Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
 

Re: nyelveken imádkozás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Aki kér, az kap!
Aki zörget, annak megnyittatik. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 14:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
exrefis írta:

Az imáról. Azért nagyon jó és hasznos a nyelveken imádkozás mert akkor biztos hogy szellemben imádkozol Isten akarata szerint. :)
üdv
ex


Csak messze nem mindegy, hogy valóban Isten ajándéka az vagy a nagy Imitátor átverése - MINTHA[/color] az lenne. A karizmatikus (érzelmi)keresztyéneknél az utóbbi valószínűsíthető.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 16:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
exrefis írta:

Az imáról. Azért nagyon jó és hasznos a nyelveken imádkozás mert akkor biztos hogy szellemben imádkozol Isten akarata szerint. :)
üdv
ex


Csak messze nem mindegy, hogy valóban Isten ajándéka az vagy a nagy Imitátor átverése - MINTHA[/color] az lenne. A karizmatikus (érzelmi)keresztyéneknél az utóbbi valószínűsíthető.


13. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.
Kedves Figyelő Testvérem!
Ahol emberek Jézus nevében jönnek össze és Jézus nevében kérik az Atyát, hogy adjon nekik az Ő Szelleméből és ekkor Isten megengedné, hogy erre a kérésre a sátán "ajándékozza meg" a Hozzá(Istenhez) könyörgőket akkor önmagának mondana ellent mi pedig teljes remény nélkül veszhetnénk el, mert soha nem lehetne bizonyosságunk, hogy kivel vagyunk kapcsolatban és épp ezért üdv bizonyságunk sem lehetne.
Úgyhogy az általad felvázolt opció az Ige szerint nem állhat elő.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 16:41
Hozzászólások: 3
exrefis írta:
figyelő írta:
exrefis írta:

Az imáról. Azért nagyon jó és hasznos a nyelveken imádkozás mert akkor biztos hogy szellemben imádkozol Isten akarata szerint. :)
üdv
ex


Csak messze nem mindegy, hogy valóban Isten ajándéka az vagy a nagy Imitátor átverése - MINTHA[/color] az lenne. A karizmatikus (érzelmi)keresztyéneknél az utóbbi valószínűsíthető.


13. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.
Kedves Figyelő Testvérem!
Ahol emberek Jézus nevében jönnek össze és Jézus nevében kérik az Atyát, hogy adjon nekik az Ő Szelleméből és ekkor Isten megengedné, hogy erre a kérésre a sátán "ajándékozza meg" a Hozzá(Istenhez) könyörgőket akkor önmagának mondana ellent mi pedig teljes remény nélkül veszhetnénk el, mert soha nem lehetne bizonyosságunk, hogy kivel vagyunk kapcsolatban és épp ezért üdv bizonyságunk sem lehetne.
Úgyhogy az általad felvázolt opció az Ige szerint nem állhat elő.
üdv
ex



A felvázolt opció abban az esetben előállhat egy gyülekezetben, abban az esetben, ha a Szent Írás (Biblia, Ige) szavait nem veszik figyelembe. Erre van példa, az ellentmondásra van példa, a többi (nem csak?) lelkiismereti kérdés.

Mát 15,9. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai.

Róm 1,18. Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

Gal 1,10. Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.

1Kor 7,23. Áron vétettetek meg, ne legyetek embereknek szolgái.

Aki nem Krisztus szavára hallgat, aki a Szent Íráshoz hozzátesz vagy elvesz..

outgo


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 17:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Exrefis mondta:
Ahol emberek Jézus nevében jönnek össze és Jézus nevében kérik az Atyát, hogy adjon nekik az Ő Szelleméből és ekkor Isten megengedné, hogy erre a kérésre a sátán "ajándékozza meg..

Azon áll vagy bukik a kérdés, hogy akik összegyülekeztek, azok mennyiben vannak ott Jézus nevében, azaz az Ő felhatalmazásából, mintegy ország nagyköveti megbízottja - vagy netán csak olyan csoportosulás, akik majd az időben hiába hivatkoznak erre:"Hát nem a Te nevedben tettünk annyi csodát..?..



És az Úr elutasításából kiderül, hogy visszaéltek a nevével, hivatkoztak rá csupán, de nem voltak Vele KÖZÖSSÉGBEN....

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 17:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
[i]Azon áll vagy bukik a kérdés, hogy akik összegyülekeztek, azok mennyiben vannak ott Jézus nevében, azaz az Ő felhatalmazásából, mintegy ország nagyköveti megbízottja - vagy netán csak olyan csoportosulás, akik majd az időben hiába hivatkoznak erre:[/i]
Kedves Figyelő!
Nyilván egy imameghallgatásban számít, hogy valaki joggal kérhet-e Jézus nevében. Nyilván ehhez újjá kell születni és alámerítkezni vízben.
Tegyük fel, hogy ez rendben van mégis elkeverednek egymással olyan emberek akik valamilyen ok bűn stb állapot miatt éppen jogosulatlanul kérnek Jézus nevében.
Ebben az esetben is elképzelhetetlen, hogy egyesek jogosan megkapják Isten ajándékát, a többieket meg kilesi a sátán és ugyanakkor valami megkülönböztethetetlenül hasonlóval ajándékozza meg. Ez alaptalan spekuláció. Aki jogtalanul kér az nem hallgattatik meg és nem kap semmit.


"Hát nem a Te nevedben tettünk annyi csodát..?..

Itt nem jogtalan használókról van szó, hiszen csodákat cselekedtek, hanem arról, hogy az ilyen megajándékozott emberek is kieshetnek a kegyelemből, ha közben valamiben elhagyják az Urat.

És az Úr elutasításából kiderül, hogy visszaéltek a nevével, hivatkoztak rá csupán, de nem voltak Vele KÖZÖSSÉGBEN....[/quote]
A visszaélés egész más, arra a Skéva fiai a példa, de azok nem tudnak csodát tenni, hanem helyből megszégyenülnek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 17:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
A felvázolt opció abban az esetben előállhat egy gyülekezetben, abban az esetben, ha a Szent Írás (Biblia, Ige) szavait nem veszik figyelembe. Erre van példa, az ellentmondásra van példa, a többi (nem csak?) lelkiismereti kérdés.

Mát 15,9. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai.


Csakhogy itt abszolut az ige figyelembe vételével történik a kérés. Inkább azt lehetne mondani figyelembe nem vételnek, akik nem kérik.
És itt szó nincs emerek parancsolatainak tanításáról.
És inkább az ige figyelembe nem vétele a bibliátlan miseáldozat és a bibliátlan csecsemő keresztség, stb.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 08:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ex!

ezzel a kijelentéseddel,h. "bibliátlan csecsemő keresztség, "természetesen nem értek egyet.
Hosszú viták folytak a régi fórumon/is/,nyilván terítékre kerül majd itt is.
De most inkább a saját imaéletedről írj, megtapasztalásokról.
Az is érdekelne, hogy -mivel tudom, h. családos vagy- tudsz-e a feleségeddel,gyerekeiddel együtt imádkozni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Az is érdekelne, hogy -mivel tudom, h. családos vagy- tudsz-e a feleségeddel,gyerekeiddel együtt imádkozni?
[/quote]
Igen, szoktunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Szomorú tapasztalat!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 09:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Testvéreim az Úrban!
Visszaérkeztünk egy kényes témához , elmondanám a tegnap esti tapasztalatomat egy "beszélgetős" Keresztény szobában történtekkel kapcsolatban!
:cry:
Egy magát Jézus követőjének tartó hozzászóló , annyira megsértette a hitében és érzéseiben az ott lévő katolikus felekezetűeket hogy többen távoztak !
Hasonló megfogalmazás Ex részéről a "bibliátlan" csecsemőkeresztség!
Nem ítélek mert nincs jogom csak a másikban lévő hítre is tekintettel legyünk! Ez viszont nem bibliátlan!
A másik megbotránkoztatását is kerülni kell!
Mivel megváltoztatni csak a "bentlévők" azaz a felekezetbeliek tudják saját felfogásukat a tárgyalt Ige hitének helyes gyakorlásában, a kívülállóknak , ajállanám hogy ne egymás szálkáit méregessék!
Hoznék igét is erre aminek megfontolását és gyakorlását ajánlom , a hozzászólás írásakor!
Róm 14:4 Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.
Róm 14:5 Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot [egyformának] tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.
Róm 14:6 A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.
Róm 14:7 Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:
Róm 14:8 Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.
Róm 14:9 Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék.
Róm 14:10 Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé.
Róm 14:11 Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja.
Róm 14:12 Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek.
Róm 14:13 Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.

El kellene dönteni , hogy ki a jobb-at verseny van a fórumon ,ami átmehet könnyen a másik hitének megsértésébe, vagy pedíg építő saját hitünk megélését példázó, másokat erősítő hozzászólások a fontosabb dolgok amik megjelennek a leírt hozzászólásokban!
Mindezt csak az alapján kérem tőletek , ahogy Jézus sem tett különbséget a szeretetben a 12 között , még Júdást is szerette a csókig , talán még utánna is!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Tamásnak szeretettel.
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 09:46 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Szia Tamás
Megkel mondjam bár egyet értek veled, de nekem épülésemre volt, Ex és Figyelő tesók csatái.
Na jó én is részt vetem benne néha. ':wink:'
De sok mindent megtudtunk HGY-ről és nem ha nem tabu ként kezeljük az új karizmatikus jelenséget.
Amit nem tartok egyen értékűnek az ősgyülekezeteben lévőkkel.
Bízom benne sok ember nem járta át azt amit én is és ha jól tudom Figyelő is megtett.
Ez részemről egy nagy varga betű volt, ami ugyan tanulságos volt de attól még megkímélhetem volna magam tőle.
Ha mások képesek netán tanulni belőle akkor érzelmi élmények helyet (keresve az élmény, érzés így az öröm stb. élményét.) inkább teljes odaszánásra szánja el magát.

Ha ezt a teljes oda szánást valaki át változtatja élmény keresésre mint fő elfoglaltságot ez nagy bajhoz vezethet.
Ha valaki állapotát is ebből állapítja meg, még nagyobb bajban van. Azt hiheti hogy valaki. (de kérdés lehet e valaki Jézusban??)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az Úr áldását kérem a családodra , kedves Tiv!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 10:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Áldjon az Úr téged és a családod kedves Tiv!

Igen ha az érzelmektől tudtunk szabadulni , és a másikban nem a sértés hanem a javítás szándékát véltük mozdulni , akkor valóban építőek voltak ezek az "asszók"Figyelő és Ex között mondom kibicként :)
Én a tegnapi tapasztalatomról írtam , hogy két egymásnak ismeretlen de hívő ember ,tud megbántást okozni!
Figyelő és Ex ismerik egymást -vélem én-hogy a másikban ne a legyőzendőt hanem a másik testvért lássák, így felette álnak a sértődésnek!
Ezzel azért nem büszkélkedhetünk mind :oops:
Igyekeztem semlegesként írni , ha nem sikerült bocsánatot kérek , arra szerettem volna rávilágítani hogy meglehet egy ismerősnek írunk és egy ismeretlen is magára veszi az ott írtakat!
a többi meglátásoddal is egyetértve erre még kitérnék:
"Ha ezt a teljes oda szánást valaki át változtatja élmény keresésre mint fő elfoglaltságot ez nagy bajhoz vezethet.
Ha valaki állapotát is ebből állapítja meg, még nagyobb bajban van. Azt hiheti hogy valaki!"
Igen a mienk csak az orcánk pirulása , minden dicsőség Istené!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 10:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Tehát az imáról. Személy szerint nem hiszem, hogy van FORMAILAG helyes és hibás ima. Amíg fennáll az ima lényege, vagyis hogy személyes kapcsolatba lépj Istennel, jól imádkozol. Még a hitetleneknek is megvan ez a lehetőségük. Azt is megkockáztatnám, hogy ha fáradt vagy, és nem tudsz figyelni az imára, csak gépiessé válik - még az sem baj. Hiszen azért imádkozol, hogy közösségbe kerülj Istennel. Térdelés, tapsolás, ugrálás, nyelveken szólás - gondoljátok, hogy Őt ez érdekli?

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 10:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
eger írta:
Megosztom veletek egy korábbi lelkiismereti problémámat ezzel kapcsolatban: Többször előfordult velem, hogy a templomban, mikor a Miatyánkot közösen imádkoztuk, elkalandozott a figyelmem és csak rutinszerűen mondtam az imádságot (pedig tudom, ez az Úrtól tanult imádságunk!), és nem is figyeltem a tartalmára. Míg egy általam korábban nem ismert szövegű imát, vagy különösen egy saját szavakkal, spontán elmondott imát inkább éreztem Istennel való beszélgetésnek, együttlétnek. Ugyanígy a napot lezáró, elcsendesedett imát is.
Indokolt a lelkiismeret-furdalás? Mi erről a véleményetek?


Ezzel én is voltam/vagyok így párszor. A gyülekezetben vagy közösségben azért, mert nem én diktálom a tempót (kivéve, ha igen :D ), és a nagy rohanásban végig sem tudom gondolni azt, amit mondok. Ami viszont a személyes imaéletemben segített, és ezt tudom ajánlani: olvastam egy igemagyarázat-sorozatot a Mi Atyánk-ról, és azóta ha egyedül mondom ezt az imát, az egyes sorok végén végiggondolom, ez hogyan és miképp van velem. Akár ki is egészítem a saját gondolataimmal, szavaimmal. Elvégre Jézus sem azt mondta, hogy EZT imádkozzátok, hanem ÍGY imádkozzatok.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szomorú tapasztalat!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
A másik megbotránkoztatását is kerülni kell!

Csak részben értek veled egyet.
Nem akarom itt a témát tovább erőltetni, de az idézett igék testvérekre vonatkoznak, akik lényeges alapkérdésekben egyetértenek. Akkor valóban nem sokat számít, hogy milyen napokat ül valaki és mit eszik, vagy nem eszik az Úrért.
Aki pedig egy lényeges bibliai alaptétel miatt botránkozik meg, az botránkozzon meg. Nem ezekről az esetől írja az ige, hogy nem botránkoztatssuk meg egymást.
Aki bűnös annak legyen nyugodtan bűntudata, nem akarja azt el hallgattatni.

Abban igazad van, hogy mi Figyelővel ismerjük egymást. De a fórumon ismerkedtünk meg és azért állunk közel egymáshoz, mert a legtöbb bibliai állításban teljes az egyetértés. Amin mi vitatkozni szoktunk azok nem üdvösségi kérdések és a testvér státusz nem kérdőjeleződik meg egy pillanatra sem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség