy a vakok szemét megnyitja.
Akkor a vakok szemei megnyílnak és a süketek fülei megnyittatnak.” (Ézsaiás 35:5)

A jerikói vak hitte, hogy Jézus a Messiás, és megnyithatja a szemét, ezért mondta neki Jézus: „hited megtartott téged.”

>>a jerikoi vakot meggyogyitja betegsegebol, mivel a szive tiszta es hite eros
A szíve biztosan nem volt tiszta!, hiszen az eredendő bűn miatt ő is a bűn állapotában volt. Ezen csak az újjászületés változtat. (János 3:5-6)

Üdv! B.

* A Máté evangélium elején ott található „Jézus Krisztusnak, a Dávid fiának, az Ábrahám fiának nemzetségkönyve”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség