Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jézus Krisztus fedetlen fővel állt mindig az Atya előtt.
Számomra az egyik ilyen megállás, amire rácsodálkozok, amikor az Atya előtt állva őszintén elmondta, hogy miért hagyta el őt!
Még azt az érzést is a Mennyei Atyának imádkozta az Úr Jézus, amiben pont az Ő hiányát élte meg.

Eszembe jut Káin, aki szintén áldozatot mutatott be Istennek, de ő is hasonlót élt meg, mint Jézus a kereszten. Isten elfordult tőle.

Káin erre dühös és hitetlen lett, haragját testvérén töltöte ki, Ábel életét elvette.
Jézus ebben a helyzetben imádkozott az ellenségeiért, kérte az Atya jóindulatát és őszintén az Atyát kérdezte, hogy miért fordult el tőle, majd annak az Istennek a kezébe tette a lelkét, akit olyan távolinak látott a halála előtti percekben.

Kire vagyunk tekintettel, nekem ez a kérdés jutott eszembe Nemosinex kérdése alapján. Kire tekintettel, kire nézve éljük az életünk?

Mert ebből lesz a sorsunk, ebből lesz a jövőnk.
Úgy ahogyan Loisz is írta, hogy az Ember Fia képére formálódunk át, ha Jézusra tekintettel éljük az életünk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Te kire?
Én sok mindenre: a többiek elfogadására, az elvárásokra, a hangulataimra.
És nagyon ritkán - kegyelmi pillanatokban - Krisztusra is. Amikor például nem vágok valamit a másik fejéhez, csak mert rosszkedvű vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kegyelemtől, kegyelemig. Sok pici lépésben és egy nagy lépésben az Úr szemei előtt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ezt a zsargont én nem értem, lehet, velem van a baj.
Pl. számít-e neked, hogy a vallásos közösség, ahol otthon érzed magad, mit gondol arról, ha olyat mondasz, amiről tudod, hogy azzal nem értenek egyet? Vagy tekintettel vagy az érzékenységükre?
Vagy egyetértesz-e hangosan valakivel, akivel gondolatban nem értesz egyet? Vagy hallgatsz netán?
Vagy észreveszed-e a gondolkodásod torzulásait a közösségi meggyőződés nyomására? Vagy jó képet vágsz mindenhez?
Kontrollálod, cenzúrázod magad, mert úgy érzed, lehet, hogy nekik van igazuk?
Vagy nézed-e magad a mások, esetleg nem-hívők szemével, és borzalmasnak látod, ahogyan az ő szemükben festesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 23:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Ezt a zsargont én nem értem, lehet, velem van a baj.
Pl. számít-e neked, hogy a vallásos közösség, ahol otthon érzed magad, mit gondol arról, ha olyat mondasz, amiről tudod, hogy azzal nem értenek egyet? Vagy tekintettel vagy az érzékenységükre?
Vagy egyetértesz-e hangosan valakivel, akivel gondolatban nem értesz egyet? Vagy hallgatsz netán?
Vagy észreveszed-e a gondolkodásod torzulásait a közösségi meggyőződés nyomására? Vagy jó képet vágsz mindenhez?
Kontrollálod, cenzúrázod magad, mert úgy érzed, lehet, hogy nekik van igazuk?
Vagy nézed-e magad a mások, esetleg nem-hívők szemével, és borzalmasnak látod, ahogyan az ő szemükben festesz?



-"Ha még embereknek akarnék tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék", mondja, de éli is Pál, mert ha a hallgatóknak nem tetszik, amit mond, eltűri az ütlegeket, börtönt is...

-Aztán meg azt mondja: "Szenvedjétek el egymást szeretetben", "Egymás terhét hordozzátok..." stb. - ezek mind, mintha szemben állnának egymással... Talán bizonyos nézetből szemben is állnak, mégis önálló valóság mindegyik kijelentés.-

-Akkor? - Melyikhez tartsam magam? - Egyikhez se a másik ellenében, de mindegyikhez a Krisztusban, ahogy a LÉLEK VEZET...
(Persze, hogy nem sikerül mindig, de ez a cél és szívbeli örömöt szerez, amikor sikerül. Mert azért olyan is van... :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 24., szombat 00:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Kedves Loisz!
Félreértettél. A kérdésem arra vonatkozott, konkrétan mit jelent (= hogyan kell érteni azt, hogy)fedetlen fővel visszatükrözni az Úr dicsőségét. Vagyis más szavakkal hogyan lehet érthető módon elmondani ugyanazt? X=Y (az iksz itt nem Krisztus, hanem "fedetlen fővel visszatükrözni az Úr dicsőségét"; erre kerestem magyarázatot).
Amit te írtál erre válaszul, az meg arra vonatkozott, hogy milyen következménye lesz annak, ha fedetlen fővel tükrözzük vissza Krisztust: X :arrow: Y.
Nem baj!
Üdv
nX


-De baj! Mert szerintem ragaszkodsz a szavakhoz, a régi Károli fordítás szavaihoz és nem veszed figyelembe az új fordítást, ami közelebb visz a tartalomhoz.

"Mi pedig, miközben fedetlen arccal,
mintegy tükörben szemléljük az Úr dicsőségét,
mindnyájan ugyanarra a képre formálódunk át
az Úr Lelke által dicsőségről dicsőségre."
2.Kor 3,18


-Ez olyan gyönyörűen és tisztán elmondja, hogy éri el velünk Isten a célját, vagyis hogy Fia képéhez legyünk hasonlóak,.... "Csak" SZEMLÉLNI kell a Király szépségét, (azt már előbb leírtam, hogy szerintem mit jelent szemlélni a gyakorlatban) - de a CSODA az, hogy "miközben" ezt tesszük -fedetlen arccal, ami szerintem a teljes nyitottságot jelenti Isten felé,-tudtunk nélkül, vagy azon kívül- végbe megy a metamorfózis és mintegy tükörből visszasugárzóan a SZENTLÉLEK átformál Krisztus képére.--- Ezek pici lépések, mint pauler is írta, - de egyszer csak "sugározni" kezd rólunk, belőlünk (amit más észrevehet, de mi soha nem tudunk róla) a krisztusi szépség...

"A Szentlélek mindig Krisztus arcát világítja meg!"

-Van egy gyönyörű énekvers a hallelujából, ami mindezt elmondja:

"Lássék lelkemben Jézusnak békéje,
tiszta szíve és mennyei szent lénye,
Ó szállj, Szentlélek ránk,
áldd meg szívünk és szánk,
s bennünk teljes lesz
Jézusnak szépsége !"




-Valós tapasztalatom több is volt már az életemben, hogy egy-egy hívő tanító, amikor bejött a terembe, ahol vártuk, láthatóan sugárzott az arca ! Nyilván előtte kelt fel az Úr előtti csendességből, mielőtt bejött az igehirdetésre. - Az Úrral való mélységes közösség lelki fénye, amit Mózes annyira sugárzott, hogy megijedtek, féltek tőle, azért kérték, takarja el az arcát...
-Engem is szinte döbbenet töltött el, ezt látva,- de inkább mélységes tisztelet és vágy töltött el iránta,- nem félelem.

Bizony ez valóságos csoda, ami egyszer csak láthatóvá is válik...

Üdv.szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 24., szombat 05:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Igen, én is láttam ilyen sugárzó arcú embereket. Meg néha - nagy ritkán - megélek magam is valami hasonlót. Most kicsit távolinak érzem ezt, és hát ezért elégedetlenkedem. Bocsánat a kötekedésért.
Üdv szeretettel
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 06:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Nx,

Péter elmesélte tegnap, hogy mikről megy itt a beszélgetés, ezért benéztem. :D Számomra is rendkívüli öröm, amikor ezt a sugárzást látom egy másik tesó arcán! Hiányoztál nekem a Taliról, mert úgy tudtam, hogy ott leszel. Egyszer szívesen rábeszélnélek, hogy Erdélyben szervezz nekünk fórumtalit...

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 08:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Indu!
Nagyon drága vagy. Tegnap én is egész nap Rátok gondoltam, eszembe jutott az is, hogy kimegyek az 56-osok terére egy minitalálkozóra. De nem tudtam magam összeszedni olyan korán, meg a szívemet sem akartam fájdítani.
Biztos nagyon jó volt!

Erdélyi találkozó? Hmmm! Jó lenne!
Eltekintve persze attól, hogy én egy zsíroskenyeres teadélutánt sem tudok megszervezni. Meg hogy a szüleim halála óta elég lazák a fizikai kapcsolataim a hellyel. Maj' talán nyugdíjas koromban, amikor Borszéken fogunk rókagombászni és borvizet iszogatni. Ha az Úr is akarja.
Üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 09:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
huh, a nyugdíj az még messze van :*: ha egyszer korábban rászánod magad, a szervezésben szívesen segítek. Összeköthetjük gombászással is :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 26., hétfő 07:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
2Kor 6,1–10: „1. Vele együtt munkálkodva intünk is titeket; úgy éljetek, mint akik nem hiába kapták az Isten kegyelmét.
2. Mert ő mondja: "A kegyelem idején meghallgattalak, és az üdvösség napján megsegítettelek. Íme, most van a kegyelem ideje! Íme, most van az üdvösség napja!"
3. Senkinek semmiféle megütközést nem okozunk, hogy ne szidalmazzák szolgálatunkat,
4. hanem úgy ajánljuk magunkat mindenben, mint Isten szolgái: sok tűrésben, nyomorúságban, szükségben, szorongattatásban,
5. verésekben, bebörtönzésben, fáradozásban, virrasztásban, böjtölésben,
6. tisztaságban, ismeretben, türelemben, jóságban, Szentlélekben, képmutatás nélküli szeretetben,
7. az igazság igéjével, Isten erejével, az igazság jobb és bal felől való fegyvereivel,
8. dicsőségben és gyalázatban, rossz hírben és jó hírben, mint ámítók és igazak,
9. mint ismeretlenek és jól ismertek, mint halálra váltak, és íme, élők, mint megfenyítettek és meg nem öltek,
10. mint szomorkodók, de mindig örvendezők, mint szegények, de sokakat gazdagítók, mint akiknek nincsen semmijük, és akiké mégis minden.”

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 27., kedd 05:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
2Kor 6,11–18: „11. Szánk megnyílt, szívünk kitárult előttetek, korinthusiak:
12. nem a mi szívünkben van kevés hely számotokra, hanem a ti szívetekben van kevés hely számunkra.
13. Viszonzásul pedig, mint gyermekeimhez szólok: tárjátok ki ti is szíveteket.
14. Ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában, mert mi köze egymáshoz az igazságnak és a gonoszságnak, vagy mi köze van a világosságnak a sötétséghez?
15. Vagy mi azonosság van Krisztus és Beliál között? Vagy milyen közösség van hívő és hitetlen között?
16. Hogyan fér össze Isten temploma a bálványokkal? Mert mi az élő Isten temploma vagyunk, ahogyan az Isten mondta: "Közöttük fogok lakni és járni, Istenük leszek, és ők az én népem lesznek.
17. Ezért tehát menjetek ki közülük, és váljatok külön tőlük, így szól az Úr, tisztátalant ne érintsetek, és én magamhoz fogadlak titeket,
18. Atyátokká leszek, ti pedig fiaimmá és leányaimmá lesztek, így szól a mindenható Úr."”


Sziasztok, ezt nem értem. Jézus is a bűnösök között járva, velük közösséget vállalva hívta el az Övéit. Mire vonatkozik, hogy menjetek ki közülük, tisztátalant ne érintsetek? (Jézus is megérintette a halottat)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 28., szerda 07:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
2Kor 7,1–7: „1. Mivel tehát ilyen ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat minden testi és lelki tisztátalanságtól, és Isten félelmében tegyük teljessé a mi megszentelődésünket.
2. Fogadjatok be minket: senkit nem bántottunk, senkit nem károsítottunk meg, senkit nem csaltunk meg.
3. Nem vádképpen mondom, hiszen az előbb mondottam, hogy szívünkben vagytok, hogy együtt éljünk, és együtt haljunk.
4. Nagy a bizalmam irántatok, sok dicsekedni valóm van veletek, tele vagyok vigasztalódással, minden nyomorúságunk ellenére csordultig vagyok örömmel.
5. Mert amikor megérkeztünk Macedóniába, semmi nyugalma sem volt testünknek, hanem mindenféleképpen gyötrődtünk: kívül harcok, belül félelmek.
6. De Isten, a megalázottak vigasztalója, megvigasztalt minket Titusz megérkezésével;
7. de nemcsak az ő megérkezésével, hanem azzal a vigasztalással is, amellyel ő nálatok megvigasztalódott. Hírül hozta ugyanis nekünk a ti vágyódásotokat, a ti kesergéseteket, a ti hozzám való ragaszkodásotokat, úgyhogy még jobban megörültem.”

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 29., csütörtök 00:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
minden nyomorúságunk ellenére csordultig vagyok örömmel.


-Ez csodálatos ige.- Emberileg teljesen ellentmondásos, sőt lehetetlennek látszik,- és mégis, megtapasztalhatóan igaz.
-Az napi ige volt az útmutatóban, amikor a váratlan agyvérzése után "felépült" férjemet hazahozhattam... Egész úton ez a kibeszélhetetlen "csordultig" öröm feszített belülről, amit semmi nem indokolt, csakis az ige hozhatott létre.- Emberi kilátásaim nem igazán voltak biztatóak, és be is igazolódott a hosszú ápolás alatt,- és MÉGIS. - Szinte rácsodálkoztam magamban, hogy lehet bennem ilyen öröm, de felejthetetlen, mert valóságos volt.
-Számomra máig titok marad, de hiszem, az Úr tudja, miért ajándékozott meg vele a nyomorúság közt és ellenére.
-Talán a kiemelt ige maga a válasz: "A megalázottak vigasztalója az Úr."

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 29., csütörtök 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ma hallottam, hogy az ember hisz, minden ember hisz
- egyszer valamiben (pl egy vasúti menetrend, hiszen csak akkor derül ki a valóság, ha már a vonaton ül)
- egyszer valakinek (pl. a MÁV infó vonalában beszélő embernek, hiszen a szavára kimegyek az állomásra)
- egyszer valakiben (az emberek túlnyomó része önmagában, azaz abban, hogy bármi is történik, ő meg fogja oldani a dolgot, mert erős, okos, ügyes, van pénze, stb. lehet ez a családban bekövetkező dolog is, mert ő ura az életének)

A hívő ember ezzel szemben Jézus igazságának hisz, Jézusnak hisz és Jézusban hisz.
Ez a hit akkor se engedi teljes összeomlásba, ha pl. a legközelebbi szerettét éri baj, sőt ilyenkor, a legnagyobb bajban felemeli, mert reményt ad és erőt ahhoz, amit még megtehet a szerettéért gondoskodásban, szeretetben, együttérzésben, vígasztalásban, bátorításban.

Isten Lelkének jelenléte nem a körülmények javulásából, önmagam terveinek a beteljesüléséből fakad. Ezt éltem már át én is csak más helyen és más időben!
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség