Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 09:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kavics,ne szabadkozz, csak írj. Ha leírod, amit én is elmondtam volna, az a legnagyobb öröm: igen, ezt én is így látom...ha meg egészen másként, akkor úgyis szólunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 14:33 
Rendben, de így "látatlanul" néha olyan magányosnak tűnik a topic.
Ettől más ez az internetes közösség, hogy nem látni a szemeket, az arcokat...

De OK és köszönöm! :-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Kavics!

Én figyelmesen olvaslak, és jó, hogy leírod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 06., szerda 11:18 
Apcsel 5.33.-42.

- az Evangélium hirdetése kapcsán vannak akik megtérnek Istenhez és lesznek, akik a fogukat csikorgatják és azon gondolkodnak, hogyan vethetnének véget ennek a Krisztus ügynek
- ugyan az a Gamáliel beszélt ilyen bölcsen, akinek a lábánál Saul tanult, aki később új nevet kapott Istentől
- a tanítványokat a verés és a megfélemlítés nem távolítja el attól, hogy hírdessék az Evangéliumot, sőt!




[/b]


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 06., szerda 18:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Bocs, hogy még visszaugrom egy kicsit, de ezek olyan szivet melengető sorok:

Idézet:
És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel. Dícsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az idvezülőkkel.


A nép előtt kedvességet találtak, tehát nem irritáló hittérítőknek találták őket, hanem olyan erősen bennük volt a Szentlélek, hogy még akik esetleg nem csatlakoztak is, azok is láthatták, hogy nem emberektől van ez a mozgalom. Illetve, hogy Isten naponta szaporította a gyülekezetet - üdvözülőkkel. Mert a gyülekezet számát lehet emberileg is szaporítani, de lehet, hogy csak a konkoly száma növekszik, ami még a búzát is megfojtja. De Isten igazi megtérésekkel, igazi üdvözülendőkkel szaporította naponta a gyülekezetet.

És az is kifejez egy lelki színvonalat, hogy egyrészt igényelték, hogy naponta együtt legyenek, együtt töltsék az időt - és naponta vettek Úrvacsorát, de úgy , hogy nem ítéletet ettek és ittak maguknak.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 06., szerda 19:22 
Kedves Indu!

Jól tetted, hogy leírtad!

Köszönet


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 06:11 
Apcsel 6.

"..mikor a tanítványok szaporodának"

Amikor többen leszünk szükség szerűen jönnek a problémák!

"...görög zsidók közt panaszolkodás a héberek ellen"

Mind a ketten zsidók, de más beszédet tanultak meg és ebből kiindulva már kialakulhatnak a szekértáborok, az összetartozásnak ez a beszédhez kötött módja.

"....tizenkettő egybegyűjtvén a tanítványok sokaságát"

Bevonni a problémába a gyülekezetet és nem elsumákolni a feszültséget. Milyen jó, hogy ezt teszik az apostolok, de ez előtt ők már imádkoztak és Isten vezetését kapták, mert így szólnak:

"Nem helyes, hogy mi az Isten ígéjét elhagyjuk és az asztalok körül szolgáljunk."

???
Nem is ez volt a problémája a gyülekezetnek! Ki beszélt arról, hogy jó-e, ha az apostolok nem az Igét hírdetik és imádkoznak? Ki látja meg a VALÓDI problémát? A gyülekezet a valódi problémának csak a következményét látta.

"Válaszszatok azért, atyámfiai, ti közületek hét férfiút, kiknek jó bizonyságuk van, kik Szent Lélekkel és bölcseséggel teljesek, kiket erre a foglalatosságra beállítsunk."

Abban nem dönthet a gyülekezet, hogy az apostolok ezután szolgálnak-e az asztal körül, vagy sem. Ezt Isten vezetésére az apostolok már eldöntötték, de az Úr vezetéséből megmondják a gyülekezetnek, hogy mi alapján válasszanak MAGUK vezetőket MAGUK közül a szolgálat szervezésére.

"Mi pedig foglalatosok maradunk a könyörgésben és az ígehirdetés szolgálatában."

Tehát nem hátradöltek és lustálkodtak, hanem éjt nappallá téve végezték az Igei szolgálatot az imádsággal. Ahogyan Jézus éjszakákat imádkozott át és egy emberért is elment a Genezáreti tó túloldalára.

Mi lett ennek a döntésnek a következménye?

"És az Isten ígéje növekedék; és sokasodék nagyon a tanítványok száma Jeruzsálemben; és a papok közül is nagy sokan követék a hitet."

Még a papok közül is sokan követték a hitet. Talán ennek oka lehetett, hogy ilyen bölcsességet a saját gyülekezetükben sem éltek át és nekik nem sikerült ilyen problémákat megoldaniuk. Isten vezetését láthatták meg a hívők közösségében!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 07:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Milyen érdekes, én egy kicsit másképp értettem.Amikor panaszkodtak egymás ellen, hogy nem szolgálhatnak a görög zsidók asszonyai, akkor a tanítványok a lehető legjobb választ adták.Persze a SzentLélek mutatta meg Nekik, hogy így cselekedjenek.


Annakokáért a tizenkettő egybegyűjtvén a tanítványok sokaságát, mondának: Nem helyes, hogy mi az Isten ígéjét elhagyjuk és az asztalok körül szolgáljunk.

Ezzel Ők azt mondták, hogy nem az Ő dolguk, belső ügyekben intézkedni.
Az Ő dolguk Isten ígéjét hirdetni.Őket azért küldték, hogy tegyenek tanítványokká minden népet.Ők hirdetik a Krisztust, és mennek tovább.
A gyülekezet dolgaira pedig válasszanak maguk közül való, Istenfélő embereket.


Válaszszatok azért, atyámfiai, ti közületek hét férfiút, kiknek jó bizonyságuk van, kik Szent Lélekkel és bölcseséggel teljesek, kiket erre a foglalatosságra beállítsunk.

Így a gyülekezet megnyugodott, és olyan embereket választottak akiknek
a bölcs döntésében megbíztak.És tetszett ez a beszéd a sokaságnak, és rögtön ki is választották azokat az embereket.Az apostolok pedig elfogadták, és imádkoztak értük.

Ezután már nem volt vita, és növekedett a gyülekezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 10:37 
Szia Cilla!

Köszönöm a gondolataid!

Az a véleményem az apostolok cselekedeteit látva, hogy először is bűnvallást tettek Isten előtt, mert így fogalmaznak:
"...nem helyes, hogy mi..."

Aztán beleszóltak a gyülekezeti életbe, olyan formán, hogy határokat szabtak. Elmondták, hogy MI ALAPJÁN válasszanak vezetőket.
Írhatták volna, hogy a vagyonosakat, vagy a befolyásosakat részesítsék előnybe a választásnál, de ők azt az utasítást adták a gyülekezetnek, hogy olyan vezetőt válasszanak, akiknek jó bizonyságuk van, Szent Lélekkel teljesek és bölcseséggel teljesek.

Szép napot!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
cilla írta:
Milyen érdekes, én egy kicsit másképp értettem.Amikor panaszkodtak egymás ellen, hogy nem szolgálhatnak a görög zsidók asszonyai...


KÖZKELETŰ ez az értelmezés... bedobnék egy ettől ELTÉRŐ, de némileg KORHŰBB "megoldást" (utánanéztem, a görög alapján is LOGIKUSABB, nem szólva arról, hogy TÖRVÉNYSZERŰEN HIBÁS a mai egyházi viszonyok VISSZAVETÍTÉSE az adott korba!! (bocsi, de NEMMMM hímzett SENKI oltárterítőt!!! tudom, hogy ez megrázó, de TÉLLEG NEM!!!))

TEHÁT:

"zúgolódás támadt a hellenisták részéről a hebraisták ellen, hogy a mindennapos felszolgálásban az ő özvegyeiket mellőzés érte"

vagyis... a nem zsidó származású ÖZVEGYEK, akiket ugye - egyéb jövedelem híján - A GYÜLEKEZET TARTOTT EL, egész egyszerűen NEM KAPTAK ENNI...

tudom, ez PORIG rombolja a fél méter magasan lebegő ősgyülekezet képét... vígasztaljon az a TÉNY, hogy NEM LEBEGTEK 20 cm-re sem!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
net2rist írta:
TEHÁT:

"zúgolódás támadt a hellenisták részéről a hebraisták ellen, hogy a mindennapos felszolgálásban az ő özvegyeiket mellőzés érte"

vagyis... a nem zsidó származású ÖZVEGYEK, akiket ugye - egyéb jövedelem híján - A GYÜLEKEZET TARTOTT EL, egész egyszerűen NEM KAPTAK ENNI...


Net! Ez kétségtelenül egy új értelmezés, de erősen kérdőjeles számomra, hogy jó is!, hiszen az első gyülekezetről azt olvashatjuk, hogy:
"...mindenük közös volt. Vagyonukat, javaikat eladták, szétosztották mindenkinek: ahogyan éppen szükség volt rá."/Ap.Csel. 2:44-45/
Nem hiszem, hogy lettek volna olyanok a közösségben, akiket hagytak volna éhezni.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rendben...

akkor nézzük meg közelebbről :D

Idézet:
[Csel. 4.34] Mert szűkölködő egy sem volt közöttük. Akik ugyanis telkeket és házbirtokokat szereztek, eladták birtokaikat, az eladottaknak árát elhozták
[Csel. 4.35] és az apostolok lábához tették, azután széjjelosztották, ahogy kinek-kinek a szüksége kívánta.


tehát... KIK osztották szét?

Idézet:
[Csel. 6.2] A tizenkettő erre összehívta a tanítványok sokaságát és így szólt: "Nem Istennek tetsző dolog az, hogy az Isten igéjét elhanyagolva felszolgáljunk az asztaloknál.
[Csel. 6.3] Szemeljetek ki hát, testvéreink, magatok közül hét olyan férfit, akinek jó híréről tanúságot tesznek, kik Szellemmel és bölcsességgel vannak telve, hogy őket e szükség pótlására beállítsuk,
[Csel. 6.4] mi pedig állandóan az imádkozással és az ige szolgálatával fogunk foglalkozni."


tehát... ÖZVEGYASSZONYOKRÓL, akik FELSZOLGÁLNAK... én biza SEHOL nem olvasok...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 13:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Nem derül ki, hogy az özvegyasszonyok milyen szolgálatot vállalhattak, de ebből nem következik, hogy a mellőzés azt jelenti, hogy nem kaptak enni - főleg, mert ez ellentétben állna azzal, ami viszont le van írva, hogy mindenkinek a szükségét kipótolták. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 13:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

legyen igazad :)

(ami azt illeti, én VOLTAM diakónus ;) ...mármint az EGYETEMEN érdekvédelmis... TUDOM, milyen az, mikor egy KÖZÖS KALAPBÓL kell valamit elosztani :D ... de mondom: VISSZAVONTAM az "indítványt", nem látnám értelmét, hogy EZEN vitatkozzunk... ezzel együtt: ODAFENT majd megkérdezzük, és jössz nekem egy Mennyei BigMac-kel, ha nekem volt igazam :D:D:D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 15:59 
Sziasztok!

"Azokban a napokban pedig, mivel nőtt a tanítványok száma, zúgolódás támadt a görögül beszélő zsidók között a héberek ellen, hogy mellőzik a közülük való özvegyasszonyokat a mindennapi szolgálatban. "

Itt nincs szó asztal körüli szolgálatról.
Itt arról van szó SZERINTEM, hogy a görög özvegyek nem kaptak részt a feladatokból. Nem kaptak semmilyen szolgálatot.

Milyen ismerős ez a kép a mostani gyülekezetekben is.
Vannak akik az Igehirdetés helyett az asztalok körül sürgölődnek, miközben másoknak annyi nem jut, hogy az asztal körül segítkezzenek, pedig a szolgálatra mindenkinek SZÜKSÉGE VAN.
A közösség nem merülhet ki Ige és Ima közösségben.
Az igazi közösségben szolgáló és bűnvalló közösség is van.

Namármost itt mind a kettő megtörtént. Időben kapcsoltak a gyülekezet vezetői!

SZERINTEM...


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség