Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Következő
 

Re: Nehezen értehető igerészek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 17., szerda 16:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
pauler írta:
Köszönöm.............., még délután a kocsiban két munkaterület között beugrott egy szó - csak nem volt nálam Biblia -, ami a "CSELEKSZI"
Az első részbe ez nincs benne, a másodikban már igen.

Nem tudom, hogy ennek van-e valamilyen jelentősége. Arra gondolok, hogy az Isten előtt gondolati szinten mindenki vétkezik. Azaz megkívánja felebarátja feleségét, házát, lehülyézi - kimondatlanul is - a másik embert akár pontos információk nélkül.
Nem lehet az, hogy ez a bűn, ami még nem cselekedet, de már jelen van a hívő életében is?

A másik rész pedig az ennek való teljes odaadás, amikor már nincs küzdelem, hanem élet átadás a bűnre, ami már a Sátánnal való szövetség, hiszen Ő ad ehhez erőt és mindent, ami még szükséges.

Nem tom!

Kedves 32ezüst!

Azt is értem, amit írsz, hogy Istenre nézve bűnösök vagyunk, a világ felé tekintve - jó esetben - pedig nem.


Ez is belefér...
Az első esetben az Isten cselekszik az emberrel.
A másodikban pedig az ember cselekszik, embertársával.

Ez az, amiről írtam, hogy a világítás iránya.

Csak, nem szabad fekete fénnyel világítani, erre kell vigyázni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. feb. 05., vasárnap 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogyan értitek ezt a részt a Máté 11-ből:
"A Keresztelő János idejétől fogva pedig mind mostanig erőszakoskodnak a mennyek országáért és az erőszakoskodók ragadják el azt"?
Kik ezek az erőszakoskodók, és hogyan lehet ezt érteni, hogy elragadják a mennyek országát?

Köszönöm, ha válaszoltok.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. feb. 05., vasárnap 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia Nemosinex! A legjobb barátod a gugli elve alapján több magyarázat közül az alábbi gondolatmenetet találtam rokonszenvesnek. Magamtól csak a tapogatózásra tellett:


János minden nagysága ellenére azonban még nem jött el az új kor, amelyet az eljövendő Isten országa fog képviselni (11. v.). Mindamellett János bebörtönzése erőszakos támadás az eljövendő ország ellen (12. v.), olyan támadás, amelyet Jézus esetében is megismételnek majd. Azok, akik szembehelyezkednek János és Jézus királyságról szóló tanításával, magának a királyságnak mondanak ellen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. feb. 05., vasárnap 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem is a legjobb barátom a gugli, csak a második legjobb, mert látod, nem is jutott elsőre eszembe, hogy megkérdezzem. De most megnéztem, és találtam én is egy helyet, ahol kicsit másképpen magyarázzák ezt az igét. Különben elég sok a semmitmondó magyarázat erről a bibliai szakaszról.
Ez a link: http://www.bibliaszol.hu/torjeloreKrisztusban
Nekem ez érthetőbb és elfogadhatóbb, mert az állóvíz-kereszténységből jobban kiragad. Köszönöm, hogy megnézted nekem.

Üdv nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. feb. 08., szerda 22:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Máté Evangyélioma 11. rész

1. És lőn, mikor elvégezé Jézus a tizenkét tanítványának adott utasítást, elméne onnan, hogy tanítson és prédikáljon azoknak városaiban.
2. János pedig, mikor meghallotta a fogságban a Krisztus cselekedeteit, elküldvén kettőt az ő tanítványai közül,
3. Monda néki: Te vagy-é az, a ki eljövendő, vagy mást várjunk?
4. És felelvén Jézus, monda nékik: Menjetek el és jelentsétek Jánosnak, a miket hallotok és láttok:
5. A vakok látnak, és a sánták járnak; a poklosok megtisztulnak és a siketek hallanak; a halottak föltámadnak, és a szegényeknek evangyéliom hirdettetik;
6. És boldog, a ki én bennem meg nem botránkozik.
7. Mikor pedig azok elmentek vala, szólni kezde Jézus a sokaságnak Jánosról: Mit látni mentetek ki a pusztába? Nádszálat-é, a mit a szél hajtogat?
8. Hát mit látni mentetek ki? Puha ruhába öltözött embert-é? Ímé a kik puha ruhákat viselnek, a királyok palotáiban vannak.
9. Hát mit látni mentetek ki? Prófétát-é? Bizony, mondom néktek, prófétánál is nagyobbat!
10. Mert ő az, a kiről meg van írva: Ímé én elküldöm az én követemet a te orczád előtt, a ki megkészíti előtted a te útadat.
11. Bizony mondom néktek: az asszonyoktól szülöttek között nem támadott nagyobb Keresztelő Jánosnál; de a ki legkisebb a mennyeknek országában, nagyobb nálánál.
12. A Keresztelő János idejétől fogva pedig mind mostanig erőszakoskodnak a mennyek országáért, és az erőszakoskodók ragadják el azt.
13. Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala.
14. És, ha be akarjátok venni, Illés ő, a ki eljövendő vala.

Az Isten Országa (mennyek országa) nem hely, hanem SZEMÉLY.
Jézus Krisztusban volt/van/lesz jelen a menny a földön. Ha Benne vagy és Benned van, akkor nagyobb vagy Keresztelő Jánosnál!

Az erőszakoskodók elragadták Jézus Krisztust, meg is ölhették, de még sem lett az övék, csak Jézus hiánya maradt nekik. Egy űr, örökre - ez a pokol.
A feltámadottal már csak azok találkoztak, akik megalázták magukat Előtte, akik a bűneikkel sem máshoz fordultak.

A harc, - amiről a link megnyitásakor olvastam - valós. Keresztelő Jánosról, mint HARCOSRÓL szól Jézus, aki ugyan olyan ember, mint mi, hiszen a börtön rideg valóságában reménytelenség veszi körül, DE ebben a helyzetben sem kér mástól választ, mint Jézustól!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. feb. 09., csütörtök 06:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nekem az Isten országába való erőszakos betörés a szövegkörnyezet alapján inkább pozitív dolognak tűnik. Lukácsnál pl így van róla szó:
Lk 16, 16: A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik és mindenki erőszakkal tör abba.
Keresztelő János, amikor viperák fajzatainak nevezi a farizeusokat, valami ilyesmit kér számon rajtuk, hogy ki szólt nekik, hogy az Isten elkövetkezendő haragjától megmeneküljenek. És utána mondja, hogy teremjenek megtéréshez illő gyümölcsöket. Valami olyasmit gondolok én, hogy az ilyen erőszakoskodó megtérés az lehet, amikor az ember számításból - a közelgő ítélettől való félelemből - igyekszik megragadni a mennyek országát, de igazi szívbéli változás nincs benne. Ettől még ő helyesen gondolkodik - csak a motivációja rossz. Jézussal pedig a helyes motiváció érkezik meg.
Azt hiszem, az igazi hiteles kereszténységben benne van mindkét vonás, az erőteljes vágyakozás, harc a mennyek országának elérésére, illetve a szívbéli változás, amely meghozza a gyümölcseit.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. jún. 03., vasárnap 20:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A János 10,16-ben ezt mondja Jézus: "Más juhaim is vannak nekem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is vezetnem kell, és hallgatni is fognak a hangomra: és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor."

Miről, kikről lehet itt szó szerintetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. jún. 04., hétfő 10:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
A János 10,16-ben ezt mondja Jézus: "Más juhaim is vannak nekem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is vezetnem kell, és hallgatni is fognak a hangomra: és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor."

Miről, kikről lehet itt szó szerintetek?


A pogányokról- a más(nem zsidó) nemzetbeliekről.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. jún. 07., csütörtök 04:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Meg mai szemmel nézve: református hívőnek a nem-református hívőről, adventistának a nem-adventistáról, pünkösdinek a nem-pünkösdiről stb. A szentek közösségéről.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. jún. 07., csütörtök 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Én ezt nem értem:

Máté 11:

11 A Keresztelő János idejétől fogva pedig mind mostanig erőszakoskodnak a mennyek országáért, és az erőszakoskodók ragadják el azt. 13 Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala. 14 És, ha be akarjátok venni, Illés ő, aki eljövendő vala.15 Akinek van füle a hallásra, hallja

Nem fura?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. jún. 07., csütörtök 22:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Talán így valamivel érthetőbb, ha a 16-19. részt hozzá olvassuk, különösen a 18-19.sort:

11,11 Bizony, mondom néktek: nem támadt asszonytól születettek között nagyobb Keresztelő Jánosnál; de aki a legkisebb a mennyek országában, nagyobb nála.
11,12 Keresztelő János napjaitól mostanig a mennyek országa erőszakot szenved, és az erőszakosok igyekeznek hatalmukba keríteni.
11,13 Mert minden próféta és a törvény János idejéig prófétált.
11,14 És ha akarjátok, fogadjátok el, ő Illés, aki eljövendő volt.
11,15 Akinek van füle, hallja!"
11,16 "De kihez hasonlítsam ezt a nemzedéket? Hasonlók azokhoz a gyermekekhez, akik a piacon ülnek, és ezt kiáltják a többieknek:
11,17 Furulyáztunk nektek, és nem táncoltatok; siratót énekeltünk, és nem gyászoltatok.
11,18 Mert eljött János, aki nem eszik, és nem is iszik, és ezt mondják: Ördög van benne!
11,19 Eljött az Emberfia, eszik és iszik, és ezt mondják: Íme, falánk és részeges ember, vámszedők és bűnösök barátja! De cselekedetei által nyert igazolást a bölcsesség."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. jún. 08., péntek 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Kamilla!

Néhány hozzászólással korábban én is értetlenségemet fejeztem ki e résszel kapcsolatban. Akkor küldtem egy linket is, nézd meg, hátha segít valamit.
Most megnéztem viszont az angol-görög interlineáris bibliát, és ott az erőszakot szenved-et úgy fordítják, hogy is being violently forced (biazetai görögül), ami elég negatív hangzású szószerkezet, tehát talán mégsem pozitív dolog az erőszakosság.
Lehet, hogy a kárhoztatás prófétáit hívja erőszakosoknak, akik Krisztus helyett Keresztelő Jánost hirdetik; ami akkor már nem hirdethető, vagyis a kegyelem helyett a büntetést. Ehhez hozzá lehet még olvasni a 2Kor 3, 6-ot és a soron következő verseket, hogy lássuk a különbséget a kárhoztatás és az igazság szolgálata közötti különbséget:

5. Nem mintha magunktól volnánk alkalmatosak valamit gondolni, úgy mint magunkból; ellenkezőleg a mi alkalmatos voltunk az Istentől van:
6. A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.
7. Ha pedig a halálnak betűkkel kövekbe vésett szolgálata dicsőséges vala, úgyhogy Izráel fiai nem is nézhettek Mózes orczájára arczának elmúló dicsősége miatt:
8. Hogyne volna még inkább dicsőséges a léleknek szolgálata?
9. Mert ha a kárhoztatás szolgálata dicsőséges, mennyivel inkább dicsőséges az igazság szolgálata?
10. Sőt a dicsőített nem is dicsőséges ebben a részben az őt meghaladó dicsőség miatt.
11. Mert ha dicsőséges az elmulandó, sokkal inkább dicsőséges, a mi megmarad.

Meg természetesen a Galatákhoz írt levelet is (3,13), amelyből kiderül, hogy Krisztus nem egyébtől, hanem a törvény átkától mentett meg bennünket. (Tehát jogerősen kivásárolt a törvény hatálya alól, hogy járjunk az ő szabadságában. Ezért is szomorú dolog hívő embert a törvénnyel kárhoztatni).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2012. jún. 11., hétfő 15:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszönöm Nemo, Megnézem! Figyelmetlen voltam, beleakadtam ebbe a részbe, és kapásból beírtam, nem olvastam vissza.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2013. okt. 20., vasárnap 06:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://tobbazelet.hu/farkasjozsefhangta ... -Isten/62/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 04., kedd 06:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Imre írta:
Idézet:
Jób sem a bűnei miatt került abba a nehéz helyzetbe.


Jób bűnbánatot tart

Felelt Jób, és ezt mondta az Úrnak:
42,2 Tudom, hogy mindent megtehetsz, és nincs olyan szándékod, amelyet meg ne valósíthatnál
42,3 Ki merné elhomályosítani az örök rendet tudatlanul? Azért mondottam, hogy nem értem. Csodálatosabbak ezek, semhogy felfoghatnám.
42,4 Hallgass meg, hadd beszéljek! Én kérdezlek, te pedig oktass engem!
42,5 Csak hírből hallottam rólad, de most saját szememmel láttalak.
42,6 Ezért visszavonok mindent, bűnbánatot tartok porban és hamuban.


Jóban akkor voltak "bűnei"?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség