Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 14., szombat 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Másik topicban írta Literaty:
Idézet:
Szóval a belsőn van a hangsúly, hogy egy gyülekezet mennyire Istenre figyelő és kész neki engedelmeskedni.


Ef 3,14–21:
„Ezért meghajtom térdemet az Atya előtt, akiről nevét kapja minden nemzetség mennyen és földön:
adja meg nektek dicsőségének gazdagsága szerint, hogy hatalmasan megerősödjék bennetek a belső ember az ő Lelke által;hogy a Krisztus lakjék szívetekben a hit által, a szeretetben meggyökerezve és megalapozva, képesek legyetek felfogni minden szenttel együtt: mi a szélesség és hosszúság, magasság és mélység;
és így megismerjétek Krisztusnak minden ismeretet meghaladó szeretetét, hogy teljességre jussatok, az Isten mindent átfogó teljességéig.
Aki pedig mindent megtehet sokkal bőségesebben, mint ahogy mi kérjük vagy gondoljuk, a bennünk munkálkodó erő szerint:
azé a dicsőség az egyházban Krisztus Jézus által nemzedékről nemzedékre, örökkön-örökké. Ámen.”

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Accountkiller.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 04., szombat 14:58 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 12., hétfő 18:54
Hozzászólások: 8
Accountkiller.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ursus 2014. dec. 10., szerda 00:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 06., hétfő 23:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Ursus írta:
Sziasztok!

Szeretnék ajánlani egy blogot, ahol minden nap van a napi igéről egy-egy rövid, gondolatébresztő írás. Két e-mail között is beleférhet, és a hozzászólásokkal gazdagíthatjátok az oldalt. :)

http://www.reformatica.com



Kedves Ursus!

Úgy tűnik, eltévedtél. Ez nem a "reklám" helye.- Mi lenne, ha Te írnál itt hozzászólást és ezzel gazdagítanád az oldalt ? :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Accountkiller.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 07., kedd 08:35 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 12., hétfő 18:54
Hozzászólások: 8
Accountkiller.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ursus 2014. dec. 10., szerda 00:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09., csütörtök 01:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Ursus írta:
Félig igazat adok neked, de úgy érzem, hogy ez a "reklám" abszolút ehhez a topikhoz illik, hiszen a református kalauz szerinti igéket követi. A topik címe pedig:
"Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE"
Tehát egyáltalán nem voltam off.
Ráadásul úgy látom, hogy nem törtem meg semmilyen beszélgetést ezzel a hozzászólással, hiszen augusztusban volt a legutóbbi...


Loisz írta:
Ursus írta:
Sziasztok!

Szeretnék ajánlani egy blogot, ahol minden nap van a napi igéről egy-egy rövid, gondolatébresztő írás. Két e-mail között is beleférhet, és a hozzászólásokkal gazdagíthatjátok az oldalt. :)

http://www.reformatica.com



Kedves Ursus!

Úgy tűnik, eltévedtél. Ez nem a "reklám" helye.- Mi lenne, ha Te írnál itt hozzászólást és ezzel gazdagítanád az oldalt ? :)



--Félig én is igazat adok Neked,- annál is inkább, mert beleolvastam az ajánlott blogba és nagyon jónak tartom. - Nagyon szép a főoldal fasori képe is. Gratulálok! :)
A szept.08-i íráshoz az az egyetértő hozzászólásom, hogy: "A nem hívő ember életében a bűn "menetrendszerű",- a hívő életében: "baleset." ÉS EZ NAGY KÜLÖNBSÉG !
(Nálatok olyan komplikált a hsz. lehetősége, - hogy inkább itt írtam be.)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Rómabeliekhez írt levél 14. rész

1. A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.
2. Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik.
3. A ki eszik, ne vesse meg azt, a ki nem eszik; és a ki nem eszik, ne kárhoztassa azt, a ki eszik. Mert az Isten befogadta őt.
4. Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.
5. Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.
6. A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.
7. Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:
8. Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.
9. Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék.
10. Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé.
11. Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja.
12. Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek.
13. Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.
14. Tudom és meg vagyok győződve az Úr Jézusban, hogy semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, a ki tisztátalannak tartja.
15. De ha a te atyádfia az ételért megszomorodik, akkor te nem szeretet szerint cselekszel. Ne veszítsd el azt a te ételeddel, a kiért Krisztus meghalt.
16. Ne káromoltassék azért a ti javatok.
17. Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.
18. Mert a ki ezekben szolgál a Krisztusnak, kedves Istennek, és az emberek előtt megpróbált.
19. Azért tehát törekedjünk azokra, a mik a békességre és az egymás épülésére valók.
20. Ne rontsd le az ételért az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, a ki botránkozással eszi.
21. Jó nem enni húst és nem inni bort, sem semmit nem tenni, a miben a te atyádfia megütközik vagy megbotránkozik, vagy erőtelen.
22. Te néked hited van: tartsd meg magadban Isten előtt. Boldog, a ki nem kárhoztatja magát abban, a mit helyesel.
23. A ki pedig kételkedik, ha eszik, kárhoztatva van, mert nem hitből eszik. A mi pedig hitből nincs, bűn az.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik.


Engem ez az ige győzött meg arról pár hete, hogy szabad küzdősportot űznöm :) Amit eddig a mögöttes szellemiség kerülése miatt tettem. Mígnem ezen az igén gondolkodva arra jutottam, hogy ahogyan az ókeresztények közül paráztak azon, hogy vajon megehetik-e a bálványáldozati húst, és bár megehették volna, de inkább biztos ami biztos alapon nem ették meg. Én pedig, hogy távol tartsam magam a valami megfoghatatlantól, nem mentem küzdősportolni. Pál logikája alapján (nincsenek bálványistenek) ezért mindegy, hogy mit hókuszpókuszoltak a hússal előtte, nincsen csí a teremben, ezért mehetek - re jutottam.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 21:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
egy fehér nyuszi box kesztyűben, brrr

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 23:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Minden szabad nékem, de nem minden használ;
minden szabad nékem, de nem minden épít.
1 Kor.10,23


--Pár éve a sport-jógával voltam így,- végül a szerint döntöttem, mint Indu most írja.- Vagy negyed évig nem is volt gond,- tényleg "csak" sport volt.- De egyszer csak elkezdett a vezető olyan pózokat diktálni, amelyek meditálásra alkalmasak, és olyan vezényszavakat használni, amelyeknek már "mögöttes" szellemi tartalma volt.- Abba is hagytam sürgősen,- mert közben olyan előadásokat is hallottam Pasaréten, amelyek éppen erre hívták fel a figyelmet (dr.Erdélyi Judit). A szellemi háttér észrevétlenül is megkötöz.

-Nem azt mondom, hogy parázni kell,- hanem odafigyelni, azt nagyon kell! :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 08:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
egy fehér nyuszi box kesztyűben, brrr

:*:
(ha erős leszek, majd meg tudlak védeni titeket)

Igen, Loisz, én is folyamatosan gyanakodva figyelem az edző minden szavát, mozdulatát ezügyben :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 15:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ez izgalmas, Indu, egy hajóban evezünk: mostanában lenne lehetőségem aikidózni, pont a lányom táncórája után következik az edzés ugyanabban a teremben, így könnyű lenne megszervezni. Régen csináltam, nem jutottam magas szintre, de mégis, nem lenne idegen a közeg, és hiányzik is a mozgás. És én úgy döntöttem, hogy inább nem merem. Te mit edzel? Én még nem néztem végig edzést, nem tudom, van-e csi a teremben :). Inkább az zavarna benne, hogy ez, hogy már nem aikidózom, egy jelzés magamnak. Ha újra aikidózni fogok, honnan fogom tudni, hogy már nem vagyok ugyanaz az ember, mint mikor utoljára csináltam? Nekem szükségem van ilyen kapaszkodókra.

Indu írta:
Idézet:
Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik.


Engem ez az ige győzött meg arról pár hete, hogy szabad küzdősportot űznöm :) Amit eddig a mögöttes szellemiség kerülése miatt tettem. Mígnem ezen az igén gondolkodva arra jutottam, hogy ahogyan az ókeresztények közül paráztak azon, hogy vajon megehetik-e a bálványáldozati húst, és bár megehették volna, de inkább biztos ami biztos alapon nem ették meg. Én pedig, hogy távol tartsam magam a valami megfoghatatlantól, nem mentem küzdősportolni. Pál logikája alapján (nincsenek bálványistenek) ezért mindegy, hogy mit hókuszpókuszoltak a hússal előtte, nincsen csí a teremben, ezért mehetek - re jutottam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 15:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Kamilla,

Igen, ezt tökre megértem. Én 100%-ban biztos voltam benne korábban, hogy keresztényként a küzdősport tiltó listán van. És ha egy nem hívő bonyolódik bele, akkor el is viheti olyan irányba. De belegondoltam komolyabban - én már nem fogom tisztelni a csí-t akkor se, ha spec. ott ül a sarokban :D Nekem is már olyan szintű volt a mozgáshiányom, hogy fájt. Most meg, újra mozgok és olyat, ami motivál ezerrel. Fizikailag mindenképpen nyereség - lelkileg pedig remélem, hogy nem veszteség.

Ide járok, ehhez az edzőhöz:
http://www.youtube.com/watch?v=jxHQiimtfhI

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 16:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:). Eléggé off ez itt, mégis nagyon köszi, hogy megmutattad. Jó látni, hogy meg tudod szervezni, pedig neked se lehet könnyű a két gyerkőc mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 17:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
bocsánatot kérek mindenkitől az OFF-ért :roll:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 22:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
számomra üdítö volt

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség