Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő
 

Re: Nehezen értehető igerészek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 29., szerda 23:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Idézet:
görög:
"szószthószetáj de diá tész teknogoniász", vagyis "megtartatik azonban a gyerekszülésen/viselősségen KERESZTÜL" (diá="primary preposition denoting the CHANNEL of an act")

Ha a gyerekszülés RÉVÉN tartatik meg, akkor megint elérkeztünk a kiindulóponthoz.
:?



-Az általam idézett két bibliafordításban NINCS ez a kifejezés, hogy RÉVÉN !!!!-
Ez azt jelentené -a magyar nyelv tartalmi értelmezése szerint- hogy "csak," aki
Szül gyereket, az "üdvözül".---- Ez égbekiáltóan hamis!-- ellenkezik a Biblia
egész szellemiségével és váltságtanával !!!!!! 8)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 06:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Bocsánat, hogy így beleakadtam ebbe az egy szóba. Tudom, persze, hogy egészében, a teljes Biblia fényében kell nézni az egyes helyeket, és úgy világos, hogy nem a gyemekszülés üdvözít. Sokszor nem is okoz gondot, ha valamit nem értek, gondolom, majd később megértem, amikor eljön az ideje.
Ami viszont élesen elém jött inkább a hsz-váltások során, mintsem az igei hely kapcsán, hogy hogy van akkor ezekkel a Biblia-fordításokkal. Te mondod, Loisz, hogy a protestáns felekezetek, így a református is két fordítást használ általánosan. Ez jó nekünk, hogy van két ilyen tuti fordítás. De kicsit tágabb öleléssel közelítve a dolgokhoz az is érdekelne, hogy mi van rajtunk túl, azokkal, akik más fordításokat használnak, pl. az Ökumenikus fordítást. Vagy más nyelven valahogy másképp jön le nekik a dolog. Nem mondvacsinált kérdéseket akarok gyártani, meg nem is Tőled várom igaziból a választ, csak tegnap ennek alapján olyan világosan megjelent előttem a gondolat (bár jónéhány lóugrást kíván, hogy valaki ezt most megértse) , hogy Isten nem a keresztény (vagy még szűkebben a protestáns) vallás Istene (a keresztény vallásban maximum megjelenik annyi, amennyit az Isten magáról ismerni enged), hanem az egész világé. És így - legalábbis számomra így - válik érthetővé az a másik nehezen megmagyarázható ige, ami a Timóteushoz írt levél soron következő részében olvashatunk (ez is botrányos lehet adott esetben): "mert az élő Istenben reménykedünk, aki üdvözítője minden embernek, de leginkább a hívőknek."
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedvesek!

Egyet értek Loisz gondolatával, hogy a sok fájdalom között megtartatik.
Ha hisz Jézus Krisztusban, akkor az örök életre is.

Én se tudom elfogadni, hogy aki szül, az üdvözül.
Nem kell a szavakat vizsgálni, szerintem a Biblia ismerete és a Lélek is arra vezet, hogy ennek semmi köze a VALÓSÁGHOZ.
Hiszen olyan embereknek is VAN üdvössége, akiknek nem ad az Úr gyermeket.

És igen, az Isten nem a keresztyének Istene. Mindenki Istene, mindenkinek az életének/üdvösségének az Ura.
A keresztyéneknek Jézus Krisztusban az Apukája.

A minden embernek üdvözítőjével megint annyi a baj, hogy nem valóságos, hiszen látható, hogy az emberek többsége elutasítja Jézus Krisztust. (persze többségében nem nyiltan, hanem hit által)
A minden ember szerintem jelenthet minden féle (nemeztiség, nem, életkor, szakma, képzettség, vallásosság, stb) embert.
Aki üdvözült, annak minden esetben az élő Isten volt az üdvözítője.
Nekünk annyiban van jó dolgunk, hogy Jézus Krisztusban annyira közel jött hozzánk az Isten, amennyire csak tehette, hogy megkeressen és megtartson.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 19:51 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
így van Isten mindenki Istene és amikor eljő az idő akkor ítélkezik
,,az utolsókból lesznek az elsők és az elsőkből az utolsók,,

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:

A minden embernek üdvözítőjével megint annyi a baj, hogy nem valóságos, hiszen látható, hogy az emberek többsége elutasítja Jézus Krisztust. (persze többségében nem nyiltan, hanem hit által)



-Szerintem a helyes meghatározás: "...van pártfogónk az Atyánál, az igaz Jézus
Krisztus, mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért; de nemcsak a miénkért,
hanem az egész világ bűnéért is."
1.Ján 2,1-2


-Üdvözülni az fog, aki elfogadja a maga, személyes bűneire Jézus Krisztus engesz-
telő áldozatát!

-Állitólag a hollandoktól ered a kérdés: "Jézus Krisztus az egész világ Megváltója,
vagy csak a hívőké ?" - Érdekes módon többféle választ adtak rá a világon, és
különfélét.-

-Én azzal az válasszal tudok egyetérteni: "Jézus Krisztus az egész világ Megváltója,
de csak annak a számára lesz érvényessé,- aki hittel elfogadja mint bűneiből Meg-
váltóját és befogadja a feltámadott Krisztust, az Élet Fejedelmét." (Jn 1,12 alap-
ján)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 31., péntek 05:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
így van :)

hasonlóképpen az 1Pt 1,18-19 is ÍGY igaz:

Idézet:
[1Pét. 1.18] ...nem romlandó dolgokon, aranyon, ezüstön váltottak meg titeket atyáitoktól örökölt hiábavaló életmódotokból,
[1Pét. 1.19] hanem a Krisztusnak, mint egy hibátlan, mocsoktalan báránynak drága vérén


Jézus Krisztus vére megváltott a szüleinktől örökölt hiábavaló életmódtól,
de ez csak annak a számára lesz érvényessé, aki hittel elfogadja (tudatos döntést hozva) Krisztusnak ERRE VONATKOZÓ váltság-részét is.

ha NEM:
Idézet:
[Jn. 8.21] Ismét szólt hozzájuk: "Én elmegyek s ti keresni fogtok engem, de vétketekben fogtok meghalni. Ahová én megyek, ti oda nem jöhettek."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 02., vasárnap 21:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:

Jézus Krisztus vére megváltott a szüleinktől örökölt hiábavaló életmódtól,
de ez csak annak a számára lesz érvényessé, aki hittel elfogadja (tudatos döntést hozva) Krisztusnak ERRE VONATKOZÓ váltság-részét is.


Kedves net !
Most "Neked merem mondani" - nem értem ezt a mondatot:

Idézet:
aki hittel elfogadja (tudatos döntést hozva) Krisztusnak ERRE VONATKOZÓ váltság-részét is.


-Mit jelent az, hogy "váltság-rész" ? Krisztus váltsága "részekre" bontható ?

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 03., hétfő 00:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
parázsgyűjtő-akció? no rendben! ;)

Idézet:
Vajjon részekre osztatott-é a Krisztus?


nem gondolnám :)

mint ahogy azt se, hogy MI MAGUNK "részekből állnánk"... (nem a fej-tor-potroh-ra gondolok :D)

mindazonáltal... simán leélhet valaki úgy egy HÍVŐ életet, hogy a PÉNZügyeihez nem engedi közel Istent... vagy a nevelési elveihez... vagy a társadalmi kapcsolataihoz...

NEM a formális vallásos emberekről beszélek! azokról, akiknek VALÓBAN üdvössége van!

de az életük bizonyos területéhez ("részéhez") úgy gondolják, hogy Istennek semmi köze... vagy nem gondolják úgy, sőt sehogy se gondolják... csak élik az életüket, és ÖSZTÖNÖSEN magánügynek tekintik az adott területet...

hogy mondjak példát? tudnék, de azt hiszem "nem vagyunk olyan viszonyban" :S

viszont az Ige beszél erről:

Idézet:
1kor3:11. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
12. Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
13. Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
14. Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
15. Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 03., hétfő 07:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:

NEM a formális vallásos emberekről beszélek! azokról, akiknek VALÓBAN üdvössége van!

de az életük bizonyos területéhez ("részéhez") úgy gondolják, hogy Istennek semmi köze... vagy nem gondolják úgy, sőt sehogy se gondolják... csak élik az életüket, és ÖSZTÖNÖSEN magánügynek tekintik az adott területet...



-Most nagyon "újat" mondtál nekem.- Nem is tudom elfogadni.-

Idézet:
akiknek VALÓBAN üdvössége van!
- Akinek valóban üdvössége van, az Krisztusban él a Szentlélek kontrollja alatt.- Isten Lelke pedig előbb-utóbb
rámutat az életünk hiányosságaira...bűneire

-A megszentelődés folyamatában, főként úrvacsorai előkészületben milyen bűnt
kell megvallani? - "Amiről tudunk, amit megláttunk, - és mindazt, amit jelenleg nem
látunk, de van." Luther - Ha ezt megtettem, akkor érvénybe lép az ige: "Ha
megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő, hogy megbocsássa és megtisztitson minden
hamisságtól."1Jn 1,9
- Krisztus vére által tehát tiszta és igaz vagyok ! -
Teljes egészében!

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. aug. 03., hétfő 07:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 03., hétfő 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem csetelek, jó? :S

Idézet:
[Róm. 9.4] Mert izraeliták ők, övék a fiúvá fogadtatás, a dicsőség, a szövetségek, a törvényadás, az istentiszteleti szolgálat és az ígéretek,
[Róm. 9.5] övék az atyák, kiktől hús szerint a Krisztus származott, aki mindenek felett való Isten, s áldandó az örök korokig. Ámen.


"övék" Luther, Kálvin, a káté, és - természetesen - Krisztus, akitől az egész származott :)

mit szólhatnék ezellen? (nem is AKAROK szólni, amit - Luthert idézve - az Úrvacsoráról mondasz, teljesen korrekt)

ugyanakkor (hogy továbbra se "süllyedjünk a csetelés szintjére"):

Szabó Magda (nagy református írónk és egyházi tisztségviselőnk): Régimódi történet

hmmmm....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 04., kedd 06:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Idézet:
Jézus Krisztus vére megváltott a szüleinktől örökölt hiábavaló életmódtól,
de ez csak annak a számára lesz érvényessé, aki hittel elfogadja (tudatos döntést hozva) Krisztusnak ERRE VONATKOZÓ váltság-részét is.



-Még mindig nem kaptam választ erre a mondatodra. Különösen is:

Idézet:
aki hittel elfogadja (tudatos döntést hozva) Krisztusnak ERRE VONATKOZÓ váltság-részét is.


hogy érted ezt, mit jelent a Biblia alapján ?


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 04., kedd 10:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
- Sámson és a nők

- Simon mágus és az anyagiak (Szimónia)

- Péter-Pál és a pogány hívőkkel szembeni "tolerancia"

- Egyes fórumozók (akik közül a legnagyobb bűnös én vagyok) és az igazság Jézus szerinti értelmezése

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 04., kedd 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-Értelek.- Többször nem kérdezek rá.-
Legyen Neked a Te hited szerint.-
Részemről nincs folytatás.- :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 06:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
.

Idézet:
Jézus Krisztus vére megváltott a szüleinktől örökölt hiábavaló életmódtól,
de ez csak annak a számára lesz érvényessé, aki hittel elfogadja (tudatos döntést hozva) Krisztusnak ERRE VONATKOZÓ váltság-részét is.



-Még mindig nem kaptam választ erre a mondatodra. Különösen is:

Idézet:
aki hittel elfogadja (tudatos döntést hozva) Krisztusnak ERRE VONATKOZÓ váltság-részét is.


hogy érted ezt, mit jelent a Biblia alapján ?


L.



Loisz írta:
.
-Értelek.- Többször nem kérdezek rá.-
Legyen Neked a Te hited szerint.-
Részemről nincs folytatás.- :)

L.



részemről van!! :)

ahogy megláttam a mai elmélkedést, arra gondoltam, hogy ez talán segíthet, elvégre nem én mondom, hanem valaki olyan, akit te is elfogadsz:

Boglárka írta:
A boldog élet szabályai

"Csak légy igen erős és bátor, őrizd meg, és tartsd meg azt a törvényt, amelyet Mózes, az én szolgám parancsolt neked! Ne térj el attól se jobbra, se balra, hogy boldogulj mindenütt, amerre csak jársz!" (Józs 1,7).

Az Úr velünk lesz a szent harcban, de megkívánja, hogy pontosan kövessük utasításait. Győzelmünk azon fog múlni, hogy engedelmeskedünk-e neki teljes szívből, és hitből fakadó cselekedeteink elég erősek és bátrak-e. Ha fél szívvel harcolunk, csak fél győzelmet várhatunk.

Az Úr iránti engedelmesség figyelmet és megfontoltságot igényel. Ez Isten akaratának minden területére vonatkozik, és azt jelenti, hogy akaratának mindenben őszinte készséggel engedelmeskednünk kell. Ez szüntelen készenlétet jelent. Magatartásunk legyen az Ige szellemében való. Nem szabad válogatnunk parancsaiban, hanem el kell fogadnunk egyiket a másik után, ahogy kapjuk őket. A végrehajtásban pedig pontosaknak és állhatatosaknak kell lennünk. Utunk egyenes, nem szabad se jobbra, se balra letérnünk róla. Ne legyünk szigorúbbak a törvénynél, de ne legyünk engedékenyek és könnyelműek sem. Az ilyen engedelmesség következtében szellemileg kivirágzik az életünk.

Ó Urunk, segíts világosan meglátnunk, ha nem így élünk, nehogy hiába számítsunk ígéreted beteljesedésére!



erről beszélek!!

ha még mindig nem világos, akkor tehetetlen vagyok... de remélem, hogy így "elfogadható a válasz" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 06:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én mindenesetre köszönöm.
Közel van hozzád az ige, a te szádban és a te szívedben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség