Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 06:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Péter Jézus nevét segítségül hívja, és meggyógyítja a születése óta sántát.
Ap.Csel. 3:1-10.

Számomra most, elolvasva ezt az igeszakaszt, két dolog volt hangsúlyos, az egyik az, hogy ez a sánta születése óta volt sánta, tehát a gyógyulása, nem pusztán meggyógyítás volt, hanem TEREMTÉS, (újjá)teremtő erővel. Itt újra Jézus teremtett (ezúttal Péter apostolt használva eszközül), mint akkor, amikor a földön járva látóvá tette a születése óta vakot.

A másik, hogy itt nem esik szó arról, hogy a sántának volt-e hite a gyógyulásban, vagy sem. Amikor fölnézett Péterre és Jánosra, alamizsnát várt, valami kevés pénzadományt, nem gyógyulást.
Ugyanakkor Péter hite megmutatkozott, Ő hitt abban, hogy Jézus valóban meggyógyítja, ha a Nevére hivatkozva kéri ezt.
Amikor Péter ezt mondta a sántának :
Ezüstöm és aranyam nincsen, de amim van, azt adom neked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel, és járj!” – nem pattant fel azonnal a sánta meggyógyulva, de Péter nem kételkedve abban, hogy megtörténik: „…jobb kezénél fogva felemelte, annak pedig azonnal megerősödött a lába és a bokája, ….ugrándozott, és dicsérte az Istent.”

Továbbszőve, az érintett az igéből - amit eddig is tudtam ugyan, de ma hangsúlyos számomra -, hogy Isten annyiban használhat, amennyi hitem van (mindennapi élet dolgaiban, bizonyságtételben stb.).


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boglárka 2007. máj. 30., szerda 07:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 07:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„Ezüstöm és aranyam nincsen, de amim van, azt adom neked- engem ez szólított meg: lehet, hogy amit kér a másik, azzal nem szolgálhatok, de amim van, azt önként ajánljam ...lehet,h. még nagyobb hasznára lesz, mint amit kért volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 09:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Lehet, hogy rosszul gondolom, de itt Péter is megerősödött hitében, hiszen Isten, Jánost is aki Péterrel volt, felhasználhatta volna, hogy gyógyítson.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 10:27 
Kedves Testvéreim!

Nekem az volt hansúlyos, hogy ez az ember a betegsége körül, a betegségében és a betegségéből élt. (minden nap ott ült kéregetve a templom előtt)
Az élete középpontjában a betegség állt még születése előtti időből.
Igen itt új teremtésről van szó!

Péter a megszokásból húzta ki ezt az embert, aki már a mindennapi rutinban nem is figyelt azokra, akiktől kért. Talán azok se figyeltek erre az emberre, akik adtak neki alamizsnát.
Péter és János először azt kéri, hogy figyeljen rájuk!

A sánta a gyógyulás után ugrándozva és szökkelve az örömtől járt a templomba, dícsérve az Istent.
Milyen nagy öröm, ha valaki olyat kap, amire már nem is számít!
Hogy újra dícsérheti az Isten!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 16:25 
Kedves Cilla!

Szerintem Jánost is használta az Úr.
Nem véletlenül volt Péter mellett.

Ismerek olyan lelkészt, aki végig imádkozza a másik lelkész Igehírdetését.

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 17:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Vajon miből élt utána ez a sánta? Nem ijedt meg iszonyatosan, hogy gyerekek, ne szórakozzatok velem, mostantól dolgoznom kell!? Nem értek semmihez!!!

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 18:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szerintem a kor tradicionális társadalma rengeteg képzettséghez nem kötött munkalehetőséget kínált (mezőgazdasági, házkörüli) A sánta kitörő öröme azt mutatja, hogy a pozitív érzések lehettek túlsúlyban szerintem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 18:59 
Kedves Gabi!

Nagyon sokan most is azért nem fogadják el a gyógyulás és a bűnbocsánatot, mert félnek, hogy azután mi lesz velem?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kavics írta:
Kedves Cilla!

Szerintem Jánost is használta az Úr.
Nem véletlenül volt Péter mellett.

Ismerek olyan lelkészt, aki végig imádkozza a másik lelkész Igehírdetését.

Szeretettel:
Péter


Szia kedves Péter!

Tudod én arra gondoltam, hogy végigkövethetjük Péter megerősödését hitben.
Először Péter jelenti ki, hogy Te vagy a Krisztus.
Azután Péter megtagadja Jézust.
Amikor a kakas megszólal, Péter rádöbben, hogy mit tett, sírva fakad, megtér.Ez volt az igazi odafordulása Jézus felé, ez volt az a pont.
Pünkösd napján megtelének SzentLélekkel, és az a Péter aki megtagadta Jézust, háromszor, most bátran áll a nép előtt és beszél.(fantasztikus!)
Végül megtapasztalja a Jézus nevében rejlő erőt.
Innentől töretlen a hite.

Valahogy így értettem a megerősődését hitben, és ezzel nem Jánost kisebbítettem.Persze szívesen tanulok, ha valamit félre értelmezek.

:) Üdv sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 20:08 
Kedves Cilla!

....és Jézus ezt már akkor tudta, amikor a Péter azt mondta neki, hogy menj el tőlem, mert én bűnös ember vagyok! A válaszából tudjuk.
:-)

Azon gondolkodtam, hogy ha a sánta azt mondta volna, hogy én ragaszkodom a betegségemhez, a kenyér keresetemhez, akkor két dolgot nem tapasztalt volna meg az életében.
Testileg az ugrándozást, lelkileg az Isten dícséretét.

Testvéri szívvel:
Kavics


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 20:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kavics írta:
Kedves Cilla!

....és Jézus ezt már akkor tudta, amikor a Péter azt mondta neki, hogy menj el tőlem, mert én bűnös ember vagyok! A válaszából tudjuk.
:-)

Igen, Jézus előre látta, hogy Péter mit fog cselekedni.
Annyira jó, hogy ilyen Istenünk van.


Azon gondolkodtam, hogy ha a sánta azt mondta volna, hogy én ragaszkodom a betegségemhez, a kenyér keresetemhez, akkor két dolgot nem tapasztalt volna meg az életében.
Testileg az ugrándozást, lelkileg az Isten dícséretét.

Én nem is tudom elképzelni, hogy ilyet mondhatott volna.Nekem annyira hihetetlen, hogy valaki nem kér a gyógyulásból.

Testvéri szívvel:
Kavics


Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 06:06 
Apcsel 3.11.-26.

Isten használja a gyógyult embert. Nem csak annyit tesz vele, hogy ugrándozik, meg dícséri az Istent, hanem beállítja a szolgálatba.
Azt olvassuk, hogy mivel ragaszkodott Péterhez és Jánoshoz és feltartóztatta őket ezért nagy sokaság gyűlt Péter és János köré.

Itt a megoldás, hogyan lehet evangélizációra hívni embereket, mert ezután Péter és János beszélhetett sok nyitott szívnek Jézusról.
Honnan jött, mit tett, mit szenvedett el, hogyan dicsőittette meg Isten azzal, hogy feltámasztotta a halálból és mi ennek a következménye.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 10:29 
Még annyi jutott eszembe, hogy az eredeti tervüket, miszerint imádkozni mennek a templomba módosították az Úr vezetésére.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 06:54 
Apcsel 4.1.-12.

Gyógyul egy beteg, munka és dícséret képessé válik.
2000 ember megtér Istenhez, aminek a következménye, hogy tisztább, becsületesebb életet kezdenek élni. (megadják a császárnak, ami a császáré és Istennek, ami az Istené)
Péter és János várhatnák a vezetők dicséretét, legalább egy vállveregetést, de Isten terve nem ez. Isten szeretné a vezetők közül is kihívni az Övéit a szentek közösségébe!
Ezért Péternek tovább kell vinnie az Evangélizációt a felsőbb szintekre.
Mivel ők hiába kérnének meghallgatást, biztosan nem kapnának, ezért kihallgatás útján jut el az örömhír a vallási vezetőkhöz. Ugyan az az örömhír, amit a népnek is hírdettek.

Azt olvassuk, hogy bosszantotta a szadduceusokat, hogy arról beszélnek, hogy Jézus által van feltámadás a halálból. Eddig még érthető, hiszen ők nem hitték, hogy van feltámadás a halálból.
A papok meg azért bosszankodtak, mert azt hírdették, hogy mind ez Jézus által van, azaz Neki adatott annak a dicsősége, hogy győzőtt a halál felett. Senki más nem tette ezt meg és nem is fogja. Erről szól a 12. vers.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 06:57 
off.
Kérlek szóljatok, ha túl sokat írok és nektek nem marad olyan üzenet, amit leírnátok. Olyan jó, ha többen tudunk egy-egy Igén elcsendesedni, mert Isten egymás gondolataival is gazdagítja a hitünket.


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség