Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 223  Következő
 

SPURGEON: ISTEN ÍGÉRETEINEK TÁRHÁZA
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 06:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
„Ettől a naptól fogva áldást adok” (Haggeus 2:19)

"Az eljövendő dolgok rejtve vannak előttünk, ez az Ige mégis egy tükör, amelyben láthatjuk a következő éveket. Az Úr így szól: „Ettől a naptól fogva áldást adok.”
Érdemes megjegyeznünk, mikor hangzott el először ez az ígéret. Aszály, gabonarozsda, jégeső pusztított mindenfelé, és ennek oka a nép bűne volt. De meglátta Isten, hogy megfenyített népe elkezd engedelmeskedni Igéjének, építi a templomot, ezért mondja ezt: „Attól a naptól kezdve, hogy lerakták az Úr templomának alapját; gondoljátok csak meg! Ettől a naptól fogva áldást adok!”
Ha bűnben éltünk, de a Szent Szellem világosságában erre rádöbbentünk és megtagadtuk a bűnt, akkor számíthatunk Isten áldására. Sőt, jótetszését, Szellemét, kegyelmét és a valóság mélyebb kinyilatkozatását – mind gazdagabban fogjuk megtapasztalni.
Hűségünk miatt az emberek részéről talán nagyobb ellenállásba ütközünk majd, de az Úrhoz való kapcsolatunk egyre bensőségesebb lesz, és világosabban fogjuk látni, hogy Isten elfogadott minket.

Uram, elhatároztam, hogy hűségesebb leszek Hozzád, nagyobb igyekezettel követem tanításodat és parancsaidat; kérlek ezért a Krisztusért, tedd áldottá az életemet mostantól fogva mindennap. Ámen."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers : Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 09:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
MIKOR ELJÖN

„És az, mikor eljő, megfeddi a világot a bűn, igazság és ítélet tekintetében.” Jn 16, 8.

Nagyon kevesen vannak közöttünk olyanok, akik tudnak valamit a bűn felől való meggyőződésről. Ismerjük azt a kellemetlen, zavaró érzést, amikor valami rosszat tettünk; de a bűnnek a Szentlélek által való megfeddése megszüntet minden más földi viszonyt, csak ezt az egyet hagyja meg: „Egyedül Te ellened vétkeztem” (Zsolt 51, 6). Mikor így meg van győződve az ember a bűnéről, lelkiismeretében világosan érzi, hogy Isten nem bocsáthat meg néki; ha Isten megbocsátott volna, az embernek erősebb igazságérzete volna, mint Istennek. Isten megbocsát mégis, de szívének Krisztus halálába való odaadásába kerül, hogy ezt meg tudja cselekedni. Isten kegyelmének nagy csodája az, hogy megbocsátja a bűnt, és egyedül Jézus Krisztus halála az, ami képessé teszi az isteni természetet arra, hogy megbocsásson és mégis, ennek ellenére is, hű maradjon Önmagához. Felületes esztelenség azt mondani, hogy Isten megbocsát nekünk azért, mert Ő szeretet. Amikor meggyőződtünk bűnünk felől, sohasem mondjuk ezt többé. Isten szeretete Kálváriát jelent, semmivel sem kevesebbet. Isten szeretete a Kereszten jutott kifejezésre és sehol másutt. Az egyetlen alap, amelyen Isten megbocsáthat nekem, az én Uram Keresztje. Igazsága ott kielégítést nyert.
A megbocsátás nemcsak azt jelenti, hogy megszabadultam a pokoltól és elkészíttettem a mennyország számára (senki sem fogadná el a bűnbocsánatot ilyen értelemben). A megbocsátás azt jelenti, hogy bocsánatot nyertem egy újjáteremtett viszonyra, Istennel Krisztusban való azonosíttatásra. A megváltás csodája az, hogy engem, a szentségtelent, saját mértéke szerint szentté változtat azzal, hogy új adottságot helyez belém: Jézus Krisztus adottságát


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers : Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 07:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
ISTEN BOCSÁNATA

„Akiben van . . . a bűnöknek bocsánata.” Eféz. l, 7.

Őrizkedj attól, hogy Isten Atya-voltáról valami kellemes képet rajzolj magadnak, és azt mondd: Isten olyan kedves és szerető mennyei Atya, hogy természetesen meg fogja bocsátani a bűneinket. Az ilyen gondolkozásnak nincs semmi helye az Új-Testamentumban. Az egyetlen alap, amelyen Isten megbocsáthat nekünk, Krisztus Keresztjének rettenetes tragédiája; a bűnbocsánat számára más alapot keresni nem egyéb, mint öntudatlan istenkáromlás. Az egyetlen alap, amelyen Isten megbocsáthatja bűneinket, és kedvezésébe visszahelyezhet minket, Krisztus keresztje által érhető el és semmi más úton. A bűnbocsánat, amelyet olyan könnyű elfogadnunk, a Kálvária haláltusájába került. Lehetséges, hogy a bűnök bocsánatát, a Szentlélek ajándékát és megszentelődésünket elfogadjuk a hit együgyűségével, és elfelejtjük, hogy Isten milyen rettenetes nagy árat fizetett azért, hogy mindez a miénk lehessen.
A megbocsátás a kegyelem isteni csodája; Istennek Krisztus Keresztjével kellett érte fizetnie, hogy megbocsáthassa a bűnt, és mégis szent Isten maradhasson. Sohase fogadj el Isten Atya-voltáról olyan nézetet, amely nem ad helyet a Kiengesztelésnek. Isten kijelentése arról beszél, hogy Ő nem tud megbocsátani; ellentmondásba kerülne saját természetével, ha megbocsátana. Az az egyetlen módja annak, hogy bocsánatot nyerjünk, ha visszavitetünk Istenhez a Kiengesztelés révén. Isten megbocsátása csak a természetfölötti világban természetes.
A bűnbocsánat csodájához hasonlítva, a megszentelődés élménye elenyészően csekély. A megszentelődés egyszerűen a bűnbocsánatnak az emberi életben való csodálatos kifejezése, de ami a háládatosság legmélyebb forrását nyitja meg egy emberi lény életében, az, hogy Isten megbocsátotta a bűnt. Pál sohasem távolodott el ettől. Amikor tudatára ébredsz egyszer mindannak, amibe került Istennek, hogy megbocsáthasson neked, úgy fogva leszel, mintha satuban volnál, Isten szeretetétől kényszerítve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isteni fénysugarak minden napra - válogatott igeversek
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 10:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
- Ha sötétségben ülnék is, az ÚR az én világosságom. Mik 7,8

- Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg. Mert én, az ÚR, vagyok a te Istened, Izráel Szentje, a te SZABADÍTÓD. Ézs 43,2-3
- A vakokat oly úton vezetem, amelyet nem ismernek, járatom őket olyan ösvényeken, amelyeket nem tudnak; előttük a sötétséget világossá teszem, és az egyenetlen földet egyenessé; ezeket cselekszem velük és őket el nem hagyom. Ézs 42,16
- Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert Te velem vagy; a Te vessződ és botod, azok vigasztalnak engem. Zsolt 23,4
- Ha félek is, benned bízom! Istenben, Akinek Igéjét dicsérem, Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nékem?! Zsolt 56,4-5
- Az ÚR az én világosságom és üdvösségem: kitől féljek?! Az ÚR az életem erőssége: kitől remegjek?! Zsolt 27,1

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers : Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 08:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
ELVÉGEZTETETT!

„Elvégeztem a munkát, amelyet reám bíztál, hogy végezzem azt.” Jn 17, 4.

Jézus Krisztus halála magának Isten akaratának a történelemben való megjelenítése. Nem lehet Jézusra úgy tekinteni, mint mártírra: halála nem olyasvalami volt, amit meg lehetett volna esetleg akadályozni. Éppen halála volt az a cél, amiért erre a földre jött.
Sohase építsd a megbocsátásról való prédikálásod arra a tényre, hogy Isten a mi Atyánk és megbocsát nekünk, mert szeret minket. Ez meghamisítása Jézus Krisztus Istenről adott kijelentésének; ez szükségtelenné teszi a Keresztet, és így a Váltság „sok hűhó semmiért”. Hogy Isten megbocsátja a bűnt, az egyedül Jézus Krisztus haláláért van. Isten nem bocsáthat meg másképp az embernek, egyedül Fia haláláért, és Jézus Krisztus, halála miatt magasztaltatott fel Megváltóvá. „Látjuk, hogy Jézus . . . a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg” (Zsid 2, 9). A legnagyobb diadalének, amely ennek a megriadt világmindenségnek a fülébe zúgott valaha, az volt, amely a kereszten hangzott el: „Elvégeztetett!” (Jn 19, 30.) Ez az utolsó szó az ember megváltásában.
Minden, ami kisebbíti, vagy elhomályosítja Isten szeretetének hamis szemlélete folytán Isten szentségét, meghamisítása Jézus Krisztus útján adott kijelentésének. Sohase adj helyet annak a gondolatnak, hogy Jézus Krisztus szánalomból és könyörületből áll mellettünk Isten ellenében, és hogy csupán velünk való együttérzésből lett átokká érettünk. Jézus Krisztus Isten határozatából lett átokká érettünk (Gal 3, 13). Az átok rettenetes jelentőségére való eszmélésünkben a mi részünk a bűn felől való meggyőződésünk; a szégyenérzet és a bánkódás ajándéka már úgy adatnak nekünk: ez már Isten nagy kegyelme. Jézus Krisztus gyűlöli az emberben lévő rosszat, és a Kálvária az Ő gyűlöletének a következménye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers: Minden tőlem telhetőt az ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A SEKÉLY ÉS A MÉLY


„Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.” I. Kor. 10, 31.


Ne gondold, hogy az élet sekély ügyeit nem Isten rendelte el; azok éppen úgy Istenéi, mint a mély dolgok. Nem Istennel szemben való áhítatosságod az, ami nem engedi, hogy elsekélyesedj, hanem az a vágyad, hogy más emberekre olyan benyomást gyakorolj, hogy nem vagy sekélyes; ez pedig annak a biztos jele, hogy lelkileg önhitt vagy. Őrizkedj attól, hogy valami megvető magatartás fejlődjék ki benned: az mindig ezen az úton jön, és azt eredményezi, hogy élő szemrehányásként jársz körül más emberekkel szemben, mivel azt tartod róluk, hogy sekélyesebbek, mint te. Őrizkedj attól, hogy mély lelkületű embernek add ki magad: Isten Gyermekként öltött testet.
Ha valaki sekélyes, ez még nem a romlottság jele és azt sem jelenti, hogy egyáltalán nincsenek az életében mélységek: az óceánnak is van partja. Az élet sekélyes megnyilatkozásai: az evés és ivás, járás és beszélgetés mind Isten rendelései. Ezek azok a dolgok, amelyekben Urunk is benne élt. Úgy élt bennük, mint Isten Fia és Ő mondta, hogy „nem feljebb való a tanítvány az ő mesterénél” (Lk 6, 40).
A mi menekedésünk a sekély dolgokban van. A felszínes, közönséges életet közönséges gondolkozás szerint kell élnünk; amikor a mélyebb dolgok következnek, Isten a sekélyesebb dolgoktól különválasztva adja azokat elénk. Ne mutasd másnak lelked mélységeit, csak Istennek. Olyan utálatosan komolyak és olyan kétségbeesetten érdekeltek vagyunk saját jellemünkben, hogy az élet sekélyes ügyeiben nehezünkre esik úgy viselkednünk, mint keresztényeknek.
Váljék elhatározássá benned, hogy senki mást nem veszel komolyan, csak Istent, és az első, akit faképnél kell hagynod, mivel a legnagyobb szédelgő, akit valaha ismertél - saját magad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers : Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 08:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
AZ ELLENSZENV TASZÍTÓ EREJE

„Könyörülj rajtunk, Uram, könyörülj rajtunk! Mert igen elteltünk gyalázattal.” Zsolt 123, 3.

Amitől óvakodnunk kell, nem annyira az, ami Istenben való hitünket, hanem ami krisztusi indulatunkat fenyegeti pusztulással. „Őrizzétek meg azért lelketeket, és ne csalárdkodjatok” (Mal. 2, 16). A lélek indulata óriási horderejű következményei tekintetében; ez az az ellenség, amely behatol a lélekbe és eltávolítja az ember gondolkozását Istentől. Vannak a léleknek olyan indulatai, amelyekben sohasem merünk elnézőek lenni. Ha mégis elnézőek vagyunk, azt találjuk, hogy ezek vontak el minket az Istenben való hittől, és mindaddig, míg vissza nem jutunk az Isten előtti csendességbe, a hitünk semmi, és a testben és az emberi elmésségünkben való bizodalmunk életünk uralkodó eleme.
Őrizkedj „e világ gondjaitól”, mert azok csak a lélek rossz indulatát keltik fel. Különös, hogy milyen nagy hatalma van egy egyszerű, kicsiny dolognak is arra, hogy elvonja a figyelmünket Istentől. Vigyázz, hogy el ne merülj az élet gondjaiban. A másik dolog, amely elvon minket Istentől, a védekezés szenvedélye. Augusztinusz így imádkozott: ,Óh Uram, szabadíts meg engem a szüntelen való önmagam igazolás szenvedélyétől’. A léleknek ilyen indulata tönkreteszi a lélek Isten-hitét. ,Ki kell magyarázkodnom; meg kell értetnem magam az emberekkel.’ Urunk sohasem magyarázott valamit; hagyta, hogy a tévedések önmaguk javítsák ki magukat.
Amikor észrevesszük, hogy embertársaink nem haladnak lelkileg és megengedjük magunknak, hogy ez az észrevétel bírálattá váljék, elzárjuk Istenhez vezető utunkat. Isten nem azért ad nekünk észrevevéseket, hogy bírálgassunk, hanem azért, hogy közbenjárjunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers : Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 08:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
TÖREKVÉSEINK IRÁNYA

„Imé, mint a szolgák szemei uruknak kezére, . . . úgy néznek szemeink az Úrra, a mi Istenünkre.” Zsolt 123, 2.

Ez a vers Istenben való teljes bizodalmunk leírása. Amint a szolgák szeme urukra van szegezve, éppen úgy a mi szemünk is Istenen nyugszik, és az Ő tekintetéből nyerjük ismeretünket. (v.ö. Ésaiás 53, 1.) A lelki hajótörés akkor következik be, amikor levesszük Róla a tekintetünket. A hajótörés nem annyira külső bajok folytán jön, mint inkább képzelődésünk folytán, amikor így kezdünk beszélni: ,Azt hiszem, kissé túlságosan ágaskodtam, lábujjhegyre állva és olyannak igyekezve látszani, mint Isten, ahelyett, hogy közönséges alázatos ember lettem volna.’ Rá kell jönnünk, hogy semmiféle erőfeszítés nem lehet túlságosan magas.
Például válságba kerültél, amikor állást kellett foglalnod Isten ügye mellett és a Lélek bizonyságtétele az volt a számodra, hogy minden rendben van, ellenben hetek múltak el, talán évek is, és te lassankint arra a következtetésre jutottál, hogy: ,igen, végeredményben talán túlságosan elbizakodott voltam?’ Jönnek okoskodó barátaid, és azt mondják: ,Ne légy bolond; mi tudjuk, hogy amikor te erről a lelki ébredésről beszéltél, az csak múló felhevülés volt, nem maradhatsz állandóan ebben az állapotban, Isten sem kívánja ezt tőled’. És te azt mondod: ,Igen, azt hiszem, túl sokat vártam’. Az ilyen beszéd egészen alázatosan hangzik, de végeredményben azt jelenti, hogy vége Istenbe vetett bizalmadnak, és megkezdődött újra a világi véleményekre való támaszkodásod. A veszedelem az, hogy nem bízva többé Istenben, nem emeled fel többé Reá a szemed. Csak amikor hirtelen megállít Isten, akkor jössz rá, mennyit mulasztottál. Amikor léket kap a hajód, javítsd ki azonnal. Ismerd fel, hogy történt valami közted és Isten közt, és igyekezz azonnal rendbe hozni a dolgot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers : Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 08:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A LELKI ERŐ ODASZENTELÉSE

„ . . aki által nekem megfeszíttetett a világ, és én is a világnak.” Gal 6, 14.

Ha Krisztus Keresztjén elmélkedem, nem leszek önmagammal foglalkozó kegyeskedő, akit csak saját lelke fehérsége érdekel. Uralkodó központi gondolatommá Jézus Krisztus érdekköre válik. Urunk nem volt sem remete, sem aszkéta; nem különítette el magát a társadalmi élettől, hanem belsőleg kapcsolódott ki minden világi érdekből. Nem volt távol tőlünk, de egy másik világban élt. Annyira benne élt a rendes világban, hogy az egykorú vallásos emberek azt mondták Rá, hogy falánk és borivó. Urunk nem engedett semmit beleavatkozni lelki erejének odaszentelésébe.
Az odaszentelődés meghamisítása az, amikor elkülönítjük a dolgokat azzal a gondolattal, hogy későbbi időre raktározzuk el a lelki erőt; ez reménytelen tévedés. Isten Lelke sokak bűnét tette semmivé, még sincs teljes felszabadulás, sem teljesség az életükben. Az a fajta vallásos élet, amelyet mi látunk világszerte, teljesen különbözik Jézus Krisztus életének életerős szentségétől. „Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.” (Jn 17, l5.) Benne kell élnünk a világban, de nem abból kell élnünk; el kell vágnunk a kapcsolatot tökéletesen, de nem külsőleg.
Nem szabad engednünk, hogy bármi is beleavatkozzék lelki erőink odaszentelésébe. A magunk odaszentelése a mi feladatunk, a megszentelődés Istené. Nekünk megmásíthatatlanul el kell határoznunk, hogy semmi más iránt nem érdeklődünk, csak az iránt, amiben Isten is érdekelve van. Bonyolult kérdések megoldására az a legjobb mód, ha megkérdezzük: ,Olyan dolog-e ez, amiben Jézus is érdekelt, vagy olyan, ami a Jézussal ellentétben lévő lelkek érdekkörébe tartozik?’


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jó dolog együgyűnek lenni :) , mert neki egy ÜGYE van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isteni fénysugarak minden napra - válogatott igeversek
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 14:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
-Mert ahogy a test halott a lélek nélkül, ugyanúgy a hit is halott cselekedet nélkül. Jak 2,26

- Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Mt 7,21

- Szentség nélkül senki sem látja meg az Urat. Zsid 12,14

- Hitetekben mutassatok igaz emberséget, az igaz emberségben ismeretet, az ismeretben önuralmat, az önuralomban állhatatosságot, az állhatatosságban kegyességet, a kegyességben testvéri szeretetet, a testvéri szeretetben pedig minden ember iránti szeretetet. Mert ha ezek megvannak és gyarapodnak bennetek, nem lesztek a mi Urunk Jézus ismeretében sem tétlenek, sem terméketlenek. Akiben pedig ezek nincsenek meg, az vak, rövidlátó, és elfeledkezett arról, hogy régi bűneiből megtisztult. Ezért tehát, testvéreim, igyekezzetek még jobban megerősíteni elhívatásotokat és kiválasztásotokat, mert ha ezt teszitek, nem fogtok megbotlani soha. 2Pt 1,5-10

- Mert kegyelemből tartattatok meg hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez. Ef 2,8

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ámen és Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Oswald Chambers : Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 07:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A SZEGÉNYSÉG GAZDAGSÁGA

„Megigazulván ingyen az ő kegyelméből . .” : Róm 3, 24.

Az Isten kegyelmének evangéliuma az emberi lélekben nagy vágyódást és éppen olyan nagy bánkódást ébreszt fel, mert a kijelentés, amelyet hordoz, nem kívánatos. Van bizonyos büszkeség az emberben, amely mindig csak adni és adni akar, de amikor arra kerül a sor, hogy el kell valamit fogadni, az már egészen más dolog. Mártírságra adom az életem, odaszentelem magam, megteszek bármit, csak ne alázz meg azzal, hogy egy fokra állítasz a kárhozatra méltó bűnössel, és azt mondod, hogy mindaz, amit tennem kell, az, hogy elfogadjam a váltság ajándékát Jézus Krisztus által.
Tudomásul kell vennünk, hogy semmit sem szerezhetünk vagy nyerhetünk Istentől; vagy el kell fogadnunk, mint ingyen ajándékot, vagy be kell érnünk nélküle. Lelkileg az a legnagyobb áldás, hogy végtelenül szegények vagyunk; amíg erre a pontra el nem jutunk, Urunknak nincs hatalma velünk szemben. Nem tud semmit sem tenni értünk, amíg azt gondoljuk, hogy önmagunkban is elégségesek vagyunk; a szegénység kapuján át kell belépnünk az Ő királyságába. Mindaddig, míg gazdagok vagyunk, míg hatalmában tart minket valami, Isten nem tehet értünk semmit büszkeségünkben és önállóságunkban. Csak akkor vehetjük a Szentlelket, amikor lelkileg megéhezünk. Isten lényeg szerinti természetének ajándéka a Szentlélek által válik bennünk hatásossá. Ő közli velünk Jézus megelevenítő életét, amely az onnan ’túlról valót’ bensőnkbe helyezi, és amint a ,túlról való’ bensőnkbe érkezik, felemelkedik a ,magasba’, és mi magunk is fölemeltetünk oda, abba a birodalomba, ahol Jézus él. (Jn 3, 5.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 07:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Jé, én tegnap "véletlenül" a mai fénysugaras Igéket másoltam be.. :oops:

véletlenek pedig, úgy gondolom, nincsenek, az ÚR adta, hogy így legyen.
:*:

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isteni fénysugarak minden napra - válogatott igeversek
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 08:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
- Azt a dicsőséget, amelyet nekem adtál, nekik adtam. Jn 17,22

- Láttam az URat, magasra emelt trónon ülve. Palástja betöltötte a templomot. Szeráfok álltak felette. Így kiáltott egyik a másiknak: Szent, szent, szent a Seregek URa, dicsősége betölti az egész földet! Ézs 6,1-3

- Ezeket mondta Ézsaiás, mert látta az Ő dicsőségét és Őróla szólt. Jn 12,41

- A királyi szék felett pedig emberhez hasonló alak látszott. A körülötte lévő fényözön olyannak látszott, mint a szivárvány, amely a felhőkön szokott lenni esős napon. Ilyen volt az ÚR dicsőségének látványa. Ez 1,26.28

- És mondta (Mózes): Mutasd meg nekem a dicsőségedet.
Arcomat nem láthatod, felelte, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon. 2Móz 33,18.20

- Istent soha senki nem látta, az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki Őt. Jn 1,18

- Isten ugyanis, aki ezt mondta: Sötétségből világosság ragyogjon fel, Ő gyújtott világosságot a szívünkben, hogy felragyogjon előttünk Isten dicsőségének ismerete Krisztus arcán. 2kor 4,6

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 223  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség