Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Következő
 

Re: Nehezen értehető igerészek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 05., péntek 18:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ezután folytatódik a példázat, ha már értjük az elsőt :-)
Máté 25.
14. Mert épen úgy van ez, mint az az ember, a ki útra akarván kelni, eléhívatá az ő szolgáit, és a mije volt, átadá nékik.
15. És ada az egyiknek öt tálentomot, a másiknak kettőt, a harmadiknak pedig egyet, kinek-kinek az ő erejéhez képest; és azonnal útra kele.
16. Elmenvén pedig a ki az öt tálentomot kapta vala, kereskedék azokkal, és szerze más öt tálentomot.
17. Azonképen a kié a kettő vala, az is más kettőt nyere.
18. A ki pedig az egyet kapta vala, elmenvén, elásá azt a földbe, és elrejté az ő urának pénzét.
19. Sok idő múlva pedig megjöve ama szolgáknak ura, és számot vete velök.
20. És előjövén a ki az öt tálentomot kapta vala, hoza más öt tálentomot, mondván: Uram, öt tálentomot adtál vala nékem; ímé más öt tálentomot nyertem azokon.
21. Az ő ura pedig monda néki: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
22. Előjövén pedig az is, a ki a két tálentomot kapta vala, monda: Uram, két tálentomot adtál volt nékem; ímé más két tálentomot nyertem azokon.
23. Monda néki az ő ura: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
24. Előjövén pedig az is, a ki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, a ki ott is aratsz, a hol nem vetettél, és ott is takarsz, a hol nem vetettél;
25. Azért félvén, elmentem és elástam a te tálentomodat a földbe; ímé megvan a mi a tied.
26. Az ő ura pedig felelvén, monda néki: Gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, a hol nem vetettem, és ott is takarok, a hol nem vetettem;
27. El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét.
28. Vegyétek el azért tőle a tálentomot, és adjátok annak, a kinek tíz tálentoma van.
29. Mert mindenkinek, a kinek van, adatik, és megszaporíttatik; a kinek pedig nincsen, attól az is elvétetik, a mije van.

Szóval még az sem elég, hogy van (mert kaptál, vagy imára, vagy Igére, vagy kézrátétellel, stb.), nem elég, hogy meg van az olaj, mert Isten Országa növekedik, a növekedés a természete.
Nem fogy, ahogyan ég, hanem növekszik.
A fasori gyülekezet Igéje: "Ég, de meg nem emésztetik!"
Ez a csodás ebben a lámpásban, mert nem kiég, hanem ahogyan ég, egyre több az olaja.
Jézus Krisztus rámutat az Atyára.
Ő azt kéri számon, ha kegyetlennek tartja valaki Őt és félelmében nem használja, amit kapott, elrejti azt az ajándékot, amivel másoknak szolgálhatna. Még az sem mentség, hogy Isten hatalmas és nélkülem is elvégzi amit akar.
És mit jelent a példázat végén, hogy akinek van annak adatik és akinek nincs attól az is elvétetik, amije van?
Ezt akkor értettem meg, amikor azt mondtam pl., hogy nekem nincs hitem, vagy nincs szeretetem és elkezdtem azt érezni, hogy ekkor tényleg elkezdett fogyni még az a pici is, ami volt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 05., péntek 20:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Pauler!

Megengeded, hogy hitvány tudásommal közbekottyintva leírjam, hogy erről a példázatról nekem mi jutott eszembe?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 06., szombat 11:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Pe-ga-zus írta:
Kedves Pauler!

Megengeded, hogy hitvány tudásommal közbekottyintva leírjam, hogy erről a példázatról nekem mi jutott eszembe?



Ez egy szabad fórum, szabadon beírhatod a véleményed. Természetesen a fórumokban szokás szerint kikötött szabályok szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 18., szombat 20:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Nagyon ráérsz. Nekem nemhogy időm/türelmem sincs ennyit írni, de olvasni sem igen...
A gyermeki hitet nem erősíti, sokkal inkább gyengíti, ha mindennemű kutakodással ellentmondásokat keresek, s kívánok (ésszel, logikával) megválaszolni.
Maga a topic-cím is provokatív. A hit számára nem nehezen érthető Igék vannak, hanem hittitkok, amit - ha akar - alkalmasint a Szent Szellem megvilágosít...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 19., vasárnap 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jn 14,21 A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

Kijelentés nem embertől!
Az Igében Isten nem bölcsességet hordoz csupán, nem gondolati magaslatokat csupán, hanem ÖNMAGÁT!
Célja nem csak az, hogy egyre többet tudjunk, hanem, hogy megismerjük Őt és egyre közelebb kerüljünk Hozzá!

Az ismeret az első, de ez önmagában kevés. Vannak akiknek sok az ismeretük, még sem szeretik Jézust és még sincs békesség köztük és Jézus Krisztus Atyja között. Harcban vannak, győlöletben az Úr iránt, mert tetteik gonosszak!
Erről szól nekem Twillight személye.
Az ismeret akkor vezet célra, ha "meg van tartva", azaz az adott szituációban előjöhet, az Úr által adott életben megjelenik.
De ehhez HIT kell, bizalom!

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. júl. 19., vasárnap 12:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 19., vasárnap 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Aki ismeri Jézus parancsolatait.....

Mik ezek? Ki mit ismer belőle? Összeszedjük közössen?
-
-
-
-
-
....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 19., vasárnap 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
így twillight UTÁN jobban értem Eeyore "gondolkodását" (milyen jó nekem :S)

vele kapcsolatban írtam le, de ide is igaz: INDULATI logika

max. MÁSRA haragszik (bár ezt se venném biztosra, inkább csak arról van szó, hogy MÁS OLDALRÓL haragszik Istenre)

ilyen hozzáállással (mint mikor Bálám csépeli a szamarat) KÜLÖNLEGES kegyelem szükséges (pl. szamár megszólalása), hogy az illető MEGHALLJA Isten hangját

de mi másért imádkozhatnánk...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 19., vasárnap 12:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Jonatán számomra fontos példa. Élete Isten Lelke által vezetett.
Ő lett volna törvény szerint a trónörökös, de a Lélek szerint Dávid.
Ő ezt ismerte, elfogadta.
Nem emberek rábeszélésére, félelemből, megalkuvásból, üzletből, stb...., hanem kijelentés által.

Isten embere Jonatán, benne megmutatta az Úr mind azt, ami az apjában nem volt meg, amit az apja elveszített, vagy meg se kapott.
Látta Isten tervét és ezért tudott belesimulni abba a tervbe, ami megvalósult sok harc közepette is.

Homoszexualitás vádja azoktól jön, akik önmaguk igazolására olvassák az Igét, mert ilyen is van, nem csak támadni lehet az Igét, hanem "kiollózni" és önmagamat igazolni Isten és ember előtt.
Így az Ige nem ítélhet meg, nem bátoríthat, nem feddhet, nem vezethet, mert "alattam" van.

Nekem ez jut eszembe Jonatánról. Jézusra mutat, mint sok Ószövetségi hithős.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 19., vasárnap 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta:
Hogy lehet a jelszót megváltoztatni? Nem találom a funkciót.



Szia Eeyore!

A jelszó megváltoztatását megkérdem az admintól.

twillighttal kapcsolatban a véleményedet majd a Lenne egy kérdésem hozzád topikba írd légyszi.

Kikerestem, mit ír Szabó Andor Jónatánról:

1. Sámuel 18.

...Jónatán... A neve ugyanaz, mint az ÚSZ-i Nátánáelé. Reá mondja Jézus: "íme, ez igazán izráelita, akiben nincs álnokság."János 1:47. Jónatán a ruhái és a fegyverei odaajándékozásával pecsételi meg életre-halálra szóló baráti szövetségüket. Velük a maga személyiségét is kiszolgáltatja, átadja Dávidnak, kifejezve- kimondatlanul- azt is, hogy te vagy az igazi utód , lemondok a javadra.
1 Sámuel 19
Tudjuk ki lesz a jövő embere, s ezért Saulra tekintünk aggódva, aki immár képtelen fékezni magát, sőt mindenkinek arról beszél, hogy Dávid az ő szemében már elveszett ember. Minden csodálatunk és együttérzésünk a Jónatáné. Nyíltan ellene mer mondani apjának Dávidért, de apja érdekében is. Kockára teszi az életét, amikor rámutat. hogy Dávid is veszélyeztette tulajdon életét a királyért. A békességszerzés (Máté 5:9) nem jár kevesebb veszéllyel, mint a bizonyságtétel egyéb megjelenési formái.
Jónatán meggyőző szavaira eltávoznak egy időre a démoni indulatok Saul szívéből, csak éppen üres marad, s végső állapota rosszabb lehet az elsőnél (Lukács 11:24-26). Kijózanodása és a fegyverszünet Saul részéről tehát csak átmeneti. -anélkül, hogy az ember felelősségét kisebbítenénk, további tettei mögött is ott áll az ellene fordult isteni döntés: "hiszen én elvetettem" 16:1. Titkát megfejteni nem a mi dolgunk, annyi azonban látható, hogy Saul okot adott rá, hogy így legyen. Hatalmának vált az áldozatává, azt hitte, hogy neki mindent szabad.
1Sámuel 20
Bár Saul eddig még leplezte sötét szándékait fia előtt, mert jól ismerte barátságukat Dáviddal, e fejezet során mindkettejük előtt kétségtelenné válik., hogy Saul életére tör Dávidnak. Neki pedig egyre határozottabban olyan érzése támad, hogy csak egy lépés válaszja el a haláltól. (3) Dávid részéről tehát korábbi a felismerés, s mégis a fejezet hosszadalmassága azt tükrözi, milyen aprólékos, puhatolózással jutnak el az elszomorító bizonyosságig.
Jónatán magatartásában ismét megmutatkozik hűsége és bölcsessége. Olyan módon deríti ki az igazságot, hogy ne sértse sem a barátság szövetségét Dáviddal, sem a fiú köteles engedelmességét atyja iránt. Az újholdünnep másnapjáig nem adja fel a reményt, hátha jóra fordulnak a dolgok és sikerül kibékitenie apját Dáviddal. Ezért kérdezi, hogy mit követett el barátja (32). Csak amikor feléje is repül a dárda, hogy falhoz szögezze, döbben rá apja engesztelhetetlenségére. Nehezen fogjuk fel, hogy miért volt szükség a nyílvessző kilövésére, hiszen utána találkoznak és szót érthettek volna...
Az elválás perceiben Dávid királyfiként tiszteli barátját (41), de Jónatán minden mozdulata azt sugallja, amit majd Nátánáel vall Jézusnak -"Te vagy Izráel királya" (János 1:49) . Dávid azonban egeész idó alatt úgy viselkedett mintha ezt még nem tudná. Jónátánnal még egyszer és utoljára a 23,16-18 során fog találkozni.
1Sámuel 23
Ahová a gyűlölet képtelen utat törni, a baráti szeretet egyszeűen besétál. Jónátánnal ez az utolsó találkozása. Érkeztével a lehető legtöbb bizonyosságot kapja jövendője felől. Erősíti Istenbe vetett bizalmát, hiszen Saul keze nem érheti el(16). Közli azt is, amit apja is tud: "Te leszel Izráel királya" ezt így még nem mondta neki senki.
1Sámuel 31
Néhány szó még Jónatánról. Valószínűleg ő esett el először (2). - a Szentírás nem a görög tragédiák szellemében íródott még is Jónátán a kevesek közül való, aki tisztaságában minden pátosz nélkül való tragikus hős. Apja mellett is megőrizte önállóságát és az apja vétke miatt hal meg. Nem felejtethető el hitből való szava a 14:6ban. Valósággal útkészítője volt Dávidnak, mindenestől átadja neki a helyét. Dávid növekszik ő meg alábbszáll.

2. Sámuel 1, 17-22

A gyászdal emléket állít Jónatán szeretetének. Apa és fia kölcsönösen ragaszkodtak egymáshoz./23/. Mintha megértené Sault, hogy úgy látta, Dávid Jónatán útjában áll, s ezért dühöngött gyakori féltékenységében. Jónátán iránta való szeretete pedig azért volt oly csodálatos, mert mindvégig ragaszkodva apjához, tudta Dávidot önzetlenül, fenntartások nélkül szeretni.
Van-e igaz barátod -, anélkül, hogy magadnak akarnád kisajátítani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 28., kedd 10:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A Ref. Kalauz szerinti igerész a mai napra: 1 Tim. 2.
Ebből ezt a kisebb részt nagyon nem értem. Segítsen valaki!
"A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben. Mert Ádám teremtetett először, Éva csak azután, és nem Ádámot vezette félre a kísértő, hanem az asszonyt, és ő esett bűnbe. Mégis üdvözül, ha gyermeket szül, ha megmarad józanul a hitben, a szeretetben és a szent életben."

A férfin való uralkodás tiltását értem, még a csendben maradásra intést is akár. De Ádám nem esett bűnbe? Meg ha nem szülsz gyereket, nem üdvözülsz? Vagy ezek a feltételek nem együtt, hanem külön-külön érvényesek? Egyáltalán, mi köze a gyermekszülésnek az üdvösséghez? Nem kegyelemből van üdvösségünk?
Aztán mi a helyzet a sok papnővel éppen a református egyházban? Ez biblikus gyakorlat akkor, vagy nem? Hogy van ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 28., kedd 15:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
nemosinex írta:
A Ref. Kalauz szerinti igerész a mai napra: 1 Tim. 2.
"...Mégis üdvözül, ha gyermeket szül, ha megmarad józanul a hitben, a szeretetben és a szent életben."

A férfin való uralkodás tiltását értem, még a csendben maradásra intést is akár. De Ádám nem esett bűnbe? Meg ha nem szülsz gyereket, nem üdvözülsz? Vagy ezek a feltételek nem együtt, hanem külön-külön érvényesek? Egyáltalán, mi köze a gyermekszülésnek az üdvösséghez? Nem kegyelemből van üdvösségünk?
Aztán mi a helyzet a sok papnővel éppen a református egyházban? Ez biblikus gyakorlat akkor, vagy nem? Hogy van ez?


Szerintem ez : "Mégis üdvözül, ha gyermeket szül" rossz fordítás. Megdöbbentő és megtévesztő. Természetesen Jézus által kegyelemből van üdvösségünk!
A ref. új fordításban ez olvasható: "Mégis megtartatik a gyermekszüléskor…" (1Tim.2:15) - lényegesen más jelentéstartalom!
A Károli fordításnak ugyanez a jelentése: „Mindazáltal megtartatik a gyermekszüléskor…”
A ref. új ford.-ban az általad említett szakasz így hangzik:
„A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben. Mert Ádám teremtetett először, Éva csak azután, és nem Ádámot vezette tévútra a kísértő, hanem az asszonyt, és ő esett bűnbe. Mégis megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmarad józanul a hitben, a szeretetben és a szent életben.”1Timóteus 2:12-15
A Károli ford.-ban:
„A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben. Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett: Mindazáltal megtartaik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel.”

Az igeszakasz nem arról szól, hogy Ádám nem esett bűnbe, a hangsúly azon van, hogy nem Ádámot, hanem Évát csalta lépre a kígyó (a Sátán).
Az ige szerint két ok is van, amiért az asszony csendben legyen: 1. Mert Ádámot teremtette Isten először, tehát őt illeti a vezető szerep (az asszony szerepe Ádám segítésében van/volna), 2. Évát vezette tévútra a Sátán, a nő kezdeményezése, „vezető szerepe” rosszra vezetett.
Az Istennel megromlott kapcsolat Éva cselekvésén keresztül történt (ő szakított a tiltott fáról), ezért megsokasította Isten a szülési fájdalmakat (1Mózes 3:16), de nem hal meg a gyermekszülésben, „ha megmarad józanul a hitben, szeretetben, és a szent életben.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 28., kedd 16:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
majd este befejezem....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 28., kedd 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egyszer kaptam egy ilyen üzenetet:

"engedjük meg Istennek, hogy ISTEN legyen!! ne egy jól vagy rosszul MŰKÖDŐ automata!!"

ezeknek az igéknek is az a "baja", hogy sok ember levonja a következtetést: "aha, így MŰKÖDIK Isten"

NEM!! Ő nem egy automata, ami/aki időnként ELROMLIK!! Ő egy SZUVERÉN SZEMÉLY

nem érdemes odáig "fejlődni", hogy "már ÉRTEM Istent!" Pláne nem érdemes megpróbálni "irányítani"


aki eddig nem csapta le dühösen az ablakot, de mégis úgy érzi, hogy most "felhúztam", a következő igehelyet ajánlanám a figyelmébe:

a 77. zsoltárban Aszáf írta:
4. Istenről emlékezem és sóhajtok; róla gondolkodom, de elepedt az én lelkem. Szela.
5. Szemeimet ébren tartod; hánykolódom, de nem szólhatok.
6. Elmélkedem a régi napokról, a hajdankor éveiről.
7. Megemlékezem éjjel az én énekeimről; szívemben elgondolkodom és azt kutatja lelkem:
8. Avagy mindörökké elvet-é az Úr? és nem lesz-é többé jóakaró?
9. Avagy végképen elfogyott-é az ő kegyelme? vagy megszűnik-é igérete nemzedékről nemzedékre?
10. Avagy elfelejtkezett-é könyörülni Isten? avagy elzárta-é haragjában az ő irgalmát? Szela.
11. És mondám: Ez az én betegségem, hogy a Fölségesnek jobbja megváltozott.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 28., kedd 18:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ugye, azért nem baj, ha mégis megpróbálom megérteni, nem a működését, hanem a lényét, miközben tudom, hogy egészében - legalábbis itt a földi létben - soha fel nem foghatom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 28., kedd 19:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
perszehogy nem!!! sőőőt!! :D

Idézet:
[Róm. 12.1] Esengek hozzátok, testvéreim, hogy testeteket az isteni irgalmasságon keresztül állítsátok oda élő, szent, Istennek kedves áldozatul, ez legyen a ti istentiszteleti szolgálatotok, mely az igének megfelel.
[Róm. 12.2] Ne idomuljatok ehhez a korhoz, hanem megújult értelemmel alakuljatok át, hogy azt próbálgassátok, hogy mi az Isten jó, kedves és tökéletes akarata.
[Róm. 12.3] A nekem adott kegyelmen át azt mondom tehát mindenkinek, aki köztetek van, hogy elméjét ne jártassa a magas dolgokon azon felül, amiben járnia kellene, hanem azon járjon az elmétek, hogy hogyan kell viselkednetek, józanul, kinek-kinek úgy, ahogy Isten a hit mértékét kiosztotta.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség