Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kavics!
Te hogy iszod a Bárány vérét, nem a bort, hanem a VÉRT?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
KAvics, már csak egy kérdésem maradt a fejtegetésed után. Az Apcsel, ami Jézus halála után született miért írja tehát, hogy a pogányból lett keresztények tartózkodjanak a vértől?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 18:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
De a vér természete, tulajdonságai, ami miatt nem szabad azt megenni, nem változott meg.


Ez tényleg jó blöff! :) Már csak el kellene valakinek értelmesen mondani, mi is a vér természete, és tulajdonsága, ami miatt azt nem lehet megenni. Mi miatt lehet azt a földre kicsorgatni, és mi az a természet, tulajdonság, ami miatt nem lehet azt megenni. A sok bölcs vért nem evő kedves testvér csak meg tudja magyarázni.

Meg kell vallanom, ahogy így beszélgetünk a vérről, egyre inkább előttem van az a finom hagymás sült vér képe, amit gyerekkoromban tyúkvágáskor, vagy disznótorkor ettünk reggelire. Előtte egy pohárka forralt bort is uttunk, hát mesés volt!

Na szóval akkor mi is az a bizonyos természete, és tulajdonsága a vérnek, ami miatt nem lehet megenni.

Kérném nem tekintélyi hivatkozással megoldani a dolgot, hanem észérveket kérnék használni. Merthát az nem járja, hogy amikor észérvekkel hívatkozunk, akkor tekintélyivel válaszoltok, amikor meg Jézus tekintélyével hivatkozunk, akkor meg tológice válaszoltok. Ez nem korrekt! Aki A-t mond, mondjon B-t is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 19:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Rosta írta:
Idézet:
Mi miatt lehet azt a földre kicsorgatni, és mi az a természet, tulajdonság, ami miatt nem lehet azt megenni. A sok bölcs vért nem evő kedves testvér csak meg tudja magyarázni.

Már többször is ide lettek idézve, az erre vonatkozó igék, ha te azokra immunis vagy akkor nekünk semmilyen magyarázattal nincs esélyünk.
De akár be is lehetne fejezni ezt a támát mert a lövészárkok már elég mélyek és nyilvánvaló, hogy nem várható a vitában közeledés.
Ti eszitek a vért és azt helyénvalónak tartjátok, mi pedig az ige alapján tiltottnak tartjuk. Kész. Ennyi
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 19:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Már többször is ide lettek idézve, az erre vonatkozó igék, ha te azokra immunis vagy akkor nekünk semmilyen magyarázattal nincs esélyünk.
De akár be is lehetne fejezni ezt a támát mert a lövészárkok már elég mélyek és nyilvánvaló, hogy nem várható a vitában közeledés.
Ti eszitek a vért és azt helyénvalónak tartjátok, mi pedig az ige alapján tiltottnak tartjuk. Kész. Ennyi
üdv
ex


Hát ez valóban kiváló észérv, és logikus magyarázata annak, hogy miféle természete is van a vérnek, és miféle tulajdonsága miatt nem lehet azt megenni. Miszerint: már mondták itt, nem mondom mégegyszer! :wink:

Persze azt tudnod kell, hogy ez tisztességtelen érvelés ebben a parókiabéli fülemüle perben. Mivel engem nagyon szórakoztat ez a gumicsont rágás, hát tényleg érdekelne, hogy miféle természete, és tulajdonsága vagyon a vérnek, ami miatt nem ehető a 21. században vér. :*:

Én még érdemi indokot erre nem hallottam. Afféle teológiai okoskodást igen, de a vér természetéről, egyedi tulajdonságáról nem hallottam eszmefuttatást, így hát elővezethetnéd mik is ezek. Persze el is zárkózhatsz, de ez nem észérv... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 21:44 
Szia Ex!

Jézus vérét iszom HIT által, Lélekben!

Olyan Királyunk van, aki nem küld el, hogy "Ne szívjátok már a vérem", hanem egyenesen azt mondja, hogy aki nem issza a vérem nincs meg abban az ÉLET!

Ti testiek vagytok, ezért nem értitek és nem is akarjátok érteni, Isten megkeményítette a szíveteket!

Kedves Indu!

Az apcsel azon Igéiről már írtam, de neked nagyon szívesen leírom!
A lényeg, hogy ott végig a pogány istenekkel való paráznaságról szól az Ige.
Bálványáldozati hús, vér, fúlva holt állat (tenger istennek áldozott állat) és aztán maga a paráznaság.
Azért ezek az Igék, mert a pogányokból lett keresztyének abban az időben ezen állatok és a vér táplálkozása által akartak az isteneikhez közelebb kerülni, ebből akartak erőt meríteni.
Ettől kellett félteni őket, ezért a bölcs előírás.

Ismét kérdezlek téged. Miért nem eszed az állati vért? Azért mert arra használod, amire Isten rendelte?
Vagy azért mert emberek erre tanítottak, vagy ez által különbözteted meg magad a "pogányoktól"?

Szeretettel: Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 21:48 
Kedves Rosta!

Leírtam, miért nem olvasod az Igét?!

Isten azért nem engedte meg a vér evését, mert a vért NEM ÉTELNEK szánta, hanem áldozati szernek.
Ezzel locsolták le az oltárt és ezzel öntötték le a népet, mert azt mondta Isten, hogy nincs bocsánat vér nélkül.
Ezért az egy okért nem lehetett enni a vért!

A kérdésem, amire nem akarnak választ adni, hogy ki használja még erre az állati vért?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 22:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jól mondod Kavics, itt is az szerepel, hogy a vért áldozatra szánja Isten, csak nem találom kérlek segíts, mert te biztos tudod, kedves Sándor.

Mózes I. könyve 9. rész


1. Azután megáldá Isten Noét és az ő fiait, és azt mondá nékik: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet.

2. És féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja az égnek minden madara: minden a mi nyüzsög a földön, és a tengernek minden hala kezetekbe adatott;

3. Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat.

4. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.

5. De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.

6. A ki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert.

7. Ti pedig szaporodjatok és sokasodjatok, nyüzsögjetek a földön és sokasodjatok azon.

8. És szóla az Isten Noénak és vele az ő fiainak, mondván:

9. Én pedig ímé szövetséget szerzek ti veletek és a ti magvatokkal ti utánnatok.

10. És minden élő állattal, mely veletek van: madárral, barommal, minden mezei vaddal, mely veletek van; mindattól kezdve a mi a bárkából kijött, a földnek minden vadjáig.

11. Szövetséget kötök ti veletek, hogy soha ezután el nem vész özönvíz miatt minden test; és soha sem lesz többé özönvíz a földnek elvesztésére.

12. És monda az Isten: Ez a jele a szövetségnek, melyet én örök időkre szerzek közöttem és ti köztetek, és minden élő állat között, mely ti veletek van:

13. Az én ívemet helyeztetem a felhőkbe, s ez lesz jele a szövetségnek közöttem és a föld között.

14. És lészen, hogy mikor felhővel borítom be a földet, meglátszik az ív a felhőben.

15. És megemlékezem az én szövetségemről, mely van én közöttem és ti közöttetek, és minden testből való élő állat között; és nem lesz többé a víz özönné minden testnek elvesztésére.

16. Azért legyen tehát az ív a felhőben, hogy lássam azt és megemlékezzem az örökkévaló szövetségről Isten között és minden testből való élő állat között, mely a földön van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 22:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Persze elfelejtettem, hogy ez az ige is érvényét vesztette:

Máté ev. 5 fejezet
23. Azért, ha a te ajándékodat az oltárra viszed és ott megemlékezel arról, hogy a te atyádfiának valami panasza van ellened:

24. Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat.

Meg ez is:

Rm 12,1 Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 09:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Rosta mondta:

Hát ez valóban kiváló észérv, és logikus magyarázata annak, hogy miféle természete is van a vérnek, és miféle tulajdonsága miatt nem lehet azt megenni. Miszerint: már mondták itt, nem mondom mégegyszer!

Watchman Nee szerint életünk egy szakadék feletti hídpallón megy át. Elöl menetel az isteni ígéret, utána a hit és a végén a tapasztalat. Ha bármelyik nem előre néz, hanem hátra pislog; a mélybe zuhan

Úgyhogy kedves Rosta ne kívánj a hitet felülíró logikai érvelést, mert a mélybe zuhansz. Ha engedelmeskedsz Isten Igéjének (ez ugyanis a Jn 3,36 szerint a hit megnyilvánulása) -> meg fogod tapasztalni a logikai értelmét..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 09:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kavics mondta:
A kérdésem, amire nem akarnak választ adni, hogy ki használja még erre az állati vért?

Itt jöhet válaszként a Rosta által kívánt logika. (De elég lehetne az Ige teljességét figyelni, s nem kijátszani próbálkozván egyiket a másikkal szemben).

Vérontás nélkül nincs bűnbocsánat - hirdeti az Ige.
Ezért kellett állatokat áldozni a bűn elfedezése érdekében, Isten parancsa szerint. Mindez átmeneti megoldás volt az idők teljességéig, amikor is az Úr Jézus egyetlen, tökéletes áldozata megoldotta ezt a kérdést. Így már nincs szükség állatok véres áldozatára.

Ettől viszont nem vált érvénytelenné az állatok étkezésre szánt leölési parancsa, különös tekintettel a vérrel kapcsolatban. Az élet/lélek adója továbbra is maga Isten, ezért a vér a természet-föld "útvonalán" visszajuttatandó tulajdonosához..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem kívánlak benneteket megbotránkoztatni, de azért született az Úr Jézus Krisztus az istálóba az (tiszta:vágott patájú, kérődző)állatok közé, mert Isten az emberre is úgy tekintett mint az állatokra, ezért a jászol, mert az étel az állatnak a jászolba kerül.
Ő volt az utolsó Ádám és lett az új első Ádám szellem szerint.
Amikor a megváltottakra Isten a fián keresztül tekint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 09:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Igen FM (Magda)

Erről van szó. :)
--
Talán elolvassák. :)

Nem mózesi szövetség.
Hanem (Noéval) mindenkivel így a pogányokkal is.
Látni hogy minden állat ehető de a vér nem táplálék.

Mát 15,11.
Nem az fertőzteti meg az embert, a mi a szájon bemegy, hanem a mi kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert.

Jézus Krisztus kijelentései összhangba vannak ezzel.
Sokan tévesen az hiszik, így azt is meg ehetik ami tilalom alatt van.
A pogányoknak azaz a népeknek minden állat ehető.
De nekik is van tilalom a vértől óvakodjanak.

Ádámnál bűne??
Talán az alma volt hatással rá?
Az alma jó volt Isten mindet jónak teremtet.
Viszont Ádám engedetlen lett.
Még csak nem is vér csak egy egyszerű alma és itt tart világ az engedetlenség miatt.

A mózesi törvény vezérlő mester Jézushoz, Isten a törvény által mutatja meg mennyire nem tudunk. engedelmeskedni neki.

A törvény jó csak ép betartani nem tudja az ember, mert mikor azt mondja a törvény ne kívánd a testedben lakozó bűn (akár engedetlenségi kényszernek is nevezhetnénk) kívánásra buzdít.

Jézusban viszont meghaltunk a testnek hogy végre Ővele engedelmességben élhessünk.
Már nem vagyunk szolgái a testnek, így tudunk engedelmeskedni Urunk Jézus Krisztus által.

Erről írtam: Róm 8,
11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.
12. Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, hogy test szerint éljünk:

--

Akkor mi is a test kívánsága, cselekedete?
Mind az ami nem engedelmeskedik Istennek.

Ajánlom Roma 7 figyelmetekben mert ott le van írva miről is van szó.

„bűnök indulatai” Így lett nyilvánvalóvá.

5.Mert mikor a testben voltunk, a bűnök indulatai a törvény által dolgoztak a mi tagjainkban, hogy gyümölcsözzenek a halálnak;
A szabadság amit sokan úgy képzelnek hogy maga törvény törlöd öt el.

6.Most pedig megszabadultunk a törvénytől, minekutána meghaltunk arra nézve, a mely által lekötve tartattunk; hogy szolgáljunk a léleknek újságában és nem a betű óságában.

A további versekben Pál arról ír hogy az „bűnök indulatai” a mi test gyakorlatilag meg akadályoz a törvény betartásától így halálra vitt.


Viszont a törvény ettől még szent és jó. Nem a törvény csalt meg hanem a bűn.

A törvényről viszont ezt mondja:
14.
Mert tudjuk, hogy a törvény lelki; de én testi vagyok, a bűn alá rekesztve.

Itt a lényeg amíg testi valaki nemképes betartani.

De a lelki ember képes rá.

Róm 8,

1. Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint.
2. Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.

Itt tévednek megint sokan hiszen látjuk hogy a törvény lelki mégis bűn és a halál törvényének hiszik.
--
Csak hogy itt erről van szó.

Róm 7,
22.
Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint;
23.
De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban.

Ebből a rabságból szabadultunk meg.

3. Mert a mi a törvénynek lehetetlen vala, mivelhogy erőtelen vala a test miatt, az Isten az ő Fiát elbocsátván bűn testének hasonlatosságában és a bűnért, kárhoztatá a bűnt a testben.
4. Hogy a törvénynek igazsága beteljesüljön bennünk, kik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.

Amikor azt mondjátok hogy a törvény nem kell hogy beteljesedjen bennünk, akkor valamit nagyon elnéztek.
Mert a következők versekben megmutatja hogy milyen módon vagyunk szabadok a bűntől és és hogy tud beteljesülni a törvény bennünk.

Így tölti be bennünk is Urunk a törvényt.
Nem a törvénynek hanem Urunknak engedelmeskedve.

Mt 5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

És bizony Ő az aki bennünket is betölt (alkalmassá tesz).

Róm 8- ban írja hogyan is történik.
De egy szerűbben is utal rá.
Rm 13,8 Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

Rm 13,10 A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.
Ef 1,23 Mely az Ő teste, teljessége Ő néki, a ki mindeneket betölt mindenekkel.

Hogy ez hogyan történik?
(ha ne talán nem néztek utána)

A test gondolata nem tud Isten törvényének engedelmeskedni mert nem is teheti.

7. Mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen; minthogy az Isten törvényének nem engedelmeskedik, mert nem is teheti.
8.A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

9.De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
10. Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.
11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.
12. Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, hogy test szerint éljünk:
13. Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.

14. Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.
15. Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!
16.Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.
--
Summázva.
Teljes engedelmesség Urunknak (iránta való szeretetből), és a test gondolatait is meg kell ölni. Ez pedig első sorban az engedetlenség.
Ebben az esetben Urunk befogja tölteni a törvényt életünkben.

Ez olyan mint a vőlegény és a menyasszony (mert az is). A menyasszony érzi a vőlegény mindent elsöprő szeretetét (szerelmét) és mivel számára ez a legcsodálatosabb, legfontosabb mivel ő is szerelemre lobbant a vőlegény iránt így teljesen rá tudja bízni magát és meg tenni amit a vőlegény akar. Egyben érezheti oltalmazó, segítő, gondoskodó szeretetét.
Így ez a kapcsolat még jobban elmélyül még jobban össze fonódik.
Szinte egybe olvad.

Gal 2,20 Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 10:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ha netalán azt gondolnátok mi köze ehhez a vérnek. (Amit az előbb írtam)
Bizony mindenhez köze van.
Általában azok akarják a törvényt eltörölni aki képtelenek betartani, testiek.

Saját akaratukat cselekszik és csak azt teszik meg az Úrnak ami ezzel megegyezik.
A Törvény nekik továbbra is akadály így magukat felé rendelik és nem betöltik.

Betölteni a törvényt nem cselekedni.

A cselekedni akaró az Úr Jézus tanítást saját akaratából elképzeléséből akarja cselekedni.
A másik aki még csak cselekedni sem akarja hanem a kegyelemre utalva éli tovább testi kívánságait.
Persze megrostálja, ami szemmel látható betartja ami nem az nem teszt kívánsága.

De mit ír az Írsá?
Gal 5,24 A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.

Ha az Ó ember test, mindenestől kívánságaival együtt.

A test cselekedetei:
19. A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.
20.Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,
21.Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.
--


De hogy hogy jutunk idáig, azt Jakabnál olvassuk.
Jak 1,
14. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.
15. Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.
16.Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai!
--

Ha eljutottunk idáig.
Az állatok vérét miért is kívánja valaki enne. (holott tiltva van)
Ha tiltva van még csak nem is a törvény miatt nem eszi, hanem még kívánni sem kívánja.
Nem is tudná meg enni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 10:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:

Kedves Indu!

Az apcsel azon Igéiről már írtam, de neked nagyon szívesen leírom!
A lényeg, hogy ott végig a pogány istenekkel való paráznaságról szól az Ige.
Bálványáldozati hús, vér, fúlva holt állat (tenger istennek áldozott állat) és aztán maga a paráznaság.
Azért ezek az Igék, mert a pogányokból lett keresztyének abban az időben ezen állatok és a vér táplálkozása által akartak az isteneikhez közelebb kerülni, ebből akartak erőt meríteni.
Ettől kellett félteni őket, ezért a bölcs előírás.

Ismét kérdezlek téged. Miért nem eszed az állati vért? Azért mert arra használod, amire Isten rendelte?
Vagy azért mert emberek erre tanítottak, vagy ez által különbözteted meg magad a "pogányoktól"?

Szeretettel: Péter

Kedves Kavics
Itt van a bukfenced.

Elmagyarázod az akkori helyzetet és ezért nem alkalmazod magadra, mivel ma már nincs ilyen.
Pedig nekünk is ugyan úgy megvan írva.

Értsd akkoriaknak ép úgy szól mint nekünk.
pl,
Mi nem vándorlunk a pusztába így mind az nem a mi tanulságunkra lett megíratva?
Ezzel az erővel nyugodtan állíthatnád ezt is.
Ezzel eljutsz odáig hogy semmi sem neked szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség