Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Következő
 

Ap.Csel. 19, 1-22. folytatás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 06:56 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
6.vers:
Az a kérdés is jogosan felmerül, hogy miért volt a Szentlélek keresztségnek sok esetben "jele" a nyelveken szólás, és a prófétálás, az első keresztyének idejében?
A helyes válasz szerintem az, hogy sok esetben azért, mert akkor kezdődött[b]a dolog, mármint a Szentlélek eljövetele a világba, ami a Jézus Krisztus megdicsőülésének következménye volt. Ezt akarta Isten erősebb jelekkel is kísérni, mint ahogy ébredések idején is sokkal jobban kiáradnak a Szent Lélek ajándékai, tehát sokkal több a "bizonyíték" az Ő valóságos jelenlétére.
Egyébként pedig egyesek, akik nagyon magyarázzák a nyelveken szólást, azt állítják, hogy "ez" a nyelveken szólás "nem az" a nyelveken szólás, amelyik a lelki ajándékok közt van említve. Legyen nekik igazuk. És akkor mi van? A Szent Lélek ajándéka akkor is maga
aSzent Lélek, tehát a harmadik isteni személy. Őreá pedig nagyon is az érvényes, amit az a hasonlat fejez ki, miszerint a Szent Lélek ajándéka olyan, mint a tenger, akármennyit mersz is ki belőle, még nagyon sok merni-valód marad.
Aztán pedig fölösleges a sok vitatkozás és okoskodás, márcsak azért is, mert szerintem eléggé meg lehet érteni a dolgot normális hívő gondolkozással is. Azok pedig, akik "kiöntik a fürdővízzel együtt a gyereket", ugyancsak tévednek, mert nagyon megszegényítik a Szent Lélek munkáját. A lelki ajándékok mindig is jelen voltak és jelen lesznek az egyházban, csak valahogy úgy, mint a szeretet: amikor az megfogyatkozik, kevésbé érződik áldásos hatása, amikor megújul, megerősödik, akkor "hatékonyabban" jelentkezik, árad ki.

Még annyit akarok mondani, hogy azok többsége, akik ragaszkodnak ahhoz az állításukhoz, hogy "A Szentlélek keresztség jele a nyelveken szólás", zömében rajongók, és - ahogy Pál mondja: "olyan lelket vesztek, amit nem vettetek". Úgyhogy nagy megszégyenülés vár rájuk "ama napon", mert azt gondolván, hogy ők jobbat tanítottak másoknál, kiderül majd, hogy éppen fordítva állt a dolog.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké... minden ellentmondás nélkül (nagyjából egyetértve az elmondottakkal) csendesen idetenném:

valószínűleg nem lennék karizmatikus (sőt aktív hívő se), ha 28 évvel ezelőtt Isten nem használja egy REFORMÁTUS PAP testvéremet... az ő tanítása és konkrét imája sokat segített a Szentlélek GYAKORLATI munkájának megtapasztalásában (beleértve a nyelveken szólást is...)

ez tényleg a LEGKISEBB AJÁNDÉK, hála Neki, hogy azóta NAGYOBBAKKAL is sikerült találkoznom... de hadd nézzek továbbra is az AJÁNDÉKOZÓRA az AJÁNDÉK helyett:

Idézet:
2Kor 9,8. Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek


olyan jó, hogy megáldott, hogy tudok ADNI...


rajongói üdvözlettel ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Miért baj az ha valaki rajong Istenért? Nem annak kellene az alpállásnak lenni?
Nekem meg az a gyanúm, hogy a "rajongózók" meg sohasem ismerték Istent, mert különben legalább egy picit rajonganának érte. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
naaaaa.... kérlek, ezzel a "sosem ismerték Istent"-tel azért VIGYÁZZ...

ez kb. ugyanaz a kategória, mint hogy - mivel a Szentlélek ugyebár ma már nem ad ilyet - te (vagy én) nem a Szentlélek által szólunk nyelveken...

hagyjuk ezt a részt arra, aki "illetékes" ítélet-ügyben...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
naaaaa.... kérlek, ezzel a "sosem ismerték Istent"-tel azért VIGYÁZZ...

ez kb. ugyanaz a kategória, mint hogy - mivel a Szentlélek ugyebár ma már nem ad ilyet - te (vagy én) nem a Szentlélek által szólunk nyelveken...

hagyjuk ezt a részt arra, aki "illetékes" ítélet-ügyben...

:D :D :D
Én vigyáztam a számra mikor azt mondtam, hogy az a gyanúm. Vigyázzanak ők a szájukra mikor azt mondják, hogy a nyelveken szólás az ördögtől van, már csak azért is mert az színtiszta Szentszellem káromlás.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÉN ezzel is vigyáznék... annyi "felmatricázott ember" rohangál... a pápa az ANTIKRISZTUS, mi vagyunk a RAJONGÓK, tulipék a "FELSŐBBRENDŰ KASZT" a ref. egyházon belül (nem én mondtam, egy idős szolgáló református családi barátunk, aki NEM KICSIT lát rá az egyház belső struktúrájára)

nem lehetne, hogy ezt (okos enged alapon) most MI hagynánk abba?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:37 
Kéretik nem "összenyelvekenszólni" a topicot!

A Léleknek vannak gyümölcsei.
A Lelki ajándékokat - ördög űzés, prófétálás - maga Jézus sem nem tartja olyan fontosnak, mint az Istennel való ÉLŐ kapcsolatot.

MINDEN HÍVŐ karizmatikus!
Nincs olyan megtért ember, aki ne kapott volna LELKI ajándékot Istentől a megváltás elfogadása pillanatában!

És most kérek mindenkit, magamat is, hogy a napi Igéről beszélgessünk tovább.

Köszönöm!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:39 
Kedves Ex!

KÉREM!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kacifántos egy alak vagy te, kedves Kavics... a napi ige ezt mondja:

Idézet:
5. Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére.
6. És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.
7. Valának pedig a férfiak összesen mintegy tizenketten.


most akkor leszel szives PÁLNÁL vagy a SZENTLÉLEKNÉL reklamálni, hogy összemicsodálta a topicodat :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
nem lehetne, hogy ezt (okos enged alapon) most MI hagynánk abba?

Kedves Net!
Én be sem szálltam. Csak végre volt egy olvasható méretű(felső küszüböt birizgáló :) ) beírása prophetnek, amire írtam és a te válaszodra. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké, HÁROMRA szálljunk KI!! (TUDOD, halálos fegyver X)


1

2

....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
oké, HÁROMRA szálljunk KI!! (TUDOD, halálos fegyver X)


1

2

....

3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 08:47 
BOCSÁNAT!!!!
Így jár, aki nem olvassa el a napi Igét, mielőtt beír!
Kérem bocsájsatok meg nekem....
:-(

Szóval....

János féle bemerítés és a Jézus Krisztus nevében való bemerítés:
Azt gondolom, hogy János a megtérésre merített be, vízbe.
Jézus a megváltásra merít be Szent Lélekbe, tűzbe.
Az Ő halálába történő bemerítkezés által. (Róma 6.)

NYELVEKEN SZÓLÁS:
Ne tiltsátok, ez van az Igében, de egy Isten szerinti rendje is van ennek az ajándéknak. Ahol pedig rendetlenség van, ott ez lehet más szellemiségtől is.

Még egyszer SAJNÁLOM, bocsánatot kérek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. júl. 10., kedd 10:08-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

a rajongásról
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 17:34 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Kedves exrefis!

Éppen úgy alakult, hogy az elmúlt két hétben kétszer volt alkalmam "rajongóval" találkozni. Mármint egészségtelen rajongóval. Vagy hogy mondjam érthetőbben? Mert tudomásom szerint a "rajongás" kifejezés egyházi közegben pejoratív értelmű, de világiban is majdnem az.
Pintér Béla valahogy így fogalmazza egy dalában: "a fülig érő mosoly", amelyről majd kiderül odaát, "hogy igazi vagy hamis volt." A rajongóknál ez a "fülig érő mosoly" szinte állandó jelleggel ott van az arcukon.
Érdekességként említem neked, hogy az egyik esetben egy család három tagja volt a "rajongó", akikkel együtt voltam, és közülük csak az egyikben volt(és van állandóan) jelen ez a "fülig érő mosoly", míg a másik kettőben nem. Pedig mind a hárman Hit gyülibe járnak. Ennek persze kihatása van a beszédjükre is. Ezen nagyon elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy íme nem mindenki rajongó a Hit gyüliben sem olyan értelemben, hogy "más lelket" vett volna. Persze ezt eddig is tudtam. Nem olyan egyszerű ám ez a kérdés (sem).
Ha Te rajongasz Jézus Krisztusért, az más kérdés. De ott nem pejoratív értelmű a kifejezés.
Üdv.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség